Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg sokba kerül az egészséges táplálkozás? fórum

Tényleg sokba kerül az egészséges táplálkozás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
33. kszb (válaszként erre: 28. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:38

MI 2-en a párommal, heti kb 10ezret hagyunk ott az Auchanban. De ebben benne van a wc papírtól elkezdve minden. És mi 2 külön diétán élünk. Én lisztérzékeny vagyok, ő meg hajlamos a szív- és érrendszeri betegségekre (2 évvel ezelőtti vérvétel erőteljesen bizonyította. 30 évesen a vérzsírok, húgysav, májértékek már jócskán emelkedettek voltak. Sajnos apai és anyai ágról is ezt örökölte), így zsír, cukor, és koleszterin szegény étkezés kell neki.

Nem csak az árat nézem vásárláskor, hanem jócskán figyelek a minőségre is. És bőven van kajánk.

Sztem kb 2en 30 ezret költhetünk egy hónapban ételre. Egészséges ételre!!!

2013. ápr. 18. 13:38

Frászt kerül sokba. Habár nincs nagyon viszonyítási alapom, mert amikor önálló háztartás vezetésébe kezdtem, már így startoltam. Kiskertünk van, abban van mindenből 2-3 sor ez meg az, ami nagyjából egész évre elég, nincs vegyszerrel kezelve és űberbio. Cukros lötyik sem mennek, fekete tea helyett citromfű, menta, bodza és egyéb van, habár a napi három-négy kávémról nem mondok le.

Lisztet, cukrot nagyon keveset eszünk, és teljes kiőrlésű vagy rozsliszt van használatban, kenyeret meg akkor veszek, ha olyan vendégek jönnek, akik igénylik. Sok magvat fogyasztunk, kölest, árpát, hajdinát, zabpelyhet meg egyebeket, szerencsére az emberem is partner ebben.

Szóval bevált ez a konyhavezetés.

31. 21acd87fa3 (válaszként erre: 30. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 18. 13:37

Én nem mondtam, hogy aki nem ezt csinálja, az szeméten él. Csak azt mondtam, hogy nem érdemes ész nélkül bio termékeket vásárolni, mert nem feltétlenül jobb, mint a sima. (Különösen, ha már a spórolásról beszélünk.)


Nyugi, kertet túrni nekem sincs időm reggeltől estig, tekintve, hogy szerencsére van munkám. De azért egy kis kapirgálás belefér. De csak hobbi szinten, mert élvezem. Nem mondtam, hogy mindenkinek ezt kell csinálnia. :)

30. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:32
Ez a véleményezés más elég sarkos. Neked minden szemét, ami nem saját termelésű, vagy első kézből való. Nincs mindenkinek ideje, energiája vagy kedve látástól kukulásig kertet túrni, de ettől még nem szeméten él.
29. 21acd87fa3 (válaszként erre: 26. - Reva81)
2013. ápr. 18. 13:29
Nyugi, nem fura, én sem eszek kenyeret. :) Csak a párom miatt sütök, de azt is teljes kiőrlésű lisztből. Fele annyit eszik ebből a kenyérből, mint anno a fehér boltiból! Sokkal jobban laktat. (És nem mellesleg egy év alatt észrevétlenül ledobott 8 kilót.)
28. 21acd87fa3 (válaszként erre: 25. - Kszb)
2013. ápr. 18. 13:27
Ez lehet a kulcsa a dolognak! Nekem lehet, hogy azért nem drágább az egészséges kaja, mert előtte is sokfélét főztem/ettem. De aki vajas kenyéren meg krumplis tésztán él, annak lehet, hogy drágább a váltás. Nem tudom. Az is érdekes kérdés lenne, hogy egy családban egy főre jutóan ki mennyit költ élelmiszerre egy hónapban? (De chips-el, kólával együtt ám!) De ezt a kérdést már fel se merem tenni. :)
27. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:27
Az a baj , h a magyar ember túlzottan szereti a hasát , mi megesszünk egy hét alatt annyit / kb / amit pl a németek egy hónap alatt . Mi sokat eszünk , ha sok pénz van rá , ha meg kevés , akkor sok olcsó és egészségtelen kaját eszünk , keveset mozgunk , eszünk , ha ünnepelünk ,ha örülünk , eszünk , ha bánatosak , depisek vagyunk . Nem jó ez így , de nem könnyű változtatni , ha nincsen akarat hozzá .
26. reva81 (válaszként erre: 19. - 090716)
2013. ápr. 18. 13:26
:) Jogos, tudnék írni én is még . Annyit hozzáfűznék még, hogy mi már abszolút nem eszünk kenyeret sem. Ez sok embernek hülyén hangzik biztos, de reggelire eszünk zabpelyhet -zabkorpát ( 0,5 kg - max 500 Ft ) 3 hétig elég kb :) , utána napközben meg már nincs mihez enni úgy sem :) Olcsóbb az egészségesebb táplálkozás ez a lényeg :)
25. kszb
2013. ápr. 18. 13:24
A tésztát tésztával, kenyeret kenyérre dologhoz képest igen. Viszont, ha most is változatos étkezéshez van szokva az ember, akkor nem.
24. 21acd87fa3 (válaszként erre: 19. - 090716)
2013. ápr. 18. 13:22

Egyáltalán nem voltál hosszú, és köszönöm!


Tényleg sokat segít, ha van lehetőség pl. otthoni termelésre is. Konkrétan tesómék is a drágaságra való hivatkozással esznek szemetet, holott ott van a hatalmas kert, amit meg lehetne művelni...

23. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 22. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 18. 13:21
kaja egyben
22. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 21. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:21
21. 21acd87fa3 (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 18. 13:20
Ez egyáltalán nem borús, csak reális. :) Láttam már ezt-azt. :)
20. 21acd87fa3 (válaszként erre: 18. - Reva81)
2013. ápr. 18. 13:20
Köszönöm, pont ilyen hozzászólásokra gondoltam. Ez nagyon konkrét volt, és szerintem nagyon hasznos!
19. 090716
2013. ápr. 18. 13:18

Nem! Én azt vettem észre, hogy ez csak kifogás, jó kifogás! Aki ezt mondja, nem is tud az egészséges táplálkozásról semmit.

Persze, drága a xylit, bár lehet jó áron kapni, és nem úgy kell rá gondolni, hogy ez egy kg cukornak felel meg. Három hónap alatt 2 zacsival vettem, és az egyikből alig hiányzik. Pedig minden héten min. egyszer sütök. Vagy a kókuszzsír is lehet drága, meg kevés, de gazdaságos, és nem kell mindennek a zsírban úsznia. sztem.

Mivel én Dukan szerint eszek, meg is veszek hozzá mindent, amit szabad. A család eszik disznóhúst is, meg azt is amit nekem nem lehet. Mégsem költök többet, nem is tudnék mondjuk, de ez más kérdés. Igaz az ízvilágom is megváltozott, és nem eszek üres kalóriát, amivel baromi sokat spórolok meg, csak ezt többen nem veszik észre! Nálunk heti 1 kg kenyér nem fogy el, (4 fő, ebből egy kamasz). Amúgy meg próbálok mindent megteremteni magunknak, és szerencse, hogy van rá lehetőségem, mert ez is sokat számít!

Bocs, ha hoszzú voltam, de kifogyhatatlan téma!

18. reva81
2013. ápr. 18. 13:15
Mi mióta egészségesebben táplálkozunk, szinte kevesebbet költünk élelmiszerre. Az én véleményem az, hogy sokkal , de sokkal drágább a sok " szemét " kaja, mint ami egészségesebb. Itt értem arra én is, hogy 1 kg csirkemell pl 1600 Ft + 1 zacsi bulgur 500 Ft ebből lesz kb 4-5 adag ebéd pl,ellenben ha beülnénk a " mekibe " otthagynánk vagy 4000 Ft-ot. :// Vagy 1 kg alma 250 Ft 1 tábla csok 300 Ft ( és 3 falat ) De ez az én véleményem, szerintem aki azt mondja , hogy drága az egészséges táplálkozás, az csak kifogásokat keres. Én sem vagyok jómódú, de hamarabb megveszem az un. egészségesebb dolgot, mint a chipset vagy csokit .
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 9. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:12

Szerintem nem kerül többe, mert jobban megnézzük, hogy mit veszünk meg.

Mondjuk én a cukrot nem cseréltem le, mert nálunk nagyon kevés fogy.

A biot sem részesítem előnyben, mert úgysem mászkálok utána és nem minden az, ami annak látszik.

Viszont nem veszem meg a tartósítószeres dolgokat - nagyon ritkán esetleg beleférhet.

Bizonyos felvágottakat sem veszek, mert az nem hús...


Több zöldség,hal, kevesebb liszt már haladás.

Szerintem az a drága, ha az ember mindent helyettesíteni akar mással.

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:12
Az ennyire borús világnézet sem egészséges.
15. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 18. 13:11
A répacukor és a nyírfacukor árát úgy hasonlítsd össze, hogy a répacukorból kevesebb kell!
2013. ápr. 18. 13:11

A fő kérdés sokszor a cukor meg a liszt. Ezt nem úgy kell számolni (szerintem), hogy ha a sima fehér répacukrot egy az egyben helyettesítem nyírfacukorral, akkor az mennyivel többe kerül. Eleve úgy indul, hogy arra a rengeteg cukorra semmi szükség. Fokozatosan le kell csökkenteni a cukorfogyasztást, és a maradékot kell lecserélni. Így már egészen másképp fest a dolog. Kávéba, teába egyáltalán nem teszek cukrot/édesítőt, és a süteményekbe is sokkal kevesebbet.


A lisztnek meg szintén utána lehet járni, a sima fehér liszt is 150 Forint körül van (legalább), én a teljes kiőrlésűt 245-ért veszem. Szerintem ez nem olyan hatalmas különbség. Arról nem beszélve, hogy keveset használok belőle, mert nem zabálok már annyit, mint azelőtt. :)

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:08

"Most tekintsük azt egészségesnek, amitől az embernek ideális a testsúlya"


Ha ugyanabból kevesebbet eszik, mindenképp olcsóbb.

12. f1e23b97ee (válaszként erre: 11. - 21acd87fa3)
2013. ápr. 18. 13:06
Osztom ezt a véleményt!
11. 21acd87fa3 (válaszként erre: 7. - Búgócsiga*)
2013. ápr. 18. 13:04
Bio dolgokat sokszor nincs értelme venni, általában csak lehúzás. Semmi különbség egy "bio" zabpehely és egy "sima" zabpehely között, csak annyi, hogy a bio a többszörösébe kerül. Én arról hiszem el, hogy valóban egészséges, amit én állítottam elő, vagy amit olyan háztól vettem, ahol ismerem a termesztési/állattartási körülményeket. A többi (főleg a hiperekben kapható biotermékek) általában csak lehúzás. (Persze ez csak magánvélemény.)
10. Lara1984 (válaszként erre: 3. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 18. 13:01

Számból vetted ki a szót! :-)

Bizony, ez tény.

2013. ápr. 18. 13:00
Abba direkt nem mentem bele, hogy kinek mi az egészséges, mert nagyon sokféle irányzat van. Most tekintsük azt egészségesnek, amitől az embernek ideális a testsúlya, nem liheg, ha fel kell szaladni pár lépcsőfokon, kipihent, vidám, pozitív és energikus, mindezt hosszú távon. Szerintem az az egészséges táplálkozás, ami ezt biztosítani tudja. (És ez lehet vega, lehet paleó, bármi, ha az ember fitt és egészséges lesz/marad tőle.)
2013. ápr. 18. 13:00
Próbáltam átszokni a rizstejre, de egyszerűen hiába fejem nincs eredménye.
7. Búgócsiga* (válaszként erre: 4. - Búgócsiga*)
2013. ápr. 18. 12:59
De sok mindent jó lenne lecserélni egészségesebbre, de tényleg sokba kerül! (bio dolgok ?, többszöröse)
2013. ápr. 18. 12:58

Ha a répacukor árát hasonlítod a nyírfacukoréhoz, vagy a fehérlisztét a teljes kiőrlésű lisztéhez akkor biztosan drágábbnak látszik.


Csak ugye ha a másik oldalról azt nézem, hogy egy zacskó chips 400Ft. Egy kiló sárgarépa 150Ft (és ebből jóval tovább lesz répa rágcsa, mint ameddig a chips tart). Hogy egy hónapban két kiló cukrot csak teának használtam el, ma meg nem rakok bele semmit. Akkor meg megfordul ez a dolog.

2013. ápr. 18. 12:58

Én sokkal jobban érzem magam vegaként. Mivel a férjem nem az (bár sok húst ö sem eszik szerencsére), vásárláskor mindig a hús a legdrágább.

Kihangsúlyoznám, hogy legkevésbé sem anyagi megfontolásból lettem vega, hanem elsödlegesen azért, mert iszonyodom attól, hogy halott állatokat tömjek magamba, vagy miattam pusztuljanak el. Kicsi gyerekkorom óta így vagyok ezzel. Továbbá a húsmentes étrend, tapasztalatom szerint, nagyon jót tesz nekem.

2013. ápr. 18. 12:57

Szívesen kiváltanám a fehér cukrot, a fehér lisztet... egészségesebbel. 1 főnél, ha csak magam lennék még megoldható lenne. De egy 5 fős családnál... nem egyszerű. Próbálom minél kevesebbet használni pl teákat egyre kevésbé ízesítem.

A család imádja a hagyományos magyar ételeket, pl nokedlit mi másból készítenék mint sima lisztből.


De az alap kérdés: ki mit nevez egészséges táplálkozásnak?

Szerintem mi rengeteg gyümölcsöt fogyasztunk, Zöldséget igaz levesbe, főzelékbe, de azt is. Nyersen csak a sárgarépát eszik meg.

Paradcsom, paprika lesz idén is saját, kertben termett, nem permetezett. A gyümölcsfák, bokrok is vegyszermentesek- nem hiszek a piaciban sem, ki tudja honnan kerül oda. Így mondhatom, hogy részben egészségesen étkezünk.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook