Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a tejfogak romlasnak indulnak, orvosi kezelest igenyel, vagy csak a maradando fogaknal kell orvoshoz fordulni? fórum

Ha a tejfogak romlasnak indulnak, orvosi kezelest igenyel, vagy csak a maradando fogaknal kell orvoshoz fordulni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 4. 14:36

Neeeem, nem kell doki, hadd rohadjon a kicsi szája vaze!

A tejfog is ki tud lukadni, tud fájni. Oda kell figyelni a szájhigiéniára, szerintem a fogkefét sem az első csontfoggal kell venni!

Onnan, hogy a foga van, félévente/évente éremes megnézetni GYEREKfogorvossal.

2012. márc. 11. 10:39
a tejfogak kicserelodnek.
2008. okt. 16. 20:52

Kisfiam tejfogacskáin (kettőn) pici feketeség volt, mikor életében először vittem fogorvoshoz. Doktor néni megvizsgálta és azt mondta, hogy nincs nagy baj, nem kell bántani. Javasolta, hogy figyeljünk oda jobban a fogmosásra, dörzsölje jobban. Hozzáteszem nem eszik sok édességet! Másfél éves koráig azt sem tudta mi az! Minden nap mos fogat, rendszeresen. Valószínűleg alkazti dolog.... Nekem is vacakok a fogaim.....


Egyenlőre tehát nincs nagy gáz, de nyugodtabb vagyok, hogy látta doki!

2008. okt. 16. 19:35
mindenképpen kezelést igényel, ugyanis a szuvas tejfog gyökerein keresztül átjutnak az utána növekvő fogcsírához a szuvasodást okozó baktériumok és savak.
2008. okt. 16. 19:29
Mindenképpen érdemes elvinni fogorvoshoz, a tejfogak nagyon sokáig is megmaradhatnak, akkor pedig nem jó, ha romlottak.
2008. okt. 16. 19:26
Ha a tejfogak romlasnak indulnak, orvosi kezelest igenyel, vagy csak a maradando fogaknal kell orvoshoz fordulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook