Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülészet-fogadott orvos fórum

Szülészet-fogadott orvos (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. júl. 6. 16:55

Nekem az első szülésnél volt fogadott orvosom, a másodiknál tudatosan nem akartunk. Nem bántam meg egy percig sem, mindenki maximálisan emberséges volt velem a kórházban, sőt a többi anyukával is. A jelenlegi gazdasági helyzetben luxus fizetni olyanért, amiért nem muszály.

Mellesleg sok időt is megspóroltam, hogy nem kellett minden alkalommal a magánrendelőben várakozni, mert a terhesgondozóban megvolt a vizsgálat.

2010. júl. 5. 22:21
Nem nagyon derült ki hogy ki hol szül, szült, DE van, vannak igenis olyan kórházak ahol nem kell feltétlenül fogadott dokinál szülni, én egyik gyerkőcöt sem fogadott dokinál szültem, az elsőnél a doki "csak" a dolgát tette, a másodiknál szinte körül ugrált mégsem kapott egyik sem lóvét, ja és a második esetben u.ahhoz a dokihoz kellett visszamennem hathetes kontrollra és nem húzta a száját hogy ott sem kap pénzt...
87. dórika1980 (válaszként erre: 86. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 21:03
köszönöm!
86. kefekötőke (válaszként erre: 83. - Dórika1980)
2010. júl. 5. 20:56
Minden jót és egészséges reprodukciót kívánok!
85. youlcsi (válaszként erre: 35. - Dórika1980)
2010. júl. 5. 20:56

dórika!

én bármennyit megadnék az orvosomnak (bár minden porcikám tiltakozik ellene, hiszen még sosem fizettem egy dokinak sem), ha elvállalná a szülést... de sajnos nem vállalja.

viszont vizsgálatra a kórházba hív be, nem a magánrendelőjébe... így egyáltalán semmit nem fizetek.

2010. júl. 5. 20:56
most tényleg ennyire rossz a helyzet? Nálunk még nics gyerek útban, de párom nem akar fizetni orvosnak a szülésért. Pedig nálam bőven lehet szó komplikációról. Nálatok a párotok mit szól ehhez?
83. dórika1980 (válaszként erre: 78. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:55

Már eldöntöttem, hogy maradok,csak érdekelt,hogy mindenhol ez-e a helyzet?

Ez van,el kell fogadni,hogy ilyen világot élünk-sajnos.

82. 322bb776a7 (válaszként erre: 77. - Szasz23X)
2010. júl. 5. 20:54

én is voltam már rákszürésen úgy ,hogy úgy otthagytam az orvost mint annak a rendje!!!!

nagyon csúnyán beszélt..és még egy ilyennek feküdjön oda az ember!!áááááááááááááá.soha..akkor inkább megpusztulok!!!!

mondjuk azt se szeretem mikor annyira bizalmaskodik valaki...kell találni egy rendeset.és ha megvan..akkor nem szabad otthagyni..azt meg kell fizetni....

81. kefekötőke (válaszként erre: 80. - Szasz23X)
2010. júl. 5. 20:53

Ne vedd támadásnak ha véleményem messze van a Tiedtől!

Csak egy vélemény a sok közül.

80. Szasz23X (válaszként erre: 78. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:51
Nem tudom miért vagy velem ennyire támadó, nem hinném hogy bármi rosszat írtam volna. Csak kicsit rosszul esett ez a "gratulálok" kezdetű hozzászólás... Én értem a dilemmáját teljesen, dolgoztam ilyen helyen, láttam mik a szokások...
79. 322bb776a7 (válaszként erre: 75. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:50

Elmondanám ,hogy én se vagyok híve az ilyesminek...azért van a fizetése egyébként...

Ezt valamikor rontották el az emberek..és ebből kikecmeregni nem igen lehet..mert megszokták a jót,,hogy kapnak..és nem is keveset...

nekik ez a hivatásuk...erre tették fel az életük..

78. kefekötőke (válaszként erre: 74. - Szasz23X)
2010. júl. 5. 20:49

Azért kivételes engedelmeddel én a Dórikát és az Ő dilemmáját magyarázgatom a magam módján.

Valószínű megérti mit akartam mondani.

77. Szasz23X (válaszként erre: 76. - 322bb776a7)
2010. júl. 5. 20:49
Én most megmondom őszintén, miért járok magán nőgyógyászhoz. Ezt az egyet találtam az 5ből!!! akin nem azt éreztem, hogy "úgy" néz rám, pláne amikor fél órán át vizsgált előtte egy másik a semmire... Gyógyszerért mentem. Egy nőnek elég kellemetlen szituáció, nem mindegy,milyen az orvos. Utálom ezt az egészet, hogy fizetni KELL egy orvosnál, de nem mindegy miért fizetsz...
76. 322bb776a7 (válaszként erre: 68. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:46

figyelj csak..mikor csak elmész egy nőgyógyászati vizsgálatra...szóval nem mindegy egyáltalán hogyan nyúl hozzád..mennyire durva...sajnos én megtapasztaltam:(((

és ami a legfontosabb ez az az állapot amikor ki vagy szolgáltatva..

75. kefekötőke (válaszként erre: 71. - 322bb776a7)
2010. júl. 5. 20:46
Erről van szó,azokat sajnálom akik az utolsójukat is odaadják mert "ennyit szoktak"
74. Szasz23X (válaszként erre: 73. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:46

Hümm... Rólam? Hát nem tudom. nekem nem mindegy, hogy normálisan egy szép helyen szülök-e, és időpont az időpont, ugyanannyiért, mint egy kórházi orvos amennyit elkér...

Nem vagyok tele pénzzel, de ha egyszerűen mindenképpen fizetni kell, akkor inkább azért fizetek, amit úgy érzek, jobban megéri.

Nem ítélkezni kell :) Nem vagyok milliomos...

73. kefekötőke (válaszként erre: 69. - Szasz23X)
2010. júl. 5. 20:43

Gratulálok.

Pont Rólad énekeltem az előbb.

72. dórika1980 (válaszként erre: 68. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:43

nem azt mondom,hogy nem lenne jobb helye a pénznek és hidd el én nem azok közzé tartozom,akinek nem gond bármennyi pénzt előszedni.

sok problémám volt,mielőtt teherbe estem,évekig költöttünk meddőségi kezelésre.

Úgy érzem,ezután már nem ezen fogok spórolni.

71. 322bb776a7 (válaszként erre: 59. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:43

megszületik az a gyerek anélkül is.de nem mindegy hogy hogyan bánnak veled..sajnos:(((


mindenhol kell adni..még a körzeti is elvárja....

valaki a kis utolsóját is odaadja...:(((

70. Szasz23X (válaszként erre: 68. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:42
VAN :) én...mármint nem a fogpótlásról kaptam számlát, hanem a fogfehérítésről :) Nekem a fogdokim mindenről ad :) nagyon rendes, imádom... Bár nem sokat találkozunk szerencsére :D
69. Szasz23X (válaszként erre: 64. - Dórika1980)
2010. júl. 5. 20:41

Na bocsánat, de akkor meg lehet kövezni:

Magánklinika, 10 terhesgondozás, mind a 10 alkalommal UH és fotók, 2x 4D-s UH, vérvételek, AFP, minden...Plusz szülés...Akár természetes, akár császár összesen komplett teammel 300.000ért. Magánkórházban. Utána egyágyas szoba, franciaággyal, apuka is bent maradhat éjjel nappal...

Szerintem jobban megéri. Szinte ugyanezt fizeted ki a TB-den felül csak az orvosnak és a szülésznőnek, utána meg 8 másik nővel vagy egy szobában, és esetleg nincs 24órás roaming in...

én inkább ki fogom fizetni azt hiszem...

68. kefekötőke (válaszként erre: 61. - Dórika1980)
2010. júl. 5. 20:40

Sajnos a megszokás nagy úr.

Meg sem próbálom pont én férfiként osztani itt az észt.

De ,hogy nem normális ez a helyzet az biztos.

Valahol olvastam a szűlés az magy "magától " is.

Van akinek nem gond egy két száz ezer,bármire.

Ők mondják,ennyit csak megtehetek a születendő gyermekemért.

Szerintem ez az állapot csak azoknak az orvosoknak jó, akik szeretnek a zavarosban halászni.

Van itt olyan aki fogat csináltatott és kapott számlát az orvostól?


Kőltői kérdés volt.

67. dórika1980 (válaszként erre: 65. - 322bb776a7)
2010. júl. 5. 20:40

ez az.

így legalább tudom,hogy tuti ott lesz,akiben 3 éve bízom már

2010. júl. 5. 20:39
nagyon rosszakat hallottam,sőt tapasztaltam én is az egészségügyből
2010. júl. 5. 20:38

figyeljetek.nem kell itt megdöbbenni ez van...ha a terhesgondozásnál nem akarsz sorba álli az ultrahangnál..meg egyebek akkor fizetned kell..nekem nincs még gyerekem..de a nővéremnek fogadott orvosa volt...mi akkoriban egy egy alkalomkor 2000ft-ot adtunk meg a végén 50-et...úgyhogy most ez a száz reálisnak mondható..egy egy alkalom meg mostanában 5000ft..gondozáskor..ha nem adsz pénzt rád se néznek...hacsak nem olyan lelkiismeretes az orvos..akinek még a hivatástudata megvan..és nem csupán a pénz érdekli...


ha keveset ad valaki az is baj ,akkor szinte semmit nem érsz vele...az a legtisztább ha megmondják mennyi és kész.vagy elfogadod vagy nem..ez a Te döntésed...de azért kérdezd meg mikor megy szabadságra..nehogy otthagyjon....

64. dórika1980 (válaszként erre: 62. - Szasz23X)
2010. júl. 5. 20:38

Hát sajnos,ennyire rossz a helyzet.

Pénz nélkül nem foglalkoznak velünk,sokszor még azzal sem.

63. Szasz23X (válaszként erre: 62. - Szasz23X)
2010. júl. 5. 20:38
És ez nem egy kis kórház volt, hanem az egyik megyei szülészetünk... Volt, hogy karácsonykor 2 szülésznő és 1 orvos volt 9!!!! szülőnőre, mégsem lett senkinek semmi baja...
2010. júl. 5. 20:37
KINÉL, HOGYAN???? Valószínűleg sokkal kevesebb beavatkozással, mindenféle oxytocin infúzió nélkül, és főleg nem lenne 20%os császár arány... Bocsánat, de én azt mondom, hogy a jelenlévő személyzet KÖTELES figyelni arra is, akinek nincsen választott orvosa. Már uram bocsá, de mi anno miért tudtunk még egy 6x szülő asszonynak is szép szülést biztosítani? Pedig annak aztán nem volt orvosa, pláne nem szülésznője. Ennyire nem lehet rossz a helyzet...
61. dórika1980 (válaszként erre: 59. - Kefekötőke)
2010. júl. 5. 20:33
biztos,hogy megszületne,de ki tudja kinél,hogyan?
2010. júl. 5. 20:33
egy forintot sem!mi a fenének ment nőgyógyásznak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook