Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Téli finomságok fórum

Téli finomságok (beszélgetős fórum)


2009. szept. 29. 08:58

köszi

jöhet méh ha van recije valakinek.

5. Encsy75 (válaszként erre: 4. - Encsy75)
2009. szept. 28. 16:02
Ezt bármilyen gyümölcsből ellehet készíteni.
2009. szept. 28. 16:02

Én őszibarackból csináltam üdítőt!

A jó érett őszibarackot tisztítás után felfőzzük,majd leturmixoljuk.Üvegekbe öntjük még melegen,egy pici szalicil a tetejére és száraz duncba tesszük 3 napra.Ha szalicil nélkül akarjuk készíteni,akkor hidegen műanyag flakonba öntjük és lefagyasztjuk,így teljesen tartósítószer mentes.

2009. szept. 28. 13:20

Italnak pedig bodzaszorpot szoktam rakni el, az is nagyon finom


5 liter viz, 50 virag, 3 kg cukor, 5 limuntusz - citromsav

Bekell aztatni hideg vizbe es 24 orat allni hagyni.Kesobb lekell szurni, hozzaadni a 3 kg cukrot, 5 limuntust es es 8 - 10 orat allni hagyjuk, jol osszekeverni h a cukor elolvadjon, es uvegekbe rakni.

En nem szoktam bele tartositoszert rakni, hanem muanyag uvegekbe rakom es a hutobe lefagyasztom.

Egesz telen van finom szorp, csak kiveszem a hutobol kienged es mar lehet is higgitani vizzel

2009. szept. 28. 13:14

Hát ez nem édes, hanem savanyúság, de mi nagyon szeretjük

Csalamádé

Összevagdosunk káposztát, paprikát, uborkát, hagymát,zöld paradicsomot, sárgarépát, karfiolt, tetszésszerint amilyen zöldséget szeretünk,m akarunk, Majd ráöntünk 5 kávés kanál sót, 20 dkg cukrot, fél dunctport, 1 kávés kanál vinobrant, kevés törött borsot, 4 dcl ecetet, fel napra allni hagyjuk, majd rakhassuk uvegekbe vagy kishordoba.Megtomkodjuk a masszaval, majd a levevel amit a massza enged felontjuk.

Telre nagyon finom savanyusag.

Ez a fuszermennyiseg 5 kg masszahoz van.

2009. szept. 28. 12:55

Arra kérnék mindenkit aki tud vagy van kedve firkantsok néhány télr eltehető gyümölcsitalt vagy lekvárt zselét gyümölcsöket.

M?ert érdekelne ki mit szokott befőzni, vagy a kedvencek mik.Vagy éppen a tály ahol él mik jellegzetes téli finomságok.

Úgyhogy bátran villantson bele mindenki egy receptet.Legyen az egyszerű vagy bonyolult.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook