Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Mit csináltok, ha a gyermeketeknek mozog a tejfoga? fórum

Anyukák! Mit csináltok, ha a gyermeketeknek mozog a tejfoga? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 9. 20:41
Megint mozog neki egy...
48. ab4b6bc17d (válaszként erre: 47. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 5. 18:24

Még a rendelőbe kapott apró játékokat, matricákat. Aztán mikor kijöttünk, ígéretünkhöz hűen bementünk egy halboltba és kiválaszthatott magának két díszhalat az otthoniak mellé. Egy aranyhal és egy kán-kán hal mellett döntött, én meg megtoldottam még két csigával.

Hát, ez volt. Örülök, hogy túl vagyunk rajta!

2011. márc. 5. 18:18

Örömmel jelentem, hogy tegnap elmentünk egy fogorvoshoz, hálisten kedves kis fogorvoshölgy volt, gyerekszerető.

A lányommal együtt felültünk a fogorvosi székbe, miután egy kicsit beszélgettek.

Bekenték neki érzéstelenítővel, de nem zsibbadt el! Vagy legalábbis nem érezte a lányom, az első szájnyitás után meg már nem is akarta kinyitni...

Na, mondom, szép lesz, ha most eredmény nélkül megyünk vissza, úgy hogy de kénytelen voltam kicsit lefogni a kezeit, meg a fejét magamhoz szorítani és akkor még - fűt-fát ígérve neki - rá kellett venni, hogy egy pillanatra nyissa ki a száját... végül nem fogóval, hanem kézzel húzták ki neki, kicsit fájt, kicsit vérzett, de végre kint volt! - egy ideig aludhatok nyugodtan:)

46. katus3 (válaszként erre: 45. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 4. 20:45
Szia! Mi van a fogacskával???
45. ab4b6bc17d (válaszként erre: 44. - 388b941089)
2011. márc. 3. 20:53
Igen, komolyan írtam. Lehet, hogy valamilyen szinten túlzás, de én téleg félek tőle.
44. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 3. 14:51

megfullad?:D:D:D:D ez most komoly? :D

mozgassa saját magának, aztán úgyis kiesik majd, ha már alig tartja vm. :)

43. ab4b6bc17d (válaszként erre: 42. - Valamikor)
2011. márc. 3. 11:49
Igen, ez érdekes, nekem is eszembe jutott itt a nagy izgalmak közepette, hogy tényleg, milyen érzés volt, hát, mondhatom, "szar", ahogy ott lyukat vájsz magadnak az ínyedbe gyerekként, s csak nyomod és nyomod a nyelveddel, hogy essen már ki, mert himbálózó foggal bizony elég nehéz enni, meg különben is idegesítő... és hát valamilyen szinten azért kellemetlenül még fáj is, ha húzkodod... brrr!
2011. márc. 3. 11:07
az enyémeket rávettem hogy húzzák kí maguktol lehet hogy rosszul hangzik de azóta is emlegetik azt az érzést "pedig már nem kicsik"
2011. márc. 3. 11:04
Semmit - majd kiesik, ha eljött az ideje.
2011. márc. 3. 10:56

Sziasztok. Nem esett még ki neki, de ha mégis, akkor is holnap elviszem fogorvoshoz, legalább ránéznek a többi fogára is. Nem látom, hogy gond lenne velük, nem lyukasak hálisten, de egy fogorvos mégiscsak jobban látja.

Köszi a segítséget és a tanácsokat Mindegyikőtöknek :)

2011. márc. 2. 23:38

Nekem mindig egy kendővel vagy anyagzsepivel megfogva anya húzta ki, vagy később már én magamnak. Nem is fájt hanem inkább hülye érzés vt, olyan furin kellemetlen.

Kend be kicsi alkohollal (házipálesz?)esetleg az ínyét h elzsibbadjon 1 picit...:)

38. Molyka
2011. márc. 2. 23:24
Adj neki almát, hogy harapjon bele. :)
37. martin3 (válaszként erre: 36. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 2. 23:23

az én kisláányom is most lesz 6éves, már az alsó kettő kiesett fél éve, most várja a felsőket..de azok meg sem moccannak:)

egy fogorvost felkeresni szerintem jó ötlet, mi is voltunk már, hogy eleve lásson egy "igazi" fogorvost is..és hozzászokjon hogy ezt rendszeresen nézetni kell...

36. ab4b6bc17d (válaszként erre: 34. - Martin3)
2011. márc. 2. 23:14
Én is ezzel nyugtatgatom magam. Csak hát, anyaként aggódom... talán túlaggódom... de már nagyon elöntöttek ezek az érzések. Remélem holnap már tényleg ráharap valamire és kijön neki, vagy felkeresünk egy gyermekfogászt, legalább meg tudja nézni a többi fogát is. Szerintem nincs baj velük, de sosem árt egy ellenőrzés.
35. martin3 (válaszként erre: 29. - Anname)
2011. márc. 2. 23:01
ez tényleg így van, múltkor én is azon csodálkoztam milyen pici!!!! sokkal nagyobbnak gondoltam..
34. martin3 (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 2. 22:59

nem tettünk semmit, csak nem fullad meg éjjel. Kislányomnak úgy esett kis most, hogy egy nagyot hapcizott és kirepült a papírzsepibe!:) (előtte épp orrot fújt és volt a kezében egy zsepi). TÖk jót röhögtünk rajta. Előtte ő is görcsölt, hogy jaj hogyan jön már ki, mi is próbáltuk kiszedni, de nem jött...megoldják ezt ők, vagy a természet! nyugi, nem fogja lenyelni, éjjel úgysem "bizergálja" a fogát...

de ha nagyon aggódsz vidd el fogorvoshoz

33. ab4b6bc17d (válaszként erre: 32. - Misz)
2011. márc. 2. 22:44
Azt hiszem, holnap mi is megejtünk egy gyermekfogászt. Csak éjjel nehogy kiessen neki.
32. misz (válaszként erre: 17. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 2. 22:32

Ha nagyon aggódsz, szerintem vidd el fogorvoshoz. Túl lesztek rajta nyugodtan alhattok. :)


Az én kislányomnak 2 csontfoga már kibújt, de a tejfogak nem akartak kiesni. A fogdoki mindkettőt kihúzta neki, hogy a csontfogak a helyükre kerülhessenek. Mindkétszer kapott Lidocain spray-t. A kislányom az 1.-nél nagyon félt az ismeretlen érzésektől, megnyugtatta kicsit, hogy elmondtam, mi fog történni. A 2.-nál már nem félt.

Azt mondta, a spray keserű volt és picit csípett, de fájni nem fájt semmi.

2011. márc. 2. 22:31
Ha nagyon mozog csavard meg egy picit és már kinn is van.Nekünk a kicsinek van itthon Dentinox azzal bekentem a nagyobbik lányom mozgó foga körül az ínyt, nem panaszkodott hogy fáj, csak előtte hisztizett egy kicsit.
30. ab4b6bc17d (válaszként erre: 28. - Katus3)
2011. márc. 2. 22:22
Jó éjt! Megpróbálok. Az elmúlt éjszakákat úgy töltöttem, hogy fél óránként néztem a gyereket, hogy nyugodtan alszik-e - és hogy él-e? S ha belegondolok, még hány tejfoga van...
29. Anname
2011. márc. 2. 22:16
Talán még annyi megnyugtatásul:nagyin ici picik ám ezek a tejfogak! :) A szájban sokkal nagyobbnak tűnnek.Aztán amikor a kezedbe veszed,nem is érted hogy lehet ennyire mini! :))Kb. akkorák mint egy fél Tic Tac! :))
28. katus3
2011. márc. 2. 22:12
Jó éjt! Aludjatok nyugodtan!:-)
27. katus3 (válaszként erre: 26. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 2. 22:11
Nyugi! Ha még nem akar kijönni,akkor lenyelni sem fogja!
26. ab4b6bc17d (válaszként erre: 22. - Anname)
2011. márc. 2. 22:10

Ezt jó hallani, de átélni!

Lehet, hogy tényleg túlreagálom, stresszes az életem mostanában, de már szinte pánikban vagyok miatta.

2011. márc. 2. 22:10

én amikor már annyira lötyögött kivettem neki,pont a fulladás miatt ,mert féltem..

De ha nem engedi az íny akkor reggelig kibirja.

2011. márc. 2. 22:09
Szia! Nekem régen mindig egy zsömlét adott édesanyám:) Kb haraptam 2öt és már kin is volt, de már tényleg csak a végén. Vagy addig piszkáltam amíg ki nem jött. De ne aggódj, majd ki fog esni:)
23. katus3 (válaszként erre: 17. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 2. 22:08
Igen,voltunk, és sajnos nekünk lesz fogszabályzó is,mert elöl a mozgó tejfogacska gyökere nem szívódott fel,és kissé hátrafelé nyomta az új fogat.:-( Húzni kellett,de Lidocain spray-vel elérzéstelenítették neki,és szépen egy mozdulattal kivették,de mivel nektek nagyon mozog,erre nem lesz szükség.
22. Anname
2011. márc. 2. 22:06
Az én lányom már nyelt le tejfogat.Ráadásul az elsőt ami kiesett.Nem fulladt meg,aludjatok nyugodtan.
2011. márc. 2. 22:05
Szia!Lehet kicsit késő van hozzá de ha egy almába beleharap úgy rendesen ki kell jönnie ha nem akkor megvárja az a reggelt is.Nyugi.
20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 19. - V.csilla)
2011. márc. 2. 22:05

:) Az nincs itthon most sajna.

Esetleg egy alma? De már megszokta, hogy nem is rág elől..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook