Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülők és a gyerekek nevében kellene egy búcsúszöveg az óvónéninek, vajon hol találok ilyet? fórum

Szülők és a gyerekek nevében kellene egy búcsúszöveg az óvónéninek, vajon hol találok ilyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. Ibilili (válaszként erre: 38. - Esernyő57)
2013. jún. 4. 13:32

Szia!

A kisfiam fog ballagni az oviból, nekem jutott a megtiszteltetés, hogy köszönetet mondjak az ovi dolgozóinak, ha elküldenéd a szöveget nagyon megköszönném.

2012. máj. 14. 22:18

Bocsánat, tavaly nagyon aktuális volt a téma, mostanában nem jártam errefelé. Íme a szöveg - remélem segítek vele:)



Kedves óvó nénik, dadus nénik, szülők, gyerekek!

Először is Müller Péter szavait szeretném idézni:

„Néztél már gyerekszembe? Pár éves gyerek szemébe. De nem úgy felszínesen, ahogy mi egymásra nézünk - hanem komolyan. Kíváncsian. Mélyen. (...) Édenkerti tekintet ez. Zavartalan békés. Tiszta. És... boldog? Igen, boldog. De nem úgy, hogy örömteli, hanem úgy, hogy egységben él önmagával: egy olyan világból néz, ahol nincs még hasadtság, dráma, - ahol a lélek még nem koszos.”

Az óvó néni gyakran találkozik apró hercegnőkkel és overallos szuperhősökkel, akik nem létező teával kínálják őt saját udvartartásuk etikettje szerint, vagy nem létező szörnyek veszélyére figyelmeztetik. Figyelemre méltó tény, hogy e képzelt világokban a részletek nagyon is valósághű logikával állnak össze.

A gyerekekre különösen igazak Márai Sándor szavai:

„A világ megismerése érdekes, hasznos, gyönyörködtető, félelmetes vagy tanulságos; önmagunk megismerése a legnagyobb utazás, a legfélelmesebb felfedezés, a legtanulságosabb találkozás.”

Az óvó néni ott igyekszik a világ szebbé tételén, ahol a legfontosabb: a gyerekek között. Hol mesevárat épít mosolyból, szép szavakból, hol almaágat rajzol ...

Az óvó néni szívvel lélekkel ott van a gyermekeinkkel, és nem, mint kívülálló, hanem velük együtt él, bizakodva szemléli gyermekeinket és elmondja mi helyes, mi helytelen

Köszönjük óvó néninek az értünk és gyermekeinkért eltöltött segítőkész éveit, áldozatos munkáját.

Köszönjük az óvó nénik és dadus nénik odaadó, lelkiismeretes munkáját, soha el nem fogyó türelmét és jókedvét, a sok-sok vidám percet, meghitt pillanatot; ezt a 3-4 évet, és hogy egy ilyen jó csapatot hoztak össze.



Ha jól emlékszem Márai Sándor szavait végül nem említettük.

Jó munkát mindenkinek!

40. vmaja (válaszként erre: 38. - Esernyő57)
2012. máj. 10. 09:00

Szia!


Légy szíves tedd már közkinccsé a szövegedet. Sokunknak segyítenél vele :)

2012. máj. 2. 15:34
Esernyő57 ha lehetséges én szeretném ha elküldenéd nekem ezt a szöveget.
2011. jún. 10. 08:34

Sziasztok!


Mi már túl vagyunk a ballagáson, nagyon jól sikerült. Összeollóztam egy szöveget és akkora sikere volt! Óvónénik és szülők jöttek hozzám külön köszönetet mondani. Ha valakinek kell szóljön, bemásolom.

37. Angyalka-84 (válaszként erre: 24. - Esernyő57)
2011. máj. 31. 11:46
Nekem is jól jönne egy szöveg,mert ovisat nem találtam,csak iskolásat!:-(((
36. Angyalka-84 (válaszként erre: 7. - 7529edede9)
2011. máj. 31. 11:30
Nekem is kéne,ugyan ez a szitu,de már pénteken!Kéne egy jó búcsú szöveg!!!!!!
2011. máj. 31. 11:25
Sziasztok!A lányom pénteken ballag az oviból,és nekem kéne búcsúztatót írni és előadni,köszönetet mondani stb.a szülők nevében!Ha valaki tud ilyen szöveget,kérem küldje el,sürgős!!!!!!!KÖSZÖNÖM!
34. reload (válaszként erre: 33. - Davider)
2011. máj. 20. 11:30

Akkor jó :)))

Azt lehagytam, hogy a képekre rá lett írva, hogy ki miért szereti az óvónőt :)

33. davider (válaszként erre: 31. - Reload)
2011. máj. 20. 09:46
Persze persze hozd az ötleteket még 3 évig gyűjtögethetünk minél több legyen lehet válogatni:)
32. ac808a6b30 (válaszként erre: 31. - Reload)
2011. máj. 19. 18:38
De ezeket is gyűjtjük, -bár nem én vagyok a fórumindító-, de köszi:)
31. reload
2011. máj. 19. 16:36
Nem pont idevág, de jó ajándék volt :) Tavalyelőtt ballagott a lányom az oviból, mindegyik óvónéninek csináltattunk külön-külön egy emlékkönyvet, mindenkinek rajzolt az összes gyerek 1-1 képet és elmondta, hogy miért szereti az adott óvónőt. Ezek szépen le lettek fűzve, beragasztva. Nagyon megható és szép ajándék volt :)
2011. máj. 19. 13:23

Fogalmam sincs, beírtam a gugliba ezt:


"óvodai búcsúztató vers"


ott rengeteg van

29. sunshiney (válaszként erre: 22. - Ac808a6b30)
2011. máj. 19. 12:56
Költő, cím?Nagyon szép elmentettem!!!
2011. máj. 19. 12:14

Ja! Mennyi szép műsort csináltak nekünk karácsonyra, anyák-apák napjára, illik meghálálni.

Olyan kis édesek a gyerekek is, ahogy szavalnak:)

27. fehérleander (válaszként erre: 23. - Ac808a6b30)
2011. máj. 19. 12:03
Ugyanezzel búcsúztunk 2 éve az ovitól. Mikor vége lett a műsornak, felálltunk, mi szülők odamentünk a gyermekeink mögé, óvónéniket megkértük foglaljanak helyet és ezzel a verssel búcsúztunk. Teljesen titokban készültünk, napokig beszélték a községben, hogy így még nem búcsúzott senki. :-)
2011. máj. 19. 11:49

az én lányomnak,kedden volt az ovis ballagása,és kerámia szélcsengőt kaptak az óvónők,dadusok,a teteje az hogy milyen csoport,és a szélcsengők minden gyerek jele,és azokra volt a nevűk bele égetve.meg kaptak könyvet,amibe a gyerekekről voltak képek,rajzok,meg természetesen a virág.

és meglepetésként a gyerekek előadták zenei kísérettel a bóbitát.

nagyon szépek és aranyosak voltak.

szem nem igazán maradt szárazon,amilyen szépen elbúcsúztatták őket,és amilyen szépen elbúcsúztak tőlük.

2011. máj. 19. 11:42

Igen, lehet, hogy ki ne hagyj valakit, pl. a többi óvodást, akik maradnak, vagy a többi dolgozót (konyhásnéni, már nem név szerint megemlítve)


pl:


Kedves ballagó nyolcadikosok!


8 évet töltöttetek el ebben az iskolában. Eljött az idő, hogy továbblépjetek,

hogy más helyen próbáljatok szerencsét. Itt az ideje a búcsúnak. Búcsúztok

tanáraitoktól, az iskola dolgozóitól, tőlünk, iskolatársaitoktól és a tantermektől.

Búcsút vesztek a titkokkal teleírt iskolapadoktól is.


Nyolc szép évet töltöttetek ezen falak között.


Hat évesen még szorongva léptétek át az iskola küszöbét, valami új, ismeretlen

világba kerültetek. Tanítóitok, sok-sok türelemmel vezettek be titeket a betűk

és számok birodalmába.


Ötödik osztályban már ismerős tanárok fogadtak

titeket. Segítségükkel bővíthettétek ismereteitek körét. De ne feledjétek, nem

csak a tananyagot tanulhattátok meg tőlük, nem csak tanítottak, neveltek is

benneteket.


Sokszor talán nem hittetek nekik, de higgyétek el, ők csak a javatokat

akarták. Mindent, amit tettek értetek tették!


Búcsúzunk

most tőletek mi hetedikesek:


Hát itt hagytok minket. Talán vissza se néztek, amikor kiléptek ezen épület

falainak kapuján, egyenesen a nagybetűs ÉLETBE! Irigyellek és féltelek titeket

egyben, hiszen olyan kihívásokkal fogtok szembenézni, amiknek vagy meg tudtok

felelni, vagy nem. Már nem fog titeket körülvenni szeretett iskolánk

gondoskodása, féltő szeretete…


Üres és csendes lesz az iskola nélkületek. De soha ne feledjétek, hogy a …..Ált. Iskola tanulói voltatok 8 éven át, azért emléketeket sokáig őrizni

fogjuk.

Szomorúan gondolunk arra, hogy vége szakadt az együtt eltöltött időnek. Többet már nem

követünk el együtt diákcsínyeket, nem mesélhetünk egymásnak mulatságos,

tanulságos történeteket. Kívánjuk, hogy mindent, amit el szeretnétek érni,

sikerüljön!


Ady Endre soraival búcsúzunk:


A szárny megnőtt, üresen áll a fészek,

Csak álom volt a szép diákvilág,

S mint a fecske alkonyati szélben,

Ma szárnyat bont egy sereg diák.


(Ady)



Persze nekik nem kell ilyen hosszú, és a végén egy szép kis verset szavalhatnának kórusban, olyan kis könnyfakasztót, én már most bőgtem, egyik-másikon.

24. Esernyő57 (válaszként erre: 23. - Ac808a6b30)
2011. máj. 19. 11:37

Nagyon szépek ezek a versek!

Én egy szövegre gondolok, hogy én a Kata anyukája megköszönöm a többi szülő nevében és a gyerekek nevében, hogy foglalkoztak, törődtek a gyerekeinkkel, melléjük álltak, segítették őket stb... Olyasmi mint amikor a nyolcadikasok elbúcsúznak az ofőtől. Lehet, hogy egy olyan beszédet kellene átírni? Mert abból bizony találtam párat!

2011. máj. 19. 11:30

Édes óvónéni

el kell mostan válnunk!

Egy-két nap és már nem ide:

iskolába járunk.


Hálásan köszönünk

minden jót és szépet…

nem feledjük a sok kedves

óvodás emléket.


Azokat se, akik

velünk foglalkoztak

s értünk annyi fáradságos

áldozatot hoztak…


Édes óvónéni!

fél szívünk itt marad…

mert az, aki jóságot vet,

szeretetet arat…!

2011. máj. 19. 11:27

Ez milyen szép:


A kezünkben virágcsokor,

kis szívünkben szeretet.

Megköszönjük, azt a sok jót,

amit kaptunk tőletek.


Óvónéni, jaj de sokszor

Az öledbe vettél,

Vigasztaltál, mikor sírtam,

vagy velem nevettél.


Meseország száz csodáját

megmutattad szívesen,

Nevelgettél, tanítgattál,

türelemmel, kedvesen.


Véget ér, most mese, játék,

vár reánk az iskola!

Óvónéni, Dadusnéni,

nem feledünk el, soha!

21. Esernyő57 (válaszként erre: 20. - Ac808a6b30)
2011. máj. 19. 11:27
köszi, megpróbálom
2011. máj. 19. 11:25

Most beirtam gugliba:


"óvodai búcsúztató vers"


Tök jók vannak, át lehetne alakítani őket személyre, névre szólóan akár.

2011. máj. 19. 11:21
Azta de jók ezek az ötletek lehet majd 3 év mulva mazsolázni:))
2011. máj. 19. 11:18

volt olyan ötlet, hogy díszpárnára ráhímeztetjük a névsort, a neten olvastam olyant (lehet itt a hoxán), hogy egy kerámia nyitott könyv - és abba voltak beleírva a nevek a fazekas által.

Padlóvázába is lehet gravíroztatni.

17. davider (válaszként erre: 15. - Esernyő57)
2011. máj. 19. 11:15
De jó ez a tálca is na csajok adjatok ötleteket bár majd csak 3 év múlva lesz rá szükség de össze gyüjtük:))
2011. máj. 19. 11:10
csak valami szép búcsúszöveg kellene még...
15. Esernyő57 (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. máj. 19. 11:09
Én is pont ezt csináltam! Tegnap lett kész a fotókönyv, és nagyon jó lett; meg kapnak egy tálcát amibe bele van gravírozva a névsor. Na meg virág.
2011. máj. 19. 11:05

Úgye............na ezt majd privizem inkább......


Mi tudod nem ballagunk csak már nekünk ciki ennek a 3 anyukának,hogy mi sosem viszünk semmit.....:(

De ezt 4 év múlva felhasználjuk majd ezt az ötletet:))))

2011. máj. 19. 11:02
Nálunk 7 nagy búcsúzik.Minden szülőtől bekértem fényképet a gyerekről,meg rajzot.Csinálok egy albumot nekik,idézetekkel és a képekkel,meg rajzokkal.Mivel az ovis összeröffenéseken is csináltam fotókat,így lesznek életképek is.Szerintem ez egyedi és szép ajándék.Biztos örülnek az óvónők is és így legalább tudják,hogy kitől jött az ajándék.Egyébként nálunk is idióták a szülők.Mindenki szarik mindenre.Szomorú,hogy ezt adják örökségül a gyerekeiknek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook