Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB, munkaügyi hivatal fórum

TB, munkaügyi hivatal (beszélgetős fórum)

2014. okt. 19. 20:02

Első alkalommal mindenképp a lakcím szerinti munkaügyibe kell menned. Ott kérhetsz internetes kapcsolattartást, ami azt jelenti, hogy a későbbi időpontokban nem kell személyesen megjelenned, hanem egy webes felületen bejelentkezni. Ezzel csak akkor van probléma, ha ki akarnak közvetíteni valahova, mert akkor haza kell utaznod.

A kérdés igazából az, hol szeretnél majd dolgozni?

2014. okt. 16. 14:53

Szerintem jelentkezz be ideiglenes lakcímként oda, ahol most laksz, hiszen akár havonta vissza-utazni az állandó cím városába, mert tudtommal a kiskönyvbe bejegyzik, hogy megjelentél-e náluk, ami időpontot előre meghatároznak. Másrészt ha esetleg ki akarnak közvetíteni egy munkahelyre (kicsi a valószínűsége, de mégis előfordulhat), akkor ismét csak utazhatsz...


Ha van egy ideiglenes bejelentett lakcímed, akkor már az ottani munkaügyi központba is mehetsz!

2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Oliva00)
2014. okt. 16. 10:29

Ha csak nem vagy ideiglenesen bejelentkezve, akkor sajna haza kell utaznod a regisztrációhoz.

De utána már emailben is lejelentkezhetsz (persze, ha ők nem gondolják azt, hogy szeretnének látni valami hülyeség miatt. :D).

2014. okt. 16. 10:26

Ebben az esetben a munkanélküli hivatal fizeti a TB-m?


 Pályakezdőként regisztrálnék be, október 31-ig van érvényes diákigazolványom és úgy tudom, hogy így dec. 15-ig van még TB-m.

 Eddig nem dolgoztam még sehol, most hagytam abba az iskolát, 21 éves vagyok.


Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy:

 Bármelyik munkanélküli hivatalban regisztrálhatok munkanélkülinek? (Jelenleg nem abban a városban élek, ahová be vagyok jelentve)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook