Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség tapasztalatok fórum

Terhességi cukorbetegség tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
80. ZumbaHajni (válaszként erre: 78. - Recs79)
2014. jan. 4. 14:46
na, ez az én hibám, elnéztem a táblázatot... :( 185g-nál ebédre csak 50 megengedett.. de sztem már ez a sok stressz emeli meg a cukrom, komolyan... tiszta ideg vok miatta, hogy jó legyen..
79. erolin88 (válaszként erre: 78. - Recs79)
2014. jan. 4. 14:41
Nekem a dietetikus 200 g ch diétát írt elő, mert vékony vagyok és a 24. hétig csak 1.5 kg-t híztunk. Így az én ebédem 70 g ch, és a cukrom bőven nem szokta elérni a 7- et. És eszek tésztáz is, tk tönköly vagy rozs, ebből kb 80 g- ot szoktam enni (45 ch körül van) plusz feltét.
78. Recs79 (válaszként erre: 75. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 14:31

Én a tésztát teljesen kihagynám az étrendből!! Akármilyen tészta!! Inkább egyél húst, zöldséggel, leveseket! A tészta sok ch és ilyen mini adagban nem laktató!!

A 70 g ch sok egy étkezésre!!! Nem is csoda hogy 7,7 lett a cukrod! Ahhoz képest amit ettél nem is lett magas, nekem ennyi ch-val szerintem 9 lett volna legalább!!

Ebédre lehet enni a legtöbb ch-t, de az is csak max 50!! A 70 jóval több!! Ha betartottad volna a maxot simán jó lenne az értéked!!

77. Recs79 (válaszként erre: 71. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 14:27
Az jó!! A laborban nézett vizeletben már egyből észrevették volna, ha korábban is fennáll ez a helyzet!!
76. Recs79 (válaszként erre: 69. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 14:26

Én csak abból gondolom, amiket anno a dokik mondtak! Nekem a főorvos mondta, hogy azért nézik csak a 26. héten a terhelést mert a terhesség akkor kerül abba a szakaszba ahonnan egyre nehezebb a szervezetnek az inzulintermelés. Én csak következtettem hogy akkor ahogy halad a terhesség úgy lesz egyre nehezebb a szervezet munkája. De lehet, hogy van egy visszaforduló szakasz a végén! Én ezt nem tudtam!

Nekem nem volt különbség a mérési adatokban az utolsó 5 hétben!

2014. jan. 4. 13:45
na, most mértem evés után 1 órával.. 7,7 lett.. pedig 70gnál nem ettem több CH-t...egy kis adag durum tésztát ettem, nem volt 10 dkg se, egy kis tejföllel és sajtot reszeltem rá.akkor még ez is sok úgy látszik...
74. Petra025 (válaszként erre: 72. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 11:12
Zabkorpa szülés után is jó:-) "egyéb" problémákra:-)
73. Petra025 (válaszként erre: 69. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 11:10

Terhesség előrehaladtával romlik, de úgy tudom, hogy 35-36 héttől javulhat újra:-)

Nekem például pont olyan 34-35. héten volt gond, majd visszaállt rendesen, mentem is a diabetológiára, hogy újra jók az eredményeim, akkor közölte a doki, hogy már többet nem találkozunk, csak szülés után hat héttel, ez volt olyan 37. héten... Mondjuk ez azért volt fura, mert előtte a rossz eredmények miatt még be akart fektetni, majd rá pár hétre meg elköszönt:-)

2014. jan. 4. 10:53
Most olvastam, hogy a zabkorpa nagyon jól szinten tudja tartani a cukrot.. én diétánál is alkamaztam.. most is napi szintem fogom enni, 1-2 evőkanállal
71. ZumbaHajni (válaszként erre: 66. - Recs79)
2014. jan. 4. 10:50
Igen, volt vizeletvizsgálat vérvételkor, és negatív lett minden, hála..
70. ZumbaHajni (válaszként erre: 63. - Erolin88)
2014. jan. 4. 10:49
én összesen 6 kg híztam idáig.. a picúrka becsűlt súlya a 31. héten pedig 1762g
69. ZumbaHajni (válaszként erre: 64. - Recs79)
2014. jan. 4. 10:44
Cukorbetegeknek nézik a cukrot folyamatosan, minden osztályon, diab étkezés mellett, és ott másfál - 2óra után szokták. de tesztelni fogm a kevesebbet is. Amúgy most itt sem tudom mi a helyes, mert Te azt írtad romlik a cukrom az utolós időben, Petra pedig épp azt írta nekem üziben, hogy a 35. hét után javulni fog. Akkor most mire számítsak? :)
68. Petra025 (válaszként erre: 59. - Borrdi78)
2014. jan. 4. 10:33

Nálam kalóriával nem volt gond, mert én gyakorlatilag mindent ettem, ami belefért a ch előírásba....

De köszi, ha legközelebb fent áll újra ez akkor majd biztos kipróbálom. Bár én lennék a legboldogabb, ha egy újabb terhességnél nem lenne ilyen gondom:-)

A ch emelés megoldotta nekem:-)

67. Petra025 (válaszként erre: 62. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 10:31
Szerintem nem, maximum a glükózt. Én legalább is csak egyféle tesztcsíkot találtam, ami ezt nézte... Az összetett csíkoknál, amiket a védőnők is használnak nem találtam olyat, ami méri azt is:-(
66. Recs79 (válaszként erre: 62. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 10:25
Igen!! ha lett volna benne, akkor látta volna!!! És az előtte lévő vizelet vizsgálatok is, gondolom voltál már kettőn legalább eddig is! Valamikor a terhesség elején és a cukorterhelésnél szoktak vizeletet nézni laborban. Illetve a védőnő minden alkalommal kell nézze!
65. Recs79 (válaszként erre: 61. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 10:24
Azért még van pár hét, 2 hónap!!! És ahogy halad a terhesség az inzulintermelés annál nehezebben megy a szervezetnek!! Szóvak nagyon fontos ez a pár hét a cukorszint szempontjából!!!
64. Recs79 (válaszként erre: 60. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 10:23

Aha!! Na én eddig félreértettelek!!

A terheléses eredményed "csak" 7,5 lett?? Azzal nincs baj, az pont a határ alatt van, ami 7,6! Ezért nem küldtek vele tovább, csak javasolták, hogy figyelj oda!!

Nagyon helyesen teszed, hogy ennek ellenére méred otthon!! Viszont a terhelés más mint az otthoni magadnak mért!!! Más érték, más időben a normális!!!

A étkezéseknél magadnak mértet, az étkezés után 1 órával kell mérni, nem kettővel!!! És az 1 órás értéknek kell 7,6 alatt lennie (van doki ahol kevesebb, mert szigorúbb). Ha Te otthon 2 órával később mérsz 7 felett, akkor sajnos az 1 órás értéked rossz!! De az eddigi írásokból számomra az derül ki, hogy ez csak azért van mert senki nem mondta el neked, aki szakember, hogy mennyi ch-t egyél, és miket egy nap!!

Ha jól eszel szerintem nem lesz rossz értéked, hiszen a terhelésed nem volt rossz!!


Anyósod itt összekeveri a dolgot, gondolom más területen dolgozik, ehhez nem ért!! Azt látja, hogy a kórházban 2 órára mérnek! Csak, hogy ott 75 g cukrot isznak meg a kismamák hozzá!! Az otthoni étkezések mérése egy jóval kisebb "terhelés" a szervezetnek!! Azt 1 órára kell mérni! Illetve nyilván mérheted kettőre is, de akkor nem a 7,6 alatti számít megfelelőnek, hanem az ennél jóval kevesebb!! (szerintem ilyenkorra már 6-ig is vissza kell menjen)


Mindenképpen fordulj szakemberhez!!!

63. erolin88 (válaszként erre: 61. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 10:13
Ha baj lenne, akkor már látszódna máson: a magzatvíz mennyiségén, azon hogy mondjuk jobban nő a baba, mint kellene, a te súlyodon is látszódna...
62. ZumbaHajni (válaszként erre: 57. - Petra025)
2014. jan. 4. 10:11
Acetont kimutatja az a teszt amit minden alkalommal csinál a védőnő?
61. ZumbaHajni (válaszként erre: 58. - Borrdi78)
2014. jan. 4. 10:08

Most rá fogok állni, és 1 órával evés után nézem...


Most megpróbálok 175g-os étrendet tartani, és meglátjuk mi lesz.. de tényleg annyira a végén vok már a terhességnek.. hogyha már gondot okozott a cukor, akkor már úgysincs mit tenni.. megváltani nem tudom a világot ennyi idő alatt.. de persze mindent megteszek azért hogy kordában tartsam...diétázom rendületlenül.. ne értsetek félre... Csak mikor 2 szelet teljes kiörélű kenyér, és 2 szelet szalámi, meg egy paprika után is aszem 8 felett mértünk, akkor elgondolkodom, hogy most mi van???? máskor meg ugyanennél a kajánál kevesebb a cukrom sokkal.. ettől kergülök be kicsit...

60. ZumbaHajni (válaszként erre: 57. - Petra025)
2014. jan. 4. 10:04
2 órával szoktunk mérni evés után, mert anyósom mint már írtam ápolónő, és a kórházban is másfél, 2 óra után szokták nézni. de itt olvastam, hogy jobb lenne előbb.. Csak az az érdekes, hogy ha én nem foglalkoznék vele, és ez a 7,5 terhelés még jó, és nem mérném, az értékem volt hogy 9,8as lett... Nem tudnám, hogy figyelni kell... azt hinném jó a cukrom.. de akkor ez ugyanúgy mással is megeshet.. mármint, hogy a terhelés nem éri el a 7,8-at. És nem is méri otthon, meg nem figyel annyira, aztán meg egekben a cukra... ilyenkor mi van? nagyon összetett dolog ez.. remélem érhetően írtam, mert nekem kicsit kusza :D
59. Borrdi78 (válaszként erre: 57. - Petra025)
2014. jan. 4. 09:18
Az acetonra az is jo, ha a kaloriat noveled ch novelese nelkul. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy tobb zsirt viszel be. Az amugy is lassitja a ch felszivodasat, de igy se a baba, se te nem eheztek az alacsony ch mellett. :)
58. Borrdi78 (válaszként erre: 51. - Recs79)
2014. jan. 4. 09:15
Raadasul pl nekem eves utan egy oraval kellett merni, mert az a csucs. Ha Neked 2 oraval eves utan van 7 felett, az lehet, h 1 oraval eves utan meg magasabb! Az nem jo! Szerintem is menj el endokrinologiara ez nem jatek! :( de addig is merd meg neha inkabb 1 oraval eves utan.
2014. jan. 4. 08:25

Szerintem a 7,5 cukor terhelési eredmény még nagyon a határon van, ezérz nem foglalkoztak veled komolyabban. Ha már 8 vagy 9 felett lett volna, akkor küldenek el diabetológiára.

De nagyon ügyes vagy, hogy oda figyelsz és mérsz is rendszeresen cukrot!


Nálamígy nézett ki egy nap:

Reggeli: 25 g ch

Tízórai: 25 g ch

Ebéd: 50 g ch

Uzsonna: 20 g ch

Vacsi: 30 g ch


Aztán amikor rosszabbak lettek picit a reggeli értékek, akkor lett a reggeli 20 g ch, az uzsi meg 25 g. Majd amikor aceton került a vizeletembe, akkor emeltek az össz ch-on, betettek később utóvacsit is. De ez csak úgy lehetett, hogy folyamatosan jártam a diabetológiára. Ha a vacsival van gondod, akkor ott csökkents egy picit, és tedd oda máshova:-)

Kajálás után mennyivel mérsz?

56. Recs79 (válaszként erre: 55. - Recs79)
2014. jan. 4. 00:20
És fontos, hogy egy nap legalább 5-ször egyél!! 3 óránként!!! Mint a babák! Én 175 g-os diétán voltam, abban volt még egy 15 ch-s utóvacsora is!
55. Recs79 (válaszként erre: 54. - ZumbaHajni)
2014. jan. 4. 00:19

Uhhh, azért így nehéz!

Egyél egy nap 160 g ch-t.

Reggeli: 40 g

Tízórai: 20 g

Ebéd: 50 g

Uzsonna: 20 g

Vacsora: 30 g


Néz utána neten mindennek megtalálod a ch értékét!

Szerintem a kalóriabázis.hu a legjobb, rengetek készétel is benne van! Mérd le amit eszel, és minden ok lesz!!


Nálam tiltott volt a banán, méz, cukor, szőlőcukor!

54. ZumbaHajni (válaszként erre: 51. - Recs79)
2014. jan. 3. 23:55
Semmi konkrétat nem mondtak épp ez az.. orvos nem küldött tovább.. úgy látszik itt nem veszik olyan szigorúan... Konkrét diétát senki nem mondott.. én próbálok figyelni, és ennyi...
53. Recs79 (válaszként erre: 52. - Recs79)
2014. jan. 3. 23:51

Ja, ezek mind alacsony vagy 0 ch-s ételek, viszont van benne kcal, így nem éheztem egyáltalán. Sőt!!!

Gyümölcsöt kerültem, mert elég sok ch tartalma van, legalábbis minimálisat ettem. Inkább egy joghurtot uzsira, vagy ittam egy 3in1-bent tízóraira!

52. Recs79
2014. jan. 3. 23:49

Én például igyekeztem még kevesebb ch-t enni, mint a megengedett és ez természetesen működött.

Unalmas volt ugyan, de én minden vacsorára rántottát vagy virslit ettem, amiben 0 ch-van, persze kenyér nélkül! A cukrom marad is 5,5 körül!

Reggelire ettem egy szelet kenyeret, vannak alacsony ch-ok, most neked kifejezettem jól jönnének a norbis update termékek!

Ebédre meg általában húst ettem köret nélkül, vagy egy levest. nagy átlagban így ettem!

51. Recs79
2014. jan. 3. 23:46

És a nőgyógyász mit szólt??? Engem rögtön küldtek a házidokimhoz, adott beutalót és irány!

Szerintem nem ártana, mert eléggé határom vagy, legalábbis egy szigorúbb dokinál lehet már inzulin lenne!


És ha nem is jártál szakemberhez honnan tudod miket kell enni, meg mennyi ch-t egy étkezésre?? Ezt elmondta neked egyáltalán valaki??? lehet azért van 7 körül a cukrod mert nem jól eszel!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook