Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tapintatlan "barátok" fórum

Tapintatlan "barátok" (beszélgetős fórum)


1 2 3
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. máj. 26. 08:58

el kell keserítselek, amit leírtál abból az látszik hogy a te férjed se szeret veled lenni, csak te szeretnél vele



az ötletem pedig a következő, menj vele a teniszre menj velük horgászni néha ha hagyják


ha viszel kaját tuti hagyják:D

2012. máj. 26. 08:49

Hali, elöljáróba annyit hogy itt nem csak és kizárólag az én kapcsolatomról és porblémámról van szó, hanem egy - szerintem- általános problémát és szituációt szeretnék az én példámon keresztül megvitatni veletek.

Amikor megismeretem a páromat akkor már tisztáztuk a barátok szituációt, nálunk kicsit fordítva van a dolog mert én vagyok az aki nem annyira barátnös -tehát vannak ismeröseim de nem vagyok az a barátnökkel összeüldögélös csevegös típus. Viszont az én páromnak van két legjobb barátja akikkel tényleg együtt nött fel, és egy baráti köre akikkel ismerik egymást gyerekkoruk óta.Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük hogy ezek az emberek nagyon fontosak a számára amit meg is értek, én is kedvelem öket, viszont mondtam a páromnak hogy, igyekezzen megtartani az egyensúlyt közöttem és a barátai között mert én nem akarok másodhegedüs lenni...

A párom alapvetöen törekszik erre, és ritkán de azért néha úgymond be kell tennem nála a STOP táblát mert különben kicsit felborulna egy egyensúly.


Ami engem idegesít hogy azért vannak olyan barátai akik szerintem rettentöen tapintatlanok.Én legalábbis úgy érzem hogy igenis bunkóság az hogy csak azért mert ö neki otthon "balhés" barátnöje van, abból indul ki hogy a többiek sincsenek szívesen otthon a párjukkal ezért állandóan hívogatja öket sört inni, ide-oda menni stb.A többiek meg nyílván -mivel jó barátok- nem akarják magára hagyni, nah de ezzel az ö privát életüket is tönkre teszi.


A múltkor grilleztünk és itt volt a párom legjobb barátja a barátnöjével, erre jött az isteni szikra hogy a foci közvetítést elmennek megnézni a kivetítön egy másik barátjuk fogadójába...ez me´g nem is lenne tragédia de az idegesített amit a kedves barát mondott...mikor felállt az asztaltól nevetve megjegyezte hogy: " a lányok amúgy is örülnek ha nem vagyunk otthon"...nos én nem tudom de ezt azért tapintatlannak érzem mert bele sem gondolt abba söt meg sem fordult a fejébe hogy talán mondjuk nálunk nem úgy van mint náluk....Ugye a párom barátja egész héten minden este hazamegy, a barátnöje is minden este otthon van, a barátnöjének van egy lova akit mindíg megy gondozni....ök hétközben is látják egymást így aztán persze hogy hétvégén egyik könnyebben nélkülözi a másikat.

De nekem az elözö két évben úgy dolgozott a párom hogy kedden elment, csütörtökön este jött haza és hétfön este pedig megint nem láttam mert ment a barátaival teniszezni....most hogy végre itt lenne kicsit hétközben is a barátai tartanak rá igényt...De visszatérve szóval meg sem fordul a másik fejében az hogy - pedig tudja - az én párom keddtöl- csütörtökig megint utón volt a munkája miatt, és most végre hétvégén itthon lene akkor én mondjuk nem fogok annak örülni és tapsikolni hogy ök elmennek focit nézni vagy horgászni, ráadásul nekem minden második szombaton dolgozni kell így aztán örülök ha végre van egy hétvégénk egymással....Nyílván beszéltem erröl a párommal aki elöször mindíg jól besértödik mondván hogy a "szárnyait szegem" meghogy én mindíg cirkuszolok ha valamit csinálni akar a barátaival, de ilyenkor szépen leülök és kicsit felsorolom neki hogy mennyi az az idö amit velük és mennyi amit velem szándékozik tölteni és azért kicsit kapjon már a fejéhez, mert nem azt mondom hogy üljön a szoknyám szélén nah de...pl. a mostani hét:hétfön este teniszezik a barátaival mindíg télen-nyáron ez fix programm így aztán este max. lefekvés elött egy órát tudunk együtt lenni...keddtöl-csütörtökig üzleti úton volt, pénteken hurrá végre egy hosszú hétvége nekünk, de kapta a levelet hogy ma -vagyis szombat - délelött az egyesületbe kell mennie dolgozni, erre tegnap este már hívta is a "kedves barát" hogy akkor vegyenek horgászkártyát és akkor ma estétöl holnap reggelig mennek horgászni-grillezni- vedelni....akkor vasárnap hazatántorog nem lehet vele mit kezdeni mert ugye ki kell aludni az "uri murit" de ugye hétfön meg megint tenisz ugyanazokkal az emberekkel...ja és elözö héten szombaton este ugyanazzal a kedves baráttal volt foci meccset nézni a fogadóban és reggel 2kor jött haza de nem szóltam mert tényleg régen volt már kiruccanni és néha azért lazítani is kell..nah de a hosszuhétvégét így tönkre tenni..én nem is értem a barátját ....ök nem csinálnak semmit a barátnöjével?Aztán tegnap meg persze nálunk volt itthon a feszültség mert mondtam a páromnak hogy ez így nem lesz jó...most abban maradtunk hogy, majd meglátja hogy ma este elmennek-e mert ez idöjárás függö, viszont hétfön fix. nem megy tenszezni...ez mondjuk egy olyan kompromisszum amit én is eltudok fogadni.


Nah de alapvetöen olyan önzönek találom azt amikor valaki csak magából indul ki, és azért mert ök egész héten látják egymást és hétvégén nem tudnak mit kezdeni egymással ezek szerint, miért kell a másik privát életét is tönkre vágni??? Nyilván az én párom is ludas mert, ö meg olyan mint egy 4éves akinek elhuzzák a nyalókát meg a csokit az orra elött: amikor felhívják a barátai akkor csak arra tud gondolni hogy milyen klassz lesz majd velük.


Nah de azért intö példa kéne hogy legyen számára hogy kettönek most folyik a válása (amiben azért pont ennek a nagy ide megyek-oda megyek a barátokkal életmódnak is van szerepe, de tény hogy a kedves feleség is megér egy misét), az egyiknek éppen krízisben van a kapcsolata (mert a barátnöje teljesen megváltozott sajnos), a másik pedig évekkel ez elött szakított a barátnöjével amit nagoyn megbánt de a lány nem fogadta vissza - azóta már azt hiszem feleségül is ment máshoz- és ö meg teljesen elmerült a bulikba meg az alkoholba. Nyilván azért van ezeknek az embereknek egy jó oldala is, mert azért összetartanak nagyon és segítik egymást bármiben, legyen szó arról hogy egyik építkezik és segítség kell, vagy éppen pénzzel kell segíteni, esetleg betegség stb. van akkor ott vannak egymásnak és én ezt nagyon jó dolognak tartom.


Nyilván én magamtól nem fogom elkzedeni a párom barátait gányolni és mondani hogy ez ilyen..az olyan...azért ha a párom magától mondja a véleményét hogy mondjuk ezzel vagy azzal nem ért egyet amit XY csinált akkor én is elmondom amit gondolok. De nem fogom és nem is érdekem hogy belepiszkítsak az ö barátságába mert kár lenne ilyen értékes és ritka köteléket szaggatni...nah de azért szerintem elvárható lenne hogy ök is tekintettel legyenek a másik magán életére.


Ha esetleg nektek is van hasonló történetetek nyugondtan írjátok le - legalább tudom hogy nem egyedül vagyok ezzel a problémával- vagy ha véleményt akartokazt is nyugodtan, de ha lehet bunkózás és személyeskedés nélkül.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook