Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tenyleg megtehetne, hogy nem enged 2. osztalyba? fórum

Tenyleg megtehetne, hogy nem enged 2. osztalyba? (beszélgetős fórum)

11. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2011. júl. 13. 17:19

Az jutott eszembe, hogy talán nem alaptalanul mondják az osztálytársaid, hogy lógsz.

Lehet, hogy év közben előfordult, hogy ellógtál suliból, órákról?

(mert ezen tapasztalat alapján joggal hihették azt, hogy most is ez történt)


az megy, hogy a 4 fennmaradó napot le kell dolgoznod, teljesen normális.

10. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - 9c1b9b7ead)
2011. júl. 13. 16:36
Igazad van!:-) Majd szeptemberbe megemlitem neki szemelyesen.:-)
9. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - 4c30444687)
2011. júl. 13. 16:35
Bele!Foleg,h mar eddig is dolgoztam.Es irtam is,h megyek a masik oktatohoz is.(ha nem lettem vna beteg,akkor is mentem vna)
8. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2011. júl. 13. 16:27
Értem a felháborodásodat. Én most jártam meló és család mellett egy OKJ-s tanfolyamra, ahol új szakmát szereztem, és nem lehetett hiányoznunk a gyakorlatról (holott én ezen a területen dolgozom), nincs kivétel, még ha kórházi igazolás van is, le kell tenni. Azon meg, hogy valaki nem akarja megérteni, hogy beteg voltál, nem tudunk változtatni. ne pazarold erre az energiádat, túl vagy rajta! :-)
7. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. júl. 13. 16:23
Nem értem, hogy min kattogsz. Az ügy tisztázódott, a gyakorlat meg arra van, hogy gyakorolj. Elő van írva, és kész. Csak belefér a nyáriszünetedbe, hogy 4 napot dolgozz, nem?
6. kisj (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2011. júl. 13. 16:23

szerintem azért kell bepótolnod, mert a nyári gyakorlat az szó szerint gyakorlatot jelent


gyakorlat a tudás anyja:) (vagy valami efféle:P)

5. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - 9c1b9b7ead)
2011. júl. 13. 16:21

Meg a nyari gyakorlat elejen el lett mindenkinek mondva,h semmilyen igazolast nem fogadnak el,csakis a korhazit.

Igazolas megvan.Bepotolom.Talan nem is ez bosszant a legjobban,hanem az h kerdore vonta,h igazat mondok e?! Raadasul ugy,h szinte azt se tudja ki vagyok?Nem is tanar,csak egy titkarno es osztalyfonoknek van kinevezve.

2011. júl. 13. 16:17

Persze.Meggyogyulok,bedolgozom,mert amugy is mennek oda nyaron gyakoltra...igy csak le kell dokumentalni,h ott voltam es meg van az iagazolas.

De azt nem ertem,h ha van korhazi igazolas,akkor miert kell bepotolni?


Mert mi van akkor,ha nem potolom be?Leadom a korhazi igazolast....

O meg beint szeptemberbe,h szeva..megetsz megint elsobe?



Amugy igen tisztazodott,ugy h 3x kellett neki elmondani,h tenyleg beteg vagyok.

3. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2011. júl. 13. 16:14

Szia! Kérdés az, hogy tanköteles vagy -e, azaz hány éves vagy, milyen jellegű a suli. Ha tanköteles vagy és az órák bizonyos százalékáról hiányoztál (akár gyakorlati is!), akkor sajnos lehet, hogy ismételned kell, még akkor is, ha kórházi igazolásod van. Ha OKJ-s képzés, akkor meg azért.. A gyakorlatot mindenképpen le kell tenni, ott nincs olyan, hogy nem vagy ott, ez a szakmai képzés lényege.(tanár vagyok, nálunk így van, de szerintem ez a törvény is)

Persze, nem vonom kétségbe, hogy az ofőd nem valami jóindulatú, hiszen a diákok szava az első :-(


Másfelől, ha nyáron PÓTOLNI tudod a gyaksit, akkor nincs, nem lehet gond!!!! PERSZE, hogy fertőző betegként képtelenség kozmetikusi munkát végezni, tökéletesen megértelek.

Nem könnyű most Neked, de járj utána feltétlenül...remélem, sikerrel jársz!

2011. júl. 13. 16:11

1. ezek szerint tisztázódott, hogy nem lógsz, hanem beteg vagy.

2. nyilván szereted a szakmát, és szereted is kitanulni, ezért nem értemn, miért lenne baj 4 napot ledolgozni , ha meggyógyultál??


3. az meg más lapra tartozik, hogy az osztálytársak milyenek, nem az a fő kérdés, ha jól értem a helyzetet.

2011. júl. 13. 16:07

Elore is bocsi az ekezetekert...


Elso oszztalyos kozmetikus tanulo vagyok.Juni 16.-an elkezdodott a 4 hetes nyari gyakorlat.Amibol mar 3 lement...


Hetfo reggelre borzalmasan megfajdult a torkom,igy elmentem a h.orvoshoz...aki beutalt a megyeibe,mert ugy latta,h egy talyog van a torkomon es lehet,h me4g is kell muteni.

Vegul kiderult,h nincs talyog,"csak" tuszos mandulagyulladasom van.

Hetfon beszeltem az oktatommal,aki mondta h majd masnap keres telefonon az osztalyfonokom,mert meg kell vele beszelnie,h mi lesz igy a nyari gyakorlatommal.

Mert elvileg korhazi igazolas nelkul,aki hianyzik..az nem mehet 2.-ba!!! (de nekem van korhazim)


A kedves osztalytarsaim kozul valaki vagy valakik azt mondtak a tanaroknak,h en nem is vagyok beteg,biztos csak logok.(csupa joindulat)


Ma felhivta anyum az osztalyfonokat (osztalyfonokom 1x hivott engem,de nem tudtam felvenni,mert tnap meg beszelni se tudtam)...szal anyum felhivta es azt osztalyfonok azt mondta,h neki a gyerekek mondtak h nem is vagyok beteg es,h igy nem mehetek 2.-ba,mert nincs meg a nyari gyakorlatom.


Na,ekkor anyum "elkattant",h milyen jogon hisz o mas gyerekeknek...mikozben ez a dolog nem hit kerdese,raadasul ugy,h korhazi igazolasom van.

Ezutan mar visszabb vett az oszt.fonok es mondta,h akkor enged masodikba,ha viszem a korhazi igazolast PLUSZ AHHOL 2.-BA LESZEK GYAKSZIN,MEG MOST JULIUSBA LETOLTOM EZT A 4 NAPOT,AMIT MAR OTT NEM TUDOK,MERT FERTOZO BETEGSEGEM VAN.



Ertem en,hogy nem lehet hianyozni(logni),de miert kellene nekem letoltenem pluszba a nyari gyakszit,amikor betegseg miatt hianyoztam(?)



Annyit azert meg hozza tennek,h volt 2 osztalytarsam akik nem jottek el az ev vegi vizsgara,mondvan h ok mar nem akarjak befejezni a 2. osztalyt.

Nekik felajanlotta osztalyfonok,h jojjenek csak be vizsgazni(elintez o mindent,csak legyenek ott) plusz nyari gyakszira se kell jarniuk,csak jojjenek el vizsgazni es maradjanak az iskolaba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook