Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok az ingaheréről - 2 éves kisfiammal kapcsolatban mire számíthatok? fórum

Tapasztalatok az ingaheréről - 2 éves kisfiammal kapcsolatban mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 2. 22:40
Ahogy olvasgatok itt...egyre biztosabb a műtét....:-(
17. 051809cc90 (válaszként erre: 15. - Bring12)
2013. máj. 2. 21:21

Kisfiamnak is melegben vannak a helyén, ma pl.Nagyon szépen benne voltak. Erre őőőőő nekiállt és mozgatta...fel le mozgatta a zacskón belül a heréket...mondom neki, nem szabad!!!!Vááááááááá!!!


neked mennyi idős a kisfiad?

2013. máj. 2. 21:20
Én is aggódom ezen a hormonkezeléses dolgon...pláne hogy egy két bajunk van még az ingaherén kivül is..és nem tudom mi van ezekben a hormonokban...vááááááááááá....akkor készüljek fel lelkileg megint egy műtétre?Jól van..akkor nem lepődöm majd meg...már ki vagyunk képezve...
2013. máj. 2. 14:40
Sziasztok ! Mi ma voltunk az 1 éves státusz ön a kisfiammal és azt mondta a doktornő, hogy neki sem mindig vannak a golyszlik a zacsiban, csak melegben. Azt mondta egyenlőre nincs teendő vele. A hormonkezelést én sem engedném az tuti!
2013. máj. 2. 13:36
Lányok, a tesóm urológián nővér, ne akarjátok a hormonkezelést, szinte minden esetben úgyis műtét a vége. Alig 1-2 kisfiú volt, akinél hormonkezelés után változott, kérdéses az is, hogy ez magától is mogoldódott volna? Könnyen lehet, hogy nem a hormonkezelés eredméne. Náluk már nem is alkalmazzák a hormonkezelést...
13. 051809cc90 (válaszként erre: 11. - Ludas matyi77)
2013. máj. 2. 10:54
Ír még valaki ebbe a forumba?Vannak tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Kisfiamnak is ingaheréje van....mire lehet számitani??:-( Beutaltak minket az urologiára....van akinek az injekciótol lejött?
2010. jún. 29. 11:31

Sziasztok,

mi tegnap voltunk a Heim Pálba ilyen ügyben. A kisfiam 4 hónapos és születése óta nincsenek helyén a heréi. Megvizsgálták a bal tapintható hasüregen kívül van a jobb nem tapintható, de az ultrahang kimutatta, hogy megvan csak a hasüregben. Augusztusban hormon injekciós kúrát kap (4X1) 4 hétig, ha az sem hozza le, aminek sajnos csak 50 % az esélye , akkor műtét. Októberben az egyiket decemberben a másikat. Én nagyon aggódom egy ilyen pici babát altatni és a műtét nem ehet előtte stb. nem tudom, hogy fog menni. Sokat imádkozom, hogy ne kelljen megműteni és addig leszálljanak.

Nekem azt mondták, hogy 1 éves koráig a herezacskóban kell lenniük a heréknek. Ezért kell ham,arabb a műtét és annyiban jobb, hogy minél kisebb annál jobban gyógyul és nem fog rá emlékezni.

Ha van tapasztalatotok ilyen ügyben kérlek írjatok.

2010. máj. 24. 22:23

Sziasztok!

Latom mar nagyon reg nem irt ide senki.A 8 honapos kisfiamnak nincsenek a helyen a kis golyoi,a jobb oldali neha a helyen van,inkabb furdeskor,s nagy ritkan a bal oldalit is latni.Eddig a doki nem mondott semmit,h gond van.Engem zavart,h nincsenek a helyukon,s most mikor utana olvastam latom,h eleg nagy gond ha 2 eves korara nem szallnak le.A jovo heten megyunk altalanos kivizsgalasra,s akkor rakerdezek!

Kivancsi vagyok van meg valaki ebben a helyzetben?

2008. jan. 25. 17:39

Sziasztok!

Hát, sok idő eltelt, amióta nem írt ide senki. Sajnos a kisunokámnak még mindig a hasüregében van a golyócska, így nem tudjuk még, hogy mi lesz vele.

Másoknál, hogy alakult a dolog?

9. Erás (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2007. júl. 19. 11:50

Szia! Nálunk annyi a változás, hogy most a nagy melegben a helyükön vannak a kis alsóban is. Viszont észrevettem, hogy a jobb oldali valamivel feljebb van és hamarabb vissza is húzódik, mint a másik. Az ősszel majd meglátjuk, mi lesz.

Nagyon édesek a kis unokáid, szorítok Nektek, hogy a helyére kerüljön az a golyócska, van még időtök!:)

2007. júl. 16. 00:09
Sziasztok! Eltelt egy hónap,hogy nem írtatok ide semmit. Mi történt azóta? Nekem a pici unokámnál van olyan probléma, hogy csak az egyik golyója jött le a zacsiba. Fiaméknak azt mondták az orvosok, hogy 1,5 éves koráig várjanak, ha addig nem jön le, akkor sajnos őt is műteni kell. Így mi is reménykedünk, hogy nem lesz szükség a műtétre.
7. Erás (válaszként erre: 6. - Szofka)
2007. jún. 20. 16:54

Szia Szofka!


Nagyon sajnálom, hogy ez történt Veletek, biztosan nehéz lehetett. Mi kaptunk még pár hónap haladékot, majd a nyár végén talán eldől, mi lesz velünk - vagyis a kisfiammal. Szeretném elkerülni a műtétet, de lehet, hogy sor kerül rá.

Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történeteket és hogy felajánlottad a segítségedet.

2007. jún. 5. 21:19
Nekem a kisfiam ugy szuletett,hogy az agyik kis golyoja nem volt lent teljesen a zacsijaban. Az akkori gyerekorvosa mondta is,hogy lehet,hogy ha kesobb sem szall le neki, akkor meg kell muteni. O azonban elment Gyesre, s a masik orvos nem foglalkozott vele, igy en sem, azt hittem minden rendben van. Egyszer, amikor a kisfiam majdnem 3 eves volt, nagyon nagy hasfajasra panaszkodott. Orditott, nem tudtuk megnyugtatni. Bevittuk a korhazba, s ott mondtak,hogy a golyoja feljebb csuszott, probaljam megnyugtatni, relaxalni, s ha magatol nem jon le a golyoja,akkor feloran belul mutik. Nem is tudom,hogy, de valahogy megnyugodott, ugyhogy akkor rogton nem kerult sor a mutetre, de azonnal elojegyeztek. A mutet sikeres volt, kb fel oraig tartott, es szerintem engem jobban megviselt mint ot. Most egy pici kis vagas (kb1 cm) van a popije felett. Azota mar tobb orvoshoz is elvittem,mert az a golyoja meg mindig egy kicsit feljebb van, de mindegyik megnyugtatott,hogy rendben van a gyerek. Hat, nem volt egyszeru, de szerencsere mi mar tul vagyunk rajta. Ha van kerdesetek, irjatok, segitek,ha tudok.
2007. máj. 13. 22:23
Igen, fürdéskor és akkor, ha kibontom a pelusból, de ahogy hűvösebb levegő éri őket, rögtön visszahúzódnak. Születésekor nem volt ilyen probléma, mikor hazajöttünk, akkor is a helyükön voltak, mikor a dokink megézte.
2007. máj. 9. 14:50
Hogy érted,hogy csak fürdéskor vannak a zacsiban?Máskor teljesen üres a herezacskó?Ezt születéskor észrevették a dokik?
2007. ápr. 24. 21:28

Szia Mongi!

Azt jelenti, hogy hideg vagy egyéb inger hatására a herezacskóból a herék felcsúsznak a hasüregbe. Ha pl. meleg víz éri a nemi szervet, a herék ismét visszakerülnek a helyükre.

Nálunk sajnos az a helyzet, hogy csak fürdéskor kerülnek a herék a zacsiba, egyébként a zacsi kicsi és ráncos. Úgy hallottam, hogy először hormonkezelést kap a kicsi, ha nem használ, sajnos műteni kell majd.

2007. ápr. 24. 21:14

Szia!

MI az az ingahere?Nekem is kisfiam van,s érdekel ez a kérdés.Meg a válaszok is.

2007. ápr. 24. 11:38
Tapasztalatok az ingaheréről - 2 éves kisfiammal kapcsolatban mire számíthatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook