Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt menstruálhat a nő? fórum

Terhesség alatt menstruálhat a nő? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 21. 14:11
Uhh... legnagyobb félelmeim egyike ez.
2012. febr. 21. 13:25
Igen. Anyukám mindhárom terhessége alatt végig menstruált.
2012. febr. 21. 12:58
Ahogyan látom elég sokan vannak, akiknek ilyen problémája van! Én fogamzásgátló tablettát szedtem, és még így is tartok attól, hogy terhes lettem! Mielőtt megjött volna az elvonásos, én is néhány napig szédültem, nem voltam valami jól, aztán rendesen meg is jött. Azt mondják, hogy igen előfordul, hogy megjön terhesség alatt is, de akkor más lesz a mértéke és a színe. Általában akkor kevesebb lesz, gyakran csak egy két csepp, és csak max 3 napig tart. Ha tovább meg volt, elég kicsi az esélye, hogy még is terhes legyen valaki! Hát nekem hálistennek rendesen megjött és vagy 5 napig tartott, bár amióta tabit szedtem azóta kevesebb is, de az normális! És a színe is renden volt, nem barna. Még is aggódom, mert vagy négy hete hagytam abba a tablettát, és azóta rengeteg új anyajegy jelent meg rajtam, és vagy felszedtem másfél kilót!Hát nagyon remélem, hogy nem vagyok terhes!
2012. febr. 19. 14:17
segitseget kernek..ket honapja voltam a baratommal es nem hasznaltunk...menstruciom van csak egy kicsit maskeppen.a fejem faj ,szedulok,keves hanyigerem van,tobbet vagyok ehes,a melleim megduzzattak,s mostanaban mindig faradt vagyok..a hasamban is erzek valamit s enyhen fajdogal is neha..tesztet csinaltam de negativ lett,de meg csinalok.....de most akkor vajon terhes vagyok??
2011. aug. 20. 18:42

Sziasztok! Nekem menzesz elött amig meg nem jött elég sok jellegzetes tünteim voltak. Szédülés, mellbimbó fájdalom szurása. De ezek elmultak. Aztán megjött a menzeszem.

Még is azt furcsálom, hogy eddig egyszer sem szédültem annyira mit most menzesz közben. Lehet, hogy terhes vagyok?

2010. márc. 1. 20:07
Egy volt kolléganőm így szülte (külön terhességekből!) mind a négy gyerekét, csak akkor vette észre, amikor már megmozdultak!
28. niko76
2008. nov. 14. 16:00
igen
2008. nov. 13. 18:59
anyámmal is így történt mikor kisöccs jött... talán az első 3-4 hónapban. nem para
2008. nov. 13. 18:42
igen én is elsö három hónapban igy jártam:)
2008. szept. 27. 11:04
igen
2008. jún. 30. 09:53
5% elofordul...jujjj....
23. Icus
2008. márc. 6. 04:56

Igen. A nagymamám végig menstruált. 6-7 hónaposan derült ki, hogy terhes. A nagymamám, nagyon kövér asszony volt. Azt mondták, nem is lehet gyereke. Azt, amikor az apukám, már nagyon forgolódott benne, nem érezte jól magát, és nem is tudta, hogy mi az amit érez. A falusi doki, azt mondta, daganata van. felkerült Pestre, ott azt mondták nek: Na ahogy ez a daganat bement, úgy ki is fog jönni:) Nemsokára megszületett apukám 4 kiló feletti súllyal!:))

Na, de ez igen ritkán fordul elő!!


Az már inkább előfordul, hogy amikor menstruálnod kellene, akkor egy kis pecsételő vérzásed van. Viszon teljesen mindegy milyen az a vérzés, azonnal keresd fel a dokidat!

2007. nov. 12. 19:00
igazad van pirosalma.en ugyan igy jartam ahogy leirtad 2 alkalomal.es vegul megszakadt a terheseg.de azert van aki vegig menstrual.
2007. nov. 12. 18:58
igen.van olyan aki vegig menstrualt 9honapig.egy masik ismerosom pedig amig a babaja meg nem mozdult.nem vagyunk egyformak mind.
20. Mocori
2007. szept. 18. 11:33
Igen, előfordulhat, nemegy terhestől hallottam.
19. annika21 (válaszként erre: 16. - 3ddc0acf89)
2007. szept. 17. 16:57
ne haragudj hány éves vagy hogy bár megvolt a vérzésed 7 hónapig fel se tűnt hogy nő a hasad meg az egyéb jelek???????????????????
2007. szept. 17. 13:58

Sziasztok!


Elméletileg nem lehet. A terhesség alatt ugyan jelentkezhet vérzés, de ez valószínűleg nem menstruáció.


Vagy ha igen, akkor nagy az esély a magzat elvesztésére, hiszen az ösztrogén- és progeszteronszint lecsökken, ami a méhnyálkahártya lelökődését okozza (és tulajdonképpen mindegy, hogy ez a beágyazódás előtt - 10. napig - vagy utána történik).


Persze lehetnek olyan esetek, amikor a magzat ennek ellenére megmarad.


Legalábbis amennyire én tudom.

17. mongi (válaszként erre: 16. - 3ddc0acf89)
2007. szept. 17. 13:49
Ejjha!Addig nem is tudtad,hogy terhes vagy???
2007. szept. 17. 07:32
Sajnos igen. Hét hónapos terhes voltam, amikor elmaradt! ((
15. dundy
2007. szept. 17. 05:54
igen.
2007. szept. 13. 16:23
A terhesség elején előfordulhat. Anyukám 4 hónapos terhes volt az öcsémmel, mire valami feltűnt neki.
13. Szofka
2007. szept. 13. 14:57

En az elso terhessegem elso ket honapjaban menstrualtam. Nem tudom,hogy mi oka lehetett, de vegulis a terhessegem hatralevo resze mar zavartalan volt, es egeszseges kisfiam szuletett.

Masodik kisbabam viszont elment, akkor 3 hetes terhes voltam. Ekkor viszont a barna folyasom mellett sokszor gorcsoltem es ereztem,hogy ez nem olyan, mint az elso terhessegem.Nehez volt, mert eppenhogy megtudtam,hogy terhes vagyok, es ra 3 napra meg elment a baba. Viszont a jo hir az,hogy par hetre ra ujra teherbe estem, es akkor egeszseges kislanyunk szuletett. Szerintem a lenyeg az,hogy jo orvosod legyen,akiben megbizol.

2007. jún. 7. 11:56

Én most vagyok 8+3 és kb. tizenegykét napja barnázgatok. Volt 2 erősebb nap, amikor nagyon megijedtem. Az UH továbbra is azt mutatja, hogy nincs semmi baj, nincs haematoma, nem a baba vérzik, nem tudni mitől van.

Most UH után már nem idegesít, inkább csak kellemetlen... (soha nem használtam még el ennyi tisztasági betétet...) :)

11. dobos
2007. jún. 7. 07:00

Nekem a második terheségemmel volt megy három hónapig,de egy hónap után tudtam,hogy babát várok,

egészséges babám születet.

10. mongi (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 6. 21:15
Nem,én nem hallottam.Mi volt?
9. mongi (válaszként erre: 4. - Prenses)
2007. jún. 6. 21:14

Szia!Neked is az első terhességed volt?

Sejtetted,hogy terhes vagy,vagy teljesen ugyanúgy menstruáltál mint előtte?Nem is lehet benne különbséget felfedezni?

8. mongi (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 6. 21:12
Hogy érted pontosan,hogy az elsővel?Többedik terhességnél már nem lehet ?Ez tuti?
2007. jún. 6. 19:36
Nekem is az elsővel volt. Az első hónapban 1 napot véreztem (elég erősen) de szerencsére nem lett semmi komoly baj, (orvos sem látott, csak jóval később) szép nagy 3,6 kg-os babám született, csak annyi, hogy így mivel az utolsó menszeszt attól számoltam, 1 hónappal későbbre voltam kiírva.
2007. jún. 6. 19:18
Igen, az elsővel. Nem is tudtam emiatt 3 hónapig, h terhes vagyok. Fel sem merült bennem.
2007. jún. 6. 18:28

Vérezhet, de valódi menstruációja - vagyis peteérés, méhnyálkahártya megvastagodás, majd lelökődés - elvileg nem lehet, vagy nem kéne, hogy legyen. A méhösszehúzódások miatt elvetélhetne. Meg hát a lényeg: terhesség alatt más hormonok tobzódnak, nem lehet elvileg peteérés, és nem is lenne értelme....

Ennek ellenére én is sok olyan esetről hallottam, amikor menstruációhoz hasonló vérzése volt valakinek még néhány hónapig, de azt nem tudom, hoyg orvosi értelmeben ezek menstruációnak nevezhetők-e.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook