Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés fogamzásgátló letétele után fórum

Teherbeesés fogamzásgátló letétele után (beszélgetős fórum)


28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Vájszi)
2021. máj. 12. 22:41
Értem már, köszi az infót. 😊
27. Vájszi (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 16:55
Igen, hamarabb, de általában kb a 20. héttől. De vannak akik tovább bírják, vannak akik kevésbé.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Vájszi)
2021. máj. 11. 20:58
Drukkolok!! 😊Ikrekkel biztos nehezebb lehet dolgozni. Szuper, ha hamar el tudsz menni táppénzre. Meg akkor tudsz is készülni a bébik érkezésére. 😊 Azt gondolnám egyébként, hogy ikerbabákkal hamarabb javasolják a pihit, mint egykénél.
25. Vájszi (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 10. 18:49

Igen, annak nagyon örülnék, ha egy fiú és egy lány lenne 😊 van rá esély, mivel kétpetéjűek.

Ooo hát ezek jó kis mozgás formák. Én is nagyon szeretem a sétálást.

Igen, dolgozok, de egyre inkább azt érzem, hogy jó lenne itthon maradni. Valószínűleg júniustól már itthon leszek táppénzen.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Vájszi)
2021. máj. 10. 17:01

Tök jó, hogy ilyen jól elvonják más dolgok a figyelmed. Remélem, hamar eltelik így az idő. 😊 Nagyon izgi lehet, mert még az is előfordulhat, hogy egyikük kisfiú, másikuk kislány. 😊

Most sokat sétálok, néha kocogok, néha jogázok. Lényeg, hogy valami kis mozgás legyen. Pár hét múlva szerintem elkezdek majd heti egyszer kondiba járni, vagy valami jó kis közösségi jóga órára.

Dolgozol még a picik mellett?

23. Vájszi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 10. 16:05

Igazából csak akkor megy lassan az idő, mikor unatkozok, és hála istennek elég kevés üresjárat van 😊

Nagyon szuper hozzáállás! Meg azért a próbálkozás ad egy kis cuki izgalmat a kapcsolatnak és az is élvezetes 😁

Mit sportolsz?

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Vájszi)
2021. máj. 10. 09:09

Köszi a felvilágosítást, tök jó, hogy ennyi ultrahang van. 😊😊

Igen, így a június 2. iszonyat távolinak tűnik. 😄 Én is alig bírnám kivárni. Nem tudod valamivel elterelni a figyelmedet? Sport, meditáció esetleg?

Hát most kiváncsi leszek, mikor jön össze a baba. Nagyon szeretném hamar, de így fogamzásgátló után azért nem gondolom, hogy csettintésre azonnal költözik a bébi. 😄 Az biztos, hogy én lennék a legjobban meglepve egy hónap múlva a pozitív teszt láttán. 😄 Elhatároztam, hogy 3 hónapig nem görcsölök rá, próbálom addig élvezni a kettesben élet minden örömét, meg nyomni a sportolást. Remélem, hogy ezzel sikerül majd elvonnom a figyelmem.

21. Vájszi (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 10. 07:01

Én is a Femibiont szedtem, szerintem teljesen jó. 😁

Nekem ez a 3. UH lesz, először voltam 5+ valahány naposan, aztán 7+5 hetesen, vagy valahogy így. Írok majd mindenképp, ha megvolt 😊 bár június 2. még úgy érzem, nagyon nagyon távol van.

Amúgy én is így álltam hozzá, hogy biztos, hogy több hónap lesz. Lehet, hogy téged is meglep majd 😀😀😀

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Vájszi)
2021. máj. 9. 18:28

Aztaaa, akkor ez most egy nagyon izgis ultrahang lesz. 😊😊 Ez hanyadik ultrahang? Bocs, ha rossz a kérdés, nem vagyok még eléggé képben. Majd mesélj mindenképp, hogy megmutatták-e magukat a picikék. 😊

Hát én azért több hónapra számítok. Páromnak is mondtam, hogy nem vagyunk varázsló, hogy azonnal összejöjjön. 😄

Most Femibion induló vitamint szedek. Neked van valami egyéb tipped, vitamin, étel, bármi egyéb terén?

19. Vájszi (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 15:54

Még nem tudjuk a nemeket, június 2án megyek UHra, akkor leszek 13+4 hetes, szóval simán esélyes, hogy ha jó kedvük van, megmutatják magukat 😊

Drukkolok, hogy össze jöjjön! De ha nem is jön össze, nálunk is párom elszomorodott, én nem, de te ne szomorodj el! Tök kevés egy hónapban az esély, annyi minden össze játszik.

😁

Valami induló vitamint szedsz?

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Vájszi)
2021. máj. 9. 09:43
Most fogjuk kezdeni, első hónap. Olyan izgatott vagyok, rengeteget gondolok a babára. <3
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Vájszi)
2021. máj. 9. 09:41

Nagyon izgi, akkor mindjárt karodban tarthatod a piciket. Nagyon boldogok lehettek. :) :) Kisfiúk? Kislányok?

Ez nagyon jó, akkor tök hamar teherbe estél.

Remélem, hogy a próbálkozástól kezdve nekünk is összejön ilyen hamar. Nagyon szeretnénk jövőre már a picivel nyaralni. <3 Másrészt borzalmas a munkahelyemen a légkör.

16. Vájszi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 09:05
És akkor ti is már rajta vagytok? Első hónap?
15. Vájszi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 09:04

December 5, de én is illetve a védőnő is azt mondjuk, hogy addig úgysem fogom kihúzni, mert alacsony vagyok 😆

7 ciklus telt el a fogamzásgátló abbahagyása után, amiből 2 volt próbálkozós hónap. Szóval szabálytalan ciklus mellett is 2 hónap kellett csak hála istennek 😁

Mivel kiszámolni nem tudtam, hogy mikorra kellene időzíteni, ezért nagyjából az elejétől a végéig 2-3-4 naponta együtt voltunk, ahogy épp esett, ahogy jól esett. De ez inkább óriási szerencse volt, mert amikor teherbe estem, pont nem voltunk túl sokszor együtt, és láss csodát 😀

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Vájszi)
2021. máj. 9. 07:53

Hahaha 😄 Akkor nálatok is nagyon izgatott lehetett a férjed. ♥️ Jó, hogy ennyire beleélik magukat.

Mikorra vagy kiírva a picikkel? 6 hónapon belül estél teherbe a nem helyreállt ciklus mellett?

13. Vájszi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 8. 20:55
😆😆😆 cuki nagyon! Nekem is így ráindult a férjem. Előbb akart tesztelni mint én.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Vájszi)
2021. máj. 8. 10:03
Hát kiváncsi leszek! Férjem olyan komolyan veszi a “feladatot”, már kérdezte, hogy kb mikor lesz az ovulációm. Mondjuk így fogamzásgátló után ez ugye azért pontatlan. Felírta magának a dátumot, mondta, hogy majd jól ráhajtunk. Ahogy ismerem, itt fog majd kergetni terhességi tesztekkel. :D
11. Vájszi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 11:11
Köszönöm, neked pedig gyors teherbeesést kívánok! 😊😊😊
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Vájszi)
2021. máj. 6. 07:43
Nahát, ez nem semmi. Nem gondoltam volna, hogy a fogamzásgátló növeli az iker terhesség lehetőségét. Köszönöm, hogy válaszoltál és boldog babavárást kívánok neked! :) :)
2021. máj. 6. 06:26

Sziasztok! Én tavaly augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót. Jó előre gondoltam én is abba hagyni, hogy legyen ideje a ciklusomnak helyre állni (sajnos végül 6 hónap alatti sem állt helyre, de sikerült így is teherbe esni ikrekkel).

Nekem a doki azt mondta, hogy nem azért kell várni, mert hormon marad a szervezetben, hanem mert ilyenkor nagyobb az ikerterhesség esélye, a többszöri peteérés, ami orvosi szempontból kockázatos. Nekem azt mondta, ezért kell várni 3 hónapot. 🙂

2021. máj. 5. 19:58

Köszönöm szépen a válaszokat Nektek! Akkor simán lehet, hogy nem lesz baja a babának, hanem a ciklus zavarodik össze. Illetve ezek szerint a méhnek is kicsit rendbe kell jönnie a beágyazódáshoz. Gondolom. :)

Ma sikerült még egy nőgyógyász asszisztenssel beszélnem, ő azt mondta, hogy ilyen alacsony hormontartalomnál próbálkozhatunk rögtön. Hűűű, olyan jó lenne, ha egyből összejönne. Bár én összesen olyan 10 évet szedtem.

7. Panna07 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 14:08
A babának nem árt, amelyik orvos azt mondja, hogy várni kell, az azért van, hogy legyen ideje regenerálódnia a méhnyálkahártyának, hogy be tudjon ágyazódni az embrió.
6. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 13:40

Mondanak 3 hónap várakozást. Szerintem sem árt, ha a saját hormonrendszered "feláll".


Én - nem szándékosan - a bogyó elhagyását követő hónapban lettem terhes, semmi gond nem lett belőle, se nekem, se a gyereknek. De ha "lett volna beleszólásom" akkor vártam volna biztos ami tuti. 3 hónap nem a világ.

2021. máj. 5. 13:32

Szia!

Mi rögtön belevágtunk a babaprojektbe, egy év próbálkozás után lettem terhes! De hallottam olyat is, aki rögtön letétel után teherbe esett, és mostanra már egy makk egészséges fia van. :-)

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. máj. 5. 12:58
Igen, az egyik orvos nekem is ezt mondta. Másik pedig, hogy ilyen kis hormonnal neki lehet állni azonnal. :) Nem tudom, most melyik a valós. Vajon árt a babának, ha az ember nem vár? Inkább bennem ez a kérdés van.
3. mz87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 10:37

Vannak orvosok, akik azt mondják, hogy a fogamzásgátló tabletta letételét követően 3 hónapot kell hagyni a szervezetnek, utána kezdődhet a babaprojekt. Míg mások szerint egyáltalán nincs szükség erre a szünetre, akár azonnal lehet próbálkozni.

A saját tapasztalatom: Hosszú ideig szedtem fogamzásgátló tablettát (kb. 10 év). Tavaly nyáron hagytam abba a szedését. Én 5 hónapot tartottam, elsősorban amiatt, hogy lássam, hogyan alakul a ciklusom. Szerencsére rövid időn belül visszaállt minden a normális kerékvágásba. Ez alatt az idő alatt pedig figyeltem a táplálkozásra és a vitaminokra.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 5. 10:36
Nekem anno 3 hónap várakozást mondtak... De lehet már nem ez a trend...
2021. máj. 5. 09:34

Sziasztok! Annyi mindent olvastam, és hallottam is orvostól, ismerőstől, hogy már összezavarodtam.


Fogamzásgátló letétele után mennyi idővel lehet/szabad teherbeesni? Szerintetek kell vele várni, vagy lehet egyből próbálkozni. Mindenfélét mondanak, sajnos az orvosok is.


Kérlek, osszátok meg, ha van tapasztalatototok! Köszönöm. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook