Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesen úszni fórum

Terhesen úszni (beszélgetős fórum)


1 2
33. Szeleszte22 (válaszként erre: 23. - Rekuczy)
2013. jún. 3. 09:34

Jézusom, nagyon sajnálom... Ha kádban is fürödtél, lehet hogy a macsek is, bemászkált oda és a tappancsával behordta az ürülékét vagy pedig nyers hús, mosatlan zöldség gyümölcs okoz ilyet:(


Nálam az a probléma, hogy hajlamos vagyok a cukorbetegségre, jelenleg is cukorszabályzót szedek, szóval múszáj lenne mozogni. Az eddig évek tapasztalatai a 40 fokos melegbe a szívem miatt és a saját súlyommal sem szoktam mozogni, csak úszni, nagy dillema mindenesetre. Úszni vagy nem úszni.

32. Pillangóhatás (válaszként erre: 23. - Rekuczy)
2013. jún. 1. 12:52
sajnálom ami történt:-(de a doki rosszül mondta.a toxo macskaürülék és mosatlan dolgokkal terjed.fürödni viszont tényleg nem ajánlott terhesség alatt a vérbőség miatt.ezért kell tusolni
2013. jún. 1. 09:54
igazabol nem felek mindentol tegnap voltam lent a vedononel aki azt mondta zart mehszajnal nem tilos es ha osszerantok valamit ki lehet kezelni az uszira azt mondta agyon van klorozva ott nem el meg semmi inkabb az ossznepi tusolo wc padoktol kell tavoltartani magam azt mondta hogy egy nogyogyaszati wctol ahol tobb oras dekkolas utan muszaj elmenni ugyanugy osszeranthatok barmit
30. galanika (válaszként erre: 28. - Mafalda)
2013. máj. 31. 15:23

ha mindentől távol maradnánk, akkor nem is tudom mi lenne... persze nekem, ha így vesszük, mindkét lánykámmal mázlim volt.

viszont ha valamitől félsz természetesen bevonzod...ha hiszel benne

29. KKala (válaszként erre: 27. - Mafalda)
2013. máj. 31. 12:37
Ezt én is így tudom...
28. mafalda (válaszként erre: 24. - Szeleszte22)
2013. máj. 31. 12:26

Ezt én még nem próbáltam,de ha ez a tapasztalatod,akkor természetesen ne tedd!


A biztonság miatt én nem úsznék a helyedben.A ferőzős veszély miatt.Ne kisértsd a sorsot!

27. mafalda (válaszként erre: 23. - Rekuczy)
2013. máj. 31. 12:25
A kádban nem kaphattál toxoplazma fertőzést.Azt fertőzött macskától(ha nem tartják be a higiénés előírásokat),ürülékétől és az avval szennyezett helyektől(homokozó,kert),nem jól megmosott zödségtől/gyümölcstől,nyers hústól lehet kapni.
26. szafaripók (válaszként erre: 23. - Rekuczy)
2013. máj. 31. 12:20

Én is így gondolom: ne kísértsd a sorsot, ha nem muszáj.

Mert persze, 100-ból 1 esetben lesz belőle komoly baj (most írtam egy számot...), de azt az 1-et sose fogja megvígasztalni a statisztika...

2013. máj. 31. 12:17
simán, nagyon jól ellazít, háton vagy gyorsban. a mellúszáskor a fejed kint van a vízből begörcsöl a hátad az nem túl jó.
24. Szeleszte22 (válaszként erre: 21. - Mafalda)
2013. máj. 31. 12:10
Én a tampontól távol tartanám magam. nekem anno az volt a tapasztalatom, hogy bevezette a hüvelybe a vizet, szóval ha egy fél órát úszik az ember úgy hogy még a hüvelyébe tocsog a szutyi víz, az még talán rosszabb, mintha csak simán úszna.
23. rekuczy (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. máj. 31. 12:09
Nekem zart volt a mehszaly es minden rendbe volt nem jartam nyilvanos helyre se csak otthon a kadba furodtem nem mondtak hogy attol de toxoplazma fertozes miat a 8. honapba meghalt a fiam. Roviden es velosen csak annyit mondanek de ez csak az en velemenyem hogy a sorsot ne kisertsd en nem mennek. A harmadik terhesegemel ezert csak tusolhatam es nagyon kellet vigyazak hogy ot is el nem veszitsuk ahogy a ket elso tesojat.
2013. máj. 31. 12:08

Ez szerintem örök dilema marad...az egyik azt mondja menjél a másik pedig, hogy ne...tehát nem jutottál semerre sem

Nekem 3 gyermekem van és mindegyiknél beleestek a nyári hónapok a terhességem alatt.Jártunk strandra uszodába, tóhoz...sosem mentem bele, úgy voltam vele, hogy nem magamat nézem hanem a babát, mert mi van ha éppen pont ez miatt lesz baj...de az is lehet, hogy sosem lett volna belőle baj, nem tudni, szerintem tedd azt amit jónak látsz, érzed te, hogy most igen vagy nem....a jó öreg ösztön, talán sosem hazudik

Kellemes babavárást :)

2013. máj. 31. 12:06

Lehet hogy most jó nagy butaságot mondok,de tamponnal nem biztonságosabb,a ferőzések miatt?

Korábban hallottam h mensi alatt is szoktak tamponnal úszni.Akkor talán itt is?

20. tigrr
2013. máj. 31. 12:02

Én is menni szerettem volna, de a dokim nem engedett. Ikres kismami vagyok, és ő nagyobb esélyt látott abban, hogy vmi gondot okozhat.:-( Nálunk a jóga is kilőve, meg minden egyéb mozgásforma. De mindent a babókért, maradt a séta.:-)


31+1

19. KKala (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. máj. 31. 11:53

Szia!

Az én dokim speciel nem ajánlotta az uszodát, a tavaknál (Balaton, Velencei tó) hümmögött, a tengernél kifejezett mondta, h na az kötelező! :D Persze értem h itt rendszeres sportról van szó. Hát ez 50-50%-ban osztja meg sztem mind a nőket, mind az orvosokat. És kb a tapasztalatok is ilyen arányúak. Ha a dokid engedi és zárt a méhszájad, akkor neked kell dönteni.

18. 130454e42d (válaszként erre: 17. - 51057f8aa2)
2013. máj. 31. 11:26
Sajnos nem így van. Persze, nem törvényszerű, hogy gond lesz, csak az esély nő meg.
17. 51057f8aa2 (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. máj. 31. 11:25
4ből 1 terhesség alatt jártam és nem lett baj. A többinél már sem időm, sem pénzem nem volt rá. Mivel több terhességem volt a lehető legtöbb bajjal, ezért nyugodt szívvel állítom, hogy az úszás a lehető legjobb terhesség alatt, mivel az agyon terhelt gerincoszlopot tehermentesíti, és rendbe hozza a vérkeringést is szelíd módon. Zárt méhszájnál ugyanakkora a fertőzés veszély, mint a 7es buszon ülve. Ja nem is, mert a buszon nagyobb az esély.
2013. máj. 31. 11:23
Mindkettővel úsztam.:) Menj nyugodtan ha zárt a méhszáj.:)
15. szafaripók (válaszként erre: 14. - Szeleszte22)
2013. máj. 31. 11:17

terhes torna, terhes jóga dvd, vagy youtube - olcsóbb, mint eljárni, ha nálatok művházban vagy hasonló helyen nincs baba-mama klub.

Nálunk van, igaz, én nem szeretek kollektíve izzadni, úgyhogy én inkább itthon tornáztam/-ok...

2013. máj. 31. 11:11
Sportok közül az endodoki a sétálást javasolta. Eléggé macerás a helyzet, mert alapját is úgy van a szervezetem egyensúlyba, hogy diéta, sport, és metformin, amiről ha minden igaz le fognak szedni. A sejteim inzulinérzékenysége rossz, amit mozgással lehet fokozni. Mivel szívproblémáim vannak, így a kocogás még szóló játékosként is ezer éve kitiltotta a kardi doki... Más sport: olvastam terhes jogákról, meg terhes tornákról, amik eléggé költségesek.... persze erre lehet válasz az, hogy az uszi is az, de oda van egy éves bérletem.
2013. máj. 31. 11:11
ha eddig nem volt semmi gond, most sem lesz. Menj nyugodtan!
2013. máj. 31. 11:10
Kikérném az orvos véleményét,ha bízol benne és ő engedi akkor menjél.Én agyon féltettem magam terhesen ,mindenre odafigyeltem,és mégis fogékony voltam a fertőzésekre.Érdekes viszont uszodában még soha nem szedtem össze semmit...
2013. máj. 31. 11:09
Akkor mégsem írtam hülyeséget :)
10. simple (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. máj. 31. 11:04
Én úszni nem mennék terhesen. Inkább a séta, kocogás.
9. szafaripók (válaszként erre: 5. - 7ff5dc369b)
2013. máj. 31. 11:04
Ugyan miért?
2013. máj. 31. 11:03

Nekem a dokim azt mondta, amikor terhes voltam, hogy ha van saját medencénk, azt használjam nyugodtan, de csak módjával.

Olyan helyre meg inkább ne menjek, ahol fertőzést lehet összeszedni. Nem is tettem. Tényleg fogékonyabb a szervezet ilyenkor, én nem akartam kísérteni a szerencsét - hogy esetleg összeszedek csak egy enyhébb fertőzést, és aztán gyógyszer kelljen rá.

Az se véletlen, hogy a hosszas fürdőzést sem javasolják a terhes nőknek...

Szerintem bőven van egy csomó más sport, ami közül tudsz válogatani...

7. tamcs1987 (válaszként erre: 5. - 7ff5dc369b)
2013. máj. 31. 11:03
Véleményt írtam, direkt oda írtam hogy "ÉN"... ne szóld le!
2013. máj. 31. 11:03
Én a másodiknál jártam úszni, sportuszodába, utólag már bánom. Mivel koraszülött lett elkezdtem utánaolvasni, mi okozhatta. A koraszülés leggyakoribb okai a fertőzések, ilyenkor triplán kell vigyázni, mert a terhesen fogékonyabbak vagyunk rájuk. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy aki úszni jár korábban fog szülni, csak az esélyét növeli meg.
5. 7ff5dc369b (válaszként erre: 3. - Tamcs1987)
2013. máj. 31. 11:00
Ez hülyeség!
2013. máj. 31. 10:59
A terhessaég nem betegség, nyugodtan csináld amit eddig, főleg 14 hetesen...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook