Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarítás a lakásban és házimunkák... fórum

Takarítás a lakásban és házimunkák... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 18. 11:20
Én mindig megdöbbenek, hogy manapság még mindig sok helyen az a módi, hogy mindent a nő csinál. Én már az elején megmondtam a páromnak, hogy nem a rabszolgája, meg az édesanyja vagyok, nem fogom mindenben kiszolgálni. El is végzi, amit rábízok. Manapság már mi nők is ugyanannyit dolgozunk, a házi munka is közös kell, hogy legyen. Én ugyan nem leszek mártír az biztos.
30. 22f896f6ef (válaszként erre: 27. - Shaka13)
2010. júl. 9. 16:34

Sziasztok. Én is nő vagyok, és egyedül, és van egy betonos műhelyem:-))) A többször felseperni is jó megoldás, de nekem van a mühelyben egy lakásból már kiselejtezett, de még dolgozó porszívóm, pont az ilyen dolgokra.... Ha fej nélkül csak a csőcsonkkal végigporszívózod a betont, akkor egész jól kijön a beton porózus felületéből a por.

Ha nem nagyon gödrös, akkor fel is lehet utána mosni,többször is, és egyszer csak elfogy onnét a sok por.Ennél jobb ötletem nincs.Mindenesetre sok időd rámegy majd, ha igazán rendesre meg akarod csinálni, de nem lehetetlen :-))

29. Szibor (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. jún. 4. 20:31
Nekem az is segítség, ha agyerekeket kiviszi a jétszótérre, amg én rendetrakok, takarítok. Megbecsülés, na ja, inkább a gyerekek rakodnak szét, de mindenki igyekszik megcsinálni a maga feladatát.
28. mamszi58 (válaszként erre: 29. - Nm)
2010. jún. 3. 20:10
Nagyon szívesen !
2010. ápr. 27. 11:05

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni a következő dologban. Családi házban élünk, amelynek van egy pincéje. Ez mindíg a férjem "birodalma" volt, így a takarítást is ő végezte(nem túl sűrün, 8 év alatt talán 2-3 alkalommal). 3 éve elköltözött tőlünk, a sz....jait pedig itthagyta az óriási kosszal együtt. Többször kértem őt hogy pakoljon össze és segítsen kitakarítani, de a kérésem természetesen süket fülekre talált. Nem akarok tovább várni, úgy döntöttem hogy nekiveselkedek. Amiről úgy gondolom hogy szemét, azt kidobom, a többit összepakolom. Ez eddig nem is jelentene problémát, azonban a pince burkolata beton, amin iszonyúan sok por rakódott le egyébb kosszal egyetemben, és fogalmam sincsen arról hogy ezt hogyan takarítsam ki úgy, hogy ne lepje el az egész házat a felvert por. Tehát a kérdésem az, hogy a betonról hogy tudom, esetleg mivel tudom feltakarítani a sok koszt porolás nélkül?

A terveim között szerepel egyébként a pince burkolása folyékony valamivel(ezt hirdetésben láttam, el kell teríteni a padlón, és egy kemény réteget képez), de ez még pénzhiány miatt egyenlőre kivitelezhetetlen.

Köszönöm a válaszotokat, szép napot kívánok!

26. mamszi58 (válaszként erre: 25. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 19. 14:20
Látod, ezért leszek én a világ legjobb anyósa, ha olyan menyeim lesznek , mint Te.
2010. ápr. 18. 19:30
na igen, ez gond...anyósom csodálkozik, hogy a kisfiát hogy tudtam rávenni, hogy segítsen a házimunkában, mert amíg nem volt nös, semmit az égvilágon meg nem csinált...passz...de az biztos, hogy azt már az elején tisztáztam vele, hogy nem akarom meghallani, hogy elhagyja a száját valaha is az a szó, hogy nöi munka...olyan nincs! Ha én ki tudok menni, és nyakig olajosan ki tudom cserélni az autón a téligumikat, akkor ö is fel tud esetleg mosni...és lön: igazat adott :-D
2010. ápr. 18. 18:53
Az én történetemben az a tragédia, hogy a példaként szereplő férfiak ( apukám, öcsém és sógorom )mind háziasak, tehát teljesen normális módon kiveszik a részüket a házimunkából. A fiaim is ezt látták és mégis megfordultak a haveri mintákon. Amikor azt kérdeztem, hogy elgondolkodott-e azon, hogy a haver apja hazatántorog részegen, belepisil a mosógépbe ( egy ilyen "alkalomkor" éppen ott voltam ) és elveri őket - szóval, hogy ezt is utánozzam le és részegen verjem őket ? Akkor az volt a válasz, hogy az egy másik család és jó, hogy mi nem úgy élünk. De arra, hogy a házimunkában se úgy éljünk, mint ők, arra nem tudtam rávenni őket. Most már mindegy. Tulajdonképpen az a baj, hogy nagyon szeretem kiszolgálni őket, csak néha már baromi fárasztó.
2010. ápr. 18. 18:40
Én "életemnetovábbjávalélek"(öreganyám),és mi úgy osztjuk meg a házimunkát,hogy én takarítok,főzök,ő addig kint kapirgál...ő nem tud mosogatni,kapálásban viszont profi! :) hát így élünk mi! :)
22. Anka71
2010. ápr. 18. 18:31

Nálunk a férjem porszívóz, (hála az égnek), a port én törölgetem le.

Ablakot is tisztít, mert pl. most tavasszal nem volt rá időm, annyi határidős munkám van. Szépen megcsinálta, nem csapta össze, igényes ilyenben.

Főzni én főzök (de ez nem munka, mert imádom.) A ház körül mindent ő csinál, kivéve, hogy a muskátlikat én ápolgatom a teraszon.

2010. ápr. 18. 18:25
Nalunk szombaton van nagytakaritas!mosas,portörles,fürdö, stb..stb..a baratom segit a porszivozasban altalaban ö szokott.Ö nagyon rendes fiu :) rendet hagy maga utan,barmelyik helysegröl legyen szo..ha nem vagyok otthon el is mosogat maga utan meg utanam is ha esetleg nekem szaladnom kell otthonrol..bar igyekszem mindig elmosogatni! nah es meg hetközben is felszokott szo nelkul porszivozni ha ugy lattja hogy szükseges :) Ö az igazi Ö :)
2010. ápr. 18. 18:18
az igen! jaj, ha nekem fiam lesz....
2010. ápr. 18. 18:04
Egyedülálló vagyok 25 éve, tehát minden t én csinálok. A fiaim, amíg kicsik voltak, segítettek, az egyik például csodálatosan mosogatott. Amikor az iskola felső tagozatába értek és elkezdtek átjárogatni haverokhoz, megváltoztak. A kicsi kb 12 évesen közölte velem, hogy ő nem porszívózhat. Ugyan, miért, kérdeztem. Azért felelte nagyon komolyan, mert ő férfi. Annyira édes volt, hogy kitört belőlem a röhögés. Iszonyatosan megbántódott, de most is tarja magát ehhez a tévhithez. Annyiban változik a helyzet, hogy, amikor még nagyon friss a szerelem és feljön hozzánk szíve hölgye, akkor felmos 1 moppnyit az ajtó és a szobája között. A nagyobb fiam csak akkor takarit, ha jön a kedvese, és akkor is csak ott, ahol látszik. Egyszer megpróbáltam rávenni őket a munkára, nem mosogattam és nem mostam. A saját ruháimat a munkahelyemen kimostam, de az övéket nem. Az evőeszközök egy 5 literes befőttes üvegben gyülekeztek és, amikor már tányér sem volt, akkor végre elmosogattak. A következőképpen: bepakolták az összes csetrest a fürdőkádba, ráengedtek egy egész flakon mosogatószert és teletöltötték forróvízzel. Pár óra múlva zuhannyal lemosták. Egy hétig sikáltam a kádat és eregettem mindenféle tisztítót a lefolyóba. Azóta nem kérem őket semmire.
18. judy47
2010. ápr. 18. 13:09
Én párom sem kedveli a takaritást! Viszont a rendet és a tisztaságot szereti.Amugy rengeteget segit,ugyan is ö föz.Többnyire a kedvenc ételemet.Nagyon rendes pasi csak hát nem birja a takaritást.Mint minden férfi.Épp tegnap takaritottam a lomtárt és rettenetesen idegesitette,hogy az elöszobába nem lehet közlekedni.
17. 7c1de072c3 (válaszként erre: 9. - E28ddc7c9b)
2010. ápr. 17. 18:54
:-DDDDD ez naggyon jóóó!!!!!! sürübben küldöm ki a garázsba bicajt szerlni!!!! Köszi az ötletet...hát nevelés terén anyós pajtás is rendesen elkapatta, az ég egyadta világon semmit nem kellett csinálnia (az öccsének sem kell, anyósom meg ezt szívja most, mint a torkos borz, hisz ö sem lesz már fiatalabb, a srác meg magától akár a koszba is belefulladna)! :-)
2010. ápr. 17. 18:36
Az én párom segít, ha megkérem... akár a főzésnél, vagy portörlésnél, még fel is porszívózik, vagy kiviszi a szemetet! De általában én szoktam csinálni
15. 9c8432d068 (válaszként erre: 14. - E28ddc7c9b)
2010. ápr. 17. 17:36

Ami azt illeti,a 38 éves házasságunk alatt csak akkor kaptam és kapok segítséget a takarításnál,ha emelgetni kell valamelyik nehéz bútort,vagy a kimosott függönyt feltenni.

Egyébként a porszívó hangjától is rosszul van a férjem.

A fiam viszont teljes mértékben kiveszi a részét otthon a házimunkából,főzésből,takarításból.Szerencsés a menyem.

Ezért is indítottam ezt a fórumot,hogy megtudjam,ki szerencsés ebben a témában,és ki nem az.

14. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - 9c8432d068)
2010. ápr. 17. 17:04

A fiam barátnője nem tudta elfogadni ezt a fajta "családmodelt".

Én lazán, úgy szoktam emlegetni, hogy "zajos olasz család". Mindenki segít mindenkinek, sokszok olyan "csatazaj" van, hogy a saját hangod nem hallod.

A vejem imádja. Pedig ő is úgy nőtt fel, hogy "anyuci ágyba, szájába vitte a sült galambot".

Nálunk szokás, hogy főzésközben kostólunk. Eleinte mindig mindenre rámondta, hogy jó. Ma már megmeri mondani, ha szerinte kell valami a kajába.

Sőt mi több, megismerkedett a porszívóval, a seprűvel, a felmosóval.

13. MMea
2010. ápr. 17. 16:59
Nálunk a párom bármit megcsinál, persze néha nem magától, hanem eszébe kell juttatnom, de mindenben szívesen segít. Mosogatni szokott ő is azt nem kell kérnem, magától nekiáll ha látja, hogy sok van vagy ő főzött.
12. MMea (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. ápr. 17. 16:56
Jól tetted.
11. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. ápr. 17. 16:52
Ez állat jó!! Nem szoktam ilyen kifejezéseket használni, de nagyon brutkó lehetett! Ezek szerint sikerült a dolog!! :-))))))))))
10. 9c8432d068 (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. ápr. 17. 16:44
Ez aranyos lehetett,de felettébb hasznos is ezek szerint.:)))
9. e28ddc7c9b (válaszként erre: 7. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 17. 16:40

Csak akkor mosogat, ha valami olyant szerelt amitől koszos lett a körme alja.

Rájött, hogy ilyenkor ázik ki a legszebben. (Néha a mosogatás is hasznos.)

2010. ápr. 17. 16:37

Van!

Igaz mi "régi motorosok" vagyunk. 30 éve "tépjük" egymás idegzetét.


Anno anyósomék úgy nevelték, hogy a házi munka asszony dolga.

Én úgy nőttem fel, hogy összefog a család és csinálja. Ugyan úgy a kerti munkát, a jószág ellátást, a takarítást, a főzést.

Mikor megesküdtünk, első hétvégén, "életemértelmetlensége" reggeli után eltespedt a szobába, és leadta az "ebédrendelést".

Én ahogy illik, mellé feküdtem, és közöltem vele, hogy az én részemre is rendeljen ebédet, mert én a felesége, és nem a cselédje vagyok.

Hát azt a pofát látni kellett volna! Se köpni, se nyelni nem tudott!

Másnap elmesélte az "idesanyjának"! Na amit én kaptam!

Igaz még ma is emlegetjük, hogy az első hétvégi, vasárnapi ebéd, zsíroskenyér volt.

De most már ő is belátja, hogy mennyivel jobb a délutánt együtt tölteni. Délelőtt együtt gyorsan végzünk, délután lehet lazítani.

2010. ápr. 17. 16:35
Nálunk a szombat a takarítási nap, enyém a konyha, férjemé a porszívó. Ö ajánlotta, és nem is ellenkezik, szó nélkül megy végig és porszívóz. Még a teregetésben segít, de mosogatni nem hajlandó, ha a fene fenét szik, akkor sem...a saját cuccait szerteszét hagyja, de ha nagyon rámorgok, összepakolja...mint egy gyerek, pont olyan...a nappaliban, hálóban odafigyel a rendre, csak az ö kis kupaca...a számítógép körüli ösvényre gondolok winchesterekböl és egyéb, számomra beazonosíthatatlan ketyerékböl...
6. 118ace9012 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. ápr. 17. 16:30

Nálunk én végzem egyedül a házimunkát.

Abban segít a párom,hogy a hétvégi nagytakarításnál elviszi a lányunkat sétálni vagy átugranak a nagyiékhoz. Nekem már ez is óriási segítség! Nem kell kerülgetnem senkit, közben nem morog senki,hogy "minek,már megint" stb.

Meg őszintén, míg könyörögnék neki,hogy csináljon meg valamit,addig ezerszer megcsinálom,még így 8 hós terhesen is. :-)

Azt azért elvárom,hogy vigyázzon a rendre. Szerencsére evvel nincs is gond. :-)

2010. ápr. 17. 16:27
Elvem: nincs a hétvégén takarítás! Beütemezni, hogy melyik nap mit csinálsz a napi állandó mellett.
2010. ápr. 17. 16:23
Nálunk párom a mosogatásban segít, takarítani ő is utál:D
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Mamazon)
2010. ápr. 17. 16:14
Édes lehet. :)))
2010. ápr. 17. 16:10
Egymagam vagyok, de a három évesem segít(eni akar) mindenben :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook