Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalt Anyukák! Oviba miből mennyit, és milyet?:) fórum

Tapasztalt Anyukák! Oviba miből mennyit, és milyet?:) (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 24. 11:12

Papucsot nem ajánlok, csak ha hátul pántos, mert leesik a gyerek lábáról, ha játszanak. Tornaórára kell olyan cipő, ami fogja a lábacskát, egyébként meg szellőző, mert minidg meleg van.

Nálunk úgy mondják az ovónők, hogy a szülő tudja, hogy miből mennyire van szüksége a gyereknek. Nekünk a póló a "fogyóeszköz", a többit év elején beadom, évvégén, illetve évszakváltáskor hazahozom. Ami praktikus, és kértek, hogy legyen egy akkora törölköző, amibe meg lehet kényelmesen törülni a gyerkőcöt, ha "baleset" éri.


Egyébként szerintem ez ovifüggő. Nálunk is mindent elmondtak annak idején.

19. d781f12808 (válaszként erre: 17. - Sicike)
2010. aug. 22. 13:54

Nálunk váltó cipőnek tépőzáras szandit vagy torna cipőt kértek.

De papucsot is, mert ha alvásnál fel kell a gyerek pisilni ne kelljen felhúzni a cipőt csak bele dugja a papucsba a lábát, sokkal gyorsabb! :)

18. Sicike
2010. aug. 22. 13:52

Hozzánk kedden jönnek az ovi nénik család látogatni.

Szept. 1-től indul a mandula.

17. Sicike
2010. aug. 22. 13:52

Sziasztok!

Nálunk júniusban a szülőin ezzel kapcsolatban is elmondtak mindent.

A lányom 1 másik oviba fog járni,mint korábban a fiam.Vannak dolgok amiben teljesen mást kér ez az ovi,mint az,de a lényeg,azaz a kényelem sz.tem mindegyiknél fontos,na,meg a biztonság.

Pl.A papucsot baleset miatt sem ajánlják nálunk,kilép belőle,elesik stb...

Én 1 vászon tutyi jellegű kis cipőt vettem,de van csatos szandink is,tépőzáras tornacipője is.

Majd a helyzet ahogyan adja épp azt használunk majd.A szandit azért részesítik előnyben,mert szellőzik a kis lába, a belebújós cipellőt meg azért mert nem kell csatolni,tépő zárazni,csak belebújni.

Ruhából azt mondták,ne tömjük meg a zsákot,1 váltás elég.De én úgy gondolom,hogy a bepisilés és ilyen balesetek esetére rakok be 2 váltást.

Öltözködésre a rétegeset ajánlják,először rövidet,aztán a hosszút.

És kihangsúlyozták,hogy koszos lesz a ruci pl. az udvaron,ezért ne újat,márkásat,azaz olyant tegyünk be amit nem sajnálunk.

16. Ekka
2010. aug. 22. 13:51

Tényleg!

Kinél mikor kezdődik az ovi?

Nálunk már köv. héten indul a beszoktatás, nem várják meg vele a szept.1-et!

15. 25eed67283 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. aug. 22. 13:49
Anyuék mellett van az ovi. A másik szomszédban 2 gyerek. Szóval a 2. szomszédba volt nekik és mégsem mehettek ugyan abba.
2010. aug. 22. 13:46

Az én kislányom is most kezdi az ovit:)

A szülőin mindent elmondtak, hogy itt mit kérnek.

De azért még vannak kétségeim néhány dologgal kapcsolatban.

Épp most vasalgatom neki az ovis ágyneműt stb.

2010. aug. 22. 13:41

Sziasztok!

Az én kislányom az oviban fűtési szezonban általában szoknyában és harisnyában van. A lánykák többnyire így vannak bent. Tehát viszem naci+ harisnya, aztán naci le, szoknya fel és mehet.

Tehát nálunk harisnya kell minden napra 1. SZoknya is pár darab. Ja és a felső, ami hosszú ujjú vékony (alá egy póló), mert azt minden nap leeszi a drágám:)

Nálunk a kisfiúk is úgy vannak, hogy harisnya + rövidnaci. Cukik így:)

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. aug. 22. 13:39

Szia!

Szerintem viheted,nekem sem szóltak..

11. Ekka
2010. aug. 22. 13:35

Mi 3 percre lakunk az ovitól(gyalog).

Akkor nyugodtan vihetem abban, amiben ott is lesz?

(vagy át kell öltöztetni?)

2010. aug. 22. 13:32
Te döntöd el hogy milyen ruhát, cipőt veszel, de arra figyelj, hogy az a gyereknek kényelmes és könnyen felvehető legyen. Papucs nem igazán célszerű az óvodában, inkább szandál, vagy vászon kis cipő. Egy váltóruha legyen, bármi előfordulhat ami miatt át kell öltöztetni a gyermeket. Amúgy nem kell új ruhákat venni, amiket otthon is használ az tökéletesen megfelel. Az óvoda nem divatbemutató, hanem játszóhely. Ennek megfelelően jó időben rövid naci póló, hűvösebb időben szabadidő ruha teljesen jó.
9. d781f12808 (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2010. aug. 22. 13:32

A mi ovinkba csak egy váltás ruhát kértek!

De azt nyáron é télen is!

Nem lehetett a gyerek abban egész nap amibe ment!

És aludni is abban aludt!

Ami nekem fura volt, mert ha itthon délben lefeküdt mindig átvette a pizsit!

És télen is másik kezes lábast és csizmát kértek!

2010. aug. 22. 13:32
Pulcsiknál jobb a kardigán, könnyebben kezeli:) A váltózsákban pedig mindenből legyen(rövid, hosszú, vastag, vékony)
2010. aug. 22. 13:30
Nadrágból legyen annyi otthon, hogy minden napra jusson. Praktikus ha gumis derekúak, hogy könnyen tudjon öltözni, vetkőzni. Papucsot nem ajánlom, olyan legyen, amit könnyű le fel venni, de stabilan van a lábán-mamusz v. tépőzáras tornacipő.
2010. aug. 22. 13:29
Igen, ruhára:)
5. pethoevi (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. aug. 22. 13:29

nadrágból szerintem egy db elég váltósnak.

ha kiscsoportos a kicsid,lehet tépőzáras is,de papucs ne,mert balesetveszélyes!

Ha úgy gondolod,szerintem lehet külön kabija,amiben kimehet játszani és nem baj,ha koszos lesz!:-)

4. d781f12808 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. aug. 22. 13:28
Ezt ruhára érted?
2010. aug. 22. 13:28

ha tisztasági csomagra gondolsz,akkor annyit és olyat amit az óvónők mondanak.

váltóruciból mindenből egyet,bugyit és zoknit is!

2010. aug. 22. 13:27

Gondolok itt olyanra, hogy naciból mennyi kell? Milyen legyen a cipő? (csak tépőzáras jó?) Milyen legyen a benti cipő, lehet-e esetleg papucs?

Legyen-e külön benti kabát, ami ott marad az oviba?

Stb. stb.

2010. aug. 22. 13:26
Tapasztalt Anyukák! Oviba miből mennyit, és milyet?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook