Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfogak SOS! fórum

Tejfogak SOS! (beszélgetős fórum)


2008. dec. 12. 10:39
Sziasztok! Segitséget kérnék. 17 honapos a kisfiam 16 foga van már kint.. Kb 3-4 napja alig akar cicizni,nyulkál a szájába, sir olyankor, esténként néha már ütögeti a kis arcát a jobb oldalon.. sikerült benéznem a szájába, amit amugy nem enged, de nem látom, hogy jönne az utolso 4 foga közül bármelyik is. Vékony az inye, nincs ugy megvastagodva, mint a többinél (első gyerek révén szabályosan nyomon követtem az összes iny áttörést :-)) Van vki aki tapasztalata által tudna nekem segiteni? a 4 hátsó rágofog tényleg ennyire nehezen jönne ki? A többi foggal sose volt gondunk, se láz,se sirás, csak napi többszöri kaki és az most is megvan.
2008. márc. 7. 16:02
Lehet,hogy kicsit túllihegtem a dolgot.Reggel voltunk a gyerekdokinál,mert kipöttyösödött az arca.Megmutatattam neki egyúttal a kisfogát is.Azt mondta,hogy nem 2 fog nő egymás mellett,csak a 2 széle bújt ki egyelőre.Csak úgy néz ki,hogy egy kicsit ferdén nő.De egyelőre nincs vele mit csinálni.Majd később csak elviszem fogdokihoz,de azért egy kicsit megnyugodtam.
10. LoLiNa
2008. márc. 7. 06:58
vidd el mielöbb a fogászatra.
9. daroki (válaszként erre: 7. - Luszi75)
2008. márc. 6. 20:42
Én úgy tudom,hogy nem kell a fogászatra beutaló.Sztem egyből viheted oda.Én legalábbis rendszeresen viszem a gyerköimet és sosem kellett beutaló.
8. Zizisicc (válaszként erre: 7. - Luszi75)
2008. márc. 6. 20:25
Fogalmam sincs. Vidd el akkor a gyerekorvoshoz, aztán majd ő megmondja, meg az is lehet, hogy ajánlani is tud valakit. Vagy hívd fel a területileg illetékes gyerekfogászatot, és érdeklődj telefonon!
2008. márc. 6. 20:16
Oda kell beutaló?Vagy először agyerekorvoshoz vigyem?
6. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Luszi75)
2008. márc. 6. 19:59

Szerintem mutasd meg egy gyerekfogásznak. Tutira nem fognak rögtön nekiesni, de elmondják mi várható, és Te is megnyugszol.


Nálunk csak olyan fordult elő, hogy fogváltásnál az első metszők nem estek ki alul, és mögöttük kibújtak már a maradandók. A fogorvos kihúzta a tejfogakat, a csontfogak meg maguktól besoroltak a helyükre.


De nálatok nem ez a helyzet. Szerintem mindenképpen mutasd meg orvosnak.

2008. márc. 6. 19:53
Igen,úgy nagyjából mellette.
4. Zizisicc (válaszként erre: 3. - Luszi75)
2008. márc. 6. 19:41
Tehát a már meglévők mellett?
2008. márc. 6. 19:09
Felül már kinőtt 2 rágófoga és azon belül nő most 2.Szóval nem az ínyén,hanem 1 "sorral" beljebb.
2. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Luszi75)
2008. márc. 6. 19:03
Mit jelent, hogy a szájpadlásán? Azon belül mégis hol?
2008. márc. 6. 18:56
Most vettem észre,hogy 16 hós lánykámnak a szájpadlásán bújik 2 foga.Mi lesz vele?Kiműtik vagy meg kell várni míg kinő és kihúzzák?Ha volt valakinek hasonló problémája,légyszi írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook