Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kis mozgásigényű, közepes testű kutyát szeretnék segítő kutyának fórum

Kis mozgásigényű, közepes testű kutyát szeretnék segítő kutyának (beszélgetős fórum)


1 2
49. 0d559006cb (válaszként erre: 47. - 76c87e32e1)
2015. nov. 10. 16:20
Így történt, csak ezt a részt nem akartam részletezni. Kifejezett kérésünk volt, hogy jó körülmények közül kerüljön hozzánk a kutya, akinél lehet tudni, hogy kik a szülők, satöbbi.
48. 0d559006cb (válaszként erre: 46. - Nátháska)
2015. nov. 10. 16:17

Köszönöm, hogy írtál. Az epilepszia estén nem mindegy, hogy mikor jelentkezik az első roham. Ha 2-3 hónapos kutyusnál, akkor sajnos rosszak az esélyek. Egy fél évesnél például már jobbak, egy annál idősebbnél - ahogy írtad - gyakorlatilag probléma mentes a dolog.


Nem tudom, a kutyáitokat nevelte-e/szoptatta-e az anyukájuk, szerintem ez alap. Ha egy kiskutya ezt a minimális (és mégis maximális alapot biztosító) dolgot nem kapta meg, akkor az baj.

47. 76c87e32e1 (válaszként erre: 38. - 0d559006cb)
2015. nov. 10. 14:56
Szerintem akkor az a legegyszerűbb, ha attól kérsz segítséget, aki kiképezné a kutyust. :) Nyilván ő jól ismeri a fajtákat, sőt a kiválasztásban is jobb, ha együtt döntesz vele.
46. Nátháska (válaszként erre: 16. - 0d559006cb)
2015. nov. 10. 14:44

Szia!

Eddig a hozzászólásig olvastam el, szóval bocsánat, ha valaki már előhozta a témát.


Egy barátnőm szüleinek volt epilepsziás kutyájuk. Persze orvos, stb. költséges vizsgálat megvolt, mert imádták a pulit, és a végső konklúzió az lett, hogy minden nap kellett neki adni 1 szem gyógyszert élete végéig. Kis kenőmájasba csomagolva, és kész. Annyit mondott Nekik az orvos, hogy (mivel volt az udvaron egy lány kutya is) ne engedjék pározni a két kutyát, kizárva a betegség öröklődését.

Hosszú és problémamentes életet élt a kutya.


A másik észrevételem pedig az, hogy én simán ajánlanám Nektek ezt a kicsit beteg kutyát is, főleg terápiás céllal. Elvégre ki érthetné meg jobban a másik problémáit, ki láthatná jobban az igényeit, mint egy másik beteg lény? Pont azért szeretnétek egymást, mert van bennetek valami közös összetartó "kapocs", a betegség. Hiszen a párodat is szereted és elfogadod abban az állapotban, amiben most van, nem? Ugyanúgy egy állatot is el lehet fogadni a problémáival együtt... persze ez csak az én véleményem.


Nekünk volt olyan pincsin kutyánk, aki vak volt, mégis imádtuk; szag alapján bárhol eltájékozódott. De volt gerincsérült dobermanunk is, sok probléma volt vele, amikor hirtelen összecsuklott a két hátsó lába, és legurult a 15 fokos lépcsősor tetejéről... mégis imádtuk.


Szóval... ez csak az én véleményem volt :)

Sok sikert!

2015. nov. 10. 13:30
A mi kiskutyánk (aki csak 3 napig volt velünk) embertelen körülmények közül (nyilván egy nagyon rossz menhelyről) került a testvéreivel ahhoz, akitől aztán mi megkaptuk. Az egyik testvére halálán volt, de a gondos ápolás miatt összeszedte magát.
44. 0d559006cb (válaszként erre: 43. - Mloth)
2015. nov. 10. 13:28

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!!!


Tényleg félreérthetően fogalmazok sokszor (erre rájöttem a topik kapcsán). A kis mozgásigényt valójában úgy értettem, hogy napi 3x-i séta vajon elég-e egy kutyának, azaz nem baj-e, ha lakásban van. Mert én gyerek (kamasz) koromban kertes házban laktam és a kutya a kertben volt.

43. mloth
2015. nov. 10. 12:26

Kedves fórumindító!

Minden kutya akkor boldog és egészséges, ha sokat mozoghat.

Tehát nincs olyan, hogy kis mozgásigény.

Lakásban tartott kutyák esetén célszerű nyugodt természetű kutyust tartani, de őt is a lehető legtöbbet mozgatni kell.

Nekem mindkét kutyám örökbe fogadott keverék, 2 és 11 évesek. Makk egészségesek, soha semmi bajuk nem volt még. (6 hetesen kerültek hozzánk mindketten)

Olyan kutyát válassz amelyik nagyon megtetszett, azt fogod legjobban szeretni.

Sok sikert és rengeteg örömöt hozzá!

2015. nov. 10. 10:19

Ugye cukik?


[link]

2015. nov. 9. 12:26

Ezeken az oldalakon látszik, hogy milyen típusú segítő kutyák vannak.


[link]


[link]

2015. nov. 8. 17:25

Na, kihevertem a történteket. Szóval nem terápiás kutya, hanem segítő. Azokból is van több fajta.


Most utánanéztem, hogy melyik kutyákat szokták kiképezni segítő kutyának.

2015. nov. 5. 06:09
A magam részéről lezártnak tekintem a topikot, nagyon köszönöm azoknak, akik segítően szóltak hozzá ill. privit írtak.
38. 0d559006cb (válaszként erre: 37. - 76c87e32e1)
2015. nov. 5. 06:08

A jó családban-t úgy értettem, hogy a kutya családja jó. :))


Ha végigolvastad a topikot, írtam, hogy találtam olyan embert, aki vállalta a kiképzését (nyilván ezzel foglalkozik és nem kókler).

37. 76c87e32e1 (válaszként erre: 36. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 20:18

Azt írtad, olyan kutyát szeretnél, aki jó családban nőtt fel. Ez nekem nem érthető, hogy ezt hogyan gondolod. :) Nem hiszem, hogy bárki eladná neked a kutyáját, aki jó családban van, tehát szeretik. Ha pedig valamilyen okból lepasszolták, azokat menhelyen találod meg.


Neten biztos utána tudsz nézni, hogy terápiás kutyához hol és hogyan juthatsz hozzá. Nem hiszem, hogy ti akarjátok kiképezni.

36. 0d559006cb (válaszként erre: 35. - 76c87e32e1)
2015. nov. 4. 18:39

"Amit írtál, hogy családból akarsz, szerintem ritkábban fordul elő, hogy valaki éppen le akarná passzolni az egészséges, fiatal kutyáját, és eleve kérdéses akkor, hogyan bánhattak vele."


Egyetlen szóval sem írtam, hogy lepasszolható kutyát keresek. Fizetnék érte, természetesen.

35. 76c87e32e1 (válaszként erre: 22. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 18:17

Nem értem. Ha nektek speciálisan terápiás kutya kell, akkor miért nem érdeklődtök ezek után? Nyilván ha valamilyen problémához kell, amit nem akarsz leírni, akkor nem akármilyen fajta és tulajdonságú kutya jó, hanem betanított.


Azt sem értem, miért nem menhelyről? Egy tenyésztőtől is kaphatsz beteg kutyát. A menhelyet kell jól megnézni, utána érdeklődni, vannak nagyon lelkiismeretes helyek, ahonnan beteg kutyát biztos nem kapsz, és felvilágosítanak mindenről, amit tudnod kell, sőt le is ellenőrzik, jó helyre kerül-e a kutya.

Amit írtál, hogy családból akarsz, szerintem ritkábban fordul elő, hogy valaki éppen le akarná passzolni az egészséges, fiatal kutyáját, és eleve kérdéses akkor, hogyan bánhattak vele.

34. 0d559006cb (válaszként erre: 31. - Sommersby)
2015. nov. 4. 17:07
Értem és köszönöm. Priviben kaptam is tippet, hogy milyen fajtát lenne érdemes választani.
33. 0d559006cb (válaszként erre: 28. - Aac131dc75)
2015. nov. 4. 17:06
Persze. Nem tekintem élőlénynek, hanem eszköznek. Ezért volt, hogy esténként például töltőre tettem. És persze soha nem simogattam meg és nem szerettem meg és nem sírtam, amikor elment.
32. 0d559006cb (válaszként erre: 30. - Sommersby)
2015. nov. 4. 17:01
Köszönöm a megjegyzésed. Akkor ezentúl jól fogom használni a szót.
31. Sommersby (válaszként erre: 2. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 16:23

Ezt a kérdést azért szétválasztanám: ha fajtatiszta kutyát szeretnétek, akkor lehet tudni kölyök kutyánál is, hogy mire lehet "számítani", mert egy adott fajtánál jellemzőek a felnőttkori méretek, általában a tulajdonságoknál is lehet valamennyire számítani arra, hogy milyen jellemű lehet majd az adott kutya, ha felnő. De persze egyéni eltérések még a fajtatisztánál is lehetnek, még egy alomban is eltérőek lehetnek temperamentumban a kölykök.

Keverék kutyánál meg nem igazán lehet sokszor megmondani, hogy milyen jellemű lesz a kutya, és még a felnőttkori méret sem mindig behatárolható. Ilyen értelemben egy keverék kutya választása lehet bizonytalanabb.

De persze rengeteg függ a kutya nevelésénél, akár fajtatiszta, akár keverék.

A "jó családban nőtt fel"-en gondolom azt érted, hogy már jól szocializált, nyugodt, megnevelt kutya legyen. Biztos van ilyen sok keverék kutya között is, ők is ugyanolyan kitűnő társai lehetnek az embernek, de, ha egy megbízható tenyésztőtől választotok fajtatiszta kutyát (kiskutyát), akkor nagyobb az esélye, hogy olyan habitusú kutyátok lesz, amit elképzeltek.

30. Sommersby (válaszként erre: 10. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 16:13

Bocs., hogy én is megjegyzem, de ez nem nem nyelvészeti kérdés, hogy fajtiszta, vagy fajtatiszta. Egyszerűen helytelen, hogy "fajtiszta", a helyes, hogy "fajtatiszta".

Minden kutya fajtiszta, még totál keverék kutya is, mert a faj a kutya, a fajta meg az egyes fajtákat jelentik, olyan kutyákat, amelyek származási lappal igazolhatóan (törzskönyv) több generációra visszamenően egyetlen kutyafajtához tartoznak, nincs a vérvonalukban más fajta.

Tudom, hogy nem ez volt az alapkérdés, de ez a helyes kifejezés, hogy fajtatiszta. Ez szerintem nem nyelvészeti kérdés.

2015. nov. 4. 15:23

Beagle? Bár nem tudom mekkora a mozgásigénye.

De olyan édes, barátságos kutyus, ha egyszer majd lehet nekem is, biztosan ezt a fajtát választom.

28. aac131dc75 (válaszként erre: 26. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 14:11
Az a szánalmas,hogy te a kutyát eszköznek nézed és nem élőlénynek!
27. 3b097083af (válaszként erre: 23. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 13:51

A kutyanak is van szorzete.

Es talan meg tobb torodest is igenyel.

26. 0d559006cb (válaszként erre: 25. - Puszitolvaj)
2015. nov. 4. 13:28

Szerencse, hogy vannak nálad intelligensebb és segítőkészebb emberek, akik privit írnak.


Tudod mi abszurd? Hogy több benned az empátia a kutyák felé, mint az emberek felé. Szánalmas.

2015. nov. 4. 13:23

Ja, es! 1. Nem az osszes menhelyes kutya epilepszias(ez is egy kicsit buta kovetkeztetes) attol, hogy az amit ti kaptatok az volt, nem az jelenti, hogy az osszes az.

2.Epilepszias kutya is lehet csaladtag, barat es lehet szeretni( a mienknek is volt epilepszias rohama nem egyszer)es nem az szamit, hogy beteg-e vagy sem!Nektek nem kell beteg kutya - pedig elobb utobb minden kutya beteg lesz, lesz valami baja, es akkor mi van - akkor tul adunk rajta, mert beteg/oreg?!?! - ez is sokat elmond...

3.ha a parodnak kell a kutya akkor ne te indits forumot.

4.Teljesen abszurd ahogy kutyat probaltok keresni/valasztani.

...es meg folytathatnam, de valamiert feleslegesnek erzem, mert nem igen szeretsz mast hallni mint amit te elkepzeltel...akkor viszont nem kene forumot inditani...

24. 0d559006cb (válaszként erre: 22. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 13:21
tiszteleM
23. 0d559006cb (válaszként erre: 21. - 3b097083af)
2015. nov. 4. 13:21
Allergia miatt kizárt.
22. 0d559006cb (válaszként erre: 20. - Puszitolvaj)
2015. nov. 4. 13:20

A kutya az ember segítője. Nagyon tisztelek a vakvezető kutyákat (olvastam az Emma c. könyvet és könnyekig meghatott), a katasztrófák helyszínein dolgozó kutyákat, satöbbi.


Természetesen régen is segítőként használták (házörző, terelő, satöbbi).


Azért, mert anyád kutyáját sajnálod, nem kell a mi még nem is létező kutyánkat sajnálni.


Azt meg nem tudhatod, hány orvoshoz jártunk, járunk.


És megbocsáss, tökéletesen logikus és érthető, amit írok, csak nem szeretnék MINDENT megosztani a kedves hoxás olvasókkal.

2015. nov. 4. 13:12

Lehet, nektek inkabb macska, mint kutya.

Bar torodni azzal is kell.

2015. nov. 4. 13:09

Igen,igazad van, eloitelet es feltetelezes volt es van bennem, sajnalom, de nem hiszem, hogy egy kutya fogja megoldani a ti/parod/gyereked problemait. Azt elobb nektek - szakember segitsegevel - kene megoldani - mielott meg egy ugymond "pupot" vesztek a nyakatokba...

Ugyan akkor megse tevedtem nagyon, mert akkor tenyleg gyerek is van es azert (is) kene a kutya - ami nem epp korrekt(szerintem ).

Na, es akkor itt van az amiert en jobban tisztelem sokszor az allatot mint embert: mert az ember maris hasznot akar az allatbol(es ti vagytok ra a pelda,mert eleve "terapias" celra kell)az allat meg feltetel nelkul szeret.

Amugy meg ha az embert tartod tobbre (ami rendben is van) akkor miert kutya kell terapias celra?! Ha baj van, orvoshoz kell menni es pont.akar milyen gond van. Amugy meg van tapasztalom,olyan esetre is amikor beteg ember melle kerult kutya (edesanyam esete epp)es tudom, hogy annak ellenere, hogy anyum imadta a kutyat, a kutya szenvedett...

Az a baj, hogy nagyon ellentmondasos amit irsz, ahogy gondolkozol/kifejezed magad es nyilvan vannak minden fele problemaid/tok - es ez nem tartozik persze senkire - epp ezert gondolom es hiszem azt hogy a kutya nem megoldas.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook