Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A petefészekciszta gyógyszerrel gyógyítható, vagy tényleg csak műtéttel lehet kezelni? fórum

A petefészekciszta gyógyszerrel gyógyítható, vagy tényleg csak műtéttel lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 20. 10:06
Én egy alternatívabb dolgot javasolok neked: a progeszteron krémet. Nagyon sokaknak segített eltüntetni cisztát. Én nem emiatt használtam.
2013. aug. 16. 16:54
Volt már cisztám, de nem volt nagy, magától felszívódott. Van, amire gyógyszert írnak, és előfordul, hogy műteni kell. Anno engem is meg akartak, de végül mégis úgy döntöttek az orvosok, hogy békén hagyják, mert nem volt akkora a mérete.
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2013. aug. 16. 16:43

1 nagy cisztád van? A tesóm gyógyszert szedett elmúlt neki.

Nekem sok apró volt, diéta (kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van és attól vannak a ciszták) és egy darab sincs, sőt végre a babó is beköszöntött.

4. Krisz42 (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 16. 16:23
Nekem pont attól lett cisztám-mirenától.
2013. aug. 16. 16:05

én szerencsés voltam gyógyszert kaptam és felszívódott

természetesen kiújulhat de jelenleg nincs

2. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2013. aug. 16. 16:04

Műtéttel sem lehet "kezelni", csak eltávolítani. Aztán lehet, hogy másnap megint ott van.

Szokták javasolni a hurok felrakását, mert az megakadályozza, hogy újra ciszták képződjenek a petefészken. Kérdezd a nőgyógyászodat pl. a Mirena méhen belüli fogamzásgátlóval kapcsolatban (persze, ha nem éppen babát szeretnétek...)

2013. aug. 16. 15:40
A petefészekciszta gyógyszerrel gyógyítható, vagy tényleg csak műtéttel lehet kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook