Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapintható nyaki nyirokcsomó, megbetegedés nélkül mire utalhat 5 éves gyereknél? fórum

Tapintható nyaki nyirokcsomó, megbetegedés nélkül mire utalhat 5 éves gyereknél? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 29. 08:43

elvittem a gyereket a körzeti orvoshoz is. Azt mondta minden ok,védekezik a szervezete. Ő nem látott garatgyulladást, így az antibiotikumot se adjam be neki amit az ügyeletes felírt.

Erre ma végighányta az éjszakát a gyerek :-( Most akkor mi van??

23. manó2000 (válaszként erre: 22. - Jucci86)
2015. márc. 27. 13:31
Nálunk is pont így van. Nyáron visszahúzódik.
2015. márc. 27. 12:05
Az én kisfiamnak ősztől tavaszig ki lehet tapogatni.Ennyire érzékeny, elég ha egy picit folyik az orra, vagy csak dolgozik a szervezete ebbe a bacis időszakban, amikor nem is látom betegnek.Amint elmúlik ez a beteges időszak szépen visszahúzódnak.
21. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 10:37

A garat gyulladás már tünet. Nem? Mivel a nyálkahártya begyulladt ez az elsődleges tünet. A második a nyirokcsomó duzzanat. A harmadik a köhögés ekkor már irritáló váladék termelődik. Logika.. :) csak érteni kell a lefolyását.


Ha megfázik valaki nem az első tünet hogy folyik az orra és köhög. Ez már következménye.

20. textilbaba (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2015. márc. 27. 09:41
De hogy lehet minden tünet nélkül garatgyulladás? Mondjuk ma éjjel köhögött kétszer :)
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 09:37
A nyirokcsomónak az a dolga hogy megfogja a kórokozókat. Igen minden tünet nélkül. Egyébként nem minden tünet hiszen írtad hogy garat gyulladás is van. Nekem napok óta majd szetszakad az állam alatt meg a fülem mögött plusz a nyaki izom be van gyulladva. Elég ha kapott egy erősebb huzatot. Attól is lehet. Nyugiiii :)
2015. márc. 27. 09:07
decemberben a füle mögött volt egy, bárányhimló után. mostanra szépen felszívódott.
17. pzm3 (válaszként erre: 16. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 09:01
Remélem minden rendben lesz nálatok,de ha nagyon nem múlik a csomó,azért vidd vissza az orvoshoz.Mert a dokik hajlamosak elintézni azzal,hogy csak egy kis gyulladás...
16. textilbaba (válaszként erre: 15. - Pzm3)
2015. márc. 27. 08:56

Jaj szegény. A lányom nem lázas, nem levert, nem kedvetlen.

De figyelek rá köszönöm az infókat.

15. pzm3 (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 08:50
Azért én nem nyugodnék bele abba,hogy gyulladása van,a saját példánkból okulva.Nálunk ia a nagylánynak decemberben észre vettünk egy csomót a nyakán.Elég nagy volt,nagyobb mint amikor begyullad a nyirokcsomó egy megfázásnál,vagy mandulagyulladásnál.Elég elesett is volt fájlalta a fejét,hasát.Mi is azt hittük megfázás,vagy ilyesmi.De csak nem múlt,így január elején el is mentünk a háziorvoshoz,aki másnap reggelre visszarendelt vérvételre minket.Kiderült,hogy a nagylánynak egy mirigyláz nevű betegsége van,és a májfunkciója nagyon megromlott miatta.Hatalmas eltérés volt a normális májműködés és a lányom eredménye közt.Ha nem veszi észre a doktornő a problémát súlyos szövődményei lettek volna.
14. kevian
2015. márc. 27. 08:32
6 éves a kisfiam, neki a nem fájós fülétől alakult ki az orvos szerint. Azt is mondta mikor egy hét után visszavittem, hogy hónapokig kitapintható lesz, mert panaszkodtam, hogy még mindig duzzadt neki a nyakánál.
2015. márc. 27. 07:59

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

Aranyosak vagytok, csak sajnos mindig a legrosszabbra gondol ilyenkor az ember :(

3 foga esett ki elég rövid időn belül, talán ez is állhat a háttérben..

12. manó2000 (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 07:24
A nyirokcsomó a gyulladás után még sokáig nagyobb marad. Nekünk is jó nagy volt tavaly, jó sokáig. Én is aggódtam, de már elmúlt. Azt mondták normális.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 06:31

Gondolom belenézett a torkába, s látta, hogy vérbő. Ez, és a duzzadt nyirokcsomó együttesen már megalapozhatta a diagnózist.


Ne legyél ideges, meg fog gyógyulni. Kisgyerekként nekem is sokszor volt ilyen tünetem, s mostanában is előfordul egy-egy megfázásnál.

10. rinike (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2015. márc. 27. 04:40
Az én fiamnak is volt többször is. Nem volt/lett baj belőle.
2015. márc. 27. 04:03
Nekem gyerekkoromban szinte mindig kitapintotta a doki. Mindig meg is jegyezte, hogy kicsit meg vannak duzzadva a nyirokcsomók. Semmi bajom nem volt! Azóta sem ! Most 64 éves vagyok !
2015. márc. 26. 22:25
Szia. En 26 vagyok de szept óta van egy nyaki nyirokcsomom ami kitapinthato. Doki azt mondta /mar 2x mutattam neki/ h igy vedekezik az immunrendszer
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2015. márc. 26. 22:22

Minden hasonló esetben és van aki érzékenyebb az átlagnál, sokszor előfordul ilyen.


Van akinél a szervezete előre jelzi, hogy gyulladás van kialakulóban.

A gyerekeknél ez hamarabb előjön.


Antibiotikum segt. Pár nap és elmúlik.

2015. márc. 26. 22:15

felírt antibiotikumot.

De olyan linknek tűnt ez az ügyeletes doki..hogylehet garatgyulladás ha nincs egyéb tűnet?

2015. márc. 26. 22:14
Az én kisfiamnál is ugyanez van.Nekem is azt mindta a gyerekorvos,hogy gyulladástol van.
2015. márc. 26. 22:14

Az én gyerekemnek is volt, nekünk is azt mondta a dokinénink, gyulladása van. (Már pontosan nem emlékszem, mije volt begyulladva, nagyon régen volt.) Pár nap után elmúlt.

Ha nem múlik, nézesd meg újra.

2015. márc. 26. 22:10
Nyugodj meg. Biztosabbat mi sem tudunk mondani annál az orvosnál, aki megvizsgálta.
2015. márc. 26. 22:09

Most jöttünk az ügyeletről, azt mondta a doki hogy garatgyulladása van. Minden tünet nélkül?

A csomó a mandula környékén van, egyik oldalon.

Segítenétek? nagyon ideges vagyok..

2015. márc. 26. 22:09
Tapintható nyaki nyirokcsomó megbetegedés nélkül mire utalhat 5 éves gyereknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook