Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség tapasztalatok fórum

Terhességi cukorbetegség tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
20. Recs79 (válaszként erre: 7. - Minya)
2014. jan. 3. 21:55

6,5 határ???? Az teljesen tökéletes!!! Nekem 7,6 volt a határ, a kapott tájékoztató füzeten is az volt, és a doki is azt mondta, aki a főorvos volt.

Aztán egyszer menetem másik dokihoz, aki helyettesített és annak már ez magas volt, inzulint akart adni! A dokim csak annyit mondott az a doki szígorú! :)

19. Recs79 (válaszként erre: 3. - ZumbaHajni)
2014. jan. 3. 21:53

Nem baj!!! nekem ez volt az első kérdésem a dokihoz, és azt mondta nem baj, éppen azért mérik csak a terhesség ezen szakaszán! Az inzulintermelés nem igényelt előtte akkora munkát, hogy abból gond legyen, viszont a 26 hét után már nem biztos, hogy a szervezet jól reagál. És ahogy nálam úgy nálad sem reagált már jól!!

Nem néztek neked egy 3 havi átlagot?? Ilyenkor szoktak! Nálam az teljesen normális volt!

18. ZumbaHajni (válaszként erre: 7. - Minya)
2014. jan. 3. 21:52

Az a helyzet, hogy engem nem küldtek diabetológushoz. Szóval annyit mondtak diétázzak, és ennyi. Kerüljem az édességet, és a fehér kenyeret, ne egyek sok szénhidrátot...

Úgyhogy konkrét étrendem nincsen..

17. Luca81
2014. jan. 3. 20:23

Nekem is terhességi cukrom volt, tavaly augusztusban szültem, teljesen egészésges kisfiút. Nagyon szigorúan tartottam a 160 gr ch diétát, ha már kicsit több ch-t ettem, mondjuk egy szelet purpur kenyér helyett kettőt, már felment a cukrom. Úgyhogy semmilyen lazítást nem engedhettem meg magamnak, nem akartam ártani a babámnak.

Az egyébként lehetséges, hogy már a terhesség elején is magas volt a cukrod, ugyanis nekem már a 2. védőnői látogatás után kiderült, hogy cukrom van. Mivel mindkétszer csurig volt a vizelet cukorral, elkdültek terhesésre, ami 8 lett. Úgyhogy én örültem neki, hogy már akkor kiderült és nem zabáltam tovább a cukrokat, ch-kat. Persze először kétségbe estem, sírtam, hogy mi a fene lesz diéta mellett, hiszen még csak a terhesség elején vagyok, de két hét után totál beálltam és nem volt gond a diéta. Néha-néha kiugrottak az értékeim, de max. 8-as lett étkezés után egy órával. Nem mindegy, hogy mivel eszed a ch-t, mert pl. ha tojással, vagy savanyúsággal eszed, akkor lassabban szívódik fel és nem nyomja fel a curkodat sem. De egyébként mér tényleg nincs sok hátra, kitartás és próbálj meg odafigyleni, nehogy a végén cseszd el!

16. bolygó hollandi (válaszként erre: 14. - Petra025)
2014. jan. 3. 19:55

Semmi baj! Nem bántottál meg. Akinek beteg babája születik,főleg problémás terhesség után,az jobban utánaolvas mindennek. És a gyerekek kezelésénél első helyen kérdezi mindenki a terhességi cukrot...


Mindenki fokozottan figyeljen oda,tényleg nem játék! Nagy szerencséje van azoknak,akit egészséges babákat hoznak világra. Az önmarcangolás marad a többieknek,már aki felfogja ésszel.....

15. Petra025 (válaszként erre: 12. - Borrdi78)
2014. jan. 3. 19:49

Ja igen, pont fordítva a magzatvíz. Jáj de régen voltam már terhes:-))

Kísérletezgetésen én a negatív kísérletezgetést értettem, mert persze hogy ha a ch tartalomba beleférő étel felviszi a cukrot, akkor keresni kell mást. De attól még, hogy jók az értékek, és nekem általában az volt, nem ettem sütit például azzal a címszóval, hogy úgy is jók az értékeim...

14. Petra025 (válaszként erre: 13. - Bolygó hollandi)
2014. jan. 3. 19:42

Nagyon sajnálom bolygó hollandi, nem volt szándékomban megbántani vagy bármi, de a hozzászólásodból lehet hogy nem derült ki, hogy nem a cukrosság miatt lett így, de az sem derült ki, hogy attól. Nekem úgy jött le.

És igen, nagyon igazad van, hogy fontos a diéta. Mert ilyenkor nem a saját szervezetével tesz rosszat a kismama, hanem a pocakjában lévő kis élettel, azaz már ekkor felelősség terheli!

13. bolygó hollandi (válaszként erre: 8. - Petra025)
2014. jan. 3. 19:02
Én azt írtam,hogy biztosan attól nem lettek egészségesek? Nem. A terhességi cukor nagyban növeli a hiperaktivitás kockázatát is. ( az egyik fiam hiperaktív,de nem állítom,hogy biztosan ettől). Az inzulinos terhességből született fiam a 37. héten császárral jött világra, lyukas szívvel (2 nagy lyuk,több apró az artérián,tüdőverőér szűkület,emellett korán kiderült a hiperaktivitása is,tanulási nehézséget is jelent. A kicsi fordított bélrendszerrel született,ami továbbra sem jelenti azt,hogy biztosan a rossz cukorháztartás miatt volt. Habár az első,aki kislány és nem voltam semmilyen formában érdekelt cukor ügyben,teljesen egészségesen született. Van ismerősöm,akinek szintén cukros terhességből született fia figyelemzavaros. Az én kicsi fiamnál is jelentkeztek ezek a tünetek. Lehet,hogy balszerencse,így jártam. ezért kell komolyan venni a diétát. Az én cukrom nem volt eget verő,9 fölé sosem ment.Terheléssel sem.
2014. jan. 3. 18:40

Én ikerterhes voltam, ami a dupla hormonmennyiség miatt minden terhességi komplikációt jelentősen emel. Nálam ez a cukorbetegségre volt hatásal, mivel erre volt/van hajlamom.

Én már az egész terhességet kő kemény 150 grammos diétával kezdtem, de mégis 16. heti első cukros löttyös terhelésen már 9,2 lett a 120 perces. Hiába szigorítottam még jobban a diétát, sajnos nem javult a helyzet eléggé, így muszáj volt inzulint használnom. Azért azt halkan jegyzem meg, hogy az inzulin nem arról szól, hogy akkor lehet enni! a diétát pontosan ugyanúgy tartottam, mint inzulin nélkül. mindent lemértem, sosem csaltam, csak úgy futottam bele gázos szituba, hogy nem voltam megfelelően informálva. Szóval az nem úgy működik, hogy valaki az inzulint "választja", mert mindig éhes. Ja, ha inzulint kapsz, na attól aztán éhes leszel tényleg! :-( Inzulinnal aztán még pontosabban kell mérni, mert az is gáz, ha kevesebbet eszel, mert simán be lehet hipozni. :-(

További pontosítás: én úgy tudom, a magzatvíz pont több lehet cukrosoknál, nem kevesebb. A többi stimmel, amiket eddig írtatok.

Az inzulinérzékenység kb 35-36. hétig fokozatosan csökken a terhesség folyamán, majd onnantól űjra javul a helyzet.

Szerintem sem most kell kísérletezni, ill annyiban igen, hogy mindenkinek meg kell találnia a számára legjobb kenyeret pl: nekem összesen 2 tk kenyér volt, amitől nem ment fel a cukrom mint atom. :-(Végig kellett az összes "jónak gondolt" kenyeret próbálnom és amikor megtaláltam a tutit, akkor amellett kitartani. Nekem a Lipóti tönkölykockája jött be, le is e-maileztem velük, hogy 100g-ban 43,5 g ch van, ill a Jókenyér magos Tk kenyere.

Nekem van barátnőm, akit nem kezeltek terhességi cukorral. A kislánya egészséges, bár az első két nap nem volt izgalomtól mentes :-(, de a barátnőm örökre cukros maradt sajna és amája sincs túl jó állapotban. Szerintem se linkelje el senki. Inkább pár hónap odafigyelés, de utána mindenki egészséges. Ennyit nem ér pár süti. :-)

2014. jan. 3. 18:15

Nekem a 16. héten már kellett a terhelés, mert ingadozott a cukrom... fel is ment de nem túl vészesen, 7.5 volt a legmagasabb, viszont étkezés után 2/2.5 órával behipóztam... ami szintén nem tesz jót a babának.

Nekem a szigorúan betartott diéta mellett is több egy kicsit a magzatvizem a 28. héttől.

De a lepényem nem kezdett el még meszesedni, így a 33. héten se.

És a baba se hízik gyorsan, teljesen stabil a hízása és mindig a korának megfelelő.

Ez az időszak tényleg nem a kísérletezés ideje, én is sokszor bömböltem azért mert ettem volna ezt vagy azt, de meg kell érteni, hogy mostmár nem csak mi vagyunk, nem csak a saját testünkről van szó.

És a terhesség amúgy is egy inzulin rezisztens állapot... rengeteg inzulint termel a szervezetünk és ez okozhat szörnyű éhséget... ezt a lassú szénhidrátokkal lehet kordában tartani.

10. fildus (válaszként erre: 6. - CsillagTM)
2014. jan. 3. 18:01
:)
2014. jan. 3. 17:10

Így valószínűleg a terhesség elején nem volt még gondod vele...

Ez lemaradt...

Ami probléma lehet, amit az orvosoknak figyelnie kell, a baba mérete, mert nagyobb lehet, a méhlepénység érettsége, mert hamarabb elkezdhet érni, valamint a magzatvíz mennyisége, mert cukrosoknál el kezdhet csökkeni. Én erről a három dologról tudok, ami felmerülhet még a pocakban, így ezt az én dokim is kellő figyelemmel nézte...

Ha ezekkel nálad sincs gond, akkor nem hiszem hogy aggódnod kell.

Illetve még írta itt valaki, az is igaz, hogy a tartósan magas cukorszint van rossz hatással, ami olyan két hetet jelent, nem pedig az olykori kiugró értékek.

2014. jan. 3. 17:06

Nekem is volt terhességi cukrom, teljesen szép maradt a cukrom a diéta mellett. Egy-két alkalommal ment 7 fölé, de akkor már nagyon nagy hőség volt, és az is befolyásolta, úgy rendelkezett a dietetikus, hogy ha a hőség elmúltával is magas lesz, akkor be kell feküdnöm, szerencsére semmi gond nem volt:-) a hűvösebb idővel lejjebb is mentek az értékek.

Több dolgot is irnék. Az egyik, ez sajnos nem a kísérletezgetés időszaka, azaz nincs olyan, hogy pár süti, erről le kell most mondanod, mert látod hogy nincs jó hatással a cukrodra, lehet diabetikus édességékben is gondolkodni ..

Kettő, valóban van terhességi cukros fórum, ahol aztán mindenféle anyuka van, olyan is mint én akinek szépen maradt a cukra a diéta mellett, és olyan is aki bármit is csinált, maradt neki az inzulin, viszont!! nem hallottam róla, hogy bármelyikünknek egészségtelen lett volna a babája, főleg úgy hogy volt olyan is aki mire végül inzulint kapott, azért jó pár nap elment a rossz cukor értékekkel neki. Nem tudom bolygó hollandi, hogy a te gyermekeid miért nem lettek egészségesek, de szerintem attól mert inzulinoznod kellett magad nem törvényszerű a dolog.

Három, egy kolléganőmmel egyszerre szültem szinte, én is és ő is cukros lett, nem igazán vette tudomásul sokáig, és meggyőződése volt, hogy ő nem is cukros, végül ő is inzulinozta magát, de egészséges kislánya született, ellenben az ő cukra nem igazán jött rendbe a szülés után, mármint az anyukájé.

Maga a terhességi cukor a terhesség előrehaladtával romolhat leginkább, ezért teszi, olyan 24-25 hétre a terhelést, én igazából kértem már a 20 héten a terhelést a családban lévő sok cukorbeteg miatt, ergo gondoltam, hogy lehet hajlamom....

2014. jan. 3. 16:41

sziasztok!


nekem az elsővel már a terheségem elejétől magas volt a cukor 9,2 és diétával mindent betartva minden ellenőrzéskor rendben volt,egészséges fiam lett.


most a 2-kal vagyok várandós ( 27 hetes )és csak a terhelt cukor abból is csak a 120perces nem lett jó 8,8

most is diétázom és minden étkezés előtt mérni kell és utána 1,5 órával de így is a legmagasabb 8,7 volt mert reggelire tejet ittam ami úgy látszik nekem nem jó.azóta jobban odafigyelek és szépen alakulnak a mérések 6,5-nél feljebb nem megy ami már kicsit surolja a határt de még elfogadható.

9-én megyek vissza ellenőrzésre kíváncsi vagyok mit mond a doki.


neked milyen diétát javasolt a doki?mert nekem 170g ch és napi 5 étkezést.

2014. jan. 3. 16:30
csak mondom, h van "Terhességi cukorbetegség" fórum, ott sztem több esélyed van.
5. ZumbaHajni (válaszként erre: 4. - Bolygó hollandi)
2014. jan. 3. 16:12
Milyen magas volt a cukrod? Mi baja lett a gyermekeidnek? Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod.
2014. jan. 3. 16:07

Sziasztok!

Nekem 2 terhességem is cukros volt. A második babánál jött ki először és egyből inzulinos lettem,mert diéta mellett sem ment le,sőt. Pedig én aztán mindent betartottam. A második ilyen várandósságomnál is betartottam a diétát,már a terhesség legelejétől figyeltem. Megnyugtatni nem tudlak. Mindenkinél mást hoz ki a cukor. Akikkel én feküdtem a kórházban,szinte kivétel nélkül egészséges babáknak adtak életet. Én nem. egyik sem született egészségesen. Pedig figyeltem,mindent betartottam. Neked kitartást és könnyű szülést kívánok!

3. ZumbaHajni (válaszként erre: 2. - Recs79)
2014. jan. 3. 16:06
Nagyon köszönöm a válaszod, igazán megnyugtató volt! :) Csak arra gondolok mi van ha ez már előbb jelentkezett minthogy a terhelésen kiderült, mert előtte nagyon sok édességet ettem :/ remélem tényleg semmi gáz nem lesz.
2014. jan. 3. 15:38

Szia!


Nekem két terhességnél is volt!

Az elsőnél nagyon megrémültem, persze a legrosszabbakat olvasgattam róla a neten! Na ezt nem szabad, mert ahhoz, hogy bármi probléma legyen igen magas cukorszintnek kell lennie és tartósan!

Nekem is diétáznom kellett, és minden nap egy fő étkezésnél mérni a cukromat! A diéta miatt jó volt, szinte kivétel nélkül, ami azt jelenti, hogy 7,5 felett nem voltam. Kivéve néhány alkalmat, mikor én is többet ettem a kelleténél!

A második terhességnél már őszintén szólva vártam, hogy kijöjjön a cukor, mert az első terhességnél 10 kilót fogytam a diétától!

A másodiknál már kicsit lazább voltam, de persze tartottam az alacsony ch értéket!


Mind a kettő gyerekem teljesen egészségesen született! Szóval nyugodj meg, egy egy kiugró értéktől nem lesz probléma!


Ha nem bírod a diétát tartani, akkor is van megoldás. Egy lány az utcánkban inkább inzulint adott magának, mert egyszerűen állandóan éhes volt! Ha meg bírod, akkor szuper!


És mindjárt szülni fogsz! :) Pár hét! Kitartás!!!

2014. jan. 3. 15:25

Sziasztok!


Olyan kismamák, és már anyukák megnyugtató hozzászólaásait várom, akik ilyen gondokkal küzdenek/ küzdöttek a terhesség alatt... Sajnos én is ide tartozom, és időnként eléggé megugrik a cukrom.. legutóbb 9,8 volt. 33. hétben járok.. próbálok diétázni, de pl Karácsonykor mikor ettem egy kis sütit is, és többet ( nem sokat) mint amúgy a diéta alatt, elég jó volt, 6 körüli értékek, és aztán arra gondoltam akkor egy - két engedékenységet megtehetek, erre tessék.. majdnem 10es cukor. Aggódom, nehogy egészségügyi problémái legyenek ettől a picinek.. :( Kérlek írjatok.. főleg akiknek gondjuk volt, és semmi baja nem lett ettől a gyermeküknek..

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook