Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások fórum

Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
224. @nett (válaszként erre: 222. - Gabilive)
2009. máj. 14. 20:50
5 hónapos koráig szoptattam, akkor elválasztotta magát, nem fogadta el a cicit. 1 hónapig szenvedtünk, hol elfogadta, hol nem, közben a tejem mindig kevesebb lett, kipróbáltam mindent, végül már csak a lefejt tejet fogadta el. Ezért kellett előbb a tápszer, de mivel nagy baba és korához képest jóval fejlettebb, ezért kellett már mást is adnom, mivel a tápszer már nem fedezte az igényeit. Ekkor jöttek a bébiételek(5és fél hósan) ebből is az egyik gyártó sütőtök-almapüréje tejfehérje tartalmú. Amúgy lányom most 6és fél hósan 75 cm és 9,5 kg. Szóval már igencsak kell neki a pépes kajcsi. Most tejallergia kezelésére szolgáló tápszert kap (Pepti plus 2). Gondoltam ezt mindenképpen leírom. Serrytől bocsi, kicsit kiakadtam az előbb, nem akartam durva lenni, csak már nagyon frusztrál a helyzet. Amúgy lányom a tejen kívül a banánra és a kamillára is allergiás!!
223. @nett (válaszként erre: 219. - Serry)
2009. máj. 14. 20:31
Szia Serry! Bocsi, de én is eü.-s vagyok és ne haragudj meg, de nem gondolod ugye, hogy tejet adtam a gyereknek?? 5 hónapos koráig szoptattam, de mivel nem volt tejem kapott tápszert kiegészítésként, megjegyezném HA-s tápszert. Gondolom eü.-s révén tudod, hogy a HA-s tápszerek is tejalapúak, csak módosítva tartalmazzák a tejfehérjét, hasítva. Ez allergizálta a lányomat, valamint egyik-másik bébiétel is tartalmaz tejfehérjét. Ezeket nem kapja azóta. Amúgy meg nem fogok minden sz@rt rákenni a lányomra, csak mert az orvos írta fel, főleg nem hormontartalmú krémet. Bocsi, de engem is felidegesítettél! Nem kioktatásra, hanem tanácsra van szükségem!
222. gabilive (válaszként erre: 219. - Serry)
2009. máj. 14. 09:59
Abban viszont teljesen igazad van,és egyet is értek veled,hogy 6 hónapos korig nincs szüksége a babának semmilyen pótlásra az anyatejen,vagy esetleg tápszeren kivül.Sokan ezt mégsem tartják be,és szinte dicsekednek azzal,hogy az ő gyerekük már 3-4 hónaposan mennyi mindent eszik.Hát ettől én is ki tudok akadni.Csak azért jónak láttam elmondani,hogy vannak olyan esetek is,amiről nem az anya tehet.
221. gabilive (válaszként erre: 219. - Serry)
2009. máj. 14. 09:49

Bocs,hogy közbeszólok,de nem biztos,hogy ő allergizálta a gyerekét.Bár azt irta,hogy "másfél hete nem kap tejszármazékot",ebből az következik,hogy eddig adott neki.

Csak azért jegyeztem ezt meg,mert én semmi tejszármazékot nem adtam a lányomnak,majdnem 7 hónapos koráig kizárólag csak szopizott,és mégis már 2 hónaposan kiderült róla,hogy tejallergiás(öröklődés is kizárva,mert senki nem volt még a családban).Természetesen később sem kapott semmi tejet cuccot,plusz a szopi miatt én is ugyanúgy diétáztam,mint ő,hogy még az anyatejből se jusson semmi a szervezetébe.Most 2 éves és 2 hónapos(még mindig szopik),és éppen 2 hete derült ki,hogy kinőtte az allergiát.Azóta ismerkedik a tejtermékekkel.

Ezt csak azért tartottam fontosnak elmondani,mert nem biztos,hogy minden esetben az anya hibájából allergiás a gyerek.Amúgy meg elég sok megtévesztő dolog van,pl.a tejpépek,amikre rá van irva,hogy 3-4 hónaposan adhatóak,miközben tehéntejből vannak.Sokan nem is gondolják,hogy ezek mennyire árthatnak a gyereknek(mert akkor ugye miért van ráirva,hogy adható).Lám,még az orvos is olyan kenőcsöt irt fel,ami veszélyes lehet.Hát akkor egy tapasztalatlan anyuka hogyne követhetne el hibát.

Az biztos,hogy nehéz és szigorú diéta vár rájuk,de azért ki lehet birni,és nem kell elkeseredni,ha betartják,akkor van remény a gyógyulásra.

220. Serry (válaszként erre: 218. - @nett)
2009. máj. 14. 09:27

Kedves @nett!


Megnéztem az Elocom tájékoztatóját és megértem miért nem adod. Kezdetben azt hittem azért nem mert szteroid tartalmú. De olvastam a betegtájékoztatót és ott az áll,hogy arcbőrén ne alkalmazzuk. mindenképp írass mást a dokival!!! Ezt tudnia illett volna.

S még egyszer bocs az előbbiért.

219. Serry (válaszként erre: 218. - @nett)
2009. máj. 14. 09:24

Egyáltalán minek adtál neki tejet. bocsánat ez kiszaladt! Elvileg ha elegendő anyatejed van nem szükséges neki tejet tejszármazékot adni 6 hónapos kora előtt. Ha nincs akkor vannak tápszerek és nem vagy ettől rosszabb anya.

Semmi tejneműt nem kaphat 2 éves koráig, mert sikeresen allergizáltad. Komoly és nehéz diéta lesz neked.

Miért nem használod amit a doki írt? Igen is ki a fontosabb a gyereked vagy az amiket esetleg rémhírben hallottál? Ha pedig nem akarod ezt aq készítményt kérj másikat a dokitól és ne itt keress valamit, mert az ekcémás bőr sokkal érzékenyebb mint a normál és akár maradandó hegesedést is okozhatsz.


Elnézésedet kérem de nagyon felbosszantottam magam. Nem tartalak sem ilyennek sem olyannak csak vannak dolgok amiket egészségügyesként másképp látok.

Remélem lesz valami amivel szépen helyre áll a kicsi bőre, a diéta mindenképpen segíteni fog. Most mindenképpen a szoptatás mellett ha nem elég akkor H.A. vagy más tápszert kell felírass. Te pedig nyers tejes sem forralva sem forralatlanul ne igyál legalább egy fél évig.

218. @nett
2009. máj. 14. 07:19
Sziasztok! Lányom 6és fél hónapos és tejallergiás. Nagyon durva ekcéma volt az arcán, most már inkább sok apró pötty, ami néha pirosabb, néha halványabb, de nem tűnik el. Másfél hete már nem kap tejszármazékot. Érdekelne, hogy kinek milyen kenőcs, krém mulasztotta el a kiütéseket. Voltunk dokinál, aki az Elocomot írta, de azt nem fogom használni, az biztos. csak azt nem tudom, hogy akkor mit?? Segítsetek légyszi!!
217. Van de Titok (válaszként erre: 216. - Babus21)
2009. ápr. 18. 19:47
Igen,mink is átestünk ezen!Javaslom nézesd meg hogy van-e tej allergiád,vagy "csak" laktóz intolarenciád van!Az előbbi sokkal bonyolultabb,bár mi már profik vagyunk benne.Az ekcémát általában a kazein okozza.
216. Babus21
2009. ápr. 18. 19:41

Sziasztok!

Nálam bőrtünetekben mutatkozik meg a tejérzékenység (laktóz vagy fehérje passz). Persze ezt egy tehetséges bőrgyógyász pikkelysömörnek nézte, így két évig szteroidos krémmel kellett kennem magam naponta, semmit se javult, tanácsolták, h próbáljam meg,h nem iszok tejet pár napig, 1 hét alatt teljesen eltűntek........

215. Van de Titok (válaszként erre: 214. - Serry)
2009. ápr. 3. 10:57
Igen!Nálunk a két gyerek a két véglet .A nagy minimális mennyiségtől is befullad,a kicsi köhécselni kezdet mostanában.6 és 8 évesek.Nem kívánom senkinek azt az állapotot,mikor befullad...:(
214. Serry
2009. ápr. 3. 10:28

Tejallergia az tehéntejfehérje allergia: ez lehet enyhe néhány pöttyé és pl tud inni tejet,de csak keveset és lehet nagyon durva is pl iszik valamit amiben kevesebb mint 2g tejfehérje van és befullad ( ezt a 2g-ot azért írtam ,mert ez a minimum érték amíg az összetevőket fel kell tüntetni a dobozom ha jól tévedek,)Tehát 2g alatt már nem szerepel a dobozon mi van benne.


A Tejcukor érzékeny vagyis laktóz intileranciás az nem allergiás hanem egy enzim a laktase hiánya miatt vagy mert kevés van neki. Laktese enzim hiányában nem tudja bontani a laktózt és hasmenése lesz pl: általában ez a csecsemő és gyerekkori dolog. Felnőttként pedig azért alakul ki mert ezek az enzimek kimerülnek kevés lesz belőlük.

CSak röviden tisztázandó a dolgokat

213. Van de Titok (válaszként erre: 212. - Levendula)
2009. ápr. 3. 06:51
A laktóz mentes tejbe lactase tesznek,attól laktóz mentes.Attól függetlenül kazein (tejfehérje) van benne.A tejcukor érzékenyek fogyaszthatnak túrót,kemény sajtot,laktózmentes tejet.Lágy sajtokat nem!!
2009. ápr. 2. 20:51

Sziasztok!


Az a tejallergiás aki tejfehérjére érzékeny, a másik laktózintolerancia, az érzékenység. Nem? Úgy tudom ha tejfehérje allergiás akkor nem fogyaszthat tehéntejet és a magas keresztaktivitás miatt kecske, juh tejet és az azokból készült termékeket sem illetve a marhahús, borjúhús, kecskehús is ilyen.Sőt! Nekem azt mondták, hogy a hő hatására a tejcukor és a tejfehérjék reakcióba lépnek(vagy valami hasonló) és így még jobban allergizálnak. Bár mondjuk ez mindkét esetben érdektelen mert hát tejfehérje allergiában és tejcukorérzékenységben sem lehet tejet adni (vagyis van laktóz mentes tej).

2009. ápr. 1. 17:53

Sziasztok.

Az én lányom is tejfehérje allergiás.2 hónaposan az ő kiütéseit is melegkiütésnek nézte az orvos.Szerencsére nem hagytam annyiban a dolgot,és egy másik doki megállapitotta nála az allergiát,csak sajnos azt ő sem mondta,hogy diétát kéne tartanunk.Azt mondta,kinövi magától.Persze nem igy lett.

1 évesen vittem allergológushoz,azóta diétázunk(mivel szopik,én is).Félévente járunk tesztre,most 2 éves,és pont ebben a hónapban kell menjünk újabb kontrollra.Már nagyon izgulok,hogy mi lesz az eredmény.

Egyébként a "Tejallergiás gyerekek" fórumon még olvashattok a témáról.

Ja,és a kecsketejben is van fehérje,csak valamivel kevesebb,mint a tehéntejben,úgyhogy aki fehérjeallergiás,az kecsketejet sem ihat.

210. 3a724ecf9f (válaszként erre: 208. - Van de Titok)
2009. ápr. 1. 17:43
ja!és ezek a tünetek nálunk nincsenek, nem is voltak.csak a pöttyök
209. 3a724ecf9f (válaszként erre: 208. - Van de Titok)
2009. ápr. 1. 17:41

maradok a kecsketejnél, és a vega teszt is hamarosan jön!:)

amúgy most néztem a mi tápszerünkben nincs kazein,viszont pár olyan dolog igen,amit tejből vonnak ki.de tehéntejre alliergiás gyerekeknek való...

208. Van de Titok (válaszként erre: 206. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 17:24
A kicsi lányom is pöttyökkel kezdte,és skarlátosnak nézték.Rá 2-3 évre ekcémás is lett,és kiderült,ő is tejallergiás.Ha a sajttól nincs baja,az azt jelenti,hogy "csak" laktóz érzékeny.Tehát sajtot,túrót,ha 2x átmossuk vízzel,fogyaszthat.És van neki tápszer (ami viszont tejfehérjét)kazeint tartalmaz!Ha a kecsketejtől is vannak tünetek,akkor lehet 50%-ban hígítani.Vízzel.Forralt vízzel!!!Egy idő után egyébként is tartózkodik a szervezet attól az anyagtól,ami beteggé teszi.A lányom 1 harapásból megmondta,mikor a zsömlét nem tudtam,hogy vizes-,vagy tejes zsömle,hogy az éppen melyik.Legfőbb tünete a laktóz érzékenységnek,hogy meteorisztikus a has,(felpuffadt,kerek)hasmenés,ekcéma,köhögés.De lehet más is.
207. 3a724ecf9f (válaszként erre: 205. - Serry)
2009. ápr. 1. 16:45
ja!isten ments, hogy kisérletezzek!!!
206. 3a724ecf9f (válaszként erre: 204. - Van de Titok)
2009. ápr. 1. 16:44

írtam tüneteket, csak valamikor már nagyon régen!:)

tápszeres baba volt.kezdettől fogva pöttyös volt, de az orvos szerinte meleg kiütés volt.aztán 4 hónapos korában tetőtől talpig pöttyös lett,ekkor vittem el egy másik orvoshoz, aki ránézésre tudta mi a baj, mert tápszerváltás után elmúlt minden pötty.

voltunk gasztroent.-nál,(2008 tavaszán,alig múlt 1 éves)azt mondta nem érdemes megszuratni, mert kb 60%ra pontos a teszt eredménye, magyarul ugyanúgy lehet allergiás is, meg nem is,hát nem szurattam meg.ekkor már kapott sajtot, meg kis joghurtot,természetesen orvos engedélyével, és egyik sem váltott ki belőle ilyen heves reakciót.aporóbb pöttyök csak az arcán, és abból is csak néhány...természetesen mértékkel ehetett mindenből....

az a baj, hogy a tejről is hallani már mindent, jó is meg nem is...de a gyereknek most baj van a csípőcsontjával, és elképzelhető a kálcium hiány is...ezért kérdés most ez.de ok, tehéntej kilőve, holnapra szerzek kecsketejet!:) és felforralom!És higítani kell???

ja és köszönöm a válaszokat!:)

205. Serry (válaszként erre: 203. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 16:28

Ne kísérletezz a gyerekkel.

Ha nem lenne tej allergia gyanús tejet akkor is csak és kizárólag forralva szabad adni neki. Mi van ha beteg tehéntől van a tej. Nem tudhatod ez ős bizalom a tejesbácsi iránt.

S amennyiben tehéntej allergiás igen javasolják a kecsketejet, de vigyáztat teljesen más az összetétele és ezért óvatosan kell bánni vele.Ez is forralandó fogyasztás előtt.

204. Van de Titok (válaszként erre: 203. - 3a724ecf9f)
2009. ápr. 1. 13:34
Ha tej allergiás a kicsi,egyenlő az öngyilkossággal,ha tehéntejet adsz neki!Ne tedd!A kecsketejben minimális a laktóz(javítsatok ki,ha nem így van),így az nem okoz olyan drasztikus tüneteket.De sajnos először ki kell vizsgálni,majd diétára fogni a kicsit,és talán lassacskán visszavezetni a tejet az élelmiszerekbe.Mindenféleképpen konzultálj orvossal,ha nem megy szívesen segítek.Vigyázz,mert majdnem minden élelmiszer tartalmaz tej származékokat.Előbbi írásomban már írtam,mikre kell figyelni!Minél hamarabb vidd el orvoshoz,bár a tüneteket nem írtad.Ha légzési,és köhögési tünetei is vannak,akkor tényleg jobb minél hamarabb menni vele.Szép napot mindenkinek.:)
2009. ápr. 1. 13:20

sziasztok!

a véleményetekre vagyok kíváncsi.2 éves lányom tejallergia gyanús,allergiavizsgálaton eddig nem voltunk,tehát bizonyosság nincs róla.tegnap azt mondta a doktornénink kecsetejet próbáljak meg adni neki.

viszont véletlenül összeakadtam a nálunk bejáratott tejesemberrel,aki szerint a tehéntejjel is megpróbálkozhatok, termmészetesen apránkéntkaptam is tőle egy üveggel.azt mondta ne forraljam, ne higítsam, tegyek bele kis kakaót.

mi a véleményetek?

202. Van de Titok (válaszként erre: 199. - Levendula)
2009. márc. 30. 18:04
Ennek a diétának,mint mindegyiknek az a titka,ha megtanuljuk,mit mivel helyettesítsünk.mivel itt nem lehet reklámozni,priviben megírom,talán egy kis segítséget elfogadsz?!
201. Van de Titok (válaszként erre: 199. - Levendula)
2009. márc. 30. 18:01
Írtam priviben neked tegnap!Szivesen segítek,nagyon jó orvost és megfelelő szakorvost javaslok,aki fogad is!Írj,ha aktuális még!
200. levendula (válaszként erre: 197. - Serry)
2009. márc. 30. 17:04

Szia!

Megnéztem Polgár Marianne doktornőt is.

2009. márc. 30. 16:45

Sziasztok!

Ma felhívtam a dokinőnket, kiderült húsvétig biztos nem dolgozik, de lehet hogy még utána sem. Elküldtek a helyettesítő doktornőhőz, aki azt mondta, vegyem diétára a gyereket aztán majd az én dokinőm elküld ha akar allergológushoz. Tökre ki vagyok! Hát senkit nem érdekel a dolog?

Legalább dietetikussal tudtam beszélni. Annak először örültem, aztán amikor kiderült, hogy tejallergiában a H.A tápszer és pép sem fogyasztható akkor kiakadtam, mert most mehetek vissza az orvoshoz, hohy valamit kitaláljon.

Viszont eldöntöttem magam járok utána a dolognak, keresek allergológust. Ha valaki tud olyan helyet ahol normálisan kezelik ezt az ügyet és nem csak vérvételből áll a dolog az kérem írja meg!

Kezdőként vettem ma a kiscsajszinak virslit, ami tejmentesnek volt feltüntetve a listán, de azt már nem néztem meg hogy milyen húsból van. Marhahús!

Na kész! Mára ki vagyok!

198. levendula (válaszként erre: 197. - Serry)
2009. márc. 29. 19:28

Szia! Mindenképpen beszélek a gyerekorvossal. Ha nem segít akkor én keresek allergológust.

Ma beszereztünk minden tejmentes alapdolgot (margarin, felvágott stb). Vajon mindig szerepel az összetevők között ha a termékben tejszármazék van? Egyébként döbbenetes, hogy mibe bele nem pakolják a tejszármazékokat. Például a májkrémben is van, amit eddig nem is gondoltam volna.

Köszönöm a tanácsot.

197. Serry (válaszként erre: 196. - Levendula)
2009. márc. 28. 22:35

Szia! dietetikusként azt mondom,ohgy mindenképpen verd ki a balhét egy alapos kivizsgáláséért. Ugyanis ha tejtermékre ekcémás tüneteket ad H-A tápszer mellet bizony tejallergia állhat a háttérben. Diéta nélkül tönkre vágod az emésztését és az immunrendszerét is. ( Persze most erősen sarkítok). Keress Rá Pálfi Erzsébetre, vagy Polgár Marinanne doktornőre ők nagyon profik ebben. S olvasd el amiket a tejallergiáról és annak diétájáról írnak. Sőt javaslom az orvosodnak védőnődnek is. Ha nem hajlandó semmire akkor vidd másik gyerekorvoshoz a lányod.

Amennyiben igazolt tej allergiás kaphatja 3 éves koráig receptre a H-A tápszeré és jár az emelt családi pótlék is.

Mindenképpen keresetek meg egy gyereke gasztroenterológust, de legjobb lenne egy allergológus és dietetikust is!

2009. márc. 28. 19:50

Sziasztok!


1,5 kislányomnál többször észrevettük, hogy ha tejterméket (tejet nem is mertünk már adni)kap akár kis mennyiségben, akkor az ekcémája fellángol és szörcsög. Mondtam a gyerekorvosnak és a védőnőnek de nem nagyon foglalkoznak ezzel. Kislányom H.A tápszert kap, igaz nem sokat reggel és este kb. 100-120 ml, mert már nem kívánja. Szerintetek mit csináljak? A H.A tápszert egyáltalán lehet ilyenkor adni? Attól még nem tapasztaltam tüneteket.

Tényleg tanácstalan vagyok, mert hát nem mindegy, hogy egy gyerek teljes tejtelenségre van ítélve vagy nem. Azt sem szeretném, hogy a rossz diéta miatt ne legyen esélye arra, hogy kinője.

Minden tanácsot előre is köszönök!

195. ildi79
2009. márc. 27. 13:49

Sziasztok!


Nem tudja valaki véletlenül, hogy miért nem lehet kapni a rizstejjel készült csokit amit a Bonvita gyárt?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook