Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesen szabad wellnesbe menni? Melegvizes medence, szauna ...stb. fórum

Terhesen szabad wellnesbe menni? Melegvizes medence, szauna ...stb. (tudásbázis kérdés)


19. danina (válaszként erre: 1. - Ce0d992462)
2011. okt. 22. 16:42
Szerintem egyszerűen kérdezd meg az orvosodat,mi erről a véleménye.Ő ismeri az állapotodat,a babád állapotát,biztosan nem fog butaságot mondani,ha úgy látja jónak,nyugodtan elmehetsz.
2011. okt. 22. 15:02
Sok okostojás...A fin nők is biztos veletek egyetértve,sosem ülnek terhesen szaunába...
2008. jún. 17. 13:51

A melegvízben semmiképpen sem, hisz alhasi vérbőséget okoz, ezáltal vetélést, koraszülést, ki hol tart időben.


Az úszás nagyon jó annak, aki előtte is úszott, mert az már "megszokta". Ha terhesség alatt akarja valaki elkezdeni, ne tegye, mert fertőzést szed össze, hisz nincs hozzá "szokva" . először csak a hüvely ferőződik, s aztán onnan pedig felszáll a fertőzés, s súlyosabb következmények lehetnek...

16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - 9854c8384b)
2008. jún. 17. 11:39
A nagy pocak nem jelent ám semmit. Na meg lehet, hogy már ki kellett volna bújnia a babának, és direkt sétálgatott, hogy táguljon.
2008. jún. 17. 11:02
Szerintem nem kéne. De annyira felelőtlen sok várandós nő, múltkor az Aréna plázában állt egy nő és annyira lent volt a hasa, h azt hittem ott helyben megszüli. éppen shoppingolt, ahelyett h az ágyba maradt volna. Amugy sztem másnap szült már tuti, iszonyatosan lent volt már a hasa..
2008. ápr. 8. 13:41
nem szabad.egyértelműen nem.
13. Vanet
2008. febr. 19. 11:29
A melegvíz tuti nem, a hideg az ok, az a jó hely, ahol kifejezetten van kismama vagy baba úszás, mert ott jobban figyelnek a víz tisztaságára ( legalábbis az okosok szerint:) Nekem van barátnőm aki szedett össze fertőzést, és van olyan, aki végig úszott... alkati kérdés is szerintem... én mindig mindent összeszedek, így ezt most hanyagolom :((
2008. febr. 19. 06:56
Ha bírod,lehet!
2008. febr. 19. 00:46

Állítólag a szauna nem ártalmas igazán, de van aki rosszul lesz. Én 5 hónaposan próbáltam 5 percre, de 2 órával később megnőtt és befeszült a hasam, és csak másnapra múlt el. Szóval nekem nem jött be, pedig a méreganyagok távozása miatt a magzatvizet tisztítaná a szaunázás. Szóval nem a magzatra ártalmas, hanem neked két esélyes.

A meleg vizes, öregekkel rotyogós vízbe amúgy sem szabad 15 percnél többet ücsörögni senkinek, amúgy baci tanya. A hideg víz biztonságosabb, de ki tud hideg vízben ücsörögni? A masszázs legtöbbje végig rizikós várandósoknak.

10. mongi
2008. febr. 4. 13:34
Szerintem nem.
2008. febr. 4. 08:42
Legegyszerűbb, ha az orvosod azt mondja, hogy nincs kinyilva a méhszáj, akkor nyugodtan mehetsz. A babád teljes biztonságban lesz. Én nem csak úgy "gondolom". Két gyereket hordtam ki, mindkettő teljesen egészséges, stram manó. Ha esetleg mégis valami gombafertőzést kapsz, akkor a 1, Canesten Combit ír fel az orvos, 2. komolyabb fertőzés esetén szüléskor infuzion keresztül egyből megkapja a baba az ellenszert. De nem véletlenül ajánlják a kismama úszást az okosok. Jót tesz a hátizmoknak, a gerincnek, és nem utolsó sorban a kedélyállapotodnak! Élvezd ki még az utolsó hónapokat, mikor csak magadra és a párodra figyelhetsz, kényeztetesd magad, mert ha megszületik a baba, akkor hosszú időn át csak Ő lesz az első és egyetlen! Akkor már tuti nem lesz wellness!
2008. febr. 3. 12:45
Én biztos kerülném az ilyen helyeket.
2008. febr. 3. 11:14
Ha elég tiszta akkor, igen!
2008. febr. 3. 10:49

nem kifejezetten arra gondoltam,hogy a forróvizes medencébe bele szabad e csücsülni mert azzan én is tisztában vagyok,hogy nem .

Inkább az érdekelne hogy a hidromasszázsos hidegvizes medence ártalmas lehet e. Tehát: hidegvizes medencébe szabad menni terhsen?

2008. febr. 3. 10:46
Nagy bajhoz tud az vezetni és jobb elkerülni.
2008. febr. 3. 10:44
Szia, én 35 hetesen voltam wellness szállóban nyaralni. A Vip medencébe, amit kevesebben használtak, abba be mertem menni, de csak max 1/2 órát egyszerre. A szaunát elkerültem, pedig imádom, de a túl melegedés árthat a babának úgy tudom, a sima hideg vizes medencébe, ha elég tiszta, akkor nyugodtan úszkálhatsz, jót is tesz a gerencednek. Csak az a rossz, mikor kijösz a vízből és újra érzed a kilókat!
2008. febr. 3. 10:42
Én nem mennék.
2008. febr. 3. 10:42
Nem ajánlatos mert a meleg víz be indithatja a szülést és vetéléshez vezethet!
2008. febr. 3. 10:40
Terhesen szabad wellnesbe menni? Melegvizes medence, szauna ...stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook