Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülészet-fogadott orvos fórum

Szülészet-fogadott orvos (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 31. 21:57

ez így van :)


viszont sok embertől/barátnőmtől hallottam, hogy pl ügyeletben rá sem néztek arra a kismamira, akinek volt orvosa, mert hogy majd jön a dr, akinek fizet... akinek nem volt fogadott orvosa, azt mindenki nézte, vizsgálta (OK, biztos nem kellemes... hiszen ha arra járt volna, lehet a portás is megnézi :)), odafigyeltek rá...

2010. máj. 31. 21:54

Egy másik fórumban már írtam, most is leírom, mert szerintem elég sok a téveszme ebben az ügyben. Mármint a "kötelessége ezt tenni, minek adjak neki pénzt" dologban. Én úgy tudom, a TB fizetése ellenében mindenki jogosult egy alapellátásra. Szülés esetén ez azt jelenti, hogy amikor beesel a kórházba, lesz majd ott valaki, aki ellát. Onnantól, hogy neked az az igényed, hogy XY dokibácsi érhet csak hozzád, és az a kedves kis szőke szülésznő, a Gizike, ez már bizony plusz szolgáltatás. Az, hogy a dokid bármikor ugrik a kedvedért, a beteg gyereke mellől, a kedvenc műsora mellől, a négy hónapja várt színházi előadásról, vagy egyszerűen csak hulla fáradtan is, egy nehéz, munkával teli nap után, szóval szerintem ez igenis szolgáltatás, amit ha elvársz, fizesd meg.

Tehát előbb szerintem azt döntsd el, neked mi az igényed. Ha úgy érzed, elég az alap TB ellátás, miért fizetnél? Ha saját orvost/szülésznőt szeretnél, akkor az bizony fizetős. A tarifa - legalábbis nálunk ez terjedt el - a magánrendelés árának tízszerese. A szülésznőnél, amit gondolsz. Én egyébként elsősorban szülésznőt választottam, aztán orvost.

27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Pinki87)
2010. máj. 31. 21:50

nem cáfolom. az alap-sztori vsz igaz... de úgy is fent van a neten (sokszor úgy leírva, mint "ismerősöm"), hogy a boldog apuka felháborodva kivette a borítékot és semmi pénzt nem adott... hogy rugós bicskával szabta szét az ajándékcsomagot, hogy hozzáférjen a borítékhoz... hogy a boríték tartalmát szétosztotta a nővérek között, stb, stb...


szóval igaz, hogy sajnos vannak hasonló sztorik... de ez az egy valahogy mindig, minden új verziójában megmosolyogtat :)

26. pinki87 (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2010. máj. 31. 21:47

ez az iwiwes 2 -3 havonta mindig előjön!

szval lehetne akár igaz is a dokis!

25. youlcsi (válaszként erre: 24. - D81878421d)
2010. máj. 31. 21:44

nem hiszem, hogy kitalálták... csak a terjedése olyan, mint ez eltűnt kislánynak az iwiw-en (3 éve keresik emilekben... valóban eltűnt, 2 napra rá meglett :))


no, szóval vsz igaz... és nagyon szomorú :/

24. d81878421d (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2010. máj. 31. 21:41
Lehet, h csak kitalálták, de akár igaz is lehet. sajnos...
23. youlcsi (válaszként erre: 19. - D81878421d)
2010. máj. 31. 21:26
ez kicsit olyan "urban legends"-szerü dolog... már többször hallottam/olvastam, de mindig más városról, más orvosról és más gyerekéről szól a sztori ;D
22. Kriszti1212 (válaszként erre: 19. - D81878421d)
2010. máj. 31. 21:18
Nem semmi :D Hát akkor jól járt a család :) Több maradt nekik a gyermekre :D
21. pinki87 (válaszként erre: 19. - D81878421d)
2010. máj. 31. 21:17

na ez komoly azért!

de mit mondjak ,meg is érdemelte!

pofátlanság!

2010. máj. 31. 21:13

nekem csak amúgy félig-meddig van orvosom.

tb szakrendelésre járok hozzá (pedig szívesen mennék magánba is), ő a biztos pont a terhességem alatt... de szülni nem lehet nála.


így vsz majd akinél szülök, megköszönöm valami ajándékkal...

2010. máj. 31. 21:05
Egyszer a rádióban hallottam, h Anyuka megszült, a boldog Apuka megkereste a szülészorvost és átadott Neki egy ajándékkosarat. Erre a doki: hát tudja, jobban örültem volna 20e Ft-nak. Apuka nem balhézott, kibontotta az ajándékkosarat kivette belőle a borítékot, abból a 100e Ft-ot, odaadott a dokinak belőle 20ezret, a többit és a kosarat meg elvitte magával és azt modta a dokinak ,h akkor tessék...:-))))
2010. máj. 31. 20:49
sokat lehet tanulni a hozzászólásokból!várok még ha lehetséges!
17. 31b7b5919f (válaszként erre: 5. - Pinki87)
2010. máj. 31. 20:48

Másodszorra az Sztk-ba jártam dokihoz és úgy kapott 20000.Hármadszorra magánrendelésre jártam.Alkalmanként 6-7000ft-ért.A szülésznő először ügyeletes volt de végig mellettem volt és reggel sem ment haza.Ezért kapott 20000.Másodszorra már egyből hozzá mentem és a pénz mellé kapott egy ajándék csomagot.Az elsőszülésem vidéken volt akkor is ennyit adtam.De nem volt szülésznő.

Szerintem ha megtehetet legyen mind kettő fogadott.De ha nem akkor inkább a szülésznőt fogadd,mert gyakorlatilag ő vezeti le a szülést.:)

2010. máj. 31. 20:47

Az első szülésemnél nem volt fogadott orvosom, komplikáció adódott, majdnem odavesztünk.

Ezért nem adtam pénzt, örüljenek, hogy nem pereltem.

Ezek után egyértelmű, hogy a másodiknál fogadtam orvost. Itt is volt komplikáció, de megoldottuk.

40000 Ft-ba került, de megérte.

15. wiki76
2010. máj. 31. 20:44
Nekem nem volt fogadott orvosom,terhesgondozásra is az sztk-ba jártam.Ha lett volna is annyi pénzem hogy megfizessem akkor is sajnáltam volna olyanért fizetni ami amúgy a kötelességük,amiért fizetést kapnak.Lelkileg felkészültem a zord ellátásra de kellemesen csalódtam.
14. Márti86 (válaszként erre: 10. - Pinki87)
2010. máj. 31. 20:04
hát nem. de nekem mindent megért hogy biztonságban érezzem magam és a babám. És akkor a 7500ft-os terhesgondozás/alkalom nem is beszélek.(Ismerős az egész család hozzá jár, legjobb a szakmában szerintem)Aneszteziológus is így legalább az edát is ő adta be.
2010. máj. 31. 20:01
Ja igen a szülésznőnek is adtam...mert 10 órát vajúdtam a császár előtt, és addig nagyon rendes volt velem, a dokival együtt...
2010. máj. 31. 20:00

Sziasztok!

Nekem a 19. héttől volt fogadott orvosom. Végén császárral kellett szülnöm, de végig ott volt velem a vajúdás alatt is, a műtétet is ő végezte (meg egy másik, főorvos). Megérdemelte a pénzét. Szülésznő kettő is volt nálam, ők is nagyon odafigyeltek, de nekik nem adtam semennyit. Én egyébként azóta is ahhoz az orvoshoz járok vissza, ha valami bajom van és szerintem nagyon jól végzi a munkáját.

2010. máj. 31. 19:58

Sziasztok:)


Regivel értek egyet teljesen, ha módod van fogadj dokit.


Nekem fogadott dokim volt...legmesszebbmenőkig elégedett voltam, császároztak, minden tekintetben szuper orvosom volt. 70.000 adtam a szülésre, előtte minden vizsgálatkor, varratszedésre...stb...


Nem kevés, de mi ezzel számoltunk! nekem nagyon sokat jelentett, h jól ismerem a dokit és Ő is engem, illetve a kórtörténetemet, stb.!

2010. máj. 31. 19:53

Márti!

azért az nem kevés összeg!

9. Márti86 (válaszként erre: 8. - Márti86)
2010. máj. 31. 19:45
Ja más senki nem kapott. A szülésznő rendes volt, de eltűnt (műszakváltás)így járt.
8. Márti86 (válaszként erre: 1. - Pinki87)
2010. máj. 31. 19:43
Nekem fogadott orvosom volt 80e. de nem bántam meg és ha még lesz baba annál is fogadott orvosom lesz.
7. Orsy27 (válaszként erre: 3. - Pinki87)
2010. máj. 31. 19:43
Szerintem ha sima szülés van kilátásban, akkor szülésznőt érdemes fogadni. Nekem végig mindent Ő csinált, a doki csak varrt a végén. Nagyon rendes, korrekt, figyelmes szülésznőm volt, a kistesót is nála szeretném majd szülni. Persze, fizettünk a dokinak is, Ő is egészen normális volt, de nyilván kevesebbet kapott, mint a szülésznő.
2010. máj. 31. 19:35

Húú, hát itt biztosan eltérő válaszokat fogsz kapni ebben a témában...

Lesznek teljesen fogadott orvos-pártiak, akik megvoltak elégedve a pénzükért cserébe kapott bánásmóddal. Lesznek olyanok, akik végig fizettek a fogadott dokinak, majd a szülésnél:


1. Nem jelent meg, mert nyaralt, nem ért rá, stb.

2. Megjelent, de semmit sem ért, hogy ott van, köbö 5 percet tartózkodott bent a szülőszobában, a többit a szülésznő csinálta.


Nyilván ők lesznek a negatív véleményosztók.



Lesznek az elvakult "minek fizessünk az egészségyüi szolgáltatásokért,hiszen évekig vonták tőlünk a TB-járulékot" szószólók.

Igen, nekik is igazuk van, nagyon is, de ez sajnos Magyarország. Értelemszerűen vannak tündéri ügyeletes orvosok, akik tökéletesen elvégzik a munkájukat, de legalább ennyien írhatnának olyan esetekről is, ahol az ügyeletes doki hanyagsága komplikációkat okozott.



Én jelen pillanatban is babát várok, van fogadott orvosom, megvagyok elégedve vele, mint ember, mint doki is kiváló és megnyugtat a tudat, hogy egy ismerős arcnál fogok szülni. (főleg, mert az én esetemben sanszos a császármetszés is, így főleg nem akarok akárkinek kezei alá kerülni).


Én azt mondom, ha van rá mód és anyagi lehetőség, fogadj orvost.

2010. máj. 31. 19:29
1x-i 20.000 forintot?
2010. máj. 31. 19:27
Nekem volt mind kettő.Mindig 20000ft-ot adtam és soha egy rossz szó dem volt utána.
2010. máj. 31. 19:25

és korrekt volt?

érdemes fogadni?

így is szoktak fizetni vmennyit!

2010. máj. 31. 19:24
Nekem csak szülésznőm volt fogadott, ügyeletes dokinál szültem.
2010. máj. 31. 19:22

érdekelne ki adott ki nem,és mennyit a szülész orvosnak!

egyáltalán ez hogy működik?


és volt fogadott orvosod?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook