Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termékbemutató átverés fórum

Termékbemutató átverés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Termékbemutató átverés

244. ab61752c45 (válaszként erre: 233. - PerEper)
2016. jan. 19. 14:15
dehogy a tb meg az adókártyát miért kell kitenni az asztalra?csak úgy tudnak pénzt,meg szerencsét küldeni?
243. Cilumiluci (válaszként erre: 242. - Shadow Angel)
2016. jan. 19. 14:12
Ott mi is voltunk.Amint lehetett szabadultunk onnan :)
2016. jan. 19. 11:20

Nekem a Ze... egész bejött.

Legutóbb a "csodalámpába" futottam bele. Hívtak "kezelésre". Igazság szerint baromi jól esett a meleg, és bizony végigjártam a tíz alkalmat. De hogy többszázezret kiadjak érte?! Annyit nem ér. :)

Amúgy nekik pl. tényleg vannak hasznos és jó termékeik, csak az ár-érték aránnyal vannak gondok.

Anyum rendszeres vásárlójuk volt, amíg fel nem hívtam a figyelmét arra a tényre, hogy különböző aukciós oldalakon tizedáron be tudja szerezni ugyanazt. Azóta onnan vásárol.

241. Shadow Angel (válaszként erre: 232. - Liza64)
2016. jan. 19. 11:17

Nem hazudott a banki tanácsadó. Nem azt mondta, hogy a pénzt öröklöd, hanem hogy a biztosítást. Az pedig megtörtént, fizetheted te tovább.

Itt szerintem inkább értelmezési különbségek voltak.

Attól függetlenül kellemetlen szituáció.

240. Cilumiluci (válaszként erre: 239. - Érdekes73)
2016. jan. 18. 17:33
Szerintem is :)
239. Érdekes73 (válaszként erre: 238. - Cilumiluci)
2016. jan. 15. 18:01
Ez tökéletes :)
2016. jan. 15. 13:47
237. Érdekes73 (válaszként erre: 233. - PerEper)
2016. jan. 14. 21:43
Nagy úr a pénz :(
236. Érdekes73 (válaszként erre: 232. - Liza64)
2016. jan. 14. 21:42
Car ügy :( Postán is vannak olyan biztosítós befektetések hogyha vki idő előtt kiveszi a pénzét akkor még a tőke egy része is elúszik... Aki nincs észnél bepalizzák.
235. gyöngy:) (válaszként erre: 234. - Spann)
2016. jan. 14. 21:15

Igazán nincs mit!

Érdemes minél több ilyen dolgokkal tisztában lenni...sajnos...

234. spann (válaszként erre: 221. - Gyöngy:))
2016. jan. 14. 20:24

Ez nagyon jó cikk.


Nagy köszönet neked érte!

233. perEper
2016. jan. 14. 15:13

A TV-ben menő jósokat és egyéb sarlatánokat is le lehetne már állítani, gyakorlatilag ők még csak terméket vagy szolgáltatást se nyújtanak..

Ma is belefutottam egy adásba, azt mondja a f*szi a TV-ben, az inga mutat egy kódot, (valami H28 vagy ilyesmi lett), azt írja fel egy papírpénz sarkára, és tartsa a pénztárcájában.

Idáig még "rendben is lenne" - adott egy tanácsot és vagy bejön, vagy nem. De utána megszólal megint, hogy "várjon, szellemi jelenlétet érzékelek a környezetében, az ön szobájában tartózkodik két szellem! Ne tegye le, kapcsolom a kollégáimat, ők segítenek elűzni őket" MI VAN??? Ja, valami 500Ft/percdíj mellett? Hogyne.

És komolyan, ilyen tevékenységet engedélyez valamilyen hivatalos szerv? És képernyőre engedik?

232. Liza64 (válaszként erre: 200. - Érdekes73)
2016. jan. 14. 14:16

Bizony, bárhol becsapják az időseket!

Édesanyám halálát bejelentettem a bankjánál. A hagyatéki leltár során kiderült, hogy a banki tanácsadó olyan életbiztosítást kötött vele, ahol én nem örökös vagyok, hanem ha nem fizetem tovább még 9 évig a biztosítást, akkor a befizetett több mint 500e ft elvész. Mint kiderült, én nem örökös voltam, hanem biztosított. Ezt tudtam, mert én írtam alá a szerződést, de csak azért írtam alá, mert a banki tanácsadó a kérdéseimre (pl. mi van, ha a 74 éves anyukám már nem él 10 évig) azt mondta, hogy akkor majd én örökölöm a biztosítást. Most nagy levelezésben vagyok az Év Bankjával :( Fogyasztóvédő vagyok és ügyvédek mellett dolgozom, ennek ellenére átvágtak engem is, meg az anyámat is. Elutasították a panaszomat azzal, hogy aláírtam, mit jár a po..ám.

Most az MNB mellett működő Fogyasztóvédelmi Hatóság felé megy a levél, illetve Békéltető Testületi eljárást kezdeményezek. És bizony, egyáltalán nem biztos, hogy nyerek.

231. töprengő (válaszként erre: 228. - Érdekes73)
2016. jan. 7. 08:31

Szerintem nincs kirándulás már. Nem látok semmilyen szórólapot a ládába..

De hívnak : Ingyenes állapotfelmérés, vércukor, vérnyomásmérés..

Köszike, van labor, és van vérnyomásmérőnk..

Multkor már tényleg belefolytattam a szót, letettem a telefont..

230. töprengő (válaszként erre: 225. - Spann)
2016. jan. 7. 08:27

Nagyon rég voltam már szerencsére. ( frász tudja hányszor teloztak )

Pl : Takarót megnéztem a neten mennyi az annyi. És biza sokkal kevesebbért vesztegették ott, mint a bemutatón.

Mellesleg akik azt szajkózták : Nekem már van ilyen.. Azzal még tovább " hergelték " a társaságot hogy vegyenek dolgokat..

Meg azt a memória párnát...

Közben lehet nincs is nekik. Annyira szeencsére nem ismertük egymást akik ott voltunk.

229. töprengő (válaszként erre: 221. - Gyöngy:))
2016. jan. 7. 08:19

Elolvastam a a cikket. Majdnem biztos volna abba olvasás közben : Beépített ember volt..

Rohadt feltűnően csinálják ha egy járgányba száll be az egész bagázs...

Én is írtam egyik hszembe, újabban mit művelnek..

228. Érdekes73 (válaszként erre: 226. - Spann)
2016. jan. 6. 22:11
Vannak még kirándulások ?
227. júliusi (válaszként erre: 226. - Spann)
2016. jan. 6. 20:20

Ott mi is voltumk,de tobb ido jutott ra,a furdokben is 2-3 ora...

Mi jo bulinak fogtuk akkor fel...mar kivulrol tudtuk,mit fognak mondaniik a trukkok...:)

De mar vagy 4-5 eve nem voltunk,miota kocsi van.De erdekes,mert jo ideje nem dobalnak szorolapokat nekunk se,igaz nem is mennenk mar el...

226. spann (válaszként erre: 222. - Júliusi)
2016. jan. 6. 20:09

"kevés pénzből eljutottunk szép helyekre, fürdőkbe"

A fürdőre 1 óra időt hagytak.

A szép hely, amit végre meg akartam nézni, és amiért végigszenvedtem az iszonyúan kihangosított előadást, az Hollókő volt.

Odaértünk és HÁROMNEGYEDÓRA maradt rá!

Ezért gyötrődtem kora hajnaltól! Mert ugye 6-ra kell menni a buszhoz.


Nálam ekkor telt be a pohár.

Soha többet nem megyek sehova termékbemutatóra, az ajándékaik se érdekelnek. Úgyis majdnem mind olyan, amire semmi szükség.


Érdekes, egy jó ideje nem dobálnak be kirándulási prospektusokat. Szerintem csak azokat hívogatják, akiket már be tudtak csapni párszor, hátha rájuk tudnak még sózni valamit.

225. spann (válaszként erre: 223. - Júliusi)
2016. jan. 6. 20:00

Igen, pszichés ráhatással dolgoznak, ezt nagyon jól mondod.

Akikre lehet így hatni, azok teljesen odavannak ezektől a szuper cuccoktól. Igaz, kicsit drágák, de megérik az árukat bőven. Mert ilyen nincs máshol (ezt az előadáson mondták), ne is keressék, amit máshol kapni lehet, az mind sokkal rosszabb minőségű.

224. ab61752c45 (válaszként erre: 222. - Júliusi)
2016. jan. 4. 10:04
mi is voltunk egyszer az anyámmal.a közepén röhögőgörcsöt kaptam,ki kellett mennem.az anyám félt,hogy veszek valamit,mi vagyok én.a balatoni hajózás szép volt,jó volt a bor,persze azt mi fizettük. csak a balfék sofőr tévedt el az úton.
223. júliusi (válaszként erre: 222. - Júliusi)
2016. jan. 4. 09:37

Még annyit, hogy a balek szót nem sértésnek szántam,de aki elhiszi a sok maszlagot, meg kicsit is tudatában van az áraknak, nem vesz meg töbszázezres prszívót stb.De itt akik vásároltak, még dicsekedtek is, hogy neki már ez is van otthon ,milyen jó, masszázsfotel stb...és vagy nem volt olyan öreg még, vagy igen jó testi-szellemi állapotú öregek voltak,és lényegében csak pszichés ráhatással dolgoztak, nem olyan erőszakosan, ahogy mondják.

Legalábbis ahol mi voltunk, ott nem volt jellemző...

2016. jan. 4. 09:33

Mi voltunk vagy 10 termékbemutatón, úgy 6-7-8 éve.Akkor 1200 ft ot kellett befizetni a buszon.És néha tényleg megérte elmenni!!!Akkoriban nem volt kocsink,és kevés pénzből eljutottunk szép helyekre, fürdőkbe.Igen,a délelőttöt végig kellett ülni, de utána legtöbbször volt ebéd,és utána a program, majd haza...

Kb 10 ből vagy 2 x ha erőszakosabbak voltak,de ha csak kis dolgot is vettél, pl. krémet, békén hagytak.Inkább annyira rá tudtak hatni az idősebbekre, és voltak ott középkorúak is ,mint mi, hogy maguktól megvették, és örültek is neki...


Az ajándékokról.A legnagyobb értékű egy dvd lejátszó volt, a mai napih működik, de volt vérnyomásmérő, esernyő, pohárkészlet, köntös,porcelán dolgok, mágneses nyaklánc karkötővel, szóval nem annyira kis bővli dolgok...


Mi felvettük a fapofát,és nem vásároltunk, csak egyszer edénykészletet.De adtak hozzá kacsasütőt, gyapjúnak mondott vastag takaró, turmixgépet,és még több mindent,végül is az összérték megvolt, 100 e körül...

Amikor már hangoztatták, hogy aki csak az ajándékért megy el, és nem vásárol,az feláll,és elmehet,és kezdtek erőszakosabbak lenni, már nem mentünk többet...igaz utána már lett kocsink is,azzal mentünk mindenfelé..


Már tudtuk a csíziót,és mikor momdták hogy pl. aki széke alatt szám van,álljon fel, és kiáltsa, hogy nyertem....direkt nem álltunk fel.mert az volt a lényeg, hogy "nyert" 100 e, t, de ehhez meg kellett vennie a 200 e ft os mittudoménmit...

szóval trükköztek rendesen..

De ha már volt pár balek, már nem zargatták a többieket nagyon.Akik ott voltak idősebbek, viszont egyik se volt szenilis, vagy demens...igen jó állapotúak voltak agyilag ,és testileg is, különben nem vállalkoztak volna hosszú utazásra, ülésre, stb.


Szóval, neke, nincsenek rossz emlékeim a termékbemutatókról olyan nagyon...

2016. jan. 4. 09:11

Most azt olvastam, hogy készpénzzel verik át a vevőiket a termékbemutatósok, érdemes elolvasni a cikket.


[link]


Van benne egy rövidebb összefoglaló videói is egy termékbemutatóról...nagyon felháborító, undorítóak!

220. Hmkati (válaszként erre: 197. - Spann)
2015. dec. 29. 11:32

Kinek kell ügyfélszolgálatot fenn tartani? aki a meghívást intézi, vagy ki a terméket adja, vagy ki a bemutatót rendezi, vagy az önálló üzletembernek? Mert 1 bemutató mögött cég illetve lépcső áll.

Szerintem továbbra sem lehet majd elállni, pont a több háttércég miatt. Ugyanis nem tudja kihez forduljon. Erről nem tájékoztatnak. Másrészt az elállás az üzleten kívüli vásárlásra vonatkozik. A bemutatókon pedig a cég telephelye, üzlete kerül a szerződésre, így nincs elállási lehetőség.

Az ajándék sorsolást előre be kellene jelenteni a NAV-hoz de ezt a cégek nem teszik, így szabálysértő minden ilyen sorsolás. erről a NAV tájékoztatott.

219. spann (válaszként erre: 216. - Töprengő)
2015. dec. 24. 21:57
Annyi csak a trükkjük, hogy hétköznap délelőttre hirdetik meg ezeket az előadásokat - és ki ér rá akkor? A nyugdíjasok.
218. Klarisszima (válaszként erre: 216. - Töprengő)
2015. dec. 24. 08:44
Ahogy itt lent írták nem oly rég, van, akit nem lehet megmenteni saját magától. Hiszékeny emberek voltak, és lesznek is. Nincs ez másképp most sem, mint a középkorban, az emberi jellem nem változik. Csak aki most nem dől be az ilyeneknek, azt régen megégették volna, aki meg igen, az volt régen az etalon, és azokat lehet irányítania azoknak, akik kitalálják az átverést :) Ilyen egyszerű ez.
2015. dec. 24. 08:33

Ingyenes egészségfelmérés...

Egyre majdnem el is mentem. Pont abba az időbe volt valami más is ahova el tudtam menni, azt választottam. Kb dél magasságában a buszon arról beszéltek : " átvágták őket " termékbemutató is volt. És akik erről beszéltek, inkább a 60 évesnél is idősebbek voltak... Vérnyomás, vércukor stb vel kábították őket...

Legutóbb azért hívtak : Nyertem sorsoláson, az én telefonszámomat sorsolták ki... Belefolytattam a szavakat, Nem érdekel, és letettem..

216. töprengő (válaszként erre: 210. - Klarisszima)
2015. dec. 24. 08:22

Lehet hogy vakvágány ahogy írod....

1995 ben lett nekünk, oké kisváros vagyunk. Elég sokat kellett várni még akkor is. De a tesoméknál is 2000 előtt bevezették. ( a faluba, tesomnak mobilja lett végül ).

Megyei telokünyvet valóban nagyon rég kaptunk.

Utóbbiakat is úgy hogy a számla mellett volt egy levél amivel a póstán felvehettük.

Ami van, az 2011 es azt hiszem... Nem igazán kellett, nincs szem előtt.

Valami trükkjük van mert honnan a pékből szagolja ki hogy az " öregeket " hívják csak?? A legalább 45 éven felölieket... Lakcímünk is sok sok éve ez... Engem megtalálnak mindig, pedig 5 X es vagyok csak..

A lényeg hogy a 30 as korosztály kéne hogy fogyelmeztesse a nagyikat. Mami ne vegyél ilyent....

215. Érdekes73 (válaszként erre: 210. - Klarisszima)
2015. dec. 23. 22:29
A 90-es évekbe vezették be csak sok helyen. Az 1990-esekre gondolok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook