Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolába megyünk. Miből milyet érdemes beszerezni? (írószerek táska, stb) fórum

Iskolába megyünk. Miből milyet érdemes beszerezni? (írószerek táska, stb) (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Bonti74 (válaszként erre: 29. - Migerben)
2012. júl. 17. 13:23
Nálunk elsőben és másodikban minden egyes ceruzára, radírra, temperára, felsőbe, cipőbe stb... bele kellett írni a nevét a gyereknek.
30. migerben (válaszként erre: 24. - Pan Dóra)
2012. júl. 17. 13:10

Könnyebb vele szépen írni, mint a puha ceruzákkal. Ami igazán nem való egy elsősnek, az a rotring és a töltő ceruzák.


Radírból én a Rotringot vagy az elefántosat javaslom. Ezek nem maszatolnak. Az illatos, színes, mesefigurás radírok általában nem használhatóak, mert mázolnak, maszatolnak.

29. migerben (válaszként erre: 27. - Kitrákotty)
2012. júl. 17. 13:07

A legtöbb kicsi nem ismeri meg a felszerelését, ha az tovább került a padjáról...

Nálunk a tanári asztalon van egy ceruzatartó, ott gyűjtjük a kallódó ceruzákat, radírokat. Mindig tele van. Hiába a jelölések, a gyerekek válasza a legtöbbször az, hogy nem az enyém. Ugyan ez vonatkozik a fogason lógó felsőkre is. És ha már ott van 1-2 hete néha még a szülő sem ismeri fel.

28. Bonti74 (válaszként erre: 27. - Kitrákotty)
2012. júl. 17. 11:57

Hát igen, ebben az esetben meggondolnám!:)

Szerintem meg is fogom, mert a középső lányom nagyon gyanítom ilyen lesz, neki nem lesz érdemes túl márkásba beruházni... Még az iskolatáskája is kínai, leértékelve...kemény 800ft volt!:))

Szegény harmadik lányom alig tud tőle valamit örökölni, mert a ruháit is eléggé elhasználja.

27. kitrákotty (válaszként erre: 26. - Bonti74)
2012. júl. 17. 08:29
Kivéve, ha olyan gyerekről van szó, aki folyton elhagyja a holmiját, köztük a drága ceruzákat is :-)
26. Bonti74 (válaszként erre: 22. - Benibubu)
2012. júl. 17. 07:31
Én a Castell ceruzákra esküszöm, nagyon sokáig bírják és szépen fognak. Igaz drágább, de sokkal tovább tart.
25. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2012. júl. 16. 20:59
Én meg madzagot fűztem át a fiam radírján, így kötöttem a tolltartójához, mert ovis jel ide vagy oda, az a fránya radír mindig akkor tűnt el, amikor a legjobban kellett volna :)))
24. Pan Dóra (válaszként erre: 21. - Migerben)
2012. júl. 16. 20:54
A HB-s szerintem kemény egy kis elsősnek, de végülis a gyakorlat majd igazolja a szülőnek, hogy mi jobb a gyerekének. :)
23. kitrákotty (válaszként erre: 22. - Benibubu)
2012. júl. 16. 16:00

Színesből szerintem jó a vastag is, ha eddig is azt használta. ami az ő kezének megfelelő, kényelmes, olyat vegyél (meg persze ami jó minőségű, szépen lehet vele dolgozni).


herlitz olló biztos jó, ha hegyeset kértek, vegyél olyat.

nekünk maped volt, az nagyon jó, aztán el is hagyta a gyerek :-D (hogy a francba, ma se értem, hisz csak az osztályteremben használták).

2012. júl. 16. 14:53
Köszönöm a tanácsoka! Ma el is mentem és beszereztem néhány grafit ceruzát (lyra,milan,faber castell,stb) Most pár hétig próbálgatjuk őket. Elsősnek színes cerkából lehet vastagat tenni a tolltartóba? Vagy az inkább kisebbeknek való? Itthon eddig vastaggal rajzoltak. Viszot lett egy új kérdésem. A herlitz ollók jók? Mert egy csomó kerekített végűt láttam,de direkt kérték,hogy hegyes legyen. A herlitz tünt a leghegyesebbnek.
21. migerben (válaszként erre: 17. - Pan Dóra)
2012. júl. 16. 13:46

B-s ceruzát rajz órára szoktunk kérni. Íráshoz a HB-s ceruzákat.

Igaz, hogy a B sokkal puhább, de épp ezért sokkal könnyebben maszatolódik. Rémesen tudnak kinézni a füzetek, ha puha ceruzával írnak a kicsik.

2012. júl. 16. 07:34

Szia!Nálunk adnak listát itt inkább HB-s ceruzza mert a B-sek igaz hogy jobban fognap mert puha ceruzák de nehezebb radirozni mert elsőbbe sokan még belenyomják nagyon ahogy irnak és itt nem szeretik a tanárok ,fontos a piros-kék ceruza lehetőleg elsőben vastag abból én mindig veszek bőven na meg a grafitból mert vagy hamar elkoptatják vag eltünik ,szinesből én sem a legjobbat sem a legolcsóbbat gondolok arra ha eltünik ne drága ceruzza tünjön el mert elsőbe nem figyelnek még annyira leesik az asztalról elgurul .Radil -bol is többet vegyél az is fogyóeszköz.

Szerintem rotling nem való elsősnek mert annak könnyen törik a hegye.

Mindenbe az ovis jel alkoholos filcel irogattam rá még a ceruzára is de azt időnként ellenőriztem mert lekopott.

19. trapiti (válaszként erre: 17. - Pan Dóra)
2012. júl. 15. 23:31

Anno Anyukám azt csinálta, hogy a ceruza végén pengével levágott egy kis részt a festett felületről, és oda írta bele elsőben a jelünket, később a monogramunkat. Jó volt, mindig megvoltak a ceruzáink... :-)


Egyébként a ceruzákkal, pl. mivel szeret rajzolni, már jóval iskola előtt el kell kezdeni ismerkedni...

2012. júl. 15. 19:34
crayola, herlitz, faber castell a legjobb márkák
17. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Benibubu)
2012. júl. 15. 19:28

A grafitceruza puha legyen (2B), mert könnyebben tudnak vele írni, jól látszik, és nem lyukasztja ki a lapot. Erre figyelj a színes ceruzáknál is. Rotring ceruzát NE vegyél! Hasznos eszköz a postairón (vastag ceruza, egyik fele kék, a másik piros)


A füzetválasztásnál fontos a borító: ha a gyermeked figyelme könnyen elterelhető, akkor ne vegyél neki mindenféle mesefigurás füzetet, mert órán azt fogja nézegetni :(

A tolltartóba csak az elsőben elengedhetetlen írószerek kerüljenek, hogy ne kelljen felesleges terhet cipelnie (pl. emeletes tolltartó).


Még egy tanácsot mondanék, bár nem a kérdéshez kapcsolódik: én a gyerekeim minden taneszközére rárajzoltam az ovis jelüket (kivétel a ceruza), mert így jól be tudták azonosítani, mi az övék :)

2012. júl. 15. 10:23
Ha nem háromszögletű ceruzák mellett döntetek, akkor érdemes beszerezni néhány háromszögletű ceruzafogót.
15. migerben (válaszként erre: 10. - Benibubu)
2012. júl. 15. 10:20
Táskából háti táskát feltétlen. Ha mód van rá, akkor olyat, aminek a háta párnázott, széles a pántja, és azon is lehet párna. A mérete is fontos. Sajnos tavaly sok divatos táskát láttam, aminek a mérete olyan pici volt, hogy nem fértek el benne a nagy alakú tankönyvek. A minta inkább visszafogott legyen, mert lehet, hogy a mostani kedvenc mesehős a tavaszra már ciki lesz.
14. c22ca7f12f (válaszként erre: 1. - Benibubu)
2012. júl. 15. 09:29
táskából budmilt vettem,színes ceruzából herlitz-et,grafitból kooh-i-noor-t.de nem vettem belőle több fajtát, mert nekünk meghatározták hogy melyiket vegyem.Hb,B-s ből.a többiből a sünit.érdemes nem a legolcsóbb írószereket venni,mert nem jók semmire
2012. júl. 15. 09:23

Táskát sötétet, ceruztát olyat, aminek nem törik el a hegye mikor leesik.


Hama táskája van/volt a lányomnak, most megy negyedikbe, eddig hordta, de már nem akarja,m ert rózsaszínű.

12. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Benibubu)
2012. júl. 15. 09:21

Megnéztem. hááát.... én nem adnék ennyit egy táskáért, szettért sem. (külön-külön megvéve is minimum a felét spórolod meg)

de ez az én véleményem.


mi van akkor, ha jövőre újat akar a gyermek, mert pl. unja a mintáját? kidobnál egy rakás pénzt...


az extrák közül egyedül az esővédő, amit nem láttam más táskánál, a többit az olcsóbb táskák is "tudják" szvsz.

gyalog fogtok járni iskolába, és a gyerek viszi a hátán a táskát?

mert ebben az esetben fontos, hogy könnyű legyen (herlitzünk pl. kevesebb mint 1 kg üresen), és ergonómikus kialakítású a hátrésze, egyéb esetben teljesen mindegy, milyet vesztek, mert úgyis az autó/te viszitek.

11. jooeva
2012. júl. 15. 06:57

Nekünk színesből nagyon bevált a Lidl-ben kapható, vastag, háromszög, jól hegyezhető és szép a színe, 600Ft a 12db-os.

Táska budmil, 8000Ft volt, de meg sem látszik rajta az 1 év használat.

2012. júl. 14. 22:56
Köszi a tanácsokat ilyenekre gondoltam. Azt kérték,hogy ha lehet hárömszöges ceruzákat vegyünk. De az jó ötlet,hogy vegyek több fajtát aztán majd kiderül a fiamnak melyik tetszik. És táskából? Láttunk egy szuper Hama versenyautósat. Nagyon dicsérte az eladó,de hát egy fél vagyon. Bár az egy szett volt
2012. júl. 14. 22:50

Filctollból viszont az icoval nem volt jó tapasztalatom, nagyon hamar kifogy.

valami fura nevű van nekünk, mindkét végén használható (vékony-vastag), és most év végén hozta haza a gyerek (technika dobozban tartják, tanév közben nem hozza haza), és még mindig kifogástalanul lehet vele dolgozni.

holnap megnézem a nevét (már alszanak a gyerekek, nem akarok zörögni).


Táska:

az én gyerekemnek herlitz van, könnyű, hagyományos fazonú, csatos.

hogy milyet vesztek, nagyban függ attól, hogy ő hordja-e vagy te cipeled, minden nap viszi-e vagy csak hétfő-péntek, mennyi cuccot kell hordania benne, uzsonna is beleférjen-e vagy arra külön kell táska, stb.

cipzárosat semmiképp ne vegyél, hamar tönkremegy benne a cipzár!

csatosat is próbáld meg a gyerekkel, mert vannak olyan budmilok pl., amit nem minden gyerek tud kicsatolni, nehezebb használni.

2012. júl. 14. 22:41
grafitból a fabel castell hb nagyon jó, szépen, halványan ír, nem törik el a hegy, ha leesik, van 3szög alakú is. nagyon szupi a hozzávaló 3szögletű radír. drága, de megéri, mert tiszta lesz a gyerkőc munkája. Én színest is ebből vettem, mert élénkebbek a színei, mutatósabb lesz a rajz, amit készít, de gyorsan is kopik a hegye.Többi rajzeszközökből süni. Füzetből hajós emblémás: elég kemény a borító lap, elég vastagok a lapok, nem esik szét fél év alatt, és öntapadós fóliával borítottam, így nem gyűrődik.
7. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Benibubu)
2012. júl. 14. 22:41

ceruzából jó a herlitz, a faber castell, lyra, és a koh-i-noor is bejött nekünk (nem mindegy, hogy B vagy HB, esetleg 2B), ki kell próbálgatni.

mai napig, ha írószerben járok - bármi okból - mindig veszek grafitceruzákat. Az ugyanis fogyóeszköz, mindből vehetsz egyet kezdésnek, aztán majd kialakul, hogy a te gyerekednek melyik jön be.


színes ceruzából csak herlitzet vagy lyrát veszek (lyrából ritkán, de lehet kapni darabra is, így mindig csak azt a színt pótolom, ami jobban fogy)


füzetből az ico süniset vettük, jó minőségű!


zsírkrétát épp ma néztem meg, hogy milyen volt, mert ugyanolyat szeretnék venni idén is, ars una pasztellkréta, nagyon szép élénk színei vannak és szépen lehet vele dolgozni.

6. megi04 (válaszként erre: 3. - Benibubu)
2012. júl. 14. 22:33
Sokaknak bejön a süni...Suliban is ajánlják...Nem túl drága,és elég jó...
2012. júl. 14. 22:26

Nem adtak listát a suliban, miből mennyi és milyen kell?

Ha nem, érdeklődj a sulinál, hátha van már lista, vagy nézd meg a suli honlapját, oda is fel szokták rakni.

Ne vásárolj méregdrágán kétszer!

4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Benibubu)
2012. júl. 14. 22:26

ceruzából csakis herlitzet vegyél

+rotring radírt

3. benibubu (válaszként erre: 2. - Megi04)
2012. júl. 14. 22:23
Listánk már van,de én inkább arra gondoltam,hogy pl. ceruzából,zsírkrétából milyen márkát érdemes választani. Ezeket nem szabták meg,hogy milyenek legyenek.
2012. júl. 14. 22:17
Iskola válogatja...Ők mondják meg,miből mennyit,milyent kérnek... Sokan előre megveszik,és mégsem az kell...:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook