Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres babák, akik 2012 január közepén, végén születtek fórum

Tápszeres babák, akik 2012 január közepén, végén születtek (beszélgetős fórum)


21. P&J&I (válaszként erre: 18. - Eszti.d)
2012. máj. 13. 16:06

Inni folyton itatom,főleg most hogy ilyen melegek voltak.A 6-8 órát éjjel alussza,sajna még egyszer sem aludta át az egész éjjelt.Nagyon szeret enni,és ez éjjel sem hagyja nyugodni:)

Na a napi menü a következő:reggel 150ml tápszer,aztán 10 felé annyi gyümi amennyi jólesik neki.Ebédre 90ml tápszer,a többi zöldség,ebből is annyi,amennyi jólesik neki.Uzsira megint gyümülcs,aztán vacsora 150ml tápszer,és éjjel is ugyanennyi.A hasról hátra forgás már megint megy,visszafelé még nem.De nincs lemaradva semmiről,majd menni fog:)

20. P&J&I (válaszként erre: 19. - Eszti.d)
2012. máj. 13. 16:02

Szia!


Megmondom őszintén én nem kóstoltattam.Egyből a pürékkel kezdtem.Ha vmi nem ízlik neki,az sehogy se fog ízleni,mindegy,hogy püré vagy lé.Egy nap egyfélét adok neki,azaz,egyféle gyümölcsöt,és egyféle tartalmasabb zöldségeset.A gyümölcs elfogy egy nap alatt,a zöldség 2 nap kb,mert abból kevesebbet eszik,mivel eléggé laktató.A széklete sokkal lazább,és gyakoribb,mióta eszi a püréket.

Elsőre Pannával is nehéz volt a püréetetés.Bár szerencsém volt,mert beletrafáltam melyik fog neki ízleni.Szerintem,ha valami édes pürével kezdesz,akkor nagyon sok gond nem lesz.Tudom ajánlani a vilmoskörte pürét,vagy a banánosat.Ezek tuti édesek(kóstoltam mindet).Amúgy változó milyen márkát veszünk.Attól függ épp milyen ízkombináció tetszik meg.Ha gondolom privátban leírom milyeneket,mert itt nem lehet,és nem akarom magam kidobatni az oldalról:)Mindenképp lapos műanyag kanállal kezd!Gondolom ülni még Ő sem tud,szóval tudom ajánlani a fekve etetést.Én próbáltam bébihordóba ültetve,de folyton befolyt a nyaka alá,meg lecsöpögött,mivel még nem tudja sokáig ülő helyzetben megtartani a fejét.Szóval fekve,előkével és nedves törlőkendővel a kezemben etetek:)A törlőkendő jobban bejött,egyrészt nem maszál másrészt nem bántja a bőrét sem.Szóval hajrá:)Mióta kapja a püréket már voltam védőnőnél Vele,és külön kihangsúlyozta,hogy főzeléket is adjak Neki ne csak gyümit!Szóval nem volt gond ott sem,hogy már pürét eszik!

19. eszti.d (válaszként erre: 12. - P&J&I)
2012. máj. 11. 15:49

ja, még azt, hogy mennyi ideig áll el a felbontott pép? Gondolom nem fogy el, vagy egy nap csak egy félét eszik, h elfogyjon?


Mit ajánlassz, h kezdjem el a pépes evést? A levet meg hagyjam a csudába? 20-án Áron is 4 hónapos lesz.

18. eszti.d (válaszként erre: 12. - P&J&I)
2012. máj. 11. 15:46

Szia!


Te nem is kezdted a lével a kóstolgatást, rögtön a püré? MOst nem nagyon értem...sorry...szóval hogy is néz ki egy nap nálatok? Reggel, meg este tápot kap, délben 90 táp + püré (az mennyi? egyszerre mennyi megy le?), uzsi csak püré?Tízórai? 5x eszik egy nap? Mi igen. Egyenlőre nap közben csak ebéd körül (2 kaja közt félidőben) kap egy kis alma-levet, de mindig picit fintorog az íze miatt. Most ebédkor nem nagyon kérte. Nem öntöttem ki, uannyi vizet hozzáadtam és amikor a köv kaja ideje volt, előtte megitattam. Simán megitta, olyan éhes/szomjas volt. Utána jött a táp.


MIkor itatsz? Úgy értem, sokszor kínálgatod?


MIlyen pürét adsz, milyen márka? És az ilyeneket, h brokkoli, először csak keveset kap, vagy nincs rászoktatás? A banán tudom, h az elsők között van, de nem fogja a székletét? Hogy hogy ilyen sok mindent kipróbáltál alig 3 hét alatt? Ebbe tuti nem fér bele kostoltatás, bevezetés.

Vagy lehet túlspizázom a dolgokat?


A 6-8 órát éjjel alussza, nem? Az előtt nem aludta át az éjjelt? Nekünk már 2-3 hete átalussza:) Napközben délben van egy 2 óra kb, amúgy fél-1 órákat alszik még párszor.


Még mindig nem forog, a fejfelemelés talán jobb már. És ahogy rugkapál lassan Áron is forogni fog:)(koppkoppkopp)

17. 71c9045211 (válaszként erre: 16. - P&J&I)
2012. máj. 10. 14:29
Utána kérdezek a patikában ennek a zselésszerü anyagnak,nagyon aggaszt ,hogy nem hizik a babám :(
16. P&J&I (válaszként erre: 15. - 71c9045211)
2012. máj. 10. 12:51

Szia!


Bár a kislányom csak 2és fél hónaposan kezdett kizárólag tápszert kapni,de ugyanezzel a problémával küzdöttünk/küzdünk.Nekünk is felírták a bukós babáknak való tápszert(Milumil AR optima)de nem lett jobb...Szerencsém volt,mert aztán 3hónaposan megkezdtem a hozzátáplálást,és azóta kicsit jobb,a püré lentmarad.Viszont nekem azt mondta a védőnő,hogy van egy ilyen zselé szerű anyag,amit szintén receptre írnak fel és ha azt beadom evés előtt a lányomnak,akkor az megköti a tápszert lent a pocijában.Hál isten nem jutottunk el idáig.De azért sztem érdemes ennek utánajárni,mert az összes tápszerben szinte ugyanazok az anyagok vannak.Mi is megpróbáltunk váltani,sajna sikertelenül:(

Kitartás!

2012. máj. 9. 21:47

Sziasztok!!!


Segitséget szeretnék kérni,április 22.-én született a kislányom sajnos tejem nagyon minimális igy tápszert kap.A milumil start optimat kaptunk a házi orvostól a pici 3750 gr született és 3600gr jöttünk haza, ma voltunk tanácsadáson 3700 gr alig hizott valamit.Most meg vagyok ijedve mi tegyek mert az étvágya nagyon jó csak evés után kibukik a sok tápszer belöle.Anno mikor a két testvére pici volt Mildibét kaptak attól szépen nöttek és nem volt bukásos gondunk. Most ezen gondolkodok ,hogy talán ezt kellene kiprobálni az orvos megint Milimult irt fel bukos babák részére. Mit tegyek? Van valakinek tapasztalata?Elöre is köszönöm.

14. P&J&I (válaszként erre: 13. - Marcsika77)
2012. máj. 9. 13:52

Szia!


Még egyelőre kész püréket veszek,így,hogy szinte csak almát lehet elfogadható állapotban kapni,egyszerűbb és jobb a bolti sztem.De amint jön a gyümölcsszezon már váltok is:)

13. marcsika77 (válaszként erre: 12. - P&J&I)
2012. máj. 8. 08:23

Szia


Készen veszed a gyümölcspüréket?

Én is most kezdek hozzátáplálni, kóstolgattuk almának a levét, ma adok banánt!

12. P&J&I (válaszként erre: 11. - Eszti.d)
2012. máj. 7. 12:11

Szia!


Hát én most úgy csinálom,hogy 120-150ml tápszert adok és mindig kiegészítem vmi pürével.Már eszik mindent,amit egy négy hónapos ehet,pedig alig múlt 3 hónapos mikor elkezdtük.Jövő héten lesz csak 4hónapos,de semmi baja nincs és nem is volt a püréktől.Sőt azóta a széklete is jobb,könnyebben kijön,és sokkal többször mint eddig.Amit nem szeret az a paradicsomos dolgok,meg a brokkoli,viszont abszolút favorit a vilmoskörtepüré és a banán.Ebédre próbálok minél több pürét adni neki,szóval akkor 90ml tápszer a többi vmi zöldség.Uzsira csak gyümölcs(kivéve ha nagyon éhes,mert akkor nem tudom olyan gyorsan kanalazni a gyümit,hogy elég legyen:)).Mostmár egyre többet is alszik,sztem jót tesz neki,hogy napközben mást is eszik,mert már 6-8órákat is alszik egyben.Most a másik dilemmám,hogy jön a foga...Alig akar enni,és nagyon sokat sír:(Remélem hamar túl lesz rajta!

Inni elfogadja a vizet is,de én vettem neki ezt a gyógynövényes babateát,ami málna-csipkebogyó ízű.Na abból bármennyit meg tudna inni,ha hagynám:)

Hason szeret lenni,bár csak akkor ha nem álmos.Olyankor mindig próbál már mászni,kinyomja magát,maga alá húzza a lábait.Persze aztán hamar begurul,mert még nem sikerül amit szeretne:)Viszont ha megunja,akkor addig löködi magát míg át nem fordul.

11. eszti.d (válaszként erre: 9. - P&J&I)
2012. máj. 2. 14:39

Nekem is ezt ajánlotta a doki, h kezdjük el 3 hónaposan az alma levének kanalazgatását. Különben is olyan, h kinézi az ételt a szánkból. Ma kezdtük, kicsit fintirgott az alma ízére (édes volt pedig). Alig egy kanál ment le több részletben. Holnap megint megpróbáljuk. Szóval még csak a leve, 4 hónaposan már pépesen is próbálkozunk majd.

Mától 160 ml-t adok neki, simán megeszi. (máskor volt olyan, h 20-30 ml-t is otthagyott a 130ból).Igaz brutál meleg is van a napokban (vizet is kínálok neki, több kevesebb sikerrel).

A tietek mennyit eszik/iszik?


Hason levéssel mi a helyzet? Nálunk továbbra is utálja, a fejét nem emeli, mert 1-2 perc fekvás után rögtön sírni kezd. Karjával sem tolja fel magát (kb 2 hónapja ez jobban ment). A forgó meg a játékok talán már jobban érdekli, de ennyi. Semmi forgási vágy sincs. Még mindig ott lehet hagyni mindenhol:) csak sír persze:)

10. P&J&I (válaszként erre: 5. - Eszti.d)
2012. ápr. 17. 13:01
Az én Kislányom Milumil Optima AR-t eszik.Ez a speciális tápszer a bukós babáknak.Nekünk sem elég egy doboz egy hétig.Alkalmanként 120-at eszik,de ő kétóránként sokszor.Ezt mondjuk a védőnő ajánlotta,hogy inkább sokszor keveset mint egyszer sokat.A kevésből is jön vissza mindig:(Mióta tápszeres naponta többször is van széklete,míg csak anyatejes volt addig volt hogy egy héten csak egyszer.Sajnos mindig keményet kakil,szenved is vele eleget:(
9. P&J&I (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2012. ápr. 17. 12:56

Szia!

Az én Kislányom január 15én született.Sajnos én sem sokáig tudtam szoptatni,két hónapos kora óta tápszert is kell adnom neki.Kezdetben csak kiegészítésképp,mára sajnos már csak azt tudom neki adni,mivel nincs tejem:(De a lényeg,hogy így kiegyensúlyozott.Én már elkezdtem vele megismertetni az ízeket gyümölcspépek formájában.Sokan ellenzik ezt,mondván allergiás lesz a gyerek,vagy még nem áll készen rá az emésztőrendszere, de én úgy vettem észre,hogy jól veszi az akadályokat,sőt nagyon is szereti a gyümölcsök ízét.Tápszer mellett,egy-egy kanállal adok neki.Nálunk azért is kellett elkezdeni,mert nagyon bukós baba,és már az orvosi speciális tápszer is visszajön sokszor.Így nem igazán tudok mit kezdeni vele,valamit muszáj ennie.Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye,vagy járt e,jár e valaki hasonló cipőben?

8. marcsika77 (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2012. márc. 30. 19:43

Szia


Kislányom is január 20-án született, 3 hétig kapott tápszert pótlásként, azóta szerencse csak anyatejes, ő átalussza az éjszakát 9-10-11 órát alszik, attól függ mennyit alszik napközben, éjszaka fejek azt napközben pótolom ha kell. Ő pl. 6 hét alatt 1350 g hizott , majd hétfőn ismét megyünk. oltásra és akkor mérik, Nem sok az a hizás amit irtál, főleg tápszerrel...

2012. márc. 30. 11:15
használtok (tengervizes) orrsprayt, hogy ne legyen cucc az orrában? Az én Áronom sokat szörcsög, bár valószínű, hogy a mandulája miatt, mert nem nagyon jött eddig cucc.
2012. márc. 30. 11:08
Ált 3 óránként eszik, kiv a séták, mert azok mindig megbolondítják a nemlévő rendszerünket és 4 óra is lehet ha nagyon bealszik. Éjjel 5-6 óra, 1x kel fel.
2012. márc. 30. 11:06

szisztok!

igazából jelenleg arra lennék kiváncsi, hogy nálatok mekkora a gyarapodás a tápokkal? Mi Milumil HA 1 optimát eszünk.

2750el született, 2540-el jöttünk a kórházból haza. 1 hónaposan 3400, 2 hónaposan 4670 volt. Nem túl gyors ez a növekedés? Bár kis súllyal született, relatíve és hallottam, hogy a picik behozzák a lemaradást, de azért elég durvának tűnik, amikor fél éves korára kell megdupláznia a súlyát (jó ez a minimum elvárás asszem, de ha így haladunk...)


mennyi táp fogy nektek? Mi nem bírjuk ki 1 dobozzal 1 hétig.

Mennyiket esznek a babáitok és hányszor?


Milyen gyakran van széklete a picinek - náunk 1-1,5 nap (ritkán 2)? Van olyan hogy kicsit hígabb?

4. 342bae44d8 (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. márc. 30. 10:48
mi jan 13
2012. márc. 30. 10:48
nekem lesz kedvem, de később. esetleg írd meg addig mivel van gondotok. nekem hálistennek visszajött a tejem, pedig tápszerrel jöttünk haza a kórházból. ha gondolod privin is írhatsz szia
2012. márc. 30. 10:45
Szia! Bár mi már idősebbek vagyunk, július 30-án született a kisfiam, de nálunk is ugyan ez volt a "gond". Pont egy hónapos korára már nem bírta a cicim az állandó fejést, s elapadt teljesen a tejem.
2012. márc. 30. 10:21

Sziasztok!


Január 20.-án született a kisfiam, aki nem volt hajlandó szopizni. Kezdetben még volt tejem és kb 1 hónapos koráig fejés után cumisüvegből kapta. Azóta csak tápszer van.



Azok jelentkezését várom akiknek van kedvük beszélgetni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook