Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfehérje vagy tejcukor érzékenység fórum

Tejfehérje vagy tejcukor érzékenység (beszélgetős fórum)


2009. júl. 14. 10:39
Nagyon megértem a dilemmádat. Nekem azt mondták, hogy gasztroenterológián tudják megnézni, hogy mire allergiás. Az egyik ismerősöm is megcsináltatta 2 ízben. Első körben megnézték, hogy pontosan mire allergiás, a második körben, hogy elmúlt az allergiája.
2009. júl. 10. 12:04
Azt olvastam, és olyan infókat kaptam, hogy az általam bevitt tejtermék okozhatja a babámnál a hasfájást, és ha nem figyelünk oda erre, akkor később ebből lehet aztán az asztmás, allergiás, liszt vagy tejérzékenység, ami egy életen át végigkísérheti, ha viszont most odafigyelünk, akkor kinőheti. De honnan tudom, hogy biztosan az-e a baja. Mivel 5 hós múlt és azt is mondják, hogy lehet, hogy nála 6 hóig tart a hasfájás, és ha mostanában már múlna egy kicsit, akkor nekem nem egyértelmű, hogy tényleg tejérzékeny. VIszont ha nem az, akkor nem szeretném megvonni sem magamtól, sem majd tőle a tejtermékeket.
2009. júl. 10. 12:00

Nekünk ez volt. Viszont nem az anyatejtől, hanem a tehéntejtől. Nálunk először ekcémás, és kiütéses lett. Mikor ez elmúlt próbáltam szépen lassan visszaállni ismét. Akkor ment a hasa tőle(napi 5x) Ismét csináltunk egy diétát és most úgy néz ki, hogy elmúlt.

Nekünk a doktornőnk egy gyógytápszert írt fel ami ilyen gyerekeknek készült speciálisan.

2009. júl. 10. 11:55

Sziasztok!

Több fórumba írtam már, kisfiam most 5,5 hónapos, és még mindig hasfájós, sok mindent kipróbáltunk már, most felmerült a tejérzékenység. Hogy tejfehérje, vagy tejcukor, azt még nem tudom, most tartok egy teljes tejmentes diétát két hete, és tegnap volt egy hasfájás-mentes nap, az első mióta megszületett. (kisfiam még csak szopik). Olyan anyukák segítségét várom, akiknél egyértelmű az egyik vagy a másik érzékenység, hogy teljesen egyértelmű legyen, ha az a baja a gyermekemnek, vagy hogy tudom kizárni, ha mégsem ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook