Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tapintat nélkül fórum

Tapintat nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. f758a7200f (válaszként erre: 11. - 067266a302)
2013. júl. 14. 10:04

Ez olyan, hogy ha a masik meg 10 ev utan teherbe esne, akkor neki meg szabad orulnie, mert az elso ugye mar babazott, szoval nem fogja erzekenyen erinteni, mig neki szinte gatolnia kellett a sajat oromenek a kinyilvanitasat "tapintatbol"...


Nem foszthatunk meg senkit attol, hogy atelje ami ra var, de mondom, a szandek a fontos mindebben. Egyebkent meg masok fajdalmat, masok negativ karmajanak a fajdalmat enyhiteni mindenkinek pozitiv karmat szul, tehat erre o egyedul is rajohet, ha akar.

16. f3000dc5ef (válaszként erre: 14. - 067266a302)
2013. júl. 14. 10:03
Idegenek előtt valóban visszás lehet ez. De barátoknál nem hinném, hogy ez bármi gondot okozna.
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - 067266a302)
2013. júl. 14. 10:01
Akkor is a végső megoldást az hozza, ha én rendet teszek a lelkemben, és nem az, hogy a másik nem beszél nekem a saját öröméről.
14. 067266a302 (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2013. júl. 14. 09:53
Hát igen , van akinek ez nem jön le alapból, hogy pl. csóróék előtt nem meséli el, hogy most vették meg a 2. nyaralót? Vagy hogy a frissen elvált barátnőjének nem mondja, hogy nem tudna élni a párja nélkül egy percig sem? Ez tényleg durva.
13. Zizisicc (válaszként erre: 10. - 067266a302)
2013. júl. 14. 09:49
Kérdés, hogy a másik tudatta-vele, hogy neki ez fáj. Ha direkt csinálja, lelke rajta, a saját karmáját építi vele, hogy utaljak gribedli hsz-ére. De! Ha engem vmi frusztrál, azzal nekem van dolgom, nekem kell feoldanom magamban a gyökerét, nem várhatom a másiktól, hogy viselkedjen így-úgy-amúgy - vagy megteszi, vagy nem - hisz ő "csak" szembesít engem a bennem lévő problémával.
12. csokvihar (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. júl. 14. 09:46
Te tenyleg egy imadnivalo,jo lelku vagy,komolyan mondodom manapsag oly ritka amilyen Te vagy!!!!Legyel kerlek mindig ilyen jo,ilyen nagyszeru ember!!!
11. 067266a302 (válaszként erre: 7. - 8e830f2dfa)
2013. júl. 14. 09:45
Lehet irigy barát is. És itt jön képbe a jóérzés, hogy hiába irigy valamiért ,nem gyötör vele, nem akar emiatt alád tenni . Elfogadja ,hogy neked valamiért valami sikerült vagy jobb. De ne várd, hogy veled ugráljon örömében hogy pl. pozitív lett a teszted, pedig már 10 éve próbál teherbe esni. a sikeredről csak az ő nyomorult helyzete jut eszébe.
10. 067266a302 (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2013. júl. 14. 09:40
Lehet hogy ritka, de akkor meg érzelmi intelligenciája nincs. Szerintem evidens, hogy nem taglalunk olyat hosszasan, ami a másiknak fáj, legyen az bármilyen téma is.
9. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2013. júl. 14. 09:37

Van, aki direkt csinalja, ezek ilyen finom jatszmak, versenges...


Esetleg az ellenkezojetol valo felelem is: "nyilvanosan puszizkodom, hogy mindenki lathassa, mert ha nem, akkor felo, hogy azt hiszik, hogy felek attol, hogy otthagy, szetmegyunk, mindenaron ala kell huzni ezzel a nyilvanos puszizkodassal"


Persze, ott van az ellenkezoje is, de legtobbszor pont azok a visszafogottabbak akik nem felnek attol, mit gondolnak roluk az emberek

2013. júl. 14. 09:37

frusztrűlttű - frusztrálttá, ás - és

Bocs!

Az 5. hsz.-hoz szerettem volna kapcsolódni.

2013. júl. 14. 09:34

Az irigyság frusztrűlttű tesz, tehet, Ás kizárt, hogy barűtnak nevezzek egy olyan embert, aki rám irigy - kimondva vagy kimondatlanul -, egy olyat, aki miattam frusztált - bevallottan vagy bevallatlanul.

A közelmúltban történt meg velem az, hogy egy régi úgynevezett barátságról kellett lemondanom ilyen dolgok miatt.

6. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 067266a302)
2013. júl. 14. 09:32

Nem kell kinosan ugyelni, neked sem kellett volna, senki nem tehet szemrehanyast vkinek ezert.


Az orakig valo taglalas es a megemlites kozott semmi kulonbseget nem latok mert a szandek a fontos.


A karmanak is van egy ilyen szabalya, erre az esetre rahuzva ezt, igy nezne ki: nem az szamit, hogy mit teszel, hanem az, hogy milyen volt a szandek. Vagyis, ha csak 1 mondatot mondana a parkapcsolatarol, penzerol stb. de azt olyan szandekkal, hogy irigykedj ra, vagy kioktasson, akkor a karma szempontjabol tok ugyanaz mintha orakig beszelt volna.


Viszont ha csak ugy hablatyol ossze vissza, tulajdonkeppen mert uszik a boldogsagban es figyelmetlen, az neked akarhogy is faj, nem az o hibaja. Persze van egy 3.lehetoseg is, amikor mondjuk elmondod neki oszinten, hogy zavar ez az egesz (ne felj kitarulkozni, ha barat), na akkor szinte megkered, hogy ne beszeljen errol, es itt mar rajta mulik.


Ha tovabbra is csinalja, akkor direkt teszi, es ez nem barat. De ha te soha nem kerted ra, honnan tudja, hogy zavar?


Bocs, hogy a karma szemszogebol kozelitettem meg, csak hirtelen ez jutott eszembe az egeszrol:)

5. Zizisicc (válaszként erre: 1. - 067266a302)
2013. júl. 14. 09:29

Szerintem ritka eset az, hogy vki szándékosan tesz ilyet, hogy bántsa a másikat. A legtöbb ember arról beszél, ami kitölti a gondolatait, az életét. Ha éppen a párja az, vagy a családja, vagy a gyerekei, akkor arról. Szerintem ez önmagában egy tök természetes folyamat. Az is természetes, vagy legalábbis gyakori, hogy aki meg épp egyedül van, de szeretne párt magának, mert rosszul érzi magát egyedül, annak ez rosszul esik. És itt jön be a tapintat és az elfogadás. Mindkét részről. Ha tudom, hogy a barátnőmet frusztrálja, hogy egyedül van, akkor nem fogom nyalni-falni a párom előtte állandóan (ha egyébként ilyen lennék), de a barátnőm meg nézze el nekem, hogy boldog vagyok, és ennek jelét is adom, neadjisten beszélek is róla időnként.

Szóval én vhol a szélsőségek kerülését tartanám egészségesnek, mindkét fél részéről. És a lelki béke megtalálását annak a félnek, aki épp frusztráltan érzi magát az adott szituban.

2013. júl. 14. 09:23
Más boldogságának örülni kell,nem pedig irigységet érezni,ha meg valami zavarna,egyszerűen nem foglalkoznék vele.Kínosan ügyelni meg butaság,arra amit épp írtál,aranyközépút lenne a leghelyesebb....
2013. júl. 14. 09:23
Az ember néha észre sem veszi, (mert számára az a normális) hogy otthoni dolgokról beszél bárkivel. Most arra figyeljek, tényleg kínosan, hogy az illető ember társas-e vagy épp házas? Aki szingli,sztem, nem biztos hogy magára veszi, ha a másiknak van párja... De hogy ez miatt én feszelegjek egy társaságban, na az kizárt. Pedig amúgy humánus vagyok:)
2013. júl. 14. 09:18
Mindenki olyan témákról beszél, amik foglalkoztatják.
2013. júl. 14. 09:11
Sziasztok! Előre leszögezem ,most nem a furkálódó irigyek védelmében írok. DE sokan úgy mondják szingli, gyerektelen vagy szegény ismerősükre ,barátnőjükre ,hogy irigy, hogy a beszélgetésük 90%-ban a párjukról, gyerekükről, vagyonukról áradoznak.Tesz ilyet egy barát? Amikor nekem volt kapcsolatom, kínosan ügyeltem arra, hogy nem puszilgassam vagy csókoljam meg az egyedülálló barátai előtt. És senki sem azt kívánja, hogy bujdokoljon el, akinek valami jobb, de sokan mintha direkt szeretnék a másikat kínozni olyanról áradozással, ami a másiknak fáj, mert neki nincs. Nem a dolog megemlítéséről írok, hanem az órákig vagy napokig való taglalásáról.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook