Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások fórum

Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
164. dalmacia (válaszként erre: 113. - 0ccaa3fda2)
2009. febr. 6. 22:25

Kedves enci!

Már rég kukkantottam bele ebbe a fórumba, de látom, hogy újra feléledt, aminek örülök. Én is tejallergiás vagyok és amikor csokit ettem azt gondoltam, hogy biztosan a benne lévő tejtől viszketek. Egy elektromágneses rezonanciás vizsgálat kimutatta, hogy a kakaóra is érzékeny vagyok, tehát nem csak a tej okozta a problémát.Lehet, hogy nálad is valami hasonló gond lehet? Ha teljesen kiiktatod a csokit, a tejet és a tejtermékeket az étrendedből és tünetmentes leszel, akkor valószínű... Próbáld meg!

163. Serry (válaszként erre: 162. - Vikijoci2)
2009. febr. 5. 19:36

vigyázat a Hulalával. Tejport tartalmaz!!!!!!

most jártam utána Ezt a válszt kaptam a kérdésemre:

Szinte lehetetlen olyan tejszínt találni, amiben sem szója, sem

tejfehérje nincsen. Ha a kisgyermeke hevesen reagál az allergénekre,

akkor pláne nem ajánlanám neki a Hulala terméket. Mivel szója és tejfehérje allergiás, ezért le kell mondania a termékről, mert számára az nem

biztonságos.

Olvassa el a termékcímkét minden esetben és győződjön meg róla, és csak olyat adjon a gyermeknek, ami biztonságos! Ha a Hulala címkéjén tejfehérje van említve, és kazeinát is, akkor az nem adható egy tejfehérje allergiásnak. Mellesleg a zabtejszín is nagy valószínűséggel tartalmaz tejfehérjét, mert a tejszín a nevéből eredendően is tartalmaz tejszármazékot, tehát a

zabtejszínnel nem csak az a gond, hogy nem veri fel a habot rendesen, hanem, hogy szintén tartalmaz tejszármazékot.


Üdvözlettel:



Márton Márk

okleveles élelmiszermérnök

2009. febr. 5. 19:25
Én még nem mertem ki próbálni a tojáspótlóport,mert 1doboz 3800ft-ba kerül,igaz elméletileg 400db tojást helyettesít.Az én problémám inkább a tejföl pótlása a rakott babomról stb.a Hu la la túlságosan édes,ha valaki tud tejföl helyesítőt az jó volna,ja a szójával óvatosan kell bánnom mielőtt baj lenne abból is.Előre is köszönöm mindenkinek.
161. vikijoci2 (válaszként erre: 154. - 0ccaa3fda2)
2009. febr. 5. 19:17
Sokan válaszoltak,de én minap csináltam palacsintát:liszt,só,cukor ,olaj,3dl szóda ,hogy ne ragadjon le és mindenből hagyományos adag kell + 250ml rizsital(250ml víz 2ek por).Én most vettem rizsital port(rizstejport)nem került 800ft-ba,1 dobozból 4l ital készíthető belőle.2x annyi ideig kell sütni mint a hagyományos palacsintát.Ha a hu la la...habot felvered a kedvenc gyümölcsével akkor töltelékként is használhatod.Ízre pont olyan mint a régi palacsinták volt.
160. Arka (válaszként erre: 158. - Hogre)
2009. febr. 5. 18:43
az amaránt magot hogy adod neki? belekevered valamibe? mi ca muskot iszunk, az is jó szerinted? ja, és mennyit adsz belőle?
159. Serry (válaszként erre: 157. - 0ccaa3fda2)
2009. febr. 5. 17:53
bio illetve natura boltikban kell megpróbálni tojáspótló port venni. Nem tudom hol és kinek mi elérhető.
158. hogre
2009. febr. 5. 17:50

Az én kislányom is allergiás a tejre és a tojásra.

A palacsintát többféleképpen is el lehet készíteni ezek nélkül. Mostanában a következőkből:

Liszt, víz, amaránt mag ( a kálcium pótlására) és rizslisztet is teszek bele( ahány tojás lenne annyi kanál nem púpos) valamint csipet szódabikarbóna és kevés olaj.

De lehet még : liszt, víz vaniília pudingpor olaj rizslisz ész szódabikarbóna is az összetétele.

2009. febr. 4. 15:24
azért köszi trabi66:)és Serry szerinted hol lehet kapni ilyen tojáspótlót?mert én Kisvárdán élek:D
156. Serry
2009. febr. 4. 09:53
Próbáld ki tojás pótló porral. Talán. Nem tudom még soha sem csináltam ez csak a dietetikus ötlete, ami lehet nem is használható.)
155. trabi66
2009. febr. 3. 21:18

Hát ... sajnálom. Csak tojással tudom. Szerencsére azt ehetek, így nem tudom neked megmondani, hogy a tojást mivel lehet helyettesíteni. De azért leírom: kókusztejport használok a tej helyett, egyébként mindent ugyan úgy készítek. 4 dl víz (nekem nagyon bejött az oxigénnel dúsított ásványvíz) 3-4-5 evőkanál kókusztejpor (mikor mennyi van itthon), 2 tojás, só, olaj.

Fiam szerint finomabb, mint a tejjel készült. Készítettem már növényi tejszínnel is, de annak sütés után nem olyan jó az íze, és könnyen megég.

2009. febr. 3. 19:35
sziasztok meg szeretném kérdezni hogy :valaki el tudja mondani nekem a "tejallergiás palacsintát"?mert nem ehetek tojásfehérjét és tejet,marcipánt,tejfölt,tejszínt,vajat,sajtot.Kérlek minnél előbb válaszoljatok
2009. jan. 29. 17:41

Sziasztok!

Kiskoromban rengeteg dologra allergiás voltam, köztük a tejre is. Szerencsére elmúltak (illetve gyógyszerallergiám van) de ha forralatlanul, nyersen iszom meg a tejet, akkor jön a hasmenés. Ezért tejet csak felforralva iszok és nincs baj.

Tehát ki lehet nőni :)

2009. jan. 27. 12:04

Sziasztok találtam 1 jó kis receptet amit ki is próbáltam.

Pudingos keksz

Hozzávalók:

• 25 deka puha margarin

• 25 deka liszt

• 10 deka porcukor

• 1 cs. vanilliás cukor

• 10 deka pudingpor


(Bármilyen pudingpor használható. Én eddig vanilliásat, csokisat és puncs ízűt próbáltam. Mind nagyon finom.) Ezen kívül ízesíthetjük csokidarabokkal, fahéjjal, gyömbérrel, kakaóporral stb.

Elkészítése:

Az összetevőket egy tálba tesszük, és jól összedolgozzuk. Enyhén lágy tésztát kapunk. Viszonylag gyorsan kell dolgoznunk, mert a margarin hamar megdermed, és akkor töredezett, kevésbé szép kekszeink lesznek. A tésztából kis gömböket formálunk, majd ellapítjuk azokat. A sütőpapírral bélelt tepsibe szépen sorba elrendezzük. Nem kell túlságosan nagy helyet hagyni köztük, hiszen ez a keksz sülve sem lesz sokkal nagyobb, mint nyersen. A sorba rendezett lapocskákat egy villával tovább lapítjuk, ezáltal még szép mintázatot is kapunk. 180 fokos sütőben 10-12 perc alatt megsütjük. Vigyázni kell a gyors sütéssel, mert a korongok alja hamar megbarnulhat.

151. vikijoci2 (válaszként erre: 150. - Arka)
2009. jan. 21. 14:07

Köszi a tippet,ma vettem 1 csokis zabtejet és 1db kókusztejport.Ha a zabtej édes akkor nyerő lesz nála a rizstejet utálja.Ma kaptam pár receptet a boltban így most megosztom mindenkivel.Én még nem próbáltam ki,de az eladó szerint jó.

DIÓTEJ:

10dkg darált dió(mogyoró,mandula is lehet),1L víz,ha ízesíteni akarjuk:2e.k.méz.

A jól megmosott,lecsurgatott diót ledaráljuk és 1L vízzel összeturmixoljuk.Sűrű szitán átszűrjük és ha kell mézzel édesítjük.NEM FŐZZÜK.

KUKORICAVAJ:

1doboz kukorica,1dl olaj,2ek. liszt, 1/2 tk. só.

A kukoricát kissé megpároljuk,hozzáadva a többi anyagot összeturmixoljuk.Szendvicsek készítésénél zöldpaprikával,paradicsommal stb... díszítjük.

Ha találok még vagy kapok megosztom szívesen,ha nekünk nem jön be lehet,hogy másnak igen.

150. Arka (válaszként erre: 149. - Vikijoci2)
2009. jan. 21. 09:54
először nekünk is szójatápszert írt fel, de allergiás lett rá. Lehet kapni zabtejet is meg kukoricatejet is. Ezek édesebbek. Bár valamelyikben van egy kis szója is, de legalább nem teljesen az.
2009. jan. 19. 19:58
Köszi a gyors választ és belenéztem a megadott címekbe de nem végeztem vele teljesen mert közben én is intézem az orvosomat.Vasárnap óta adom a szója tejet reggel 250ml és este is annyit.Nem írt fel semmit az orvos pedig voltam nála az eredménnyel és Ő lesz feb.2-án is az az orvos aki tanácsot fog adni nekem.Amikor ott voltam közölte most nem ér rá de majd a másik rendelésen mindet megbeszélünk.Most írok 1 rendelést a Nestlének .
148. Serry (válaszként erre: 147. - Vikijoci2)
2009. jan. 19. 19:39

Szia!

Nem írt fel nektek az orvos tápszert? Abból tudsz neki csinálni mindenféle kakaót, tejberízst, tejbegrizst stb.

Ha írsz a Nestlének, hogy kérsz recept könyvet elküldik ingyen a Tejallergiások receptkönyvét.

Tojás helyett lehet venni bio boltokban tojásport.

Lejjebb találsz tőlem néhány oldalcímet javaslom azokat is böngészd át, mert nem csak tejallergiásoknak szól.

A sok szójatej, szója tényleg kereszt allergiát okozhat .eZért csak csínján vele.

2009. jan. 19. 19:21
Sziasztok,mindenkit elolvasok és próbálok tanulni belőle,igaz itt csak a tejallergiások vannak míg a fiamnak a tojás allergiája is van.Péntek óta szigorú diéta és azóta fáj a hasa nem ugrál annyit és kevesebbet is eszik.A rizstejet utálja a szója bejön neki,de azt mondják ne adjam mert a végén arra is allergiás lesz,hát most a barna rizsből készítettem neki tejet,de nem jön be neki az sem.Szupi.Közben töröm a fejemet mert márciusban lesz 3 éves milyen torta legyen neki.Imádja a rizst,de a rizstejet utálja.Tényleg ne adjam neki a szója tejet mert később baja lesz,ki mit gondol erről?Tudjátok Jocika imádja a kakaót reggel és este iszik belőle nekem ezért fontos ez a tej téma.Bocsi de tej-tojás oldal nem ilyen forgalmas.Köszi előre is a válaszokat.
146. trabi66
2009. jan. 18. 21:38

A tejcukor és a tejfehérje allergiában az a közös, hogy mind a kettő a tejben van és allergizál rá a szervezet. De a kettő teljesen más fajta allergia, más-más mechanizmussal.

A tejfehérje miatt nem lehet enni a marhahúst, a sajtokat stb. A tejcukor miatt semmiféle tejet nem lehet fogyasztani. Kecsketejet, bivalytejet, jaktejet stb. hisz mindben van laktóz. Laktózmentes tejet - és ha jól emlékszem Pannónia sajtot - fogyaszthat az, akinek csak tejcukor allergiája van, de aki a tejfehérjére érzékeny, az semmifélét nem ehet, amiben tej van.

A tejcukor (laktóz) egy nagy molekula. Ahhoz, hogy a vékonybélben fel tudjon szívódni kell egy enzim, ami szétbontja kisebbre. Ha ezt az enzimet a szervezet nem termeli (gyerekeknél még nem, felnőtteknél már nem), akkor a laktóz lemegy a vastagbélbe, ott már nem tud felszívódni és csinálja a galibát. Hasmenés, candida gomba elszaporodása, stb. Tehát laktóznak nem volna szabad lennie a vastagbélben, de az allergiásoknál sajnos mégis van. Emiatt a vastagbél bélflórája felborul, és kinek-kinek más-más sorrendben okoz bajt.

A laktózt a vastagbélben teljesen más módon bomlik el, úgy, ahogy a szervezet már nem tudja hasznosítani. Mindenféle gázok képződnek, ezek bekerülnek a véráramba, eljutnak mindenhova, pld. fejfájást okoznak.

Gyerekeknél az a jó, hogy az enzimtermelés még beindulhat, és akkor mondják, hogy kinőtte a laktózérzékenységet. A felnőttek sajnos nem tudják kinőni, mert nálunk leállt a termelés. Nekünk ez egy állapot, amivel együtt kell élni. Nem kell tragikusan felfogni (szerintem). Sőt így sok más ízt, ízvilágot is meg lehet ismerni. Pld. kínai konyha, mert ők nem használnak tejtermékeket. Meg sokat lehet kísérletezni a konyhában, hogy tej, tejföl túró nélkül hogyan lehet elkészíteni a szokásos ételeket.

Étterembe se semmi étkezni. Míg más válogat, én azt nézem mi az, amit megehetek. Alig marad 1-2 étel, abból meg könnyű választanai. A pincérek nagyon megértőek és tájékozottak. De volt már olyan is, hogy a szakács kijött és kiselőadást tartott miben mi van és hogy készíti el. Rendesen örült, hogy valaki érdeklődik a munkája után, és olyan ételt dobott össze nekem, hogy csak na! De volt olyan is, hogy a sorban utánam álló is akart variálni a menüvel, mert azt hitte, hogy én heppből válogatok, de rászóltak a kiszolgálók, hogy ahhoz, hogy válogasson, sajnos neki is allergiásnak kéne lennie.

Szóval fel a fejjel, nem is olyan rossz betegség ez összehasonlítva sok mással!!!!

2009. jan. 18. 21:25
értem:D
2009. jan. 18. 21:24
köszi:)
143. Serry (válaszként erre: 134. - 0ccaa3fda2)
2009. jan. 18. 20:50
Nem ihatsz ha allergiás vagy a tejre!
142. Serry (válaszként erre: 141. - 0ccaa3fda2)
2009. jan. 18. 20:49

Nem mert a a tescos és bármi más laktóz, vagyis tejcukor mentes tejben csak a tejcukor nincs benne, egyébként tej. Vagyis tehéntejből van!!!

Most érthető?

2009. jan. 18. 20:44
én ezekre vagyok allergiás:marhahús,borjúhús,tojásfehérje,tehéntej/tejpor,vaj,sajt,tejszín,tejföl,tejcsokoládé,marcipán,Histaminum D12,házipor,atka:S Akkor szerinted Serry ihatok belőle vagy nem?:)(mert bocsi de az előzőt nem értettem:S:)
140. vikijoci2 (válaszként erre: 139. - Serry)
2009. jan. 18. 17:29
Köszi szépen a választ és az oldal ajánlást.Elő fordulhat hogy foglak zavarni és ezt is köszönöm előre.
139. Serry (válaszként erre: 138. - Vikijoci2)
2009. jan. 18. 13:55

NEm a tejsavóban is van tejfehérje.

De itt van néhány oldal amit nézz meg!

www.taplalekallergiaadatbank.hu

www.etelalleriabolt.hu

www.elelmiszerallergia.hu


S tájékozódhatsz még a www.allergia.lap.hu oldalakon is

Ha pedig privát kell valami dietetikus vagyok.

2009. jan. 18. 12:29
Sziasztok, újra én tanács kéne ha tud valaki segíteni.Az orvoshoz csak feb. 2-ra kaptunk idő pontot ahol elmondják mit ehet vagy ihat.Így nem tudom a téli fagyit adhatom e neki ami tejsavót tartalmaz a tej allergiások attól ehetik azt.Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.Viki
2009. jan. 18. 12:22

Sziasztok

Ezen az oldalon új vagyok de a témában is új.A 3 éves fiamnál pár napja derült ki hogy tej- tojás allergiája van.Így most kutatok minden hol. Közben mindent elvonok tőle és amit lehet próbálok helyettesíteni mással.Nagyon magas volt mind 2 értéke a tejet nem is tudták megszámolni,de a legfurcsább nálunk nincs semmi külső jel.Mindenki ír foltokról hasmarsról stb.Valaki hallott már arról allergiás de nincs külső jelei vagy csak nagyon az elején vagyunk?Igaz a cetirizin hexal cseppek szedése előtt minden este elzárult az orra nem kapott levegőt rajta és az orvos elrendelte a vérvételt is így derült ki hogy allergiás a kis fiam.

136. Serry
2009. jan. 17. 19:56
Tehéntejre,a fehérjére vagy allergiás vagy a tejcukorra vagyis laktóz érzékeny vagy. Ha előbbi nem javaslom ,hogy igyál belőle, akkor sem ha laktóz mentes. Ha csak tejcukor érzékeny vagy bátran kóstold meg 1dl-től nem lesz bajod.
2009. jan. 17. 18:13
előre is köszi:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook