Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti antibiotikum szedés fórum

Terhesség alatti antibiotikum szedés (beszélgetős fórum)


2013. márc. 22. 10:17

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. :)

Azóta elkezdtem szedni az antibiotikumot és mellette Lacto Protect probiotikumot is szedek, amit a védőnő javasolt. Írtam a neten 2 orvosnak is, mindkettő szerint túlzás az antibiotikum, de ha felírta az orvosom akkor beszedem. Néha kicsit fáj tőle a hasam és gyakrabban járok pisilni, remélem más mellékhatás nem jön ki, igaz még csak másfél napja szedem.

14. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - Adricsenkó)
2013. márc. 21. 14:50

Nézd, ilyen velem sem fordult még elő, és nem is nagyon hallottam róla, de most akárhogy is nézzük, nagyon fokozottan kell rátok vigyázni. És bár a Net messze nem ér fel az orvosod diplomájával és szaktudásával, találtam nem egy olyan esetet így hirtelenjében sia neten, hogy a különösen veszélyeztetettek esetében adnak megelőzésképpen antibiotikumos kezelést.


Sok orvosi iskola létezik, van, aki nagyon antibiotikum ellenes, van, aki gyakrabban írja fel. Egyik orvos sem csak a tankönyvekre alapoz, hanem arra, hogy ő a saját praxisában eddig mit tapasztalt. Az egyik azt mondaná, hogy 20 év alatt egyszer lett nagyon komoly baja egy betegének az antibiotikumtól, ami elenyésző a többi sokszáz esethez képest, amikor pedig segített, a másik orvos ugyanerre az adatra azt modnaná, mivel egyszer már előfordult, soha többet nem fog kockáztatni.


Tudod, ugyanez a móka a kötelező-nem kötelező védőoltásokkal is a kisgyerekeknél, vagy akár a várandósok beoltatása mondjuk az influenza ellen.


Én a helyedben valószínűleg betartanám, amit az orvos mondott, de mindnenképpen kiegészíteném Normaflore-ral, vagy hasonlóval.

2013. márc. 21. 12:40

Vedd úgy mintha egy tisztító kúrát csinálnál lehet hogy van valami benned csak nem okoz tünetet...

De ha nem bízol az orvosodba keress mást vagy kérdezz meg más orvost is akar egy neten válaszoló orvostól.pl.Hamvas Ferenc

12. Adricsenkó (válaszként erre: 11. - Bea0124)
2013. márc. 21. 10:53
A doki azt mondta azért írta fel az antibiotikumot, hogy megelőzzük a fertőzések kialakulását, amik esetleg méhszájnyíláshoz vezetnének. Csak ez fura nekem, hogy megelőzésre még nem kaptam antibiotikumot,csak már meglévő tünetre.Ráadásul ez nem is a leggyengébb fajta. :(
2013. márc. 21. 08:55

Szia nyugodtan szedd be nem lesz semmi baja a picinek tőle.Örülj hogy oda figyel rád az orvos.Nem hülyeségből írva fel.A bentfekvés is a baba miatt lesz.Mivel megfigyelik nem-e nyílik újra előbb ki a méhszájad.Mert sajnos van ilyen betegség.méhszáj elégtelenség.

És inkább legyél bent 3hónapot mint hogy ezt a babát is elveszítsd.

Az antibiotikumot habár a dokid nem mondta miért de valószínű azért kaptad ha esetleg mégis előbb jönne a baba ne legyen kitéve bacilusnak,vírusnak...


Én is szedtem antibiotikumot Augmentint mert nagyon csúnya mandula gyulladásom volt.

10. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Ccf0283561)
2013. márc. 20. 16:53
Ez nagyon így van! Sajnos pont ez az, aminek nem tudunk ellenállni, információt találni mindenről, felkészülni ezáltal a legrosszabbra is:) Mert rémtörténetekből, kockázatokról szóló oldalakból Dunát lehet rekeszteni. És mind igaz is, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy az orvosok a napi tapasztalatból látják, tudják, hogy mindabból, mai lehetséges, mi történik meg valóságosan a gyakorlatban általában.
9. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - Adricsenkó)
2013. márc. 20. 16:51

Valóban meg kell gondolni minden pirulát terhesen, de egyrészt a legtöbb bajt a gyógyszerek az első harmadban okozhatják, amikor a kicsi zservei kifejlődnek, némely más gyógyszerek pedig a harmadik harmadban, mert vérbőséget okozhatnak, és koraszülést provokálhatnak. Még a második harmad a legbiztonságosabb, és te már ott tartasz. Másrészt a legritkább esetben okoz gondot a néhán ynapos kúra, mindig inkább a folymaatos, nagy dózisnak vannak kockázatai. És az sem mindegy, milyen gyógyszerről van szó. A régóta forgalomban lévő hatóanyagokról általában elég adat van ahhoz, hogy biztonsággal el lehessen dönteni, adható-e terhesen, és még így i smindig túlóvatoskodják a gyógyszergyártók is és az orvosok is az adásukat, tehtá ha már egy tájékozttaóban az van, hogy orvosi mérlegelés után adható egy gyógyszer, akkor az ha szükséges, biztosan adható.


Egyébként egy 5 napos antibiotikum kúrám nekem is volt, talán még korábban is, mint neked. Igaz, még nem született meg a picim, de semmi jel nem utalt rá sem eddig, sem mostanában, hogy bármi baja lett volna. Akkor az a hólyaghurut, és a fertőzés, ami továbbterjedhetett volna a belső nemi szervekre nagyobb kockázatot jelentett rá nézve.


Azért ha lesz módod, kérdezz rá, hogy pontosan mit szeertne megelőzni ezzel az orvos, mennyire indokolt a szedése.

8. ccf0283561 (válaszként erre: 6. - Adricsenkó)
2013. márc. 20. 16:18
Hát nem irigyellek...
7. ccf0283561 (válaszként erre: 5. - Adricsenkó)
2013. márc. 20. 16:18
Én már megtanultam hogy például interneten nem szabad semminek sem utána olvasni.Főleg ha az ember babát vár.Én is jól beparáztam mindig,mert szörnyűbnél,szörnyűbb dolgokkal riogatták az embert.Aztán au orvosnál meg kiderült hogy feleslegesen stresszeltem magam.
2013. márc. 20. 16:18
A Diaphyllint viszont végig szednem kell. Április 2-án pedig be kell feküdnöm kórházi megfigyelésre a 30. hétig, vagyis majdnem 3 hónapra. Valahogy majd kibírom, mindent a cél érdekében.
5. Adricsenkó (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. márc. 20. 16:13
"Csak" egy dobozzal kell beszednem. 5-6 nap alatt elfogy.Nem is lenne semmi bajom az antibiotikummal, ha lenne bármi fertőzés vagy gyulladás a szervezetemben. Annyi rosszat olvas az ember a gyógyszerek magzatkárosító hatásairól, emiatt aggódom.
4. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Ccf0283561)
2013. márc. 20. 16:04
Így van, ez maradt még ki az előző hozzászólásomból: bizony olvas az ember olyan történeteket, ahol kétszer, háromszor is megtörténik ugyanaz a tragédia, mert az orvos majdnem mindent a bölcs természetre bízott. Ennél mindenképpen jobb, hogy fokozottan, kiemelten figyelnek most rád.
2013. márc. 20. 16:03

Meddig kell szedned az antibiotikumot? egy kúrát kell végigcsinálni vagy folyamatosan kéne szedned?


Furcsa nekem, hogy megelőzésre kapod, de ez ne bizonytalanítson el, mert itt többségünk nem végzett orvosi egyetemet az orvosoddal ellentétben, és nem asszisztáltunk végig több száz terhességet, amelyekből tapasztalatot szerezhettünk volna.


Bár a csapból is az folyik, hogy hosszú távon az antibiotikumok károsak az immunrendszerre, az orvos egyéni mérlegelés alapján dönt, mik az előnyök, mik a kockázatok. Normaflore-t vagy haosnlót viszont feltétlenül szedj,a kkor is, ha nem mondta senki, hogy megelőzd az antibiotikum kedvezőtlen mellékhatásait, azzal nem ártasz sem magadnak, sem a babának.

2. ccf0283561 (válaszként erre: 1. - Adricsenkó)
2013. márc. 20. 16:00

Szia!

Szerintem ne aggódj!Az orvosod biztosan nem írta volna fel a gyógyszereket,ha ártanál a babádnak vele.Különösen jó,hogy figyelmes,és meg akarja előzni a bajt. :)

2013. márc. 20. 15:56

Sziasztok!

17 hetes kismama vagyok, előző babámat méhszáj kinyílás miatt elveszítettem a 24. héten. Most voltam viszgálaton és a nőgyógyászom szerint teljesen zárt a méhszájam, ennek ellenére megelőző jelleggel 3x1 Diaphyllint és az esetleges fertőzések elkerülésére Dalacin kapszulát írt fel 3x1-et. Kicsit aggódom nem ártok-e a babának az antibiotikummal (Dalacin), mivel jelenleg sem fertőzésem sem gyulladásom nincs. Illetve azzal nem ártok-e ha nem szedem be az antibiotikumot?Válaszaitokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook