Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfog romlás fórum

Tejfog romlás (beszélgetős fórum)


2019. máj. 17. 10:47

Sziasztok,

Én is rendszeresen hordom a gyerekeimet fogorvoshoz. Van már tömött foguk, de semmi extra igazából észre sem vették amikor betömték. Elvittem idén ellenőrzésre őket, (hozzáteszem a nagyobbiknak gyönyörű fogai vannak, a kicsinél én is láttam hogy van lyukas fog) másik doktornő volt, több fogat kell kezelni azt mondta barázda zárás és van ahol már tömés. Keress rá a neten, elméletileg ebből lesz a lyuk, de ha időben kezelik akkor nem lesz gond. Nagyon gyakori kicsi gyerekeknél E..ex gél segíthet ezen, heti 1x kell megsíkálni a fogakat vele.

8. ikres_anyu (válaszként erre: 1. - Magány77)
2019. máj. 17. 08:14

Szia, a mai modern tápszerekben már szinte minden összetevőt az anyatejhez tudnak igazítani.

Nekem/nekünk ami bevált az e...ex fogkrém. Már tejfogaktól kezdve lehet kapni megfelelőt. Néhány éve egyik kolléganőm ajánlotta, nagyon jó fogai voltak, kevés tömés. Azóta csak azt használok a gyerekeknek (7) junior változatot, és azt kell mondjam, az én "gyenge" fogaim szépen "megerősödtek" az aminfluorid jót tett a zománccal.

Ezt csak azért merem állítani, mert évről évre kevesebb/kisebb lyuk van a fogamon, legutóbb pedig nem is volt. Számomra rettegés a fogorvos, de örültem hogy legutóbb nem talált semmit. (Sajnos a korábbi évekről viszont vannak tömött fogaim!)



Hosszú lett, remélem hasznos.

7. epervirág (válaszként erre: 1. - Magány77)
2019. máj. 17. 07:32
Szia! Szerinem egy fog nem a világ vège.Az èn kislanyom 5,5 èves már 4 foga tömve van.Azon kivül 4 szèt van rohadva ( bocs,hogy igy irtam)Abbol 2 fel van furva aminek nem tömödhetnek el.Már olyan 2 èves korába kezdödött ez nem tudom mièrt.A nagylányom tejfogai tökèletesek voltak.Nekem is szinte csak tàpszeres volt mind kettö.
2019. máj. 17. 06:17

2,5 éves kora óta hordom fogászatra negyedévente. 8 éves. 2 foga esett ki magától a többit húzni kellett.

Vidd el a fogászatra, de előtte beszélgess el vele. Bátorítsd!

Hogy mit csinálnak azzal a foggal nem tudom, ugyanis orvosa válogatja.

2019. máj. 17. 06:04

Lányom 7 éves forma volt, mikor észrevettem egy pöttyöt a hátsó fogán. Irány a fogorvos. Kicsi lyuk volt rajta, pedig mossa-sikálja naponta többször, odafigyelünk rá mi is.

Semmi gond nem volt, gyerek székbe pattant, a dokival megbeszélték, hogy mit kell csinálni, nem fog fájni, de ha mégis igen, akkor szól... 10 perc alatt készen volt.


Bár neki ismerős volt a helyzet, mert csipet koruk óta jönnek velem fogorvoshoz, addig csak poén volt, a doki bácsi az ő fogaikat is mindig megnézi, nem csak anyáét. Szerettek is jönni, mert a doki bácsi mindig adott minifogkrémet (fogkrémmintát) ajándékba:)

A múltkor fél füllel hallottam, hogy okosítja a felnőtt unokatesót, akinek fájt a foga, hogy nem kell félni, addig kell menni, amíg kicsi a baj, mert magától nem fog megjavulni...:)))



Az, hogy mitől romlik, szerintem erősen befolyásolja a genetika...

2019. máj. 17. 01:32

Szia, a kislányom (6) tökéletes, hófehér fogsora számomra alap volt.

Mostuk, odafigyeltünk stb.

Egy szép napon szólt, hogy fáj a foga, az egyik örlő tejfog.

Megnéztem, és hiányzott egy icipici csücske. Tényleg max. 2 mm-es darabka. Azon a helyen drapp folt volt. Egyébként minden áldott nap megnézem neki, és addig semmi sem látszott.

Na, két óra telefonálgatás után kisírtam egy vizsgálatot.

Féltem, hogy nem nyúlnak hozzá, mivel tejfog; féltem, hogy a gyerek nem engedi majd, hogy fúrják; féltem, hogy kap e szurit, ha igen, azért, ha nem, azért... :)

Ehhez képest: gyerek az ölemben, dokinő egy tündér. Mutatta, hogy ebből víz jön, fogja csak meg.

Kislányom megnézte, nevetett.

Na, akkor ezzel kimosom a lyukacskát.

Okés, öblítsünk.

Még egyszer.

Aztán még egyszer, számoljuk.

Én láttam csak, hogy harmadszorra a másik kütyüért nyúlt, a fúróért, a lányom azt hitte, hogy megint vízes öblítés van.

Aztán hopp, kész lett, úgy, hogy észre sem vette.

Még a tömőanyagon is nevettek, hogy olyan, mint a gyurma.

Szóval nekem abszolút megnyugtató volt és örülök, hogy azonnal elvittem. Percek alatt megszokta, azóta sincs panasz.


Némelyik kicsinek fekete fog csonkok rikítanak a szájában, pedig a tejfogat is kezelik.

2019. máj. 16. 23:16

Mindhárom gyerekem tápszeres volt, és mivel akkor még nem volt tej-tilalom, kis kortól tejet, tejtermékeket kaptak.

Mindháromnak jók a fogai.

2. AppIe (válaszként erre: 1. - Magány77)
2019. máj. 16. 23:15
A tapanyagokat lehet mashonnan is bevinni, ha tejerzekeny. Most meg alakulnak az allando fogai, erdemes ra nagyon odafigyelni nagyon-nagyon. A genetikai laposztas nem tul jo neki.
2019. máj. 16. 23:02
Sziasztok. 5 évesen szuvas a hátsó tejfog. Tömni fogják. Volt valaki gyerekénél ilyen? Rendszeresen mossa, nem eszik sok édességet, viszont tejallergiás és emiatt nincs tej, tejes dolog az étkezés én. Pici korban tápszeres volt. Lehet gyengébbek emiatt a fogai? A kálium hiánya miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook