Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg lehetek terhes vagy csak bebeszélem? Mit szólnának a szülők? fórum

Tényleg lehetek terhes vagy csak bebeszélem? Mit szólnának a szülők? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 20. 14:20
Kérdezz bármikor, szívesen válaszolunk, legalábbis Én! Minden jót valaki410! :-D
50. 51b807067f (válaszként erre: 49. - 82d45dcd14)
2014. jún. 20. 08:45
Mindenképp. :)
49. 82d45dcd14 (válaszként erre: 47. - 51b807067f)
2014. jún. 19. 08:31

Jaj,örülök neki!!

Máskor,egy kicsit,jobban odafigyelni!

48. 82d45dcd14 (válaszként erre: 46. - VendrinerPiroska)
2014. jún. 19. 08:30

Köszönöm Emese a kioktatást!

Általánosságban írtam,nem konkrétan a terhességre!

Mellesleg,erre nincs praktikus tanács:P

És mellesleg,ősidők óta létezik egy olyan:sürgősségi fogamzásgátlás

2014. jún. 19. 08:14

Nem tudom,hányan olvassátok még ezt a bejegyzést,de nem vagyok terhes. ^^ Csak beképzeltem a dolgokat. Úgyh nagyon megnyugodtam. :))

Szeretném még egyszer megköszönni a sok hasznos tanácsot,és a biztatást. :)

46. VendrinerPiroska (válaszként erre: 27. - 82d45dcd14)
2014. jún. 1. 12:15

Így 40 felé meg igazán tudhatnád, hogy most még orvoshoz mennie sem érdemes, mert még uh-n sem feltétlenül látszik még a valóban meglévő terhesség sem ilyen rövid idővel az esetleges megtermékenyülés után. Mellesleg, azt is tudhatnád, ha elolvastad a történetet, hogy praktikus tanácsot kért, nem erkölcsi fröccsöt. Balesetek történnek mindenkivel, kortól függetlenül.


A fórumindítónak: nagy valószínüséggel nem vagy terhes, de hallottam már olyanról, aki tabletta szedés mellett is teherbeesett kétszer is. Vegyél tesztet és a jövő hét közepén tesztelj, aztán, az eredménytől függően, meglátod merre tovább.

2014. jún. 1. 08:55
Sziasztok! Nekem is volt már egy terhességem, úgy 9 évvel ezelőtt, de nem tudtam megtartani. És "Ő" pontosan a menzeszem utolsó előtti napján fogant, úgyhogy szerintem ez nem lehetetlen. Az emberi test olykor kiszámíthatatlan, még ha 100 % -ig is biztos vagy a ciklusodban, olykor történnek nem várt dolgok!
44. szafaripók (válaszként erre: 16. - Mandy40)
2014. máj. 30. 14:10

Nem kötekedésképpen, de...


A volt kolléganőm mindkét gyereke gyógyszer mellett fogant. Két különböző márka, mindig rendesen szedte...


Nekem mindkét gyerekem bőven középidő előtt fogant, a fiam konkrétan a ciklusom 3. (!!!) napján...


A többivel egyetértek...

43. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 11:54
Szombaton dokihoz?
42. zebracsikó (válaszként erre: 34. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 11:11

Praktikus jótanács:


azt a szemet, amit most elfelejtettél, vágd ki a levélből, s tedd bele a pénztárcádba, amit mindig magaddal hordasz.

Így bármikor, ha véletlenül nem vagy otthon, de már be kell venned a bogyót, ez a tartalék éppen kéznél lesz!

41. Gitta1984 (válaszként erre: 36. - Csgybzs)
2014. máj. 30. 10:43
Ja és csak hogy tud még 2 gyerek mellet megszereztem az éretségit. Jó lenne ha nem néznéd le az embereket.
40. Gitta1984 (válaszként erre: 36. - Csgybzs)
2014. máj. 30. 10:41
Én nem azért irtam,hogy te kritizàld az iràsom. És semmi közöd hozzà hogy én hogy irok. Látom sok ember nem azt nézi,hogy mi az értelme annak mit leirt hanem az,hogy milyen hibàt lehet abban talàlni.
39. 51b807067f (válaszként erre: 38. - Mandy40)
2014. máj. 30. 10:23

Köszönöm a szép szavakat és a biztatást. :)

Igazán jól esik,hogy vannak itt emberek,akik tényleg segíteni akarnak. :)

2014. máj. 30. 10:21

Valaki410 fel a fejjel, jól gondolkozol, ilyen pedig bárkivel megeshet, még egy 40 évessel is, hidd el. S ha kiszakasna a gumi, akkor mit mondanánk?- "hogy, hogy lehettetek ilyen bambák?" Azért ez nem így működik!

Várd ki a mensit, s ha nem jön meg, akkor irány a teszt és anyukád!!!

Rendben lesz minden! Sikeres érettségit és továbbtanulást! (én az első gyerekemet 22 évesen szültem, és van 3 diplomám, szóval nem gyerek kérdése az iskola, hanem igényé, s ez valaki410-ben benne van!)

2014. máj. 30. 10:11

Igazán nem akartam senkit megbántani, de sajnos olyan rossz irányba ment el ez a mai világ, hogy a most fiatal lányok/fiúk nem tudnak kitől tanácsot kérni, a szülőkkel a kapcsolatuk nem a legfényesebb, mindenki rohan és nem ér rá a saját gyerekére sem. Sajnos nincsenek felvilágosító órák (sem iskolában, sem közösségi házakban, sem semmilyen szervezetnél), nem ismerik a fiatalok a saját testüket sem, és nagyon nehéz nekik, mert az erkölcsösség nem, hogy kiment a divatból, de mára már szégyenné vált. A világ eltorzult, és akik szeretnének legalább valamelyet helyesen élni, vagy legalábbis próbálkoznak vele, azoknak nincs meg a kellő dolgokról a kellő információik, az iskola NEM tanít semmire, a barátok mindenek, csak NEM barátok, akire számítani lehetne az nem ér rá, annak is sokjszor gyötrelmes az élete, a munka, a pénz hajhászás vette át a szerepet. Sajnálatos de így van. Az emberek többsége nagyon rosszul él, minden erejét és idejét abba fekteti, hogy megéljen, hogy az alapvető eltartást biztosítsa gyermekeinek, s idő így már rájuk nem marad, ha pedig maradna, akkor pedig idegroncsok. A másik véglet pedig, amikor valakinek annyira jól megy, hogy önmaga szemellenzője túl vastag és nem akarja, vagy pusztán csak nem veszi észre, hogy a felvágás, fellengzősködés, az elhalmozom a gyereket pénzzel nem a helyes út, az nem nevelés. (nézzük már meg hány fiatal felnőtt sportol, vagy hányan tanulnak képzőművészetet, táncot, varrást, főzést ....stb)

Vissza kellene térni az erkölcsösségig, a becsületességig, a normál megélhetésig, hogy végre megint jusson idő a másikra, a szeretteinkre, a gyermekeinkre, akiket oly nagy szeretettel vártunk.

Segítsük a fiatalokat kérlek benneteket, s ha valaki ide jön egy kérdéssel, akkor ne hordjuk le, hanem örüljünk neki, hogy mer kérdezni és hogy vállalja, hogy tenni akar valamit azért, hogy tudását bővítse.

Nézzétek meg más topikokat, sok 30-as nő sincs tisztában a saját testével, annak működésével, még sokszor nekünk is gondot okoz egy-egy probléma megoldása, ha még soha nem találkoztunk vele.

Elnézést ha valakit megbántottam, de a dolgunk nem ítélkezni, hanem segíteni! Akit zavar egy kérdés, az ne olvassa el, ne válszoljon rá, nem kötlező senkinek egy egy témára ráklikkelnie.

Köszönöm!

36. csgybzs (válaszként erre: 35. - Gitta1984)
2014. máj. 30. 10:05
Gratulálok. Sajnos az írásodon látszik, hogy kellett volna még az a pár év iskola.
2014. máj. 30. 10:00
Sziasztok! Én 16 évesen szültem az első gyrrmekem,rà 2 évre meg a 2. Az anyukàm monta hogy mindent meglehet oldanni csak akkarni kell. Nem bántam meg öket. És senki nem monta a csalàdbol hogy ej kicsi lànyom. Ja és 30 éves leszek ebben az évben.
34. 51b807067f (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2014. máj. 30. 09:57

Be van állítva.Minden este 8kor csörög. Csörgött aznap is. A gond ott volt,hogy nem voltam otthon,és a nagy kapkodásban nem raktam be a bogyót a táskámba. :/

De nem akarok hárítani,tény,hogy az én felelősségem volt. Csak nagyon megijedtem és valahogy kiment a fejemből a gyógyszer. :/

33. csgybzs (válaszként erre: 9. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 09:54

Érdemes lenne emlékeztetőt beállítanod a telefonra, hogy ilyen esetekben is be tudd venni.

Én elhiszem, hogy nagy volt a kavar, meg azt is, hogy biztosan felelősségteljesen gondolkozol, de ezt ugyanolyan komolyan kell venni, mintha gumit húznátok. És nem utólag, hanem folyamatosan.

2014. máj. 30. 09:53
Ja és az lemaradt,hogy természetesen még szeretnék tanulni is.Ami baba mellett nem biztos,hogy menne.
31. 51b807067f (válaszként erre: 28. - Sophyca)
2014. máj. 30. 09:52

Köszönöm a biztatást.

Szerintem édesanyám nagyon kiborulna,de megértené,mert tudja,hogy milyen vagyok. Viszont ami engem leginkább aggaszt az az,hogy most érettségizek és nem tudom,mit kezdenék 1 babával. Nem tudom,hogyan teremtenék neki elő mindent,ami szükséges (mert azért a gyerekvállalás nem úgy megy h szülök 1 gyereket a szülőknek aztán majd ők eltartják). Mert agyilag nagyjából ott lennék,csak a felelősség túl nagy és nem biztos,hogy mindenben helyt állnék. :/

Viszont elvetetni biztos,hogy nem tudnám.A saját gyerekem megölni nekem túl sok lenne... :/ Igazából ez az,ami nagyon nyomaszt.


De ha a teszt pozitív lesz,akkor mindenképp rád írok. :) Hisz minden tanács jól jön. :)

30. 82d45dcd14 (válaszként erre: 29. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 09:50

Tudod,nem kívánok neked rosszat,csak annyit h 1x pánikolj be valami miatt


Végül is csupa jót kívántál,nem igaz?

Na szép napot!

29. 51b807067f (válaszként erre: 27. - 82d45dcd14)
2014. máj. 30. 09:47

Tudod a különbség közöttünk inkább az,hogy én nem akarlak támadni,te viszont csak támadsz. Ha figyelmesen elolvastad volna,így kezdtem a dolgot: "Tudod,nem kívánok neked rosszat".

Nem tudom miért vagy ennyire rossz indulatú,vagy csak elkeseredett és így akarsz magadnak kicsikarni 1 kis örömöt,de szerintem ezt nem így kellene. De tényleg nincs most ehhez hangulatom, sem időm,úgyh gondolj amit akarsz,én lezárnám ezt a kis "vitát".

28. sophyca (válaszként erre: 1. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 09:47

Na hát először is, gratulálok a kommentelők egy részének, igazán hasznosak vagytok ......


Vegyél egy tesztet, én a Gabriel-t ajánlom (900HUF).

Vegyél belőle 2-őt.

Utána azonnal a szüleidnek mondd el, akárhogyan is fogsz dönteni utána. Ez később fogja meghozni a kívánt eredményt.

Az első reakciójukat a szüleidnek fogadd alázattal, és nézd el nekik, új és ijesztő helyzetbe kerülnek hirtelen.

Utána is légy társ a beszélgetésekben, nem muszáj hangoztatnod a valódi gondolataidat, kicsit most nyelned kell, de húzz egy vonalat ami mögé nem engeded őket, az én vonalam nagyon a végső volt,az volt, hogy az életéről nem dönthetnek, csak beszélhetnek róla, hogy ők mit gondolnak. Ami engem belülről nem befolyásol.:)


Közben nagyon komoly döntéseket kell hoznod és meggondolnod sok mindent.


Ha pozitív lesz a teszt, vagy kiderül, hogy terhes vagy és gondolod, akkor írj rám. Volt minden az életemben, és 22 vagyok, annyira nem is távoli a korunk:) És a szüleim büszke 2 unokás nagyszülők :)


Ne ess kétségbe sosem, mindig lesz valahogy :)

27. 82d45dcd14 (válaszként erre: 23. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 09:44

Tudod,így 40 felé közeledve,ha valami bajom van,elmegyek az orvoshoz!


Ne kívánj másoknak rosszat,mert visszaszáll rád!

Ilyet nem illik,ezt 18évesen már igazán tudhatnád!

Ellentétben veled,én nem kívánok neked rossza!

Csupán ennyi a kis különbség köztünk!

26. 51b807067f (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2014. máj. 30. 09:42

Köszi a választ. :)

Igen,fogunk kiegészítő védekezést alkalmazni. Plusz a biztonság kedvéért ellövök majd 1 tesztet. Csak szerettem volna addig megnyugodni 1 kicsit. :)

2014. máj. 30. 09:41
Ha vki figyelmesen és nem "ugrásra készen" olvassa végig a kérdező hozzászólását, abból kiderül, hogy felelősen gondolkodó fiatal lányról van szó! Kár belekötni minden gondolatába!!!!!
24. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Mandy40)
2014. máj. 30. 09:40

AZért nem garantálhatod, hogy ez a baleset nem végződik nála terhességgel!!Igaz, elenyésző a valószínűsége!

Peteérés meg nincs fogamzásgátló mellett, tehát a női ciklusra nem lehet hagyatkozni. Ha mégis a bogyó kimaradása miatt peteérés lesz, akkor viszont teljesen kiszámíthatatlan , hogy mikor!


Ettől függetlenül tényleg elég valószínűtlen a teherbeesés, főleg, mert mire megérik a pete, addigra a bogyómentes napon történt együttlét hímivarsejtjei sehol sincsenek már. Viszont hogy a hónap további együttléteiből se legyen terhesség, így muszáj kiegészítő védekezést alkalmazni

2014. máj. 30. 09:39

Tudod,nem kívánok neked rosszat,csak annyit h 1x pánikolj be valami miatt,és majd megérted,hogy miért kérdezek rá dolgokra. :)


Egyébként feldobod a napom. :) Mintha újra az oviban lennék ^^ Aranyos :))

22. 82d45dcd14 (válaszként erre: 21. - 51b807067f)
2014. máj. 30. 09:37
Íjjj,aki nincs tisztában a teste működésével?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook