Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség elfogadása fórum

Terhesség elfogadása (beszélgetős fórum)


1 2
21. f758a7200f (válaszként erre: 16. - Kristas)
2011. máj. 18. 13:10

Azért vannak nagyon is szép dolgok. Mindenki kedvesen szól hozzád, sok nő lenne a helyedben, akiknek nem lehet babájuk, és a férjek is rendszerint oltalmazóbbak:)


A hivatalokban terhes nőknek elsőbbségük van, kórházban szintén, nem kell a soromra várnom, nálunk vannak terhes parkolók is (bár eddig még csak 1x találtam üresen), és ragyogsz, bőröd ránctalan, és úton útfélen kérdezgetik, hogy hányadik hónapban vagy:)


Én ilyenkor őszintén szólva illúziórombolónak is tartom, hogy derékfájásról, vagy hányásról beszéljek nekik. Meghagyom őket ebben a tudatban, hogy ez egy különleges állapot és kész:)

20. f758a7200f (válaszként erre: 12. - 08a4eb16b7)
2011. máj. 18. 13:06

Más és más. Az elsőnél csak pár hétig hánytam, a másodiknál 5 hónapon keresztül, most várom a harmadikat, és már kezdődik, szerintem végigkíséri az egészet:)))))) Szóval nálam már valóság, itt nem nagyon lehet szépítgetni


de pont a kórházban tegnap hallottam 2 kismama beszélgetését, már csak pár nap volt hátra. Végig arról beszéltek, hogy szülés után rögtön egy nyerskolbis szendzsóra vágynak, mert a toxo miatt terhesség alatt nem ajánlott.


Gondoltam, más bajuk nincs is, látszik, hogy az egyetlen dolog ez a nyerskolbi ami aggasztja őket, pedig én már gondolatban a kakis pelusokon és a köldökcsonkon izélek, meg, hogy hogy oldom meg a szoptatást a napi teendők mellett...


De szép is az első terhesség, mert a vegyes félelmeken kívül, úgymond az ártatlanság kora:DDDD

2011. máj. 18. 12:58
Ne haragudjatok, de most itt kell hagynom benneteket egy kis időre, mert a postára kell menni-természetesen oda is kísérettel. Jövök még, köszi a türelmeteket. És elnézést, hogy elindítottam a témát és máris itt hagylak benneteket.
18. Kristas (válaszként erre: 17. - 08a4eb16b7)
2011. máj. 18. 12:56
Lehet hogy így lesz, végül is, más lehet még nálam is sokkal rosszabban viseli. Kórházban kell lennie vagy ilyesmi.
17. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 14. - Kristas)
2011. máj. 18. 12:52
ezt másként fogod gondolni szerintem, Én már alig várom h jöjjön a tesó, pedig tényleg nem volt a legkellemesebb terhességem. :-D
16. Kristas (válaszként erre: 15. - 332f5861a5)
2011. máj. 18. 12:52

Hát az biztos, az ember az elején azt hiszi, hogy mennyire szép is az, mikor valaki babát vár. Bár vannak sokan-ismerőseim között is-akiknek semmi kínjuk nem volt, végig rohangálták és dolgozták az egész terhességet.

Bár miért is lennék pont én ilyen szerencsés...

2011. máj. 18. 12:48

Látod,másoknak is voltak nem túl pozitív gondolatai.

Én is zizis voltam sokszor,de sajnos ez megmaradt mostanra is.

Volt itt a portálon egy csaj..Biztos fenn van még,nem tudom..

Olyan nyíltan leírta minden nyűgét a terhességével kapcsolatban,h hihetetlen.

Kapott is érte hideget-meleget.

..pedig tényleg nem egy felhőn járás a "másállapot".

14. Kristas (válaszként erre: 12. - 08a4eb16b7)
2011. máj. 18. 12:47
Az én párom már most mondogatja a második gyereket :-)) Mondtam neki, hogy ha kihordja ő, akkor semmi akadálya :-)))
2011. máj. 18. 12:46
Szerintetek normális az, hogy azért ne merjek egyedül maradni a lakásban és kimenni az utcára, elmenni barátokhoz, mert félek, hogy rosszul leszek? És nem lesz majd mellettem senki, aki segíteni tudna. Mert hát tudjuk milyenek az emberek a mai világban. Valaki rosszul lesz az utcán, aztán azt hiszik, hogy részeg vagy drogos. Bár nálam azért csak látszik, hogy ketten vagyok :-))
12. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2011. máj. 18. 12:44
amúgy igen, mostmár simán terhes lennék mégegyszer, pedig még csak 3 hós a kicsi. :-) úgy emlékszem hogy nagyon klassz volt...pedig tudom hogy nem. :-DDD
2011. máj. 18. 12:43
De jó, hogy ilyen sokan írtok ám! Ez igazán jólesik! Köszönöm! :-))
2011. máj. 18. 12:39
Na hát a terhesség utáni depresszióról meg ne is beszéljünk, ha már most ilyen vagyok, mi lesz akkor? Hogy fogom tudni ellátni a babát? Ez is idegesít.
9. f758a7200f (válaszként erre: 5. - 08a4eb16b7)
2011. máj. 18. 12:38

Szerintem a csodat arra illik erteni, hogy bar fizikailag termeszetesen egy eroltetett menetrol van szo de mi is csodalatos lenyek vagyunk mert mindezt felvallaljuk egy kis eletert:)


Persze ki jobban eltulozza, ki kevesbe, ezek a tunetek mindenkinel jelen vannak, mentalitas kerdese hogy utolag megprobalunk csak a szepre gondolni

2011. máj. 18. 12:36
Fú, hát szinte egy pozitív gondolatom sincs, bár az elmúlt pár napban talán akadnak, mióta elkezdtem szedni homeopátiás szereket. De mégis a napjaim nagy része szorongással telik. Nem merek itthonról kimozdulni sem, mindig van itthon velem valaki, mert félek egyedül. Elvesztettem a magabiztosságomat kicsit, pedig nagyon pörgős csajszi voltam, és maximalista is. Lehet ez a baj. De egyszerűen nem köt le semmi, nem érdekel kivel mi van, csak a magam bajával vagyok el. És várom mikor történik valami negatív. Pl. rosszullét. Másfél hónapja volt egy éjszakai rosszullétem, azóta vagyok ilyen zizis. És nem nagyon látom a kiutat.
7. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Kristas)
2011. máj. 18. 12:34

Tok normalis:)


Egy nagy fordulorol van szo az eletedben

6. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 3. - Kristas)
2011. máj. 18. 12:33
Ez tök normális, beszélj róla sokat, írd ki magadból és jobb lesz. Én depressziós is lettem a terhesség után, annyira aggódtam meg pánikoltam...na azt nem kívánom senkinek.
2011. máj. 18. 12:32

Szia!

Sajnos egy csomóan elfolytják az érzéseiket a terhesség alatt, mert az megy mindenhol, hogy ez milyen csodálatos állapot...hát elmondom Neked, hogy az enyém borzalmas volt...szeretem, imádom a gyerekemet, de az a 8 hónap borzasztó volt, mindig volt valami rossz (elején hányás 18 hétig, aranyér, derékfájás, dagadás, fertőzés, kórház, stb...) :-D

Máskülönben meg ez egy teljesen más állapot amit meg kell élnie az embernek, ne érezd magad rosszul, ha valami negatív jut eszedbe a gyerekről, ettől még nem vagy rossz anya. A gyerek bizony sok lemondással jár, akárki akármit mondd, lezárult egy szakasz az életedben, ami természetes h furcsa.

2011. máj. 18. 12:30

:)


Pl mire vagy kivancsi?


Neked mik kavarognak a buksidban?:)

2011. máj. 18. 12:30

Szia!

Úgy érzem nagyon nehéz eset vagyok így terhesen. Mostanában elég szorongós, pánikolós lettem. Magam sem tudom miért, párom szerint generálom magamnak. De szerintem félek kicsit a terhességemtől, az állapotomtól, és lehet hülyén hangzik, de néha a babától is. Pedig szeretem, meg akarom őt már rég óta, csak kicsit beziziztem szerintem :-))

2011. máj. 18. 12:26

Szia!

Mesélj!

Bánt valami?

..milyen gondolatok kavarognak benned?

2011. máj. 18. 12:23
Sziasztok! Először írok ide. Szeretném, ha beszélgetnénk a kismamák lelki állapotáról, érzéseiről, kiben milyen pozitív és negatív érzéseket táplál a pocaklakója. Ki mennyire fogadta el könnyen vagy éppen nehezen a terhességgel járó testi és lelki változásokat. Engem nagyon érint a téma, legfőképpen a lelki változás. 20+3 hetes kismama vagyok. Úgy gondolom, sokan nem merünk vagy éppen nincs kivel megbeszélnünk, hogy milyen gondolatok kavarognak a fejünkben. Pedig lehet kicsit könnyebb lenne.... Akinek van kedve, kérem szóljon hozzá(m)! :-))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook