Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogzománc gyengeség tejfogaknál fórum

Fogzománc gyengeség tejfogaknál (beszélgetős fórum)


2017. jan. 19. 18:51
Az utánajárásban ott tartunk, hogy szerencsére nincsen gluténérzékenység. Valószínűsíthető, hogy örökletes a probléma (férjemnek lehetséges, hogy rosszak voltak a fogai, de nincs pontos forrás). Nos így az marad, hogy valamivel lassítsuk a romlást. A fogorvos már ecsetelni fogja ha legközelebb megyünk, de szeretném még kicsit ezt odázni. Most marad a Sch. só, ill. a keresgélés mit lehetne még.
8. viszkacsa (válaszként erre: 7. - Kicsithamis)
2016. nov. 22. 20:26
Hát igen, sajnos hiányos információk vannak a birtokomban, ez egy jó dolog amit írsz, mert végre nem csak egy irányba nézek. Eddig csak a fogakra koncentráltunk. Köszönöm, megkezdjük az utánajárást!
2016. nov. 22. 14:21

Jaj, a Schüssler nem szerencsés választás amíg nincs rendben a vélhetően megviselt bélboholy. Ha a gluténnel probléma van, akkor lehet, hogy a tejjel, tejfehérjével is. Ezek sajnos együtt járnak.

Szerintem egy allergiavizsgálatra (akit írtam) el kellene vinni az apróságot. S ha megvan az ellenség, akkor újratárgyalni a lehetőségeket.

6. kicsithamis (válaszként erre: 5. - Viszkacsa)
2016. nov. 22. 14:19
Igen, a napok alatt és az olvadt is helyes kifejezés. Mintha tejföllel lett volna bekenve a foga, simán le lehetett törölni a fogfelszínt, alatta ott a lyuk.
5. viszkacsa (válaszként erre: 3. - Kicsithamis)
2016. nov. 21. 22:32
Köszi szépen! Erre már gondoltam én is most a Schüssler sót próbálom. A romlás nálunk nagyon gyors volt napok alatt olvadt el néhány foga. Azóta ami maradó kinőtt már barázdazárt. A kicsinek szeretnék valami megoldást találni ne kelljen annyit szenvednie. Azt nem tudtam hogy tejfognál is lehet barázdazárást csinálni. Köszönet az infóért!
4. viva70 (válaszként erre: 1. - Viszkacsa)
2016. nov. 21. 14:56

Az én lányomnak is volt fogzománc problémája anno.... Sajnos három maradandó foga is érintve volt benne. Kettőt kihúztak 7 éves korában, mert nem lehetett őket megmenteni, egyet meg többször is tömtek már azóta. A többi foga istennek hála jó.


Na, meg a tejfogaknál is volt elszíneződés egyszer. Akkor még csak 6 foga volt mindössze, kb. 1 évesen. Három orvos, háromfélét mondott. Alapos fogmosások végül segítettek rajta.


Hogy ti mit tudnátok tenni? Azt sajnos nem tudom... Az én lányom már 24 éves. Azóta sokat fejlődött a technika...

2016. nov. 21. 14:43
És a barázdazárás legyen meg feltétlenül. Tejfogaknál is, de maradóknál mindenképpen.
2016. nov. 21. 13:33

Szia Viszkacsa,

hosszas utánajárás, többéves eredménytelenség után jött szembe az információ: felszívódási zavar okozott ilyen tüneteket. Legalábbis nálunk. Alig egyévesként kezdődött, most a leányzónk 15 múlt. Sok helyen jártunk fogorvosnál, havonta "felkenték" a fogzománc funkcióját ellátó lakkréteget, de igazi segítséget a mostani doktornőnk ad, ha nem is állt meg, de rendkívül erősen, lényegesen csökkent a fogromlás. Ha a tejfogaknál a romlást tekintjük tizes skálán 10-nek, akkor a mostani állapot 1. Megtörtént a fogváltás, a maradó fogak esetében még fontosabb a rendszeres fogorvosi ellátás. Mellette pedig el kellett hagynunk a glutént és a tejterméket a kazein miatt. Fogszabályzóra is van szükség, nyilván nem a zománcprobléma miatt, de állandó szabit, beragasztottat pont az ecsetelés szükségessége miatt nem kaphat. Ha valamit szeretnél még tudni, írj privit nyugodtan :)

2016. nov. 21. 13:21
Gyermekeim 6 és 2 évesek. Mindkettőjüket érinti a fogzománc gyengeség állapota. Ebben az állapotban az történik, hogy a kis tejfogak felületéről a zománc nagyon hamar lekopik, (esetünkben mint egy lakkréteg lepattogzott) innentől pedig gyors fogromlás következik. A nagyobbikkal, már elég sok fogorvosi kezelést megéltünk. Egy fogorvos sem tudott segíteni, csak már a kilyukadt fogat kezelték. Az egyik fogorvos szerint az éjjeli anyatejes etetés a felelős, de egy másik szerint bármilyen óvintézkedés ellenére lekopik a zománc. A kisebbnél, most kezdődött a zománc sérülése, és igen anyatejet kap olykor éjjel is. Fogmosás rendszeres, már az első kibújt fogak óta. A fórumot azért nyitom, hogy ha van esetleg bárkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, ill. van-e tudomása valakinek bármilyen módszerről, ami képes a fogromlást lassítani, kérem írjon, adjon tanácsot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook