Téli bőrápolás (x)


Bőrünk ápolása minden évszakban nagyon fontos. Nyáron az UV- sugarak, télen a hideg, szeles időjárás, a levegő szennyezettsége, a kinti és a benti hőmérséklet különbsége, a napfény és a vitaminok hiánya megviselik az arcbőrt. A téli időjárástól a bőr kipirosodhat, kiszáradhat, előfordul hámlás is, érdessé válhat.

A táplálkozás is hatással van bőrünkre, főleg télen van nagy szerepe, mert kevesebb a friss zöldség, gyümölcs, így kevesebb a természetes vitaminforrás.

Ha odafigyelünk táplálkozásunkra, akkor télen is tudjuk pótolni a bőr számára fontos vitaminokat. A bőr számára fontos vitaminok az A-, C- és E-vitamin.

Téli bőrápolás

A vitaminok hatásai a bőrre:

A-vitamin: regeneráló, gyulladáscsökkentő, hámképző, nyugtató.
A sütőtök, cékla, sárgarépa, a halak, máj, tojássárgája, vaj, tej és tejtermékek
mind tartalmaznak A-vitamint.

C-vitamin: lassítja a bőr öregedését, a sejtekben lezajló oxidációs folyamatoknak fontos tényezője, fokozza a szervezet ellen állóképességét, halványító, üdít, frissít.
A zöldségek, gyümölcsök (citrusfélék: citrom, narancs, grapefruit), sóska, savanyú káposzta (nyersen!), salátafélék, mirelit zöldségek (télen) is tartalmazzák a C- vitamint.

E-vitamin: segíti az A-vitamin hatását, lassítja a bőr öregedését, hámképző, regeneráló.
A növényi olajok (napraforgó-, szója-, búzacsíra-, tökmag-, olíva-, kukorica olaj), a búzacsíra és egyéb gabonacsírák, zöldnövények, gabona magvak, máj, és tojás sok E- vitamint tartalmaznak.
A vitaminok rendszeres fogyasztása erősebbé teszi, növeli a bőr természetes ellenálló képességét.

Bőrünket ápolhatjuk otthon is, de az intenzívebb hatás elérése érdekében forduljunk szakemberhez.


Bőrápolási tanácsok otthonra:

1. Első lépésként nagyon fontos az arc alapos letisztítása, az egész napos szennyeződések eltávolítása. Télen, hűvös időszakban krémes hidratáló lemosót (arctej) használjunk. A bőrt sose nyúzzuk, dörzsöljük, mert az még jobban irritálhatja az amúgy is érzékeny, száraz bőrt. Langyos vízzel öblítsük le, majd itassuk fel szárazra, törülközővel.

2. Az arctej után használjunk tonikot, ez felfrissíti bőrünket. A tonik legyen mindig alkoholmentes, kevésbé irritálja a bőrt. (aloe verás tonikot ajánlok, mert nagyon jó hatással van a bőrre, kellemes, friss érzetet ad).

3. Hetente legalább egyszer radírozzunk, ezzel eltávolítjuk az elhalt hámréteget és így jobban felszívódnak a hatóanyagok. Radírként otthon használhatunk sót vagy kristálycukrot, amit pl. olívaolajjal összekeverhetünk, hogy könnyebben fel tudjuk vinni bőrünkre. A radír nemcsak abban segít, hogy eltávolítsuk az elhalt hámréteget, hanem a durvább szemcsék a vérkeringést is fokozzák. Körkörös mozdulatokkal finoman dörzsöljük végig arcunkat és testünket. Az érzékeny területeket - a szemkörnyéket és az irritált részeket - kíméljük meg. Ha végeztünk, akkor mossuk le langyos vízzel és itassuk fel szárazra.

4. Ezután jöhetnek a vitaminok, tápláló pakolások! Mi magunk is készíthetünk „házi pakolásokat”, íme közülük néhány:

Tegyünk a tenyerünkbe bőrtípusunknak megfelelő nappali krémünkből keveset, keverjük össze pár csepp gyümölcslével. Használhatunk alma-, narancs-, uborkalevet is.
5 dkg élesztőt keverjünk össze egy
tojássárgájával és annyi tejszínnel vagy tejföllel, hogy jól kenhető masszát kapjunk. 15-20 percig hagyjuk fent a bőrön, majd langyos vízzel öblítsük le.
Ha a mézet tejjel és élesztővel elkeverjük, sok vitamint vihetünk be a bőrbe.
Túrót, tejfölt vagy tejszínt, pár csepp citromlevet, kis kanál mézet, uborka vagy alma pépet összekeverünk. Ha ez a keverék nem elég sűrű, akkor búzacsírát tegyünk még hozzá. Nagyon száraz bőr esetén még egy kis olíva olajt is keverhetünk bele.
A zöldpaprika C-vitaminon kívül még karotint, B- és P- vitamint, ásványi sókat is tartalmaz. A paprikából pépet készítünk, összekeverjük egy evőkanál tejszínnel és 10-15 percig, fent hagyjuk a bőrön.
Az uborkának is nagyon jó hatása van a bőrre, hidratál, fiatalossá és feszessé teszi. Két evőkanál uborkalevet keverjünk össze két evőkanál tejföllel vagy tejszínnel. Vattapamacsot itassuk át vele és vigyük fel a letisztított bőrre.

5. A pakolások letörlése után is mindig krémezzük a bőrünket. A nappali krémezés nagyon fontos, hiszen a krém megvédi bőrünket a hidegtől, széltől és az egész napos szennyeződéstől.
A nappali krém ebben az időszakban tartalmazhat AHA (Alpha Hidroxy Acid) savakat (pl. glikol-, tej-, citrom-, alma- és borsav). Ezek az AHA savak finoman oldják az elszarusodott hámot, ezáltal serkentik az alattuk levő rétegeket a sejtújratermelésre, elősegítik a bőr fiatalodását, puhává, simává teszik a bőrt, a kisebb ráncokat eltűntetik. Ezen kívül halványítják a pigment foltokat és fertőtlenítők.
De használhatunk töményebb krémet is, pl. mandula-, e-vitamin-, olívaolajas termékeket.

A krémeket mindig bentről kifelé és alulról felfelé vigyük fel, és finoman masszírozzuk be.

Arcunk legkényesebb, legérzékenyebb része a szem környéke!
Óvatosan kell bánni vele, mert könnyen megnyúlik, ráncos lesz. A krémet mindig az ujjbeggyel, finom tapogató mozdulatokkal vigyük fel, bentről kifelé haladva. Nagyon jó hatásúak a hidegen sajtolt tiszta, friss olajok, pl. kukorica-, napraforgó-, tökmag-, szója-, szezámmagolaj.
Az uborka jótékony, hidratáló hatását már említettem a pakolásoknál. Nyugodtan tehetünk két uborka karikát szemünkre, csodát tesznek a szemkörnyékével.

A nyak és dekoltázs ápolására is időt kell fordítanunk, hiszen ugyanúgy igénybe van véve, mint arcbőrünk. Ugyanúgy használhatjuk a fent említett pakolásokat, krémeket. A nyak ráncaira különösen jó hatással vannak a különféle olajok (lásd 5. pont, krémezés).

Bőrünk ápolása egész testünkre vonatkozik, így a kezünkről se feledkezzünk meg! A téli hidegben kezünk is jobban kiszárad, kipirosodhat, kirepedhet. Ilyenkor jóval töményebb, zsírosabb krémmel kenjük be, még tehetünk hozzá mandula- vagy olívaolajat is.

Ha teljes körű kényeztetésre vágyunk és nincs se kedvünk, se időnk magunk krémeket kevergetni, akkor forduljunk szakemberhez, kozmetikushoz. Többféle eljárással tud segíteni az igénybevett, időjárás okozta bőrproblémákra.

Az őszi, téli időszak egyik legkedveltebb és leghatékonyabb ilyen eljárása a Mikrodermabrázió.


Mikrodermabrázió
(mechanikai bőrfiatalítás, mechanikai dermabrázió, mechanikai peeling, kristályos hámlasztás)


Magas szintű kezelési módszer, melynek során a bőr felső rétegén (epidermis) lévő elhalt hámsejtek távolíthatóak el a csiszolófej (alumínium-oxid, v. koroid kristályok, v. gyémánt) segítségével. A célzott radírozó fej valamint a készülék vákuum együtthatásainak köszönhetően nemcsak a sérült hámréteget csiszolja, hanem fokozza a bazális réteg vér- és nyirokkeringését is. Ezáltal felgyorsul a sejtek képződése, amelyek felfelé vándorolva felépítik az új hámréteget. A peeling hatására a bőr tápanyag és oxigén felvevő képessége is javul, az alkalmazott hatóanyagok, felszívódása fokozódik.
Nagyon jó eredményeket lehet elérni az érett, lassú anyagcserét folytató, enyhén ráncos vagy az aknés, operációs és egyéb heges, pigment foltos (nap, öregségi májfolt), egyenetlen bőrfelszín esetén. Ez a kezelési mód alkalmas a legérzékenyebb területek (szemkörnyék) kezelésére is. Arcon, dekoltázson, kézfejen kívül testkezelésként terhességi és fogyási csíkok (striák) megszüntetésére is alkalmazható ez az eljárás.
Általában már az első alkalommal jelentős eredményeket mutat.
A kezelést szakképzett kozmetikusok modern készülékkel, nagy gyakorlattal végzik.

Vendégeim körében és a kozmetikákban is nagyon közkedvelt a csokoládés kezelés. Az őszi, téli depressziós időszakban nagyon jó hangulatjavító. Ezt a kezelést mind testen, mind pedig arcon egyaránt elvégezhetjük.

Ezzel a kezeléssel egy édes kikapcsolódást nyújthatunk vendégeinknek.
Már az illata is lazító, nyugtató. A kezelés során endorfin termelődik (amely a boldogság és jókedv hormonja), melytől felszabadul, kipihent lesz a vendég.

A csokis kezelés nagyon jó hatással van
  • a száraz, petyhüdt bőrre,

  • nyirokkeringés fokozására,

  • méregtelenítő,

  • hidratáló, tápláló,

  • nyugtató,

  • Stresszoldó, relaxáló.


  • A csokoládé alapanyaga a kakaómassza. A kakaó jelentős réz, foszfor, magnézium, káliumforrás, vasat és cinket, valamint A-, B1- és B2-vitaminokat is tartalmaz.
    A csoki igen gazdag különböző telítetlen zsírsavakban, fehérjékben és vitaminokban is. Még több fontos fenol van benne, mint a vörösborban, ezáltal eredményesen csökkenti a koleszterinszintet, véd a szív- és érrendszeri betegségektől. Flavonoid tartalma segít megőrizni az erek rugalmasságát, megkönnyítik a vér áramlását a legszűkebb hajszálerekben is. Csökken a vérrögképződés valószínűsége, így a szélütés és a szívinfarktus kockázata is csökken.


    A Mikrodermabráziós és csokoládés kezelést összevonva, igen hatékony és már első alkalommal szembetűnő változást lehet elérni.

    Kezelés menete:
    1. A kezelendő bőrfelületet (arc, nyak, dekoltázs, vállak…) jó alaposan letisztítjuk, a legjobb ha habzó lemosót használunk
    2. A letisztítás után egy 5 – 10-es erősségű beállítással, 10-12 perces mikrodermabráziós kezelést végzünk. Ezzel az elhalt szaruréteget eltávolítjuk, tiszta, friss bőrt eredményez.
    3. Ezt követően vióval átkezeljük a bőrt, ezzel is fertőtlenítjük, fokozzuk a jobb vérellátást.
    4. Most felvihetjük a hatóanyagokat.
    A szemkörnyékre, a mélyebb ráncokba, nyakra, dekoltázsra mandulaolajt teszünk. A csokoládé maszkot, pakolást ecsettel visszük fel a kezelendő bőrfelületre.
    Már az ecsettel való simítás is nagyon kellemes érzetet ad.
    A hatás fokozása érdekében, pár perces ultrahangos kezelést is elvégzünk, melynek hatására a felvitt hatóanyagok a bőr mélyebb rétegeibe is bejutnak.
    5. Míg a hatóanyagok „dolgoznak” addig elvégezhetünk egy parafinkezelést a vendég kezén, még az arcmasszázs előtt. Leradírozzuk a kézfejeket, majd vizes frottír kesztyűvel eltávolítjuk a radírt. Bekenjük E-vitamin pakolással, majd átmasszírozzuk mandulaolajjal. A krémet nem töröljük le, hanem rajtahagyjuk a kezeken, majd parafinfürdőbe tesszük, ráhúzzuk a kesztyűket és az arcmasszázs közben a kezek bársonyossá, válnak.
    6. A korábban felvitt csoki pakolást még egy kis mandulaolaj segítségével bemasszírozzuk.
    7. A masszírozás után langyos vizes kesztyűvel letöröljük a maradék krémet, olajt, majd ugyanezt elvégezzük hideg vízzel is. Aloeverás, vagy kollagén tonikkal áttöröljük a bőrt.
    8. Végezetül, egy nagyon kevés natúr sminkkel fejezzük be a kezelést.

    Dombovári Zita
    (Kozmetikus)




    Arc-Alak Szépség Stúdió
    Budapest VI. kerület
    Podmaniczky u. 15. 2. em. 1.
    Telefon: 06 20 226 2778, 3023344
    Internet: www.arc-alak.hu
    E-mail: info@arc-alak.hu




    (x) Ez egy szponzorált cikk

    Írta: Hoxa, 2007. november 27. 15:23
    Fórumozz a témáról: Téli bőrápolás fórum (eddig 4 hozzászólás)

    Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


    Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
    Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook