Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tacskóbénulás fórum

Tacskóbénulás (beszélgetős fórum)


29. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Miss Angel)
2017. jan. 22. 16:39
Bízzunk benne, hogy legközelebb valami örömtelibb dologban kérdezed a véleményünket! :))
28. Miss Angel (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2017. jan. 22. 15:57
én köszönöm a segítségedet és a tanácsaidat:)
27. 12d083b51b (válaszként erre: 26. - Miss Angel)
2017. jan. 22. 15:53

Nagyon örülök neki! Valóban csodás hír! Szerencsére nem kellett műteni! Gondolom most már a kutyus is boldog. Mert egész biztosan az!

Vigyázzatok egymásra, örüljetek egymásnak! További szép napokat kívánok.

Köszi, hogy jelentkeztél! :))

2017. jan. 22. 15:27

sziasztok,úgy gondoltam ideje hogy a kutyuskáról irjak pár szót.

szépen gyógyult,köszönöm azoknak akik drukkoltak nekünk.olyan szépen megy már hogy alig látszik valami,pedig vissza ment a másik kutya mellé,fűtött kutyaháza van,szóval nincs hidegben,és már dokinál is voltunk kontrollon.,ő is elégedett az eredménnyel,persze kell vigyük vissza rendszeresen ellenőrzésre.

de fogok írni később is és bármi kérdésem van vele kapcsolatban,írok,mindenesetre én nagyon bíztam a gyógyulásban,de hogy ekkora lesz a javulás,megmondom őszintén,ebben nem reménykedtem.Mikor megláttam,alig akartam hinni a szememnek!olyan ,de olyan boldog vagyok!!!!!! :) <3

25. Miss Angel (válaszként erre: 24. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 6. 23:16
köszönöm szépen :*
24. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 20:40
Szívből jobbulást kívánok a kutyusodnak.
23. Miss Angel (válaszként erre: 22. - 12d083b51b)
2017. jan. 6. 14:23
egyébként köszönöm szépen ,hogy ennyire drukkolsz értünk és örülök annak is ,hogy akadnak még olyan emberek,akik ennyire szívükön viselik egy állat sorsát,hasonlóan hozzánk.Sajnos úgy tapasztalom,egyre kevesebben vagyunk,sokaknak az állat csak állat,nem érző lény,na de ebbe ne menjünk bele :( mindent megteszünk érte,tényleg,bármi fordulat van,írok + akkor is ha letelt a két hét :)
22. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 13:36
:)))
21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2017. jan. 6. 13:07
igen,ezt nekünk is mondta,de annyira okos,hogy levisszük,elvégzi gyorsan a dolgát és már spuri az ajtóhoz,onnan már ölbe és fel a meleg lakásba :)szóval pár percnél tovább ő nincs kint.azon is meglepődtem,hogy első nap történt egy kis baleset a kakilással,azóta se semmi,pedig én arra számítottam,hogy mint "kinti"kutyának,nehezére esik majd megszokni,hogy nem akkor végezheti el a dolgát,amikor akarja,de kellemes csalódás:)mindenképp írni fogok :)
20. 12d083b51b (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2017. jan. 6. 08:20

Örülök neki! Ez jó hír!

Szerintem ebben a hidegben ne vigyétek ki, nekünk akkor azt mondta a doki, hogy a hidegben merevebbek az izmok, az inak, nehezebben mozdulnak amerre kell, talán azért is történnek ezek a balesetek leginkább télen.

Persze, majd látod, hogyan alakul. Várunk, hogy jelentkezz!

19. Miss Angel (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2017. jan. 5. 20:07

köszönjük szépen.)

ma infúziót se kapott,eszik-iszik és a járása is javult,ha nincs gond akkor 2 hét múlva megyünk,ma már nagyobb séta is volt/persze csak kicsivel nagyobb mint tegnap,de haladunk :)/

18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2017. jan. 5. 14:16

Várjuk, hogy jelentkezz. Szurkolunk neki, nektek!

Hidd el, minden rendbejön, csak nem kell siettetni.

Tudom, hogy szereted, szeretitek, és az segít neki is, ha érzi, hogy bízhat bennetek. Ezer puszi neked is, neki is! :))

17. Miss Angel (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2017. jan. 5. 12:14

lázat mértek neki,nem volt,gyógyszert amit írtak ki,nem is tudtam/mertem neki adni mig nem vittük tegnap vissza,abszolut semmit nem mertem du 3ig neki adni,nehogy megint kezdjen hányni.Este már jó étvágya volt,a gyógyszert bele is tettük a kajába

a méztippet köszönöm,nem is gondoltam rá,még soha nem adtunk neki:)

16. Miss Angel (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. jan. 5. 12:11
szia,kapott infúziót,ma is vinni kell.az orvos szerint a tápváltás lehet a baj,párom szüleinél több házi kosztot evett,mi meg száraz táppal indítottunk,abból jól be is falt,de tegnap már nem adtunk neki.Egy ideig infúzióra vinni kell,néhány napig tuti,mert úgy látják ,hogy eléggé kiszáradt.Iszogat,de nem viszi túlzásba...egyelőre ennyit tudok irni.
2017. jan. 5. 07:49
Szevasztok! Mi újság a kutyussal???
14. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Miss Angel)
2017. jan. 4. 18:45
remélem javul a kutyusod majd az orvos után, nagyon sajnálom.
13. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Miss Angel)
2017. jan. 4. 14:19

Nem lehet, hogy az este üres gyomorra kapta a gyógyszert, és azért lett rossz a gyomra???


A gyógyszert a mienk sem akarta bevenni: kenőmájast vettünk, kis falatokba gyúrtuk bele a gyógyikát szemenként, úgy elnyelte, mint kacsa a nokedlit.


Ha esetleg lázas és nem akar enni, a mézet nem igazán fogadta el addig, míg az orrára kentük az ujjunkkal, persze hogy azt onnét lenyalta.

A kis tányérkát amiben elébe raktuk a mézet, attól kezdve kinyalta.


A valódi akácméz immunerősítő és rengeteg tápanyag van benne, de csak akkor eszi meg, ha lázas. Ha már egyszer rákapott, nem kell külön erőltetni, attól kezdve tudja ő, amikor arra lesz szüksége.


Várom, hogy jelentkezz.

2017. jan. 4. 11:57

köszönöm a sok biztatást,de most sok jó hírrel megint nem tudok szolgálni:(


az éjjel ránéztem/előszobában van,külön kell zárni éjszakára a macskától/,aztán észrevettem,hogy hányt,kitakarítottam,visszafeküdt,majd aludt,reggelre megint összehányta az egész előszobát,úgyh felhívtam az orvost,délutánra hívott minket,megírom mit mondott.Sajnos így ugye semmilyen gyógyszert nem tudtam neki beadni,se enni nem etettem,csak száraz táp van előtte,de az se kell.És lehangolt is,bár azt nem tudom hogy ennek tudjam be,vagy mert a párom mostmár dolgozik és őt hiányolja.szomorú vagyok nagyon :(

11. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2017. jan. 4. 07:33

Én is úgy gondolom, hogy fiatal még a kutyus, egyrészt a gyógyszeres kezelésre is jobban reagál, mint a mienk volt. Másrészt a gyógyszerek is jobbak már azóta, tehát ez alapján is nagyobb a gyógyulás esélye.


De szerintem nem kell műtétre gondolni, ha a gyógyszeres kezeléssel helyrejön annyira, hogy csak kicsi járás-hiba marad, fájdalom nélkül, akkor az már tökéletes...

10. elbb (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2017. jan. 3. 23:06
nagynenem kutyusa harom evesen lett ezzel a problemaval mutve, azota is jol van pedig ennek mar 4 eve. Eleven, jatekos, imadnivalo. Adjatok neki eselyt erre is. De persze szoritok hogy segitsen a gyogyszer.
9. Miss Angel (válaszként erre: 7. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 3. 21:46
köszönjük szépen!
8. Miss Angel (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. jan. 3. 21:46

ő fekete-cser, fajtiszta ,8kilós,csodaszép fényes ,okos barna szemekkel...imádjuk.

azt mondták ma,ha 10nap alatt nem javul a kapott gyógyszerektől akkor már csak a műtét marad ami bizonytalan kimenetelű,de nagyon,kb 50-50százalék,hogy sikerül,vagy sem,de akár bele is halhat.A párom nem engedi megműttetni ha úgy alakulna,én ezt meg is értem....de erre most igyekszünk nem gondolni.

Annyit mondtak még,hogy van amire jól reagál,/pl a szurit mikor a hátsó combrészbe kapta,felszisszent/van amire nem,kihúzta a doki hátra a lábát ő nem húzta vissza,úgy maradt,azt mondta az pl nem jó jel ,de bármi lehet.De nem fogjuk feladni,az is vigasztal vmelyest,hogy olyan kezekben van,akik már bizonyítottak,a cicámat 3 hónapos korában mentették meg,mert ő is beteg volt.Azóta makk egészséges,már ivartalanítása is volt,és jövőre lesz 3 éves :) nem is vinnék soha semmilyen állatomat,ha lenne,máshová,csakis hozzájuk!

2017. jan. 3. 18:30
nagyon sajnálom és jobbulást kívánok a kutyusodnak
6. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2017. jan. 3. 16:42

egy rossz mozdulat = a '70-es években ugyanígy januárban, de nagyon kemény tél volt, vastag hóval, és a lépcsőkről sem igazán tudtuk letakarítani a havat. Előtte már 1000x megtette azt az utat le-fel, semmi baj, akkor rosszul mozdult.

Az, hogy egyedül van, vagy a legkedvesebb barátjával, e tekintetben szerintem mindegy.

És ugye azóta eltelt közel 50 év, az orvostudomány is fejlődött, ne add fel, meggyógyul, fiatal még!


A mienk is fiú volt, Oszkárnak hívtuk. Nagy betyár, de zabálni való, fajtiszta, rozsdabarna, vagy minek mondjam.

A titek? Mondod, hogy szintén fiú...

5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2017. jan. 3. 16:28

köszönöm szépen,hogy mindezt megosztottad velem,a tieteket nagyon sajnálom :(

igen,szeretik egymást,de a másik egy német juhász ,és ugye jóval nagyobb nála,attól félünk,később nehogy megint megsérüljön mellette.Bár azért már jóideje együtt vannak,semmi baj nem volt.Az orvos pedzegette hogy játék közben is megsérülhetett,de ez most vagy így történt,vagy nem,kár agyalni rajta,mert én is olvastam erröl a betegségről,hogy akár egy rossz mozdulat és bekövetkezhet a baj.


természetesen,amig csak szükséges,nálunk lesz itthon...

2017. jan. 3. 15:54

Egyébként a mi tacsink öreg volt már 10-11 év körüli volt, és utána még egy bő évet élt. Egy idő után már nem volt fizikai fájdalom.

A tiétek még fiatal, hiszem, hogy rendbejön!

3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2017. jan. 3. 15:47

Tipikus tacsi-betegség. Hosszú derekuk van, ha rosszul lépnek, és valamelyik csigolya kimozdul, stb. stb.

Tartsátok meleg, fűtött helyen.

Hozzánk csak másnap d.u. jött ki a doki, injekció kúra + egyéb bogyók, stb. stb. ... sajnos a mienk nem áll lábra azok után, még néhány évig ápolgattuk, meg minden, ami a totál bénulással együtt jár. A mienk sajnos nem gyógyult meg.


Örüljetek neki, ha javul, és ismét képes lesz járni. Nagyon vigyázzatok rá, imádni való teremtés.


Majd ha már az orvos szerint elérte az elérhető teljes javulást (reméljük, hogy 100 % lesz), óvatosan össze engeditek a másik kutyussal, hiszen az is meglehet, hogy erősen kötődnek egymáshoz. Akkor viszont jobb lesz neki/nekik, ha ismét együtt lehetnek. Majd látjátok.

Írj, hogyan is alakulnak majd a dolgok.

2017. jan. 3. 15:22
ja azt elfelejtettem irni, ő 4 éves fiú törpetacskó...
2017. jan. 3. 15:15

sziasztok!!


most egy égetően fontos kérdésem lenne hozzátok,illetve tapasztalatokat várnék azoktól,akiknek a kutyusa átesett hasonlón.

Tünetek:a kutyus hátsó lábait nem vagy csak alig tudja mozgatni ,húzza maga után/alatt,nálunk ez a súlyossági fok egyelőre ,mivel rögtön ahogy észrevettük,orvoshoz vittük.Az orvos adott neki valamilyen vakcinát,kettőt is,azt mondta,egy nap alatt látványos javulást kell látnunk,ha nem akkor műteni kell,ami veszélyes téma,de ezt 1előre mellékvágányra tenném,mert a kiskutya tegnap óta javult,a lábain olykor már megáll és tesz pár lépést is elég szépen.

arra lennék elsősorban kíváncsi,akiknél ilyen történt:ha a kutyus meggyógyul,akkor is,mlyen mértékben??marad vissza neki vmilyen fogyatékosság mindenféleképp,vagy tökéletesen is meggyógyulhat??

lehet h*lye kérdés,de fontos lenne tudnunk,mert a kiskutya most nálunk lábadozik,egy 30 négyzetméteres lakásban,ahol macskát is tartunk,a két állat nem fér meg 1mással,abszolut nem lehet öket magukra hagyni/ez egyelőre nem probléma mert vigyázunk rájuk,megoldjuk/,de ha a kicsi teljesen felépülne,vissza menne kertesbe,ahol volt,a párom szüleihez,viszont ha marad bármilyen kis fogyatékossága is,nem engedjük vissza oda,mert nem 1edüli kutya lenne.


nagy segítség lenne a tapasztalatok megosztása most,mert el vagyunk nagyon keseredve,imádjuk és a legjobbat akarjuk majd neki!!!!

ha valaki azt javasolná,ezt orvostol kérdezzük,meg fogjuk,ma visszük vissza nyilván,délután,de mindenféle ezzel kapcsolatos tapasztalat érdekelne,köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook