Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A felnőtt korban kihúzott tejfog helyére nőhet fog? fórum

A felnőtt korban kihúzott tejfog helyére nőhet fog? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 22. 20:20
Bocsánat , hogy itt kérdezem , de uj vagyok és írtam egy kérdést a tudásbázisba. ezt a kérdést, illtetve a rá adott válaszokat hol tudom megnézni? valaki segítsen:-)
29. Vykusz
2012. márc. 20. 21:17

Nekem is felnőtt koromban húzták ki az utolsó tejfogamat.Viszont nekem kinőtt addigra az összes maradandó,így elég csámpás volt az alsó fogsorom,eggyel több fogam volt mint kellett volna.De fogszabályozással lehetett rajta igazítani.

Nem tudom van-e összefüggés a kettő között,de 1 éves elmúltam mikor elkezdtek kibújni a fogaim.

2012. márc. 20. 21:00

sziasztok!


röntgen kell, az a tuti.. az megmutatja, hogy van-e csontfog mögötte vagy sem... nekem is volt egy ilyen fogam, 20 éves korom körül megnézték röbtgennel, volt mögötte csontfog... választhattam, hoyg kihúzatom, és kivezetik a másikat, vagy várok arra, hogy kinő magától, vagy arra, hogy valami baj lesz vele, és akkor csinálják meg... vártam... 30 voltam, amikor a szájpadlásomon kezdett kinőni az a csontfog... mármint nem annyira hátul, csak a fogsorom mögött... na akkor kihúzták a tejfogat, szájsebészeti műtéttel kivezették a másikat előre, közben egy évig fogszabályzóm volt, hogy behúzzák, és hogy helyet csináljanak neki.... mikor levették a fogszabályzót, akkor gyönyörű szabályos fogsorom volt :) azóta eltelt több mint 2 év, és baromira visszarendeződtek a fogaim sajnos, persze ez a fog nem csúszott teljesen vissza hátra, de nincs is rendesen a helyén azért...

27. Imo
2012. márc. 20. 20:40

nekem 2 éve húztak ki egy tejfogam (bal 5-ös alul- 31 évesen) mivel a bölcsességfogam nem tudott kinőni rendesen, - úgy gondolta az orvos, ha kihúzza a tejfogat, akkor a bölcsességfog előrenyomja a többit.

Lényeg új maradandó fog nem nőtt, mivel nem volt fogcsíra alatta.

2012. márc. 20. 20:40
Nekem 21 évesen húzták ki az utolsó tejfogamat, nem tudott tőle kinőni a csontfog, és egyik fogorvos sem tudta mi ez... kihúzták de inkább vésték mert már becsontosodott a gyökere, csoda hogy az orvos egészben ki tudta szedni. nekem a bal felső 3-masomról van szó, vagyis szemfogról. Augusztus óta szabályozzuk, nem akartam állandó fogsabályzót és mivel még növésben lévő fog, így éjszakaival is totál jól haladunk a cél felé. Kicsit még hiányos a mosolyom, de egyre szebben jön helyre, és mostanra ki is nőtt de ugye még nem csontosodik a gyökere mert folyamatosan mozgatva van. Nekem a fogorvos azt mondta, örüljek hogy magától nőtt egyáltalán és nem 10 év múlva valahol a szájpadláson vagy valahol kezd el nőni mert ott ugye elkerülhetetlen a szájsebész :)
25. t.Ili (válaszként erre: 24. - 1dd0e5152d)
2012. márc. 20. 20:07
én nem, de ha beírod a keresőbe:tintafolt eltüntetése. akkor kiadja :))
24. 1dd0e5152d (válaszként erre: 23. - T.Ili)
2012. márc. 20. 20:06
Az hatásos ? Te már próbáltad?
23. t.Ili (válaszként erre: 22. - 1dd0e5152d)
2012. márc. 20. 19:58
Áztasd be tejbe
2012. márc. 20. 19:39

Tudom nem ide tartozik, de segítenétek?:)


Cégbélyegzővel összekentem a nadrágom véletlenül. Ne kérdezzétek hogy sikerült:D Magam sem értem.... Mivel lehetne kiszedni? Vanish foltisztitó hatástalan.... Ha házilag nem megy vegytiszítóban ki tudják tisztítani???

2012. márc. 20. 19:35

:))

Én sem tudom nőhet-e, de nem ártana, mert nekem 2 is van még.

56 éves gyerek vagyok :)))

(a fogorvos is kinevetett már, hogy menjek a gyerek fogászatra :D )

2012. márc. 20. 19:11
hát ezt nem tudom. én most a bölcsességfogam helyére tervezek növeszteni egyet :D:P
19. Kyller
2012. márc. 20. 19:08

en 36 eves vagyok es meg van 1 tejfogam. alatta ott a maradando, de mivel csampasan nott, igy nem zavarja a tejfogat.

Amig nincs vele problema nem is akarom, hogy csinaljanak vele akarmit is. jo helyen van. a "legidosebb tejfogu" cimre palyazom. meg van egy par evem, addig tartogatom :)

2012. márc. 20. 18:59
Nekem 20 évesen húzták ki 3 tejfogamat. Kettő helyén nem nőtt semmi:( Az egy ami meg kinőtt, az is csámpásan...uh inkább maradt volna bent...ezt is ki kell húzni majd, azt mondták...
17. akos&barnabas (válaszként erre: 1. - 1dd0e5152d)
2012. márc. 20. 18:38

az öcsémnek egy csomó tejfoga nem esett ki időben, megröntgenezték akkor, és kiderült, hogy 11(!) végleges foga hiányzik, nem volt semmi a tejfogak alatt. azt mondták akkor, hogy 20-25 éves koráig nem nagyon van mit csinálni, mert addig nő az állkapocs. szegény, 25 éves koráig a tejfogaival próbált boldogulni, de nem tudta rendesen megrágni az ételt (gyomorproblémái is vannak emiatt). aztán 25 éves korában végre kihúzták a miniatűr fogacskákat és beültettek rendes méretű fogakat.

amúgy nekem is hiányzik 3 végleges fogam. a tejfogak kiestek ugyanakkor, amikor a többi, csak nem nőtt helyettük másik, a többi fogam meg úgy "helyezkedett", hogy nagyobb rések vannak köztük, úgyhogy szerencsére nem feltűnő...

2012. márc. 20. 18:24

Én 21 éves vagyok, és még mindkét felső szemfogam helyén tejfog van. A röntgenen látszik, hogy ott vannak a csontfogak, de nem akarnak kibújni :) Kihúzatni nem akarom, a tejfogak nem mozognak, nem is lukasak...kicsit elkoptak, de még működőképesek :)

Amúgy egyszer azt mondta egy fogász, hogy ahhoz, hogy elférjenek ki kéne húzni a 4-es fogaimat. De azok is egészségesek, szóval én személy szerint nem fogom kihuzatni. Max fogatlan leszek :D

15. 1dd0e5152d (válaszként erre: 13. - Szisza13)
2012. márc. 20. 18:22
:):):)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Fog-tündér)
2012. márc. 20. 18:05
:DDDD
2012. márc. 20. 18:05
A páromnak is van még több tejfoga. Idén lesz 30. Ill a szemfoga nemrég esett ki (tej volt az is) Most jön neki, a hegye már kint van. Együtt fogzik a 2 éves kisfiunkkal:)
2012. márc. 20. 18:04
Nem jellemző, hogy van alatta másik, de előfordulhat. Ha van is alatta a maradandó fogak miatt nehezen tudom elképzelni, hogy elférne.
2012. márc. 20. 18:03

most nemrég operáltak, 2 tejfogam volt, van alatta rendes fog. magától nem nő ki, húzatják, nem vmi kellemes, de a tejfogaim már lukasak voltak, muszáj volt kihúzni.


már csak 11 év és lesz rendes fogam!!! remélem :)

2012. márc. 20. 17:59

Ha van alatta fog,akkor esélyes ,h ki is nő.Nekem is van tejfogam (23vok),de nincs alatta másik.

Lyukas,de még tartogatom...aztán kihuzatom,és csinaltatok.:s

2012. márc. 20. 17:54
24 vagyok, eddig nem csinált egy fogorvos se röntgent, sőt volt aki a tejfogamat betömte, mert lyukas. Halvány lila gőzöm nem volt, hogy az tejfog, elmentem egy új orvoshoz, mert fájt, azonnal röntgent csinált, és közölte h az tejfog. Előfordulhat felnőtt korban is... :) Ha nekem mesélik én sem nagyon akartam volna elhinni...
2012. márc. 20. 17:51
Szia! 30 vagyok és nekem még van egy. Szájsebészhez jártam tömetni a többit, röntgennel megnézte, alatta van a másik. Azt mondta kihúzza és kivezeti a másikat. Nem engedtem neki, még tartogatom....tanár vagyok, kicsit félek hogy egyszercsak kiesik...ciki lesz.
2012. márc. 20. 17:51
Ha eddig nem esett ki magatol akkor nincs alatta csontfog,(ha lenne mar reg kitolta volna a tejfogat) ezert mar biztos nem no masik a helyere.
6. b99048cdfc (válaszként erre: 5. - 1d97508455)
2012. márc. 20. 17:51
:)
5. 1d97508455 (válaszként erre: 4. - B99048cdfc)
2012. márc. 20. 17:50

Én is ezt akartam kérdezni.....

??

2012. márc. 20. 17:49
Egyáltalán felnőttkorban hogy van tejfog??Azok kiesnek gyerekkorban nem??Én ilyet még nem hallottam.
2012. márc. 20. 17:46
Érdekelne, hogy akiknek felnőtt korban húztak tejfogat, azoknak nőtt-e helyette:) Hallottam azt is, hogy lehetséges, meg azt is nem. Érdekelnének a tapasztalatok, vélemények. Köszi
2012. márc. 20. 17:45
nem
2012. márc. 20. 17:45
A felnőtt korban kihúzott tejfog helyére nőhet fog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook