Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg nehéz egy petefészekkel teherbe esni? fórum

Tényleg nehéz egy petefészekkel teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 1. 18:01
Szia! Nekem a fél petevezetékemet vették ki. Mi lassan 2éve próbàlkozunk. De remélhetőleg ez a hónap szerencsés lesz. Szerintem legalàbb fél évvel vizsgàltasd ki magad egy meddőségi központban mielőtt babàt szeretnétek. De egyébként 2 havonta esélyed van. Csak meg kell àllapítani melyik hónap az.
12. Saya.
2015. júl. 31. 20:56
Köszönöm megnyugtató amiket írtok :)
11. blood83 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. júl. 30. 16:49
Nekunk 4 honap alatt jott ossze a kislanyom. Nekem a megmaradt rendesen mukodott a ciklusom is rendszeres volt
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. júl. 30. 16:18
Ha az jól működik és nincs egyéb szervi, vagy hormonális gond, akkor simán teherbe lehet esni egyel is, sőt, a szervezet okos és vállal át a másik munkájából is sok esetben.
2015. júl. 30. 16:17

Mikor 21 évesen kivették az egyik petefészkem ciszta miatt, azt hittem itt a világ vége, biztos nem lehet gyerekem.

Mikor erre rákérdeztem a műtétet végző dokitól, megnyugtatott, hogy ezt semmi nem befolyásolja részemről, mivel a másik petefészek teljesen ép, és egészséges. Úgy képzeljem el, mint amikor egy pasi elveszíti az egyik heréjét, attól még egy egész falut nemzhet. A havi ciklusban sem lesz változás, mert ilyen esetben a megmaradt szerv, átveszi a másik szerepét is.

Néhány hónap múlva szólt, hogy akkor próbálkozhatunk a terhességgel.

Rögtön a következő hónapban terhes lettem, a 9. héten kiderült, hogy ikrek. :)

Nem győztünk magunkhoz térni. :) Sajnos, csak az egyik baba született meg, a másik ahogy mondták: felszívódott. Állítólag elég gyakori az ilyen.

Aztán született terezetten 3 év múlva még egy gyerkőc, vele is rögtön teherbe estem.

Ergo: ha a másuk petefészked rendben van, gond nélkül lesz baby. :)

2015. júl. 30. 16:07
Én is így születtem.Anyut is megijesztették,és mégis sikerültem😊
2015. júl. 30. 15:58
Sziasztok! Barátnőmnek kivették az egyik petefészkét,rá egy évre született egy kislánya,utána még három gyerkőc,kis korkülönbséggel.Úgyhogy szerintem,ha szeretnél bsbát,össze fog jönni;-)
2015. júl. 30. 15:41
Anyunak is méhenkívüli terhesség miatt vették ki az egyik petefészkét. Másfél év alatt jött össze az öcsém.
5. Saya. (válaszként erre: 3. - Agneslilla)
2015. júl. 30. 15:37

Köszönöm egy kicsit megnyugtató, hogy neked sikerült. :)

Hát az biztos, hogy rám is rám ijesztett a doki....

4. Myra (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. júl. 30. 15:35
Az én lányomnak csak lombik programmal jött össze a baba, de úgy azonnal.
3. agneslilla (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. júl. 30. 15:31

Szia!

Két gyermekem van egy petefészekkel.Méhen kívüli terhesség miatt távolították el.A doki engem is megijesztett,hogy majd mesterséges beavatkozásra lesz szükség.Szerencsére nem így volt!Hamar teherbe estem, minden második hónapban van csak használható petesejt ezt jó kalkulálni.

2015. júl. 30. 15:29

Orvos??

Ha mûködik rendesen, elôbb-utóbb össze fog jönni!

Ne görcsölj!

2015. júl. 30. 15:17

Kivették az egyik petefészkem nemrég.

A másik viszont egészséges tehát van esélyem arra, hogy legyen gyerekem.

Viszont sok mindenkitől (van köztük orvos is) azt mondta sokkal nehezebb így teherbe esnem.

Most újra fogamzasgátlót szedek, de attól tartok ha későn kezdünk neki a babaprojektnek, talán "kifutunk az időből". Igaz én még fiatal vagyok de nem szeretnék nagyon idősen szűlni...

Persze ha nem lesz babánk akkor sem keseredünk el....

Esetleg van valaki akinek egy petefészekkel sikerült a baba? Mennyi idő múlva jött össze? Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook