Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülészorvost keresek az István kórházban. Van valakinek tapasztalata róluk? fórum

Szülészorvost keresek az István kórházban. Van valakinek tapasztalata róluk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 24. 11:50
Nem tudom, hogy ott van-e még, de dr. Ruttner Zoltánt bátran merem ajánlani.
2009. jan. 23. 09:41
na szoval, marmint a szobatarsammal a sajat ferje :-))
2009. jan. 23. 09:40
Egy kicsit visszaolvastam... most 3 agyasak illetve fiyetos egyagyasak vannak.. Apa barmikor bejohetett hozzank.. sot a szobatarsammal egeszen majdnem ejfelig ott volt, mert szegeny ki volt nagyon borulva, aluszekony volt a kisfia es nem tudta egyaltalan megszoptatni. En csak jot tudok irni roluk. higienikus volt minden es a varrat szedest pl nem is erztem... igaz ,hogy az atkotozesekkor ha masik noverke volt, rogton azt kerdezte hogy Koiss volt-e az orvosom, mert olyan szepen dolgozik, hogy az O munkajat megismerik :-)) de mar szinte nem is latszik a vagasom, es meg a legkisebb bugyimbol se tunik ki... Ja es a dokim mig bent voltunk mindennap bent volt, ha csak 5 percre is.
2009. jan. 23. 09:36

Sziasztok!

En is az Istvanban szultem masfel eve, en Dr Koiss Robertet tudom ajanlani, mano megallt a novesben 3 hettel kiirtnal elobb, csaszar lett gyorsan mielott baj lett volna (terhessegi mergezesem volt), 6napot voltunk bent, mert Armin besargult. Mind az osztalyon, mind a csecsemosoknel nagyon segitokesz volt mindenki.

2009. jan. 21. 17:07
Sziasztok!Én tavaly áprilisban szültem a Isvánban , bár nem volt fogadott orvosom és császárral szültem, de én nagyon elégedett voltam mindennel.3 ágyas szobában voltam és szerencsém volt a szobatársaimmal is.Én megörültem volna egyedül.Ültünk az ágyon a babák szopiztak mi meg beszélgettünk, ha nem volt látogató.Engem nem zavartak valahogy nem is figyeltem rájuk.Annyira új volt a szoptatás élménye, meg a többi, hogy észre sem vettem hogy férfiak előtt van kint a mellem.De a látogatók is olyanok voltak, hogy egyszerűen nem néztek oda.Mindenki a saját babájával volt elfoglalva.De jó is volt, mert a szobatársam férje fogta a fiamaat, mikor vc-re kellett mennem/sürgös volt/Csak a csecsemős nővérek nem voltak olyan kedvesek, de hát 100 fele szaladtak, így a szobatársam mutatta meg, hogy kell pelenkázni.Cserencsére a szoptatással nem volt gondom.Szeretnék még egy gyereket és csak oda mennék szülni.
2009. jan. 21. 15:59

Hát igen a bámészkodók kellemetlenek lehetnek.

Amugy meg nem is kell h ténylegesen bámészkodjanak, engem az is rettentően zavart és idegen volt amikor először kerültem olyan helyzetbe hogy úgy kellett szoptatnom hogy apósom is ott volt, és bár véletlenül sem nézett oda, nagyon kellemetlenül éreztem magam, ezt apa is észrevette és azok után próbáltuk elkerülni az ilyen helyzeteket. És ez csak az apósom volt... hátmég ha idegen férfiak... :-/

35. McKenzi (válaszként erre: 30. - D@nu)
2009. jan. 21. 14:36
én is hat napig voltam, besárgult a gyerek. Öröm volt hazajönni.
34. McKenzi (válaszként erre: 32. - D@nu)
2009. jan. 21. 14:35
Pedig nem egy bámult. Ezért mentem sűrűn a nővérekhez, de ugye ott meg feküdni nem lehetett.
33. Lexike (válaszként erre: 29. - Banocska)
2009. jan. 21. 14:33
Nekem a fürdővel szerencsém volt este 9 körül mentem el fürdeni és minden este egyedül voltam a helységben.
32. d@nu (válaszként erre: 31. - McKenzi)
2009. jan. 21. 14:29
:S Na hát itt jönnek a hiányosságok - annyi a minimum, hogy elfordul és nem bámulja egy másik nő mellét, amikor éppen a párját látogatja, nem?
31. McKenzi (válaszként erre: 29. - Banocska)
2009. jan. 21. 14:25

Nekem a közös fürdővel semmi gondom nem volt (de anno kollégista voltam:)

Viszont a tömeg tényleg zavaró volt, egy lányhoz legalább négyen jöttek (nagyszülők, férj és gyerekek) És persze bámulásztak is - engem zavart, mert első gyerekem volt és kissé kínosan érintett idegen férfiak előtt bénázni a mellretétellel.

30. d@nu (válaszként erre: 28. - Banocska)
2009. jan. 21. 14:23

Na hát igen, az ilyenekről inkább ne is beszéljünk. :S

Szerintem aki igazán nyugalomra vágyik, annak érdemes az egyágyast választania, engem ugyanis minden látogatónál jobban zavart, hogy a többágyasban az összes ágyszomszédom horkolt. :D Bár ezt a 3 napot szerintem ki lehet bárhogy bírni, még mindig jobb, mint a vidéki kórházak többsége, ahol akár 5 napig is bent tartanak az "ágypénzért", ha pedig véletlenül besárgul a gyerek, akkor lecsapnak rád és legalább egy hétig nem szabadulsz. :S

29. Banocska (válaszként erre: 27. - Lexike)
2009. jan. 21. 14:07

biztos olyan volt szegénynek a munkabeosztása...

igen , ezek a közös szoba kellemetlenségei.

A közös fürdőt ne is emlitsem, azokról is hallani szépeket....

28. Banocska (válaszként erre: 26. - D@nu)
2009. jan. 21. 14:06

hát igen, ebben is van valami....

Én csak sajnáltam a rokonom amikor tavaly szült, és tényleg rossz volt nézni hogy apuka ott kopog a babának az üvegfalon....

nyilván itt is az arany középutat kell megtalálni, meg persze embertipustól is függ, valaki szereti ha még ilyenkor is nyüzsi van körülötte, valaki meg inkább nyugira, magányra vágyik.

A többágyas szobákkal az a gáz hogy hiába vágynál magányra, ha van egy olyan szobatársad akit még a telekszomszédja is meglátogat, lesheted a nyugalmad :-/

27. Lexike
2009. jan. 21. 14:04
Én 5 ágyas szobában voltam. Nagyon sok volt a látogató, mindenkinél nálam is. Viszont engem az zavart, hogy az egyik kismamához a férje hajnali 5-kor és este 10-kor jött. Nappal még elviselhető a tömeg de éjjel amikor a kicsik is próbáltak aludni, szerintem nagyon zavaró volt.
26. d@nu (válaszként erre: 25. - Banocska)
2009. jan. 21. 13:57

:) Hát igen, ebben egyetértünk, a huszadik akárki szerintem sem odavaló.

Emellett mondjuk én mindig meglepődöm, amikor egy kórházban nem engedik a látogatót (vegyük csak Apukát és Tesót) a kisbabához ilyen-olyan higiénés dolgokra hivatkozva, mert mondjuk a 3-4 kórházi nap alatt nem egy orvos, szülésznő, csecsemős látja el a gyereket és nem vagyok meggyőződve arról, hogy kevesebb bacit adnak át ők a gyereknek, mint a rokonok. :)

25. Banocska (válaszként erre: 24. - D@nu)
2009. jan. 21. 13:42

Nem feltétlen betegségekre gondoltam, hanem önmagában arra, hogy egy 1-2 napos babának olyan szinten fejletlen az immunrendszere, hogy ha egyszerre 5 felnőtt ugrálja körül, még ha kínosan ügyelnek is arra hogy tiszták legyenek, ne legyenek betegek stb, óhatatlanul is olyan veszélyeknek tehetik ki azt a picuri babát amire nem is gondolnak (gondoljunk bele, oltások híjján stb)

Úgy gondolom nem véletlen van kitalálva az sem hogy a csecsemőt 1 hónapos koráig ne vigyük utcára, vagy legalábbis közösségbe,és otthonra se engedjünk be mindenkit babát látogatni. elég neki hogy otthon anyát meg apát esetleg a testvért megszokja. Nem csak az immunja miatt, hanem egyszerűen azért is mert egy ilyen babának nyugalomra van szüksége. És nem csak a babának... (és úgy gondolom ahhoz sem kell diploma hogy a 88.rokon rájöjjön hogy nem feltétlen rá kiváncsiak a kórteremben 2 nappal a szülés után...csupán jóérzés kérdése. Nem a nagymamát meg apukát vonom kétségbe hanem az összes többit aki szerintem egyszerűen nem való oda. pl munkatárs, ucsiteso, nagybácsi stb, valüszinű őmiattuk vannak olyan sokat egész nap... apuka meg nagymama nem tesz ki ennyi embert főleg nem reggel 8tól éjfélig)

24. d@nu (válaszként erre: 23. - Banocska)
2009. jan. 21. 13:15

Valószínűleg átmeneti időszak volt, én mindkét gyerkőcömet ott szültem és szabad látogatás volt a kórtermekben is. Nem rémlik a pontos látogatási idő, de az biztos, hogy egész későig bent lehettek a látogatók.

Semmi nincs abban, ha beengednek "fűt-fát" a gyerekhez, csak kultúra kérdése. Nem kell diploma ahhoz, hogy betegen ne menjek látogatni, vagy mint anya, ne engedjek be beteg látogatót magunkhoz. Mindenkinek saját érdeke, hogy ez így legyen és nem hiszem, hogy létezne egy olyan anyuka is, aki engedné, hogy fertőző beteg látogassa.

2009. jan. 21. 12:32

Sziasztok!

Lehet valamit nagyon félreértettem de a hozzászólásaitokból azt vettem le hogy a kórházban mindenféle látogatót egész nap beengedtek ott ahol az újszülött is volt stb.

Ez lehetséges? Csak azért kérdezem mert nekem egy rokonom tavaly nyáron szült az Istvánban, és olyannyira tilos volt a bemenetel hogy még apuka is kint kellett hogy várjon és az üvegajtón keresztül integetett a babájának, anyuka kimehetett oda a külső részbe beszélgetni rokonokkal, de oda a benti részbe senkit sem engedtek be. (lehet csak átmeneti időszak volt?!


Én ennek láttán kicsit elkeseredtem, ennyire nem kéne szigorúnak lenniük, hogy még az apja sem érhet hozzá a gyerekéhez, de ugyanakkor az se jó ha fút fát beengednek, nem csak a zavarás miatt, hanem fertőzésveszély stb.

Vagy lehet hogy félreértettem valamit? :)


Én egyébként máshol szültem, külön szobám volt, és bevallom halálra untam volna magam ha apa nem költözhetett volna be hozzánk, direkt olyan szoba volt ahol ő is bent aludhatott velünk. Lelkileg sokat adott, bár nem otthoni környezet, mégis meghitten éreztük magunkat.


Egyébként azt is hallottam a sz.Istvánról hogy akkor ha választott orvosod/szülésznőd van, onmagában egy sima szülésért elvárnak kb 100ezer ftot + a nővéreknek stb, ha császár akkor min a 150. Az én rokonomat császározták, fizetett (sajnos az orvosa nevére nem emlékszem), emellett szeretett volna egyágyast , azt is kifizette volna szegény csak nem volt szabad szoba....


bocsi ha hosszúra sikeredett :)

22. nyta (válaszként erre: 21. - Murmur)
2009. jan. 21. 07:45

nekem nagyon szimpatikus,és emberséges az Edit:)

mindenkinak csak ajánlani tudom:)

21. Murmur (válaszként erre: 20. - Nyta)
2009. jan. 20. 21:45
Egyetértek! Mondjuk még nem szültem, de most vagyunk rajta a babaprojekten, ami sajnos nem látszik egyszerűnek, és hozzá járok! Nagyon alapos, és lelkiismeretes! Csak ajánlani tudom!
20. nyta
2009. jan. 20. 07:14
Dr.Gajdos Edit.nagyon rendes és lelkiismeretes.
19. McKenzi (válaszként erre: 18. - Dorika1979)
2009. jan. 18. 20:12

este 8-ig? akkor szerencséd volt, nálunk rendszeresen éjfélig voltak :)

Siklós nekem se volt szimpatikus, kissé ideges típusnak tűnt. Megkérdezte, hogy van-e valakinek kérdése, de igazából azt akarta hallani, hogy nincs (kiderült az ingerült és gúnyos válaszaiból)

attól még lehet jó szülész, de én nem bánom, hogy nem nála szültem

2009. jan. 18. 19:56
Én is az Istvánban szültem 2007. decemberében. Nekem a Siklós marhára nem volt szimpatikus, mondjuk nem ő volt az orvosom, de császároztak és a sebem begyulladt és váladékozott, ezután a sebet kinyitották és a varratokat ő "szedte" ki. Azaz KITÉPTE szó szerint. Akkor azt hiszem ő volt az osztályvezető főorvos (most már úgy tudom nem ő az), nekem nagyon mogorvának tűnt. Ja és az egyik nővér mesélte, hogy azt mondta neki a Siklós, hogy neki csak az a dolga (mármint a nővérnek), hogy az egyágyas fizetős szobát tegye üressé, ha kell - az ő pácienseinek. Á nem volt nagyon pénzéhes... A kórházról annyit - én majdnem 2 hetet voltam ott, (mert mint említettem a sebem begyulladt, lázas lettem ) "elfogyasztottam" 12 szobatársat (3 ágyasban voltam), ebből 1 volt normális. Szörnyű volt, hogy reggel 8-tól este 8-ig volt látogatás, állandóan jöttek-mentek a látogatók, nem volt egy perc se pihizni. A bébike hál'istennek ott lehetett velünk non-stop, a csecsemősnővérek nagyon aranyosak és segítőkészek voltak. Legközelebb, ha ott szülnék biztos, hogy csakis az egyágyasba mennék... Mondjuk nem ott fogok, hanem a Flór Ferencben. Hát nagyjából ennyi.
2009. jan. 14. 09:26

szia JK

én nem ismerem de annyiban tudok segiteni hogy a babaneten van ilyen topic és elég sok infó van róla.szerintem érdemes megnézni ott is.

16. Jk
2009. jan. 13. 22:30

sziasztok.


ismeri valaki Dr Siklós Pál főorvost az istvánból? milyen?

2009. jan. 8. 13:28

Lexike,

Megkérdezhetem ki volt az orvosod?

2009. jan. 7. 10:01

annak én is nagyon örültem mikor a kisfiamat szültem hogy segitettek a szobatársak.ez tényleg attol függ milyen szobatársaid vannak.nálunk nem volt gáz de mikor megkaptuk az utolso szobatársat ahhoz 6-sával jöttek a látogatok és egyfolytában.

azt is hallottam hogy támogatják az istvánban azt is hogy ha vkinek császárja volt,utána szülhat természetesen.erröl hallottatok valamit?Vagy gondolom ez is orvos és nem korház függö.Én észre sem vettem mikor beindult a tejem mert Lacika is szinte egész nap rajta volt.

2009. jan. 6. 22:31
A 3. kislányom születésekor nem volt fogadott orvosom, a Szt. Istvánba szültem ügyeletes orvos, és szülésznő mellett, de szuperek voltak. Nem volt gátmetszés, ott volt viszont a párom és anyósom. Fantasztikus csapat jött akkor ott össze, Köszönöm nekik.
12. Czunyus (válaszként erre: 8. - Ancsunti)
2009. jan. 6. 20:24

Szia

A doki az Istvánban is rendel(ott olcsóbb) és van magán praxisa is.

Én kifejezetten örültem neki, hogy több ágyasban voltam. Nagyon sokat tudtunk egymásnak segíteni, persze ez egyén függő. Olyan nagy jövésmenésre nem emlékszem, igaz mi akkor megbeszéltük, hogy ha nyugi kell, akkor csak kint dumcsizzunk a rokonokkal. Akik egyszobásba kerültek sokat szívtak amiatt, hogy nem volt segítség, ez az első babánál gáz. Jó ha olyankor bejön egy olyan rokon-barát aki tud segíteni.

Szoptatás más korházban sincs másként. Pont amiatt kell sokszor mellre tenni a babát, hogy meginduljon a tejtermelés, nálam szinte egésznap cicin voltak a lányok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook