Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások fórum

Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
104. Buba03
2008. jún. 3. 20:36

őő Zsombói a természetggyógyász.. igazából nem tudom hogy ezt pont hogy csinálta mert annyi mindenről szó volt komolyan.. de más ismerősömnek is bevált.

ha komolyan érdekel akkor privátban megírom

103. Serry
2008. jún. 3. 20:17

Olvasgatok és szeretnék két dolgot tisztázni.

Tejérzékeny az nem tejallergiás. A tejérzékeny embernek nevizi a népnyelv a laktoz intoleranciát: vagyis a tejcukor bontó képesség hiányát. Ilyenkor fáj a has ,és hasmenés van ha tejet iszik vagy tejes dolgot eszik az ember.

Tej allergia tünetei: sokfélék. bőrtünetek: csalán kiütés testszerte, eckcéma a hajlatokban, léguti tünetek: mint a megfázás csak nem szünik, állandó bronchitis és sokszor az állandó arüreg gyulladás mögött is állhat. Aztán az általános tünetek, dagadás arcon szemkörül, kézen ujjak stb.. és a legsúlyosabb tünet a gége duzzanat gégeödéma, vagyis amikor hirtelen befullad az illető, illetve még az úgynevezett anafilaxiás sokk ami életveszély.

Szóval ezek fontos külöbségek.

Míg a tejallergia ált gyerkkorra jellemzőbb addig a tejcukor intolerancia inkább felnőtt korra. Ugyanis a felnőtt szervezet egyre kevéssé képes bontani a laktozt. De ettől függetelenül allergiás lehet felnőtt is.

102. christin (válaszként erre: 99. - Buba03)
2008. jún. 3. 07:02

Szia

Légyszives írd le részletesen, hogy hol voltál, melyik városban van az orvos, és mit csinált veled. Szeretnék én is elmenni hozzá és érdekelne, hogy mit csinál. Tegnap a gyerek pizzájából ettem egy falatot és majdnem megfulladtam. Hátha én is meggyógyulok.

Köszi szépen.

2008. jún. 2. 22:59
Szóval természetgyógyásznál voltál és tényleg segített???
100. d11bdb3c52 (válaszként erre: 99. - Buba03)
2008. jún. 2. 22:54
és hogy csináltad???
99. Buba03
2008. jún. 1. 10:20

sziasztok.. bocsi hogy ilyen későn jelentkezem, de nem volt időm..

igen nekem teljesen megszűnt az allergiám.. mindent eszek .. nagyon örülök neki!!

98. christin (válaszként erre: 97. - D11bdb3c52)
2008. máj. 29. 20:40

Szia

A Tesco-ban lehet kapni tönköly italt (tejet). Próbáld meg azt, vagy lehet kapni kukorica, rizs, zab ital port. A szóját lehetőleg én is kerülöm, van amikor az is hasmenést okoz. Nagyon nehéz megállni én néha a metrónál kapható pogácsáktól csábulok el.Szerencsére a csokikat nem igazán szeretem ha mégis szeretnék enni a marcipános étcsokit szoktam enni. Jó még a francia drazsé is.

2008. máj. 29. 16:34

Sziasztok!

nekem is 19 évesen derült ki hogy tejérzékeny vagyok.Sajnos fáj a gyomrom tőle meg megy a hasam.mint mindenkinek.Viszont nem tudok erőt venni magamon és bevágok egy-egy csokikát, na meg a fagyi jégkrém... áááá nem birom ki hogy ne egyek ilyeneket! hamarosan meg fogok tőle halni?

Na jó ha nagyon akarom akkor kikerülöm őket, de szinte mindenben van! És a szója meg a rizstejet egyszerűen nem birom meginni!!!!

2008. máj. 27. 12:46

Szia Buba

Mi van veled,megszünt az allergiád? Hogy vagy? Működik a módszer? Akkor én is kipróbálnám.

95. Buba03
2008. ápr. 9. 14:37
igen, de hovavalósi vagy?
2008. ápr. 3. 21:24

Sziasztok!


Kislányom lehet hogy tejallergiás (teszt eredménye még nincs meg)... sajnálom szegényt... mi hasfájósak vagyunk tőle...


Buba, a termésetgyógyász elérhetőségét majd megadod?

93. szimonetta (válaszként erre: 88. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 2. 03:13

Szia! Ha tényleg ezek a kisfiad tünetei, sürgősen vidd el kivizsgálásra, nem szabad várni vele. Ez egy súlyos betegség. Húgom kb. 2 évesen lett laktózérzékeny, ugyan ilyen tünetei voltak, mint amiket leírtál. Nála mondjuk néha előfordult hasmenés, esetleg hányás is. Mikor kiderült, hogy tényleg tejérzékeny, diétáznia kellett. Búcsút mondhatott a csokiknak, tejtermékeknek, fagyinak, és egyéb ételeknek. Lssan hozzászokott. De ahogy vmi tejes dolgot evett, mondjuk egy harapás csokoládét, azonnal jelentkeztek a kiütések. A doktornő akkor azt mondta, ezzel nem lehet viccelni, ha nem derül ki időben, akkor nagy gondok lehetnek, pl. a bélrendszerrel.


Hál'Isten (lekopogom) elnőtte. Most 9 éves, tavaly múlt el neki. Csak sajnos ahogy ez elmúlt, kiderült, hogy lisztérzékeny. :(( Sajnos ezt már soha nem fogja elnőni, ezt nem lehet. Nem is tudom, hogy melyik betegség a rosszabb. :(

2008. márc. 24. 18:46
Nagyon örülök neki,hogy tudsz mindent enni.Nekem volt egy kolléganőm, aki szintén tejallergiás volt.Akkor én még nem tudtam,hogy az vagyok. Ő azt mondta,hogy ott rontotta el a dolgokat,hogy nem szoktatta hozzá a szervezetét a tejtermékekhez,túlságosan betartott mindent.Lehet,hogy szoktatni kell egy kicsit és akkor jobban tud enni az ember. Milyen jó lenne ha valaki lenne aki már régebb óta megtapasztalta volna ezt és írna nekünk róla.
91. Buba03
2008. márc. 24. 18:25

na bocsi csak nem volt időm..

igazából nemtudom hogy mit csinált mert több dolgot is meggyógyított, így hogy pont a tejallergiámat hogy, azt nemtudom.

aztmondta hogy nagyon fokozatosan kezdjem el, és valószínűleg megszűnt.

tényleg nagyon fokozatosan ettem. tehát így hogy: az egyik nap 1 falat csoki.

azóta már mindent ettem, csak mondom tejet nem,ja meg tejfölt. az még túl töményt.

de lekopogom azóta semmi bajom.

90. christin (válaszként erre: 88. - Ea9bff1b44)
2008. márc. 23. 19:36

Szia

Szerintem elvileg lehet.Ahogy hallom elég sokrétű az allergia tünete. Nekem felnőtt korban derűlt ki,hogy allergiás vagyok, az orvos szerint gyerekkorom óta áll fenn. Az anyukám is mindíg azt mondta,hogy apró kiütéseim voltak kicsi koromban. A nagyfiamnak pedig a teste van tele pöttyökkel,ami valószínű tejallergia de nem voltunk vele vizsgálaton.Csak sejtésünk van.Ő nem tud lemondani a tejtermékekről, és amíg nincs nagyobb probléma addig megpróbál élni vele.Amikor úgy érzi besokalt, akkor kihagyja a tejterméket, és akkor jobb egy kicsit.Próbáljátok elhagyni, vagy ha a biztosat akarjátok tudni menjetek el kivizsgáltatni. Sajnos sok az allergiás.

89. christin (válaszként erre: 87. - Buba03)
2008. márc. 23. 19:30

Szia

Nem voltál valami bőbeszédű.Az érdekelne,hogy mi volt.Hogyan vizsgált, mit mondott. Kaptál valami kezelést, gyógyszert,stb. Csak simán elkezdtél enni tejterméket? Légyszi bővebben, mint "anya a hülye gyerekének".

Köszi.

2008. márc. 23. 17:44
Kisfiamnak(nyolcadik éves) időnként apró kiütések jelennek meg az arcán és a homlokán, amik egy idő múlva eltűnnek. Ez utalhat szerintetek alleriára? A hasa nem fáj, de párszor megfigyeltem, hogy előtte evett tejfölös dolgokat. Összefügghet?
87. Buba03
2008. márc. 23. 17:21
nekem csak annyit kellett tenni hogy fokozatosan kellett rászoktatnom magam a tejes dolgokra
86. Buba03
2008. márc. 23. 17:21

hogy mitcsinált nemtudom..

de mostmár mindent eszek, kivéve tejet még nem ittam.

de amúgy csokit,,,,,,stb..

2008. márc. 21. 19:21

Szia

Mesélj mi volt.Mit csinált veled, mit kellett tenni neked? Miket eszel?

84. Buba03
2008. márc. 21. 19:05

héé..én már minden eszek:D

egyedül még a tejet nem próbáltam..

voltam ennél a dookinál és azóóta!!!!!!!!!

semmi kiütés nincs

2008. márc. 14. 19:57

Sziasztok!

A kisebbik lányomnak csináltattunk all. vizs-ot kb 2 honapja. Eredmény még nincs. Másnak is ilyen soká lett meg?

2008. márc. 14. 19:51

Sziasztok

Mi van veletek, hogy vagytok? Túl nagy a csend. Remélem mindenki jól van, de azért cseveghetnénk egy kicsit.Hogy vannak a babák?

2008. febr. 28. 19:24
Igen,szerencsére.Most nem iszom a rizstejport, és nem eszem párizsit,stb.A kukorica italport teszem a kávéba,az talán jobb.
80. Buba03
2008. febr. 28. 19:20
de neked azóta már elmúlt a hasfájás?
2008. febr. 28. 19:18
OK Kiváncsi vagyok rá, majd mesélj.
78. Buba03
2008. febr. 28. 19:18
de egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből ezt a természetgyógyászt.. remélem tényleg meggyógyítja.. ha használ valamit akkor megadom a számot.. ok?
2008. febr. 28. 19:16
Szerintem mindenkinek a saját baja a legrosszabb.
76. Buba03
2008. febr. 28. 19:12

nemtudom hogy melyik a rosszabb.. hogy az allergia kiütésekben jön ki, vagy ilyen hasfájásos izében..

igazából mind2 rossz..

2008. febr. 28. 19:06
Én a tojást nagyon szeretem, de sajnos nem tudom megemészteni.Ha netán szállodában vagyunk reggelire mindíg tojást eszem, egyszerűen nem tudok neki ellenállni, és utána rámfér a kiadós kirándulás vagy úszás,hogy tudjam megemészteni.Borzasztó ez a sok allergia, nekem a tej is épp elég. Írtó szörnyű ha valaki több dologra is allergiás.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook