Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés alatti vizsgálat fórum

Szülés alatti vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2
29. malkata (válaszként erre: 28. - Nikletty)
2011. szept. 28. 15:28
Mondjuk közben nem igen volt időm arra, hogy elragadjanak az érzéseim, de simán megteheted. Életed egyik legnagyobb eseménye lesz, azt tedd közben ami jól esik, ha üvöltve énekelni akarsz két fájás között akkor azt:D A doki meg a szülésznő meg már mindenfélét látott, nem okozol nekik meglepetést majd:)
2011. szept. 28. 10:03

Lányok, lenne egy kérdésem... és olyankor az ember úgy tényleg kikapcsol vagy ilyesmi...

mert pl el tudom képzelni, hogy az érzelmeim elragadnak és sírok, vagy mit tudom én mit mondok...

de ezt most el nem tudom képzelni a doki előtt :D

2011. szept. 27. 22:06

Sziasztok!

Általában kézzel tágítanak, de sok más mód is van rá, zselével, infúzióval is szoktak. Kórháza válogatja.

Nekem nem fájt különösebben. Nekem az jobban fájt amikor konkrétan a babának csinálják már az utat, mert feszíti a gátat és mindent ott lenn. Azt kellemetlenebbnek éltem -volna- meg, de mivel az orvos egy angyal volt, mindent mondott előre, hogy mit fog csinálni, mire számítsak és rendkívül kedves volt, így nem éltem meg traumaként, sőt...

Egyébként én úgy tudom, hogy fájás alatt nem vizsgálnak -ez előírás-.

Ne féljetek ! Annyi jó szülészorvos van.

Nekem 4 gyerekem van, az első szülés nagyon könnyű volt, a második az nehéz és végül császár, de a következő gyermekek rendesen, spontán születtek és csodás élmény volt mindkettő. Ebben a dokinak komoly része volt. A lelkünk nagyon összetalált, nagyon jó összhangban voltunk egymással, így gyönyörű élmény maradt a 2 kicsi gyermek szülése.

Ez legalább olyan fontos (szerintem).A szülés spirituálisan is nyújt élményt.

26. 376ca6d064 (válaszként erre: 23. - Gavrilo1)
2011. szept. 27. 20:59
Szerintem se mindig.Fiam születésénél tágitottak,de még igy sem volt elég ahhoz,hogy megszüljem a kisfiamat.Császármetszés lett a vége,kisfiam 4100 grammal született.
25. kiraanyu (válaszként erre: 24. - Malkata)
2011. szept. 27. 16:39

Nálam is ez történt volna az elsőnél.


Másodszor már jobb volt a helyzet, de azért itt sem úsztuk meg a tágítás rásegítést. :-)

24. malkata (válaszként erre: 23. - Gavrilo1)
2011. szept. 26. 16:49
Vagy nem. Én kislányom 18 óra alatt született meg, ha nem tágítanak akkor császároztak volna vagy sérül a kicsi.
2011. szept. 26. 13:48
Engem sose tágítottak kézzel. Minek, elintézi a természet a dolgát ahogy kell.
2011. szept. 26. 07:47
Ezen tények ismeretében nagyon remélem, hogy jól fogok tágulni:D
21. nikletty (válaszként erre: 17. - Manon)
2011. szept. 25. 23:12

köszi, ebben az elfelejtésben, kibírásban bízok én is, ti is kibírtátok végül is :D

csak kíváncsi lettem volna mit ügyködnek ezek ott lent úgy kontkrétan... :P bár lehet jobb ha nem is tudjuk, "csak " megvizsgál

20. Kriszti0711 (válaszként erre: 13. - Nikletty)
2011. szept. 25. 22:00
Hát figyi, nem "láttam", de nekem olyan volt mint egy sima vizsgálat, fájás alatt csinálják, nekem az jobban fájt. Meg mondom én gyorsan tágultam burokrepesztés után, 2 óra alatt kitágultam, szóval ezzel tényleg nem volt gondunk.
19. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 25. 21:57
Engem is vizsgált felváltva a szülésznő és az orvos, hogy milyen sűrűn, arra már nem emlékszem. Egyik alkalommal előre húzta az orvos a méhszájam, mert túl hátul volt, na az kegyetlenül fájt...
18. malkata (válaszként erre: 17. - Manon)
2011. szept. 25. 21:49
jaja, lényeg a végeredmény:)
17. Manon
2011. szept. 25. 21:48

az a kis lyuk ki fog tágulni kb 10 centire... ez természetes folyamat, de utána ugyanolyan kicsi lesz :)


ha nem tágulsz rendesen segítenek mielőbb azon hogy kitáguljon mert a szülés különben hosszú hosszú órákat vehet igénybe ami se a babának se neked nem jó. ez egy szükséges rossz...


de vigasztaljon hogy ezt is elfelejted majd egy idő után :) azt nem mondom hogy azonnal, de az is előfordulhat, sokaknál így történik :)

2011. szept. 25. 21:48
Kézzel benyúl és körbe megpróbálja a méhszájat "elsimítani" a baba útjából. Szerintem már pár ujjnyira tágnak kell lenni.
2011. szept. 25. 21:46
mikor először megvizsgált a szülésznő, érezte, hogy a burok a kicsi fején volt, valahol felül repedt el, így azt próbálta lehúzni és tágított is. Meglepett, falra másztam tőle.
14. Manon (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2011. szept. 25. 21:45
igen kézzel. nekem a szülésznő olajjal bekente a kezét így az picit jobb volt... a dokinál nem volt olaj... kb mint egy jó alapos vizsgálat.... jó esetben hamar megy a tágulás így nekik nem kell annyira segíteni... rosszabb esetben sajnos kell...
13. nikletty (válaszként erre: 10. - Kriszti0711)
2011. szept. 25. 21:45
hm, és úgy fizikailag, hogy?? az ujjával vajon a kis lukat...? :O vagy nem tudni?
2011. szept. 25. 21:43
engem csak a dokim vizsgált és óránként.nekem nagyon fájt mert tágított közbe és persze fájás alatt vizsgál
2011. szept. 25. 21:43
Szülésznő és doki is jött felváltva, elég sűrűn, kb. óránként. Engem is tágítottak közben, ez volt a legeslegrosszabb a szülésben, nagyon nagyon fájt.
10. Kriszti0711 (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2011. szept. 25. 21:43
Igen, kézzel! Bár nekem nem volt szükségem rá, jól tágultam, legalább az ment.
2011. szept. 25. 21:41

ez a tágítás ez hogy történik?

hogy tágítja lentről a méhszájat?? a kezével ?? hogyan? vagy valamivel????


elméletileg ugye kis lyuk van rajta, akkor kézzel hogy kezdi??

8. Manon (válaszként erre: 7. - Kriszti0711)
2011. szept. 25. 21:41
:)
7. Kriszti0711 (válaszként erre: 6. - Manon)
2011. szept. 25. 21:40
Az tuti, hogy a fájásokkal foglalkoztál volna:)
2011. szept. 25. 21:37
mivel nekem fájásaim jó darabig nem voltak a magzatvíz elfolyása után (mikor is rohantunk a kórházba) így én megéreztem a vizsgálatot... de biztos ha vannak fájásaim akkor azokkal foglalkozom inkább :)
5. r-iett (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 25. 21:33
Egyszer az egyik egyszer a másik szóval kb felváltva...Milyen gyakran...hát az időérzékem eltűnt,de amikor kicsit jobban kínlódtam vagy éppen sokáig semmi érdemleges nem történt akkor vizsgáltak. Meg se éreztem a vizsgálatot annyira másra koncentráltam közbe,igen megnézik a méhszájat.Van amikor tágítanak is,az annyira nem kellemes habár én nem mondanám vészesnek
2011. szept. 25. 21:32
Úgy ahogy az előttem szóló irta.Fél óránként vizsgáltak és tágitottak is.....Borzasztó fájdalom volt.
3. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 25. 21:31
Engem a szülésznő többször vizsgált, mint az orvos. Szerintem változó, hogy milyen sűrűn vizsgálnak, a vége felé már elég gyakran jönnek vizsgálgatni. Nem mondom, hogy kellemes, de ki lehet bírni:) Igen, olyan, mint egy sima vizsgálat.
2011. szept. 25. 21:30

Szia, nekem mindkettő vizsgált... a szülésznő kb óránként, a doki olyan két-három óránként... de akkor természetesen a szülésznő nem tette...


nekem baromira fájt... mert tágítottak is közben....

2011. szept. 25. 21:28
Szüléskor mindig a doki vizsgál vagy a szülésznő is? Milyen gyakran vizsgálnak? Fél óránként kb? Mennyire fáj ez a vizsgálat? Olyan, mint egy sima terhesgondozáskori, vagyis megnézik a méhszáj állapotát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook