Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Születés- és névnap megünneplése fórum

Születés- és névnap megünneplése (beszélgetős fórum)


2013. aug. 7. 20:14
mindkettot unnepeljuk mi is. mindig van ebed vagy vacsi ajandekozas es beszelgetes. semmi extra
21. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Bnedora)
2011. dec. 18. 14:36

Mi mind a kettőt megünnepeljük.

Finomakat főzök,születésnapokon van torta, névnapokon "csak" sütit készítek.

Ilyenkor összejön a család, barátok és jókat beszélgetünk.

20. bnedora (válaszként erre: 19. - D41005143d)
2011. nov. 26. 09:45
De jó, mennyivel több pénzünk maradna, ha nálunk sem lenne:-D
2011. nov. 26. 03:49
mi itt csak szulinapokat unneplunk/au-bol irok/.itt nincs olyan hogy nevnap.
2011. nov. 12. 16:31
Nálunk a családban a névnapokat nem nagyon tartjuk, csak inkább a szülinapokat. Névnapra felköszöntenek telefonon. Utólag kapunk kis ajándékot. Az unokák névnapjából sem csinálnak nagy ügyet a gyerekeink.Talán azért, mert nem érnek rá. A szülinapokat úgy tartjuk, hogy veszünk vagy csinálunk tortát és meghívjuk őket mind. Nagyobbik fiamék messze laknak, ezért ők nem mindig jönnek el, csak 1 évben egyszer. Az unokák szülinapja a legnagyobb ünnep, oda meghívnak mindig, rengeteg étel és ital, torta van, és persze adunk ajándékot.
2011. nov. 4. 23:14
A végén jól sikerült a születésnap. Először a sógornőm nem akart a férje mellé ülni, pedig úgy készültünk, hogy mindkettőjüket ünnepeljük. Nagyon mérges lettem rá, de gondoltam ő tudja. Amikor előkerült a torta, csak akkor ült mellé, már kissé könnyes szemmel, meghatódva. Az ajándékba kapott színházjegynek és egy Márai könyvnek nagyon örültek. Kíváncsi leszek, tanul-e az eseményből, mert látszott rajta, hogy jól esett a családi megemlékezés.
2011. okt. 2. 21:14
Köszönöm, aranyosak vagytok:)Szerencsére az egész család hosszú életű, talán nekem is van jövőm:)
15. bnedora (válaszként erre: 14. - 645b490433)
2011. okt. 2. 19:16
Nem a pénz kérdése náluk, hanem a feleség hozzáállása. Csak anyósomnak fáj, hogy a fia 60. születésnapját nem ünnepelték meg, ezért ő szeretne neki utólag meglepetést csinálni.
14. 645b490433 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2011. okt. 2. 19:12
Ha ők így gondolják el kell fogadni mi is csak a szűk családba szoktunk ünnepelni. Nekünk arra pénzünk nincs, hogy nagy bulit csapjunk.
13. bnedora (válaszként erre: 11. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 2. 15:32

Nagypapádnak jó egészséget kívánok, bizony, nagyon szép kort élt meg.

Nálunk a szomszédban van egy 103 éves néni.

12. 706217a8a2 (válaszként erre: 11. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 2. 15:23
Nagyon szép kor.Gratulálok Isten éltesse még sokáig.Juditmama
11. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2011. okt. 2. 13:53

Szia!Én is szeretem ezeket a családi eseményeket, én így is nőttem fel, hogy mindig ünnepeltünk.Most, hogy már külön háztartásban élünk, én is meg szoktam invitálni a családot, szülinapokon,szeretem a közös nagy családi ebédeket ilyenkor:)

Szerintem a 60 elég kerek ahhoz, hogy együtt megünnepeljétek:)Édesapám jövőre lesz 60, biztosan mi is megünnepeljük a nagy családdal, valószínűleg egy jó kis bográcsozás kerekedik majd ki belőle.

Nagypapám november közepén lesz 90 éves, már szervezzük az eseményt:))Nagy buli lesz:)

2011. okt. 2. 13:37
Nem pusztán a fórumozás miatt nyitottam ezt a témát, hanem azért, mert családunkban más és más módon ünnepelnek. Pl. a sógorom 60. születésnapját nem ünnepelte meg a felesége, leánya, csak szűk családi körben, mikor él az édesanyja, és vannak testvérei. Úgy érezzük, hogy illet volna ezt a szép kerek évfordulót (ha eddig nem is) most emlékezetesebbé tenni. Mi, most pótolni szeretnénk meglepetésszerűen. Erről mi a véleményetek?
2011. okt. 1. 23:50
Évek óta nem ünnepeltem "családi" körben egyiket sem!Általában mindig dolgoztam szülinapomon,vagy névnapomon!Nem tartottam,vagy ha csúsztattam piálás lett a vége,baráti körben!Jövő hónapban leszek 26,majd megírom,hogy töltöttem :))))
8. Léna055 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2011. okt. 1. 23:41
Problémánk nincsenek. Mindig az rendezi az ünnepi ebédet, akinek a szülinapja van. A családdal is ünnepelek, aztán bulizunk egyet a barátokkal. A két dolgot nem vegyítem. :)
2011. okt. 1. 21:52

Köszi az eddigi válaszokat, és várom a többit is.

Vannak-e problémák az ünneplések körül? Meghívásos alapon történik-e, vagy mivel születés-névnap, jöhet bárki előzetes bejelentkezés nélkül is.

2011. okt. 1. 06:42
Hivatalos névnapom nincs,a születésnapom a feledés homályába merült:(
2011. okt. 1. 01:41
Nálunk is hasonlóan telik. Néha összevontan ünnepelünk, ugyanis sok az azonos hónapban lévő szüli és névnap.Szülinapkor nagyobb, névnapkor kicsit kisebb ajándék. Én fontosnak tartom ezeket, mert ilyenkor együtt van az egész család.:)
2011. szept. 30. 22:40

Szia!

Nálunk folyamatában történik,általában sosem a napján,sőt néha sikerül összevárni a névnapot-születésnapot-karácsonyt:D

Szülinapon torta mindig van,névnapon általában inkább egyéb sütemény+ pezsgő. Ajándékokat leginkább a kisebbeknek veszünk, a nők virágot is kapnak. Szüleink sírjára ilyenkor mindig viszünk csokrot. Csak ha már megemlékezést kérdeztél... :)

2011. szept. 30. 22:37
Nálunk is összejön a család és eszünk iszunk.
2011. szept. 30. 22:36
Nálunk a szüli-névnapra mindig ünnepi ebédet főz az anyukánk de az ő ünnepnapjain mindig étterembe viszük őt. Van torta meg egy kis ajándék szülinapon névnapon ajándék, nem mindig azon napon mikor a konkrét ünnep van mivel nem egy településen lakunk és ketten az 5 tagú családunkból 3 műszakozunk.De mindig szépen terített asztal és ünnepi ebéd van.
2011. szept. 30. 22:33
Kinél hogyan zajlanak családi körben a születés- és névnapi megemlékezések? Tudom, ahány ház, annyi szokás, de kíváncsi lennék rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook