Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testápoló, fürdőolaj készítése házilag természetes alapanyagokból fórum

Testápoló, fürdőolaj készítése házilag természetes alapanyagokból (beszélgetős fórum)


2013. jan. 18. 02:14
koszonom mindenkinek a segitseget.
2013. jan. 17. 22:25
AntalVali és lukreciakencei, ezekre keress rá, ezeken jó recepteket és tanácsokat találsz
2013. jan. 17. 10:18

Én kislányom ápolásához annak idején az 50 ml (talán mandula, de mindenképp növényi) 2-3 csepp 100%-os levendula olajat tettem.


Saját részre szintén valamilyen bázisolajba 10+10 csepp különböző 100%-os illóolajat (pl. rózsafa és jázmin stb.) fürdőolajhoz több volt az illóolaj, masszírozáshoz/testápoláshoz kevesebb.

2013. jan. 16. 22:03
7. michelle.r (válaszként erre: 1. - *Csajszi*)
2013. jan. 16. 21:39

Bowie és Mágika75 naplóiban bogarássz, nagyon klassz dolgokat csinálnak. Ajánlom még lukreciakencei.hu és a cosmio.hu oldalakat.


De bármilyen vegyszermentes, tiszta szappan jó, kb. 1.000 forintért már biztosan kapsz, ami sokáig elég. Testápoló helyett pedig a már ajánlott mandulaolaj vagy egyszerűen hidegen sajtolt extra szűz olívaolaj.

2013. jan. 16. 21:37

*Zabpelyhes testápoló*

*- *3 dl víz

*- *2 ek zabpehely

- 2 tk méhviasz

- 6 tk emulgeáló viasz

- 40 ml mandulaolaj (más fajta olaj is jó)

- 2 ek méz

- 2 tk c-vitamin por

- 6-12 csepp kamillaolaj

A vízben 10 percig főzzük a zabpelyhet, majd leszűrjük (csak 2 dl-re van belőle szükség), és melegen  tartjuk Egy másik lábasban összeolvasztjuk a két fajta viaszt és hozzáadjuk az olajat. Amint megolvadt a viasz, hozzáöntjük folyamatos, lassú kevergetés mellett a meleg zabpelyhes főzetet. Majd hozzáadjuk a mézet és a c-vitamin port. Aki szeretné, az cseppenthet bele kamillaolajat is. 

Hűtőben 1 hónapig, fagyasztóban 1 évig is eláll.

2013. jan. 16. 21:34

A sima mandulaolaj jó. Teszel a fürdővízbe, az valószínúleg elég. Amíg fürdik, vagy fürdeted, megtapad a bőrén. Ha így is száraz, akkor fürdés után kend be!

Nekem bevált.


Amúgy a glicerinnel lehet besűríteni, akár habot is lehet készíteni olajokból, de krém állagú csak hűtőhidegen lenne, azt pedig kellemetlen lenne rákenni.

Amúgy is felesleges adalék, mert a hatását nem javítja.

2013. jan. 16. 21:33
A spektrum homeon ment egy műsor kerti patika címen, egy biológus srác csinált különböző kencéket gyógynövényekből. íme egy a száraz bőrre zabpehelyből. egyébként jó dolgokat mondott james wong a neve. [link]
2013. jan. 16. 21:26
Erre én is kiváncsi vagyok. Az én fiamnak is száraz a bőre. Eddig a gyógyszertáritól a babe-ig mindent kipróbàltunk, de a sima olivaolaj vált be eddig a legjobban és csak 2 naponta fürdetem.
2013. jan. 16. 21:10
Sziasztok, kislanyomnak nagyon erzekeny a bore, es szeretnek teljesen termeszetes alapanyagokbol testapolot es furdo olajat / zselet kesziteni itthon. Akinek van tapasztalata, bevalt 'receptje' kerem ossza meg velem. Koszonom.
2013. jan. 16. 21:09
Testapolo, furdo olaj keszitese hazilag termeszetes alapanyagokbol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook