Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós savlekötő abbahagyása fórum

Tartós savlekötő abbahagyása (beszélgetős fórum)


1 2
9. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 8. - VendrinerPiroska)
2022. nov. 7. 17:17

Hat igen en 18 eve szedem... Sajnos, de sosem tudtam abbahagyni mert mindig nagyon eros panaszaim voltak, nalam mar lehet visszafordithatatlan.

Most egy here tart de tegnap mar ugy voltam vele beveszem...

2022. nov. 7. 17:06

A Salvus nekem legalabb olyan jól működik, mint a savlekötő, sőt esetenként jobban. Évekig szedtem omeprazolt, de próbáltam a pantoprazolt és az esomeprazolt is. Nekem olyan nagyon nem működtek. Viszont az én gasztroenterológusom nem is javasolja a hosszútávú szedést, többek közt a B12 felszívódás zavara miatt, amit a gyógyszer okoz. Mostanság alkalomszerűen szedem, mikor szükségem van rá.

Sajnos a paradicsom szószok, főleg a készen kaphatóak elég savasak, és a csípős éltelek is, Igyekezz egy kicsit jobban figyelni arra, hogy mit eszel.

7. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 6. - Barbylove)
2022. nov. 7. 16:47
Te mit szedsz? Hat azert 9 ev meg mindig jobb mint 18...en most egy hete nem szedem vannak iszonyatos egos idoszakok a torkomban de most par napja probaltam salvus vizet.. Az a baj hogy amugy szeretem a paradicsomos kajakat is de most probalok jól enni de szerintem itt mar az sem eleg. Tonkretette az egesz sav lug bazist ez a gyógyszer
6. barbylove (válaszként erre: 1. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 7. 16:22

Hasonló cipőben járok, mint te. Nekem sem sikerült még elhagyni, 9 éve szedem.


Engem is riaszt a sok mellékhatás, viszont az is, ha nem szedem, akkor rosszabb a helyzet. Ördögi kör ez.


Kitartást kívánok neked. Hátha lesz megoldás erre...

2022. nov. 7. 14:57
Sot lehet a laktoz intolerancia glutén is ezek miatt alakulhatott ki, erre nincs bizonyitek
4. 06c8ce1f66 (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2022. nov. 7. 14:56
Az a baj hogy az ilyen hosszútávon szedett mint pl en 18 eve is okozhat nagyon sok mindent.. Anno nemis szabadott volna ilyen sokaig felirni, uj hatóanyag volt orvosok sem tudtak a hosszútávú kovetkezmenyeirol.. Csontritkulas stb sorolhatnam millio dolog. Pont az ellentet alakul ki savhiany ami miatt nincs emesztes stb, most a legujabb kutatasok szerint a hosszu evek ota szedett protonpumpa gatlo okozza a sibot vagyis a lyukas vekonybel szindromat... Hat jot nem tesz az biztos ha en ennyi ideje szedem..
3. Alnisa (válaszként erre: 1. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 7. 14:48
Mondjuk én inkább szedném, mint hogy a sav szétmarja a gyomromat..... A sok savtól fekélyek alakulhatnak ki, aztán kilukad a gyomrod.
2. Mimóza07 (válaszként erre: 1. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 7. 14:41
Jelen! :) Én 2 hónapig szedtem összvissz. Igazan nem is a gyomorfájás miatt írattam fel, mert az olyan semmilyen volt, kibírható, hanem az örökös rekedtség meg torokfájás miatt. Meg hogy néha majd megfulladok egy falat kajától is. A hörghurutom is sűrűn előjön. A gyógyszertől nem lett jobb a torkom, nem mentem vissza kontrollra se. Próbalom hazi keszitmenyekkel orvosolni a dolgot. De most olyan tűrhető állapotban vagyok. Egy ideje omega3-t meg szelént szedek étrendkiegészitőként, lehet attól lett jobb. Nem tudom.
2022. nov. 7. 14:29

Olyanokkal szeretnék beszélni akik abbahagyták a savlekoto tabletta szedését amit evekre irnak fel, protonpumpa gatlo szerekre gondolok. Sajnos mar nagyon hosszu evek ota szedem es mindig probaltam abbahagyni, jelenleg is, de ilyenkor iszonyatos égő erzes van, pedig odafigyelek mit eszek, keptelenseg abbahagyni végleg.

Pedig szeretném, mert lassan 20 eve szedem.

De szerintem mar lehet visszafordithatatlan ez az egész es eletem vegeig kell szedjem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook