Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés 40 felett fórum

Teherbeesés 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2
2021. márc. 27. 21:03
Sziasztok, megosztom én is a tapasztalatom. 42 oltam mikor szültem. Több év próbálkozás a hátunk mögött, 5 inszem, készültünk a lombikra. Nem mehettem mert magas lett az FSHm és magas fshs hónapban spontán terhes lettem,a doki se akart hinni a szemének. Most 8 hónapos. Csodák pedig vannak.........
31. Ágenc
2020. máj. 20. 20:24
Sziasztok! Tapasztalat érdekelne. 3 nap van menstruációig. Ma reggeli teszt halvány, de határozott pozitív. Reménykedtek? Van valakinek tapasztalata ilyen tesztelessel?
30. Ágenc
2020. febr. 28. 05:56
Sziasztok! Mivel már mindenben kapaszkodom, reménykedem, így megosztom veletek, hatha nem csak én nem voltam ezzel ennyire tisztában. Tegnap voltunk fogorvossal, ahova én évente járok amúgy is, de most költözés miatt új dokinál. Kiderult, hogy nekem enyhén,a férjemnek elég durván fogagy betegsége van, esetemben ez ha össze is jönne a baba, koraszülés, vetélést is okozhat. Szóval, most arra is gondolok, hogy egyszerűen ez is gátolja, hogy sikerüljön teherbe esnem. Más volt már így, hogy ilyen fogászati baja volt?
29. Ágenc
2020. febr. 25. 07:08
Sziasztok! Ovulációs teszttel terhességi jostesztkent van valakinek tapasztalata? 2 nap múlva nem kellene megjonnie, mivel van még otthon uvu teszt, csináltam egyet reggel, kB egyforma erősségű a 2 csík.
28. redd (válaszként erre: 24. - Ágenc)
2020. febr. 20. 13:33
Szerencsés vagyok mert van segítségem, így fizikailag nem megeroltető. Egyébként meg sokkal jobb, érettebb vagyok, kiegyensúlyozottabb, a saját problémáimat már megoldottam, a gyereknevelésről többet tudok, nem görcsölök dolgokon. A munkámra nem fordíthatok annyi figyelmet amennyit régen, ez nehéz döntés volt, de már a teherbeesés előtt meghoztam. A nagyfiú már 26 éves, dolgozik, önálló, a kicsi három és fél. Az egy év azért nem sok mert úgy álltunk hozzá hogy vagy összejön vagy nem, nem változtattunk az életmódunkon, nem csináltunk semmit máshogy, ezért nem volt stresszes. Azt megértem hogy ez sokaknak nem így muködik, foleg ha első gyerekről van szó.
27. bolka121 (válaszként erre: 25. - B6198b034a)
2020. febr. 20. 07:53
Nekem azóta is semmi. Még a barnázás is megszünt. Picit görcsölgetek meg szurkálás van alul. De ezenkívül semmi változás az eddigiekhez képest.
26. b6198b034a (válaszként erre: 22. - Eszti1221)
2020. febr. 20. 07:44

Kitartás. Nehéz nagyon. 😢 És hányszor belegondolok én is, hogy már hányadik hétnél járnánk...

Ugyanígy voltam, hogy annyi kijött már, nem lehet több. És mégis...

A szövettanból kb semmi nem derült ki, magzati elemek már nem voltak, csak lobos, necrotikus, terhességre jellemző nyálkahártya.

Az első vérzés utána durva volt, de időre jött.

25. b6198b034a (válaszként erre: 20. - Bolka121)
2020. febr. 20. 07:36

3*2 rutascorbint szedtem én is, hetekig. Az csak érfalerősítő. Nekem nem késleltette.

Igaz, én amúgyis nagyon vérzős vagyok.

24. Ágenc (válaszként erre: 23. - Redd)
2020. febr. 20. 05:44
Azert az 1 év sem kevés, de pozitív, hogy természetes úton osszejott. 😊 És milyen ennyi idősen anyának lenni újra?
23. redd (válaszként erre: 1. - Ágenc)
2020. febr. 20. 01:09
Szia! Én 46 évesen lettem terhes a második fiammal. kb 1 évig nem védekeztünk de ezen kívül csak annyit csináltam hogy az utolsó idoszakban szedtem a perui maca-t és folsavat. Az egészséges étkezés és a testmozgás alap volt mindkettonknél.
22. Eszti1221 (válaszként erre: 17. - B6198b034a)
2020. febr. 19. 14:45

Sziasztok, sajnálom, hogy ti is ezt élitek át.

Én 43 éves vagyok, decemberben spontán terhes lettem, de múlt héten kiderült, hogy nem fejlődik tovább sajnos :(

Én tegnapig kaptam haladékot, h spontán kiürüljön. Ahogy abbahagytam az utrót és a Rutascorbint, másnap jött is az egyre erősebb darabos vérzés, erős görcsökkel, azt hittem, kijött minden, de sajnos nem, megműtöttek és mondta az orvos, hogy rengeteg vér és szövetmaradék volt még a méhemben.

Ez tegnap volt, már csak kicsi görcsök vannak és enyhe vérzés, de a lelkem darabokban.

Ha megjön az első mensi, akkor kell visszamennem kontrollra.

21. bolka121 (válaszként erre: 17. - B6198b034a)
2020. febr. 19. 14:34
Nekem semmi jele. Viszont a terhességi tüneteim ugyanúgy megvannak. Hányinger,cicifeszülés-fájdalom,szédülés.
20. bolka121 (válaszként erre: 16. - FuriosoNorthStar)
2020. febr. 19. 14:32
Rutascorbint. De nagy adagban. Dr. szerint emiatt tartani fogja magát.
2020. febr. 19. 07:30
Nem. Nem engedjük el. Csak nekünk kicsit többet kell küzdenünk.
18. Ágenc
2020. febr. 19. 07:26
Sajnos úgy látom sok pozitív tapasztalat nincs. Lehet el kellene engedje ezt a baba dolgot így 40 felett inkább? 🤔
17. b6198b034a (válaszként erre: 15. - Bolka121)
2020. febr. 18. 21:34

Nagyon sajnálom :-(

Ilyenkor nagyon nehéz bármit is mondani, nem tud vigaszt nyújtani semmi :-(

Ugyanígy jártam decemberben. Megpróbáltam én is a spontán kiürülést. Azt hittem sikerült is, de nem...

Amúgy nekem a gyógyszer abbahagyása utáni napon már elkezdődött, utána 48 órán belül pedig bő vérzés is volt.

Majd a következő napon összehúzódások egyre sűrűbben, egyre erősebben, és darabok is. Ha idáig jutsz, szerintem inkább ne nézd meg!

Végül az összehúzódások megszűntek, a darabok is. Így elmentem megnézetni, mert kérték a meddőségiben az igazolást, hogy vagy kiürült, vagy műtöttek. Méhszáj nyitva volt, de nem tisztult ki teljesen. Rám bízták, hogy befejezzék-e, de erősen ajánlották, mert azt mondták, hogy hetekig elhúzódhat, belázasodhatok, elfertőződhet.

16. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 15. - Bolka121)
2020. febr. 18. 20:26
Milyen gyógyszert szedtél, ami nem engedi beindulni?
15. bolka121 (válaszként erre: 14. - Ágenc)
2020. febr. 18. 20:00
Jövő keddig kaptam időt hogy spontán kiürüljön. Akkor akár egy hónap múlva lehet újra. De erre nagyon pici az esély mert hetek óta szedtem a vérzés megakadályozàsára a gyógyszert így a doktor szerint nem fog magától beindulni. Akkor kedden befejezik. Akkor viszont 3 hónapot várni kell.
14. Ágenc (válaszként erre: 13. - Bolka121)
2020. febr. 18. 17:20
Nagyon sajnálom. 😥 Mikor lehet ilyenkor újra próbálkozni, illetve persze neked mikor lesz lelkileg erőd...
13. bolka121 (válaszként erre: 11. - Ágenc)
2020. febr. 18. 15:27
Szia! Ma voltam ultrahangon. Sajnos meghalt.
12. Ágenc (válaszként erre: 10. - Tokmaglany)
2020. febr. 17. 17:36
Szia. Ti mióta próbálkoztok? Én holnap megyek nőgyógyászhoz, szeretném ha kivizsgalnanak, hogy miért nem jön össze.
11. Ágenc (válaszként erre: 9. - Bolka121)
2020. febr. 17. 17:35
Szia! Mi lett veled? Remélem baba😊
10. tokmaglany (válaszként erre: 7. - Ágenc)
2020. febr. 15. 20:16
Szia, én is ebben a témában indítottam fórumot. 😊 Én 44 leszek idén ősszel. Elváltam, van két gyermekem már, de a párommal szeretnénk egy közöset, mert neki nincsen. Én is várom a tapasztalatokat. 😊 Kíváncsian várom, hogy nálad hogy alakulnak az események. Olvaslak majd, sok sikert!!
2020. febr. 12. 20:16
Sziasztok! 38 éves vagyok,7+1hetes kismama. Nagyon örültünk mikor kiderült. 4 hét 6 naposan voltam először dokinál,mert barnáztam. Akkor 8 cm perzsák látszott. Kaptam Rutascorbint. Azóta is szedem.Tegnap kellett visszamennem, 10 cm szabályos perzsák,benne szikhólyag,crl 2mm. Szívműködés még nem látható. Egy hét múlva controll. Szerintetek van még miben reménykednem?
2020. febr. 9. 09:37
Sziasztok. Tavaly augusztusban voltam 44 éves, és december végén spontán teherbe estem. Nem hittem a szemeimnek, mikor biztonság kedvéért csináltam egy tesztet. Klimaxra készültem, most le vagyok döbbenve, és félek. Van szívhang, jelenleg 7 hetes vagyok.
7. Ágenc (válaszként erre: 5. - Arcencil)
2020. febr. 4. 19:34
Köszönöm a hozzaszolasokat. 😊40 vagyok, van egy 19 éves lányom. Persze, megyek orvoshoz, remélem okosabb leszek.
6. arcencil (válaszként erre: 4. - Ágenc)
2020. febr. 4. 17:12

Egyébként persze, sok jó tapasztalat van, rengeteg mindenkinek sikerül főképp 40-42 között, utána úgy látom már kicsit nehezebb, de spontán is bármikor sikerülhet ❤️ Csak sokkal több idő mint 30 évesen.

Egyenként valószínűleg azok a nők nem fórumoznak annyit, csak akinek problémái vannak :)

5. arcencil (válaszként erre: 4. - Ágenc)
2020. febr. 4. 17:09

Te egyébként hány éves vagy? Bán már gyereked? Én 43, az elmúlt 2 évben 3 terhességem is volt spontán, de sajnos vetélés lett a vége. 40 felett nem lesz egyszerű, készülj fel! Sajnos sok a genetikailag hibás sejt. Egyébként van már egy 11 éves lányom.

A fentiek miatt márciusban én is lombikra megyek mert a természetes próbálkozás sajnos nem elég hatékony, és mivel idén 44 leszek így eléggé versenyfutás van az idővel.

Szerintem légy türelmes és feltétlen vizsgáltasd ki magad, hiába érzed 10 évet letagadható nőnek magad sajnos a hormonok könyörtelenek már ami az időt illeti.

Nagyon sok tapasztalat van abban a csoportban és hidd el nem véletlen hogy a többség lombikozik.

Hajrá! De a legfőbb egy szuper orvos, és vizsgálatok!

4. Ágenc (válaszként erre: 2. - Arcencil)
2020. febr. 4. 16:05
Szia! Megnézem, de ameddig eljutottam, inkább lombik tapasztalatok vannak, és olyanok, akik már finisben vannak. Igazából az érdekelne ameddig nem lát újból orvos, hogy természetes úton valakinek vannak e jó tapasztalatai. 😊
3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Ágenc)
2020. febr. 3. 22:20
Nézess AMH szintet elöször is. Pajzsmirigy alulmuködés mellett pl gyakori a rövid mensi és az nagyon gyakori manapság és gyakori ok is.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook