Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pici vagyok (44 kilósan estem teherbe, most 56 vagyok) és már most (8.hó), ha lent rugdos a baba meghalok úgy fáááj. Kérjek császározást? fórum

Pici vagyok (44 kilósan estem teherbe, most 56 vagyok) és már most (8.hó), ha lent rugdos a baba meghalok úgy fáááj. Kérjek császározást? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 21. 11:25
Remélem túl vagy már mindenen JÓ egészséget az egész CSALÁDNAK.. JA ÉS SOK-SOK BOLDOGSÁGOT.
13. pufika
2007. okt. 5. 15:32
A fenébe, most látom, ez egy nyári Fórum. Megszületett azóta a babád, beedee???
12. pufika
2007. okt. 5. 15:31

Drága beedee!


Mindenképp beszéld meg az orvossal. Mert hormon ide, hormon oda, szűk medencecsonton nehezebben jön ki a baba!! Nem véletlen találták ki a császározást.


Hát én nem tudom, mit ír elő a törvény. Csak azt, egy kolléganőm nagyon nehezen szülte meg az első gyerekét. Enyhén sérült ő is meg a baba is (babónak eltört a kulcscsontja). Nem sok időre rá terhes lett. Megmondta a dokinak, ezt ő nem csinálja végig mégegyszer. Vagy helyből császár, vagy elveteti. A doki megígérte, hogy császáros lesz. Azt mondta, az első szülése indokolja is, mert hogy SZŰK A MEDENCÉJE. A baba szépen kifejlődött és mikor megindult a szülése, megcsászározták. A kisfiú 3 éves már, kolléganőm pedig tervezi a 3. gyermekét....


Azt még elmondom, hogy nekem 2 gyerekem van. Mindkettőt természetes úton szültem. Nagyon szép élmény volt. Tényleg maga a csoda :D

11. pixyes (válaszként erre: 10. - 58f68708d1)
2007. máj. 28. 20:49

:)


Semmi rosszra nem gondoltam ... :)))


Szerintem a legtöbb nőnek vágya és álma egész fiatal kora óta, hogy babája legyen ... :)

Bár nekem még csak hírben sem áll egy kicsi (sajnos) de rengeteg ruhám van, ami ideális lesz majd ha babát várok ;))))

10. 58f68708d1 (válaszként erre: 8. - Pixyes)
2007. máj. 28. 11:07
.-))) na azé))))))))
2007. máj. 28. 10:48

Sziasztok!


Én sem vagyok valami nagy,sőt még a pocakom is hatalmas volt,pedig csak 8kg szedtem fel a 8hónap alatt.Sajnos komplikáció lépett fel és így meg kellett császározni,pedig sokkal jobb lett volna sima úton szülni.Nekem is nagyon fáj amikor a baba rugdosott,de tudtam,hogy ennek ez a rendje módja.Így legalább tudtam,hogy jól van a kis pocaklakóm...Ne keseredj el és ne akard a műtétet!!!

8. pixyes (válaszként erre: 6. - 58f68708d1)
2007. máj. 27. 19:47

Pontatlanul fejeztem ki magamat. A szó pozitív értelmében hazsnáltam... úgy, mint "iszonyatosan jó; iszonyatosan feledhetelen; élmény; pompás; megismételhetetlen, stb."

Nem jól használtam, elnézést...


:)

2007. máj. 27. 09:25

Szia!


Én is császárral szültem a fiamat. Hozzállás kérdése, hogy mennyi idő alat épülsz fel! Ha nem hagyod el magadat, akkor elöbb tuljutsz az egészen. én pl sokkal jobban tudtam mozogni, mint azok, akik rendesen szültek, nem volt gondom az üléssel! Nekem indokolt volt a császár, mert a fiam 8. honapra rendesen lefordult, és utána 2 hétre meg fisszafordult, és ujra le. Ezért a nyakán volt a köldökzsinor és nem állt be a szülöcsatornába. szülés után 1-2 héttel már ismét nekivágtam volna a császárnak.


Mindenképpen beszélj az orvosoddal!

6. 58f68708d1 (válaszként erre: 3. - Pixyes)
2007. máj. 27. 08:39

Szia.

h érted azt,h "iszonyatos a gyerekvárás 9 hónapja"....?

2007. máj. 27. 08:15

Szia!


Ezt majd az orvosod eldönti ha itt az idő. Sajnos a kicsi alacsony és vékony kismamáknál több a császár. Nekem eddig minden alacsony és kicsi barátnőm császáros volt. Jó magam is, de harántban feküdt a babám:(


Ne aggódj, ha fáj pihenj le. Fejjel lefele van már a baba? Mert ha nem akkor lehet, hogy tapos és az jobban fáj. Az én fiam is ezt tette és nagyon fájt.

2007. máj. 27. 07:45
Indokolatlanul semmiképpen sem!!! A császár egy műtét! Személy szerint én rettegtem még a gondolatától is hogy valaki késsel felvágjon... A természetes szülés előnnyei: kisebb az esélye annak hogy depressziós légy, a tejelválasztásnál sem mindegy hogy hogyan szülsz, a sima szülésnél a gyerek a te baktériumaiddal stb. találkozik először ellenállóbb lesz, hamarabb hazamehettek a kórházból, te is hamarabb regenerálódsz.
2007. máj. 27. 00:20

Szia!


Bár nekem (sajnos) még nem volt az életemben szülés, de én sem vagyok egy nagytermetű hölgy (158 cm).

De egyik nővérem 2szer, másik egyszer, sógornőm meg most fog szülni. A nővérem és a sógornőm sem valami hatalmas... Nővérem 52 kg volt, amikor teherbe esett.


De a mások és a nőgyógyászunk, plussz olvasmányaim alapján kialakított véleményemet szívesen elmondopm neked, hátha jó valamire :)


A szülési fájdalmak egészen más jellegűek. Az, hogy most pici vagy és nehezen fér a csöpség, nem jelenti, hogy a szülés is nehezen fog menni. Termelődik egy anyag, ami a csípő porcos részeit fellazítja, s az könnyebben szétcsúszik, hogy a kicsi kiférjen. Ráadásul különböző hüvelytágító krémeket is alkalmaznak, s ha hallgatsz az orvosra (mikor nyomj, mikor ne) akkor remekül fog menni...

Amúgy én úgy tudom, hogy ma kishazánkban a törvény bünteti a tervezett császározást. Mármint, hogy csak akkor szabad, ha a baba vagy az anya élete forog kockán... Másfelől meg úgy szokás a császárnál is, hogy először megpróbálják a hagyományos, természetes módszert és ha semmiképp sem, akkor császároznak.


Viszont lévén, hogy pszichológusnak készülök, lélektani hatásaiban is inkább a természetes szülési módot javasolnám.

A császármetszés egy műtét. Feltárják a méhet, aminél elég egy icipici hiba (bár ez nagyon ritka) és többet nem lehet baba! Másfelől sokkal nehezebben gyógyul, van egy barátnőm, majdnem 10 éves a kislánya és a mai napig fáj neki egyes mozdulatoknál a hasa :( Császározták, mert muszáj volt :(

S akik hajlamosabbak a depresszióra, a hosszabbtartó gyógyulási folyamat miatt fogékenyabbak a gyermekágyi depresszióra, vagy tudat alatt a gyermeket hibáztatják a fájdalmakért, s ez csúfosan megpecsételheti az anya-gyerek kapcsolatot... Nem törvényszerű, de megnöveli az esélyt.


Állítólag iszonyatos maga a gyermekvárás 9 hónapja, amíg benned van a babád, de a szülés olyan hormonokat szabadít fel, ami semmihez sem fogható. Másrészt gondolom első gyerek, és hát a szülés után azt sem fogod tudni hol áll a fejed :) Nemhogy még szenvedhess is a császár miatti fájdalmaktól... Márpedig az egy műtét.

A szülés csodás dolog, természetes, energiát ad neked is és a gyermekednek is.


Természetesen nem ítélem el azokat, akik császárral szültek. Akkor sem, ha orvosilag nem volt indokolt. Mindennek van jó oldala is.


Szerintem, amikor utolsó hetekben minden héten mész a dokihoz akkor számolj be neki a fájdalmaidról és döntsetek. Mindenesetre az lenne a legjobb talán ha először a természetes szülést próbálnátok és ha baj van akkor léptek más irányba. De ezt az orvos tudja. Ha nem muszáj akkor szerintem ne foszd meg magad egy ilyen élménytől :)


Egyébként kitartást a pocakhoz ebben a melegben! :)

És ha itt az ideje akkor nagyon sok boldogságot a gyereknevelésben! :) Ez egy nagy csoda! :)


Ne add fel! :)


Üdv.:

Bogó

2007. máj. 27. 00:17
Szerintem beszéld meg az orvosoddal,ő biztos meg tudja mondani indokolt-e a császár.
2007. máj. 26. 23:55
Pici vagyok (44 kilósan estem teherbe, most 56 vagyok) és már most (8.hó), ha lent rugdos a baba meghalok úgy fáááj. Kérjek császározást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook