Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terpeszpelenka fórum

Terpeszpelenka (beszélgetős fórum)


2009. szept. 23. 19:57

Sziasztok! az én lányomnak is kötöttek a csípői. Apukámnak s azok, én örököltem és szíjban is voltam. A fiamnál is fenn állt a csípőficam gyanú, de nem kellett végül még tornáztatni se. Viszont most a lányommal voltunk uh-n és mondták, hogy terpeszpelenkát mindenképp. Majd megyünk ortopédiára is magánrendelésre valahova, csak még nem találtam olyat ahova vihetném.(A kórházba nem viszem vissza a járvány miatt.) De addig is lépni akarok az ügyben mert 7 hetes lesz két nap múlva.


már megvettem a pelenkát. Mikor adjam rá? csak éjszakára kell+ pelenkázáskor torna? Vagy egész nap?

21. emily (válaszként erre: 18. - Tubika)
2007. júl. 25. 20:39
Ez nagyon jó hír, örülök! Aranyos volt a doktor néni? Puszi!
20. narina
2007. júl. 25. 18:16
A kisfiam most lessz 4hónapos az újszülött osztályról már úgy engedték el a babát,hogy három hetes kortól gumi rugi használata ajánlott.Azt viszont furcsának találtam amikor védőnőnél,orvosnál jártam anyukákat kérdeztem mindenki babájának(99%-nak) kötött a csipőizülete.Szerintetek mitől van,hogy mostanában olyan sok (nálunk a tanácsadóban mindenkinek!)pici születik ezzel a problémával?Mi egy hete voltunk röntgenen és minden tökéletesen rendben van,ennek ellenére még szeptember első hetéig használnunk kell.
19. fcsaba
2007. júl. 25. 17:31

Sziasztok!


Nincs valakinek véletlenül hagyományos patentos gumibugyija ? Minden méretben érdekelne.

Sehol nem kapok :(

18. tubika
2007. júl. 25. 17:28
szia! Minden okés nem kell már a terpeszpelus!! Nagyon örülünk, üdv nektek!
17. emily (válaszként erre: 15. - Tubika)
2007. júl. 6. 21:53
Szia! Na voltatok már kontrollon?
16. emily (válaszként erre: 15. - Tubika)
2007. máj. 14. 14:01
Köszi, nektek is! :-)
15. tubika (válaszként erre: 14. - Emily)
2007. máj. 13. 20:20

Okés, megírom, 2 hónap múlva kell mennünk (július elején lesz esedékes!)

Minden jót nektek!

14. emily (válaszként erre: 13. - Tubika)
2007. máj. 13. 07:30
Nincs mit, majd írd meg, mi volt a kontrollon! :-)
13. tubika
2007. máj. 12. 23:05

Köszike emily, most egy kicsit megnyugodtam!:)

Reméljük így is lesz, és hamar elhagyhatjuk a pelust.

Tanácsod megfogadtam, pelusozásnál tornázunk, ami naggyon tetszik neki:))

Köszi még 1 szer!

12. emily (válaszként erre: 9. - Tubika)
2007. máj. 12. 19:56
Most néztem csak az adatlapod, valszeg ugyanannál a dokinéninél voltál akinél mi! Első benyomásra egyáltalán nem kedves, viszont mikor aggódó szülőként másodszor voltunk nála, valahogy tök szegítőkész volt és mindent elmagyarázott! :-)
11. emily (válaszként erre: 9. - Tubika)
2007. máj. 12. 19:52
A 90-90 az jó! :-)Vegyél neki azért pelust, add rá éjszakára,meg tornáztasd kicsit pelusozásnál. Valszeg a kontrollon majd azt mondják, hogy nem kell többet a pelus. Mi egy hónapig hordtuk, azt mondták nincs gáz, elhagyhatjuk. Aztán úgy láttam, mintha a kislányomnak egyik lába rövidebb lenne, visszavittem, megröntgenezték és nincs semmi baja! :-)
2007. máj. 11. 20:28
néha kell
2007. máj. 5. 11:46

Sziasztok. Kislányom 5 hónapos és laza a csípője.

Voltunk csípőszűrőn melyen azt mondták: asszimetria nincs, 90-90(nem tudom ez jó-e vagy sem?), terpeszpelus hordását javasolta vmint 2 hó múlva controll. A dr. nénitől igyekeztem többet megtudni de hamar "lerázott" mondván, nem vészes a dolog. Általában terpeszben tartja a lábacskáit a kislányom, akkor minek kell ez a t. pelus? tud vki magyarázatot adni? Légyszi írjatok. Köszi előre is!!! Tubika

2006. nov. 29. 17:46
ma voltunk drnál, és nem kell már a terpeszpelus!!!! :)
2006. nov. 8. 16:15
Kell a terpesz pelenka, a csípőficam megelőzésére. minden gyerek megszokja, idővel.
2006. okt. 10. 13:56
tegnap megkptuk a terpeszpelust. elég borzalmasan néz ki, de szerencsére Ádám nem vette zokon. (annyira) nekem viszont nagyon furcsa volt így szoptatanom. nem tudom, hogy emiatt, vagy miért, de nagggggyon borzalmas éjszakánk volt (persze rajta volt a pelus). ilyen ordítást még nem hallottunk. :(
5. timuska (válaszként erre: 1. - Edit78)
2006. okt. 6. 12:06
szia nekem 14 hónapos a lányom, és mi is használtuk 5 hetes korától 12 hetes koráig, meg tornáztattam amikor csak lehetett.éjszaka mindig rajta volt, de csak akkor raktam rá, ha már elaludt, napközben is csak alváűskor használtuk,de nem lett semmi, meggyógyultunk hál istennek,szerintem te is használd, nehogy baj legyen
4. be52089f0e (válaszként erre: 1. - Edit78)
2006. okt. 6. 11:35

Szia !


Nekünk is kellett használnunk terpeszpelust.

Ha az orvos ajánlotta, akkor használjátok. Inkább a terpeszpelus, mint a szíj. Az sokkal kiméletlenebb.

Bár úgy hallom, hogy szinte minden babának kell használni, de inkább használjátok, mint, hogy később baj legyen.

Én minden éjszaka ráadtam (akkor talán nem zavarja annyira). Napközben nem mindig volt rajta, és tisztábatevéskor én is tornáztattam.

3. mothertiger (válaszként erre: 1. - Edit78)
2006. okt. 6. 10:13
Nekünk is ajánlották, mikor kihoztuk a kisfiunkat. Vettünk is terpeszpelust, rá is adtam. De annyira kényelmetlen volt neki, hogy folyton sírt szegény. Ezért a hathetes vizsgálatig összvissz ha kétszer volt rajta...(anyósomék cseszegettek egyfolytában miatta, úgyhogy ha jelenésünk volt, akkor mindig ráadtam, hogy befogják)! Addig meg állandóan tornáztattam a kis csípőjét. Minden pelusozáskor, öltöztetéskor és fürdésnél megmozgattam. Nem is lett semmi probléma vele, hál'Istennek!
2006. okt. 5. 13:38

Szia Edit!


A középső gyerkömnél fél éves koráig kellett használnunk a terpeszpelust.Szerintem jó hasznát vettük neki,nem is volt kényelmetlen a gyerkömnek,és nagyon gyorsan eltelt az a fél év.Kötött csipőjű volt,ezért kellett használnunk.Szerintem ha a gyerekdoki ezt tanácsolta akkor használjátok,ártani biztosan nem fog!

2006. okt. 5. 11:47
3 hetes a kisfiam. ma voltunk gyerekorvosnál, aki azt ajánlotta, hogy mindenképpen használjunk terpeszpelenkát. kinek van tapasztalata ez ügyben? tényleg kell? jó? vagy csak túlzás?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook