Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaki nyirokcsomó gyereknél fórum

Nyaki nyirokcsomó gyereknél (beszélgetős fórum)


9. b-zs (válaszként erre: 1. - 17f9a9b1c4)
2013. jan. 9. 11:29
a középső nagyfiamnak is van a nyakán egy csomó, borsónyi nagyságú. Voltunk vele uH-on, majd egy gyermeksebészeti klinikán megmutattok egy sebésznek. Abban maradtunk, hogy fél év múlva menjünk hozzá vissza, csinálnak mégegy ultrahangot, ha nem nő, nem veszi ki. Vidd el sebészhez, talán Te is jobban megnyugszol, ha azt mondja ő is, hogy nem kell kivenni.
2013. jan. 9. 10:15

Nekem már felnőtt a fiam. Szerintem pár hetes-hónapos volt, amikor egyszercsak ott volt a púp. Szerintem a BCG oltás hozta ki, de nekem is azt mondta az orvos, hogy nincs vele teendő.


A gyerek kiscsontoskának hívta. Ha betegeskedett, akkor megnagyobbodott, ha jól volt, akkor összébb ment, de sose múlt el.


Mivel már felnőtt, nem szoktam tapogatni neki, de nem is olyan régen rákérdeztem, és azt mondta, hogy még mindig ott van, csak megvastagodott a nyaka és lényegében körbenőtte, ezért kívülről már nem látszik.

7. 17f9a9b1c4 (válaszként erre: 3. - 051809cc90)
2013. jan. 9. 09:52

Az én kisebbik lányomnak is már 4 évvé megvan, és 3db is! A nagyobbik gyermekemnek meg egy van kb 2 éve.

Annyira zavar, mert egy időben sokat jártunk daganatos beteg gyerekek társaságában, és ott is több anyuka mesélte, hogy nyirokcsomó duzzanatot vett észre a gyerekén.....

2013. jan. 9. 09:47

Az én lányomnak is volt 1,5 - 2,5 éves korában. Mindig úgy kezdődött a betegség, hogy nagyra dúzzadt a nyakán, a füle alatt a nyirokcsomó.

Az orvosok nekünk sem mondtak rá semmi értelmeset.

De elmúlt. Már nem jön elő, akkor sem ha beteg. És sokkal ritkábban is szed össze valamit.

2013. jan. 9. 09:46
Az fiamnak is van már régóta, ugyanazt mondta a doki, nem kell foglalkozni vele...
2013. jan. 9. 09:46
az én fiamnak is volt ,pár éve de elmúlt talán felsőlégúti betegségei után alakult ki mi is voltunk vérvételen de szerencsére semmi baj nem volt és elmúlt.
2013. jan. 9. 09:46
Az én kisfiamnak is nagy kint van a nyirokcsomó a nyakán...Amikor beteg akkor meg mégjobban.Nekünk a 15 hónapos oltás óta van kint...pontosan azóta.Most 5 éves..még mindig!Nekünk is borsónyi....Minket nem küldtek még vele sehova.A doki figyeli, de évek óta nem nőtt nekünk sem...De engem is nagyon idegesít...
2013. jan. 9. 09:45

Szia!


Nekem 3 gyermekem van a lányomnál 2 éves kor körül vettük észre hogy van. Elvittük orvoshoz (házihoz) de akkor épp fogzott és beteg is volt a lányom. Majd fogzás után se tűnt el csak összébb húzodott. Neki mindig van ha beteg..a doki szerint az fogja fel , így reagál a szervezete. A fiamnál is van...a legkisebbnél nem vettem észre.

2013. jan. 9. 09:41

Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e valaki hasonló cipőben mint én a gyerekeimmel.

Mindkettőnek van a nyakán nyirokcsomó, olyan borsónyi.

Természetesen vérvételen, haematológusná is voltunk, azt mondják, ha nem nől nem kell foglalkozni vele, engem mégis idegesít!

Aztán egy éve orrmandula műtétet is javasolták, hátha attól elmúlik a nyirokcsomó, de sajna a műtét után is ott van.

Amúgy a gyerekek pörgős, vidám, nem betegnek kinéző gyerekek, csak én vagyok para-mama :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook