Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer fórum

Tápszer (beszélgetős fórum)


1 2
31. becseiagi (válaszként erre: 30. - Encsy75)
2009. okt. 24. 18:09
Neked is gyönyörű gyerkőceid vannak ám!!! :)
30. Encsy75 (válaszként erre: 29. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 17:50
igen,szép gyerkőceid vannak.Enyém is aludt már el olyan lehetetlen helyzetekbe.Pl.Két évesen a nagyobbik az asztalnál kajával a szájában!
29. becseiagi (válaszként erre: 28. - Encsy75)
2009. okt. 23. 17:27
Akkor ebben egyetértünk!!! :)
28. Encsy75 (válaszként erre: 27. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 16:51

ok!

A másodiknál már én is jobban mertem kísérletezni.De mind a kettőnél amint lehetett igyekeztem főzeléket gyümit adni nekik.

Nálunk senki nem allergiás a családban semmilyen.Vagyis Rólam derült ki 4 évvel ezelőtt,hogy liszt allergiám van.De senki más nincs még a távolabbi rokonok között sem.

A tehéntejet ahogy lehetett a másodiknak én is adtam,de én hígítottam egy kis vízzel és úgy forraltam össze.Persze miután ő is túl lett a tejallergián.

Fontos az anyatej a babáknak viszont nem hiszek abban,amit újabban a védőnő mond,hogy elég csak az.Szerintem fontos a megfelelő hozzátáplálás is.

27. becseiagi (válaszként erre: 23. - Encsy75)
2009. okt. 23. 16:16
Nem is tudom,talán valamitfélreértettél. Én nem állítottam, hogy egy forma ízű lenne atejünk. Tisztában vagyok azzal, hogy mindenkinek más milyen az íze, a színe, a zsírtartalma. Én nem akartalak megsérteni. Persze, hogy minden baba más. A második lányommal én is liter szára ittam a friss langyos házi tejet. De hála az égnek nálunk nincs is a családban senkinél hajlam allergiára. A férjem is tehén tejen nőtt fel, és semmi baja. Szerintem az allergiáról a mai Világ tehet, régen nem volt ennyi allergiás gyerek. Most meg szinte mindenkinek van valamilyen allergiája. Ne érts félre, mindannyian mások vagyunk. A nagyobbik lányomat másfél hónapos koráig szoptattam, aztán hordtuk neki a tejet az anyatejgyűjtőből, de anniyra hasfájós volt, hogy nem aludt sem ő, sem pedig mi. Éjszakákon át fogtam a kezemben, meg néha nappal is, így folyt a napunk, és ringattam, csak ringattam és ő csak sírt, és sírt. Aztán kapott tápszert, de attól egy idő múlva nem lakott jól, viszont akkor még csak 3 hónapos volt. Aztán 4 nap bőgés és alvatlanság után egy kis forralt tehén tejbe főztem egy marék grízt. Olyan jót evett belőle, a cumisüvegből szívható ritka tejbegrízből, hogy 6 órát aludt utánna. Mindenkinek ás jön be, neki nincs semmi baja, most már 7 éves lesz. A ksebbik lányom is 10 hónapos korában már kapott tehén tejet, és a fiam 9,5 hónapos kora óta issza a tehén tejet. Nem vagyunk egyformák! Nagyon sajnálom, hogy a kislányod úgy járt, ahogy. De ezeket nem azért a írtam, meg az előbb sem, hogy bárkit is megbántsak. De nálunk ez volt, csak leírtam a mi történetünket.
2009. okt. 23. 13:37

Én nekem 5 gyerekem van, az elsőnek adtam tápszert mert még tapasztalatlan voltam, nem igen izlett neki.

A többi gyerekem egyik sem tápszerezett, sőt!

A Milán fiam 4 éves és anyatejezik, a Virág aki 10 hónapos szintén. Mellesleg én 9-10 hónapo sorukban,már rendes kaját adtam nekik, ami nem erős, nem fűszeres, tehát ami jó volt nekik. Semmi gondjuk nincs is a táplálkozással. Mindent szeretnek enni, nem válogatnak, jó húsban vannak.


Tehát tápszerrel kapcsolatos tapasztalatom nemigen van. Az biztos amúgy hogy én mindig megkóstoltam a tápszert amit adtam a nagyfiamnak, és a Beba még finom is, a Humána vagy mi ihatatlanul rossz, nem itta meg a gyerekem sem.

25. Encsy75 (válaszként erre: 24. - E584b61b26)
2009. okt. 23. 13:03

Igen és nagyon féltünk ,hogy a kicsi is átesik rajta.Lett más neki.De hál Istennek nem allergiás,és a nagy is kinőtte.Évek múltán.

Egyébként vissza vezették oda,hogy mikor terhes voltam vele,liter szám ittam a tejet,napi 2 litert ittam kb,.Pedig egy egészséges embernek sem szabadna 6 dl-nél többet fogyasztania naponta.

24. e584b61b26 (válaszként erre: 23. - Encsy75)
2009. okt. 23. 12:58

szegénykém!:(

látom azóta szépen felcseperedett!:)

23. Encsy75 (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 12:55

Nekünk nem volt választásunk,és ha neked is életveszélyes helyzetbe lett volna a babát, akkor Te is ha sírva is ,de itattad volna vele.Amikor az enyém befulladt és rohantunk vele az ügyeletre ahol nem láttak el minket.Aztán rohantunk és egy másik dokihoz aki sos.-ben ellátta,közölte a reggelt már nem érte volna meg.

Mivel éhes volt a lelkem meg is ette azt a tápszert.

De a felnőttek íz szeretete is más ki az édeset ki a sósat ki a keserűt szereti jobban.Mi sem vagyunk egyformák pont úgy ahogy a babáink sem.És az én anyatejem nem feltétlen volt egy ízű a tiéddel.

2009. okt. 23. 12:55

beba ha start aktívot


csak így nincs rá támogatás és drágább!


[link]


ide is van írva h vény nélkül is kapható

21. e584b61b26 (válaszként erre: 20. - 9242a6388c)
2009. okt. 23. 12:53
igen
20. 9242a6388c (válaszként erre: 14. - E584b61b26)
2009. okt. 23. 12:37
HA-t?
19. becseiagi (válaszként erre: 8. - Encsy75)
2009. okt. 23. 11:10
Ezt megcáfolom! Az első lányomnál rengeteg tejem volt, de az első házasságom nem volt sajna stressz mentes, így elég korán elment a tejem. Pedig hű mennyi volt! Aztán a második házasságomból megszületett a második lányom, és vele is iszonyú sok tejem volt. 1 éves koráig szoptattam, és még el is adtam jó sokáig. Majd jött a fiam, és teljesen másként volt minden. Kivéve, hogy vele is nagyon sok tejem volt. Én megkóstoltam mindig a tejem, és mind a 3x iszonyú édes volt az íze. Olyan mintha fognál 1 pohár cukrot, és hozzáöntenél anniy tejet, ami éppen hogy feloldja a cukrot. Na most minekután 9 hónapos korában a fiam magától abba hagyta a szopizást, elfordult tőlem, fájó szívvel, de írattam neki tápszert, és nekünk is egyből a HA-s tápit írta fel. Had ne mondjam, hogy olyan kesrű volt a tejemhez képest, hogy nem is csodáltam, hogy nem itta meg a fiam. 2 napig próbálkoztam, aztán szóltam a dokinak. Akkor kaptunk tőle 2 nagy doboz Bebavitát és azt végre megitta. Olyan kissé vaníliás íze volt. Az nagyon bejüött neki, de mikor elfogyott, akkor szembesültünk vele, hogy azt még nálunk nem lehet kapni. Így írattam neki banános ízűt, asszem Humana-t, és azt is megitta.
2009. okt. 23. 11:03
Bocsánat, akkor rosszul emlékseztem! :) Igen nekünk is egyből ezt írta fel az orvos, de nálunk sem fogadta el a kisfiam.
17. Encsy75 (válaszként erre: 15. - Encsy75)
2009. okt. 23. 10:51
Ez 12 éve volt.Akkor egy doboz ilyen tápszer 4600.- ft volt,ami 3 napra volt elég.nem kaptunk rá rögtön támogatást.ma már úgy tudom másként van.
16. Encsy75 (válaszként erre: 12. - 9242a6388c)
2009. okt. 23. 10:50
Egyébként is kaphatóak,csak többe kerülnek recept nélkül.
15. Encsy75 (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2009. okt. 23. 10:50
Minden baba más.Az én lányom 3 hetes korában kapott tejalapú tápszert,mert nem lehetett szoptatnom.10 hetesen életmentő inekciót kapott,addigra jött ki rajta a tejallergia.Pregomin tápszert kapott,ami olyan ízű mint az epe szerintem.Megette mert éhes volt.És két éves koráig tej helyett mindenbe azt tettünk neki,főzelék süti egyebek.
14. e584b61b26 (válaszként erre: 12. - 9242a6388c)
2009. okt. 23. 10:47

Ez tévedés!

Én vettem recept nélkül is!:SS

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Encsy75)
2009. okt. 23. 10:46
Ezt cáfolom....nekünk mikor a doki váltott a mildébéröl humanara..ott álltam,mert nem vette el a lányom...más ize volt,nem izlett neki..pedig ezek nem HA tápszerek voltak,hanem simák.
2009. okt. 23. 10:45
a lányomnak is egyből hipoallergént irt fel a doktornő, ja és csak receptre kapható...
11. Encsy75 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 10:45
Nem gyógynövény,minden tápszer tehéntej alapú,csak más eljárással készül.Nekem a gyerekorvos így mondta a klinikán.
2009. okt. 23. 10:44
meg bizony...
9. e584b61b26 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 10:44

kémiai eljárással kivonják belőle a tehéntej allergén reagenseit!

Hűű de hivatalos voltam!:DDD

2009. okt. 23. 10:44
HA- tápszerekből kivonják a tejfehérjéket.Az én lányom is ilyen allergiás volt.De itt nálunk független,hogy volt e teszten vagy nem eleve HA tápszert írnak fel.Lehet,hogy nem olyan jó ízű,de egy baba nem tudja,nem ismeri még a különböző ízeket.És meg fogja enni.
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 10:43

Ezzel megfogtál:)

Igazából nem ismerem a ha tápszereket,mert nekünk nem volt rá szükség,de ugy gondolom olyan babáknak irják fel,akik érzékenyek a tejfehérjére..lehet most hülyeséget irtam?!

2009. okt. 23. 10:43
a fehérje tartalom más
2009. okt. 23. 10:43
HA, annyimint, HIPOALLERGÉN!!!!
4. becseiagi (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2009. okt. 23. 10:41
Ja igen, nekem nem jutott eszembe! :) De ezt valami gyógynövénnyel érik el, hogy allergén anyagokat nem tartalmaz, nem? Vayg rosszul emlékszek?
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 10:40
Ha=hipoallergén
2. becseiagi (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 23. 10:36
Az ami HA-s, az keserű ízű, és nem minden baba fogadja el. Általában olyan babáknak írják fel, akinek valami érzékenysége van, vagy bukós baba. A HA asszem valami olyat jelent, hogy gyógynövény van benne. De ebben most nem vagyok biztos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook